x

עמוד 1 מתוך 4 123 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 31

נושא: אחריות

אחריות

צהריים טובים.

זו פעם שניה שאני כותב על הנושא, ובהחלט הפעם האחרונה.

האתר מתהדר במוחות מצויינים ובאנשי מקצוע נהדרים המסייעים אחד לשני. יחד עם זאת, בתחום
    הנגזרים החלה להתפשט תופעה של אנשים הכותבים הומנית על נושא ריאלי.
    את האחריות שלי על האסטרטגיות כבר ציינתי, כמו גם המחשבה וההשקעה בכל אסטרטגיה. מאידך, לא יתכן שאנשים ירשו לעצמם לכתוב דברים חסרי כל ביסוס, ושכתוצאה מהם אנשים יבצעו טעויות ויחתכו את האסטרטגיה.

אני מעודד בקורת ודיון פורה של כל חברי האתר. דיון פורה, כי רק ממנו ניתן לצמוח ולהחכים, ובקורת משום שאני בשר ודם, וגם לי יש מה ללמוד. אך דיון ראוי שיהיה בגבולות המסגרת.
    לכתוב על אסטרטגיה דברים שבינם ובין המציאות אין דבר וחצי דבר זה נחמד כל עוד מישהו לא נפגע. ברגע שמישהו מתחיל להיפגע זה כבר סיפור אחר, ולזה לא אתן יד גם במחיר הרחקת חברים מהאתר עם כל הצער שבכך.

ארבעה מבין חברי האתר סגרו בהמלצת שני כותבים את האסטרטגיה של 29/11 בסביבות מדד 1125 ובהפסד של כמה אלפים. מיילים עצובים של הלקאה עצמית וכעס עצמי לא מוצדק. מתוך צינעת הפרט אני מונע מכם את תחושת הכאב שעלתה בי כשקראתי את שהפנו אלי.

לא משנה שבפקיעה 1125 היא מרויחה, לא משנה שבפקיעה 1140 היא מרויחה, לא משנה שאפשרי לתקן עוד עשרות פעמים עד סוף החודש, לא משנה שהאוכף נותן בטחון משמעותי וניתן להזזה גם לכיוון 1100 ללא עלות.

דיון שלם וארוך על אם כדאי לבצע סטופלוס והאם אני חוטא שאני מתקן ולא עושה כן.
    א. חד-משמעית וכתבתי את זה בתגובות, אין מושג כזה סטופלוס ובטח לא באסטרטגיה חודשית. אם אתם צריכים הוכחה, תיזכרו בכל האסטרטגיות בשנה האחרונה - רבות מהן (29) החלו בהפסד ולאחר תיקון או שינוי במדד חזרו לרווח. יותר מ 50% מהאסטרטגיות עונות להגדרה זו, ודי היה אמור להיות בכך בכדי לשכנע.

ב. לצורך הדוגמא אתמול בצעתי אסטרטגיה לשוק יורד. המדד פתח סביב האפס וכתבתי מה שכתבתי. המדד עלה חצי אחוז - אז לפי ההגיון הנ"ל היה עלי לחתוך... את ההמשך כולם יודעים, המדד סיים אתמול בירידות משמעותיות והמשיך היום. אם הייתי חותך בסטופלוס אזי הייתי מפסיד בגלל כמה דקות ירוקות אחוז נאה מהתיק.

ג. מעבר להכל. נגיד והיה הגיון בדברים הללו - איך מיישמים סטופלוס באופציות? דיון ארוך ושיקולים בעד ונגד רק חבל שכולם פיספסו את הרעיון שזה לא אפשרי. סטופ על 5%? 10%? 15%? - זה יכול להיות גם 5 דקות מסחר... כתבתי לשוק עולה והשוק ירד, אזי הסטופ יופעל תוך כמה דקות. האם בגלל קפיצה רגעית בחוזים בשעה 10 בבוקר שתורגמה כאן לעוד עשירית מדד עלי לחתוך את האסטרטגיה? בקיצור זה לא קיים.

את כל הדיון הארוך באופציות, אסכם במשפט אחד: לא כל אחד בנוי לנגזרים.
    יש משקיעים שבנויים לאגח, אחרים למניות, כאלה העובדים רק דרך תעודות ואחרים שמאסו במסחר בארץ ומתמקדים רק בוול סטריט, וכך הלאה. אופציות זה אופי. זה אומר לא להילחץ, קור רוח, לא לחבק את המסך כל היום, להיצמד לכללים גם כשנראה שהם מנוגדים לכיוון השוק, ובעיקר ענווה. ענווה להבין כמה אתה יכול לטעות.

להבין אופציות זה דבר אחד, ולהרויח ולהתפרנס מאופציות זה דבר אחר לחלוטין. המון מתמטיקאים פיתחו נוסחאות מדהימות אבל ביישום שלהן נכשלו. הדיון על השוקת הרחבה בפורום דצמבר מראה כמה בגרות והבנה יש באתר, ובאותה נשימה מחדד את העובדה שאם יגרם נזק הוא רק משום טעויות פסיכולוגיות ולא מכיוון המתמטיקה.

קשה לי מאוד עם הפסדים של חברי האתר. אלו שהפסידו כותבים עכשיו כי מילא אם ההפסד היה מקובע אבל הנה המדד מתחיל לתקן, ופתאום לא רק שהתהפכה התמונה אלא גם מתחילים לדבר על 20% רווח. לי אין מה לענות לחברים הללו. אלו שכתבו מה שכתבו ואלו שהסבירו בפרטי למה
    האסטרטגיה היא אסון שיבואו איתם בדין ודברים. המדהים בעיניי שפעם אחר פעם אלו הכותבים הם בדיוק אלו שלא ביצעו את האסטרטגיה, בבחינת הרצחת וגם ירשת. גם לא ביצעת וגם תפמפם כל כמה דקות לחץ.

תגלו בבקשה אחריות. לא חייבים לעשות את האסטרטגיה שלי (אפילו מומלץ שלא עד שמבינים לחלוטין), אפשר לחלוק עלי, אפשר לשנות אותה - הכל בסדר, רק לא להלחיץ ולכתוב דברים לא מבוססים. כל אסטרטגיה וכל תיקון הן שעות מבחינתי של חישובים. יראת כבוד אני חש
    כשאני כותב משהו שקשור לכסף שלכם, כי אני מבין את המשמעות. אנא גלו את אותה אחריות כשאתם כותבים.
    הנייר לא סופג הכל באתר הזה.

המשך יום טוב.

Re: אחריות

מה נאמר?

שכל מילה בסלע? שהמילים כדורבנות?

שהאחריות של שחקן לכספנו לפעמים גדולה מהאחריות שלאנחנו מגלים לכספנו שלנו?

מסכים עם כל מילה.

ויישר כוח שחקן. אף פעם לא מאוחר ומיותר להודות לך שוב ושוב על הסגנון הבלתי שכיח הזה של תמיכה ולימוד

ושיהיה לך ולנו בהצלחה.

אתה איתנו. ואנחנו איתך.

שלום שחקן יקר

האנשים שבאים בטענות הם בודדים,ועושים הרבה רעש שכדאי להתעלם ממנו,הרוב הגדול מבין עניין.
    תודה לך על האתר הנפלא.

אז מה אסור ומה מותר להגיד ?

אולי צריך חוקים בנושא.
    אני מבין את הכעס הרב,
    אבל אני "מפחד" להגיב פה על משהו,
    כל דבר שאני אומר עלול להיות "לא מבוסס",
    לא יודע אם היה פה כוונה לתגובה שפירסמתי בנוגע לאסטרטגיה ,
    אבל ציינתי עובדות : הפזוציות עלו למעלה, הטטה הייתה נמוכה מאוד,
    והדלתא גבוה, אלו היו עובדות.
    בנוסף הוספתי דאגה לאור פרמטרים אלו שאנו כרגע לא מרווחים מכתיבה (כי התתא חלשה), ובאותו המצב היינו מונחי כיוון (כי הדלתא חזקה).
    למזלינו , הודעה שלילית מגרמניה הורידה את הבורסה ב 1% ומזעירה את הנזק כרגע "רק" ל -2000 שקל.
    לזה אני קורא כיוון , כי ללא ההודעה מגרמניה הבורסה לא הייתה יורדת -1%, ירידה של 1% זה לא דשדוש אלא כיוון למטה.
    אני לא חזיתי את ההודעה של גרמניה , ולא ראיתי שום הודעה שלילית באופק,אם הייתה צפייה כזו אולי עדכון בפורום היה נחוץ "אל תדאגו תהיה הודעה שלילית שתוריד את הבורסה ותחזיר לנו חלק מההפסד שכרגע יש על הנייר" היה מספיקה.

עוד משהו לדעתי כדאי לציין,
    מטרת האסטרטגיה להביא רווח של 10% בשבוע,
    השבוע עבר ואין רווח , לכן האסטרטגיה לא עמדה במטרותיה,
    כרגע אנחנו במצב טוב יותר ונראה שאולי כבר השבוע נכנס לרווח,
    ואולי לא ואז נחכה לשבוע הבא,
    ברור לי שלא כל האסטרטגיות יצליחו,
    אבל חייבים להגיד הפעם לא עמדנו במטרות,
    כרגע השאיפה שהמטרות יושגו בהמשך הדרך.
    אני אציין שבאסטרטגיה היה מצוין האפשרות שאולי נזדקק לתיקון.

בכל אופן אני לא אגיב יותר בנושא האסטרטגיות.

שלום שחקן
    יישר כח !
    מסכים עם כל מילה, אפילו שלא תמיד מרוויחים ובוודאי לא כל אסטרטגיה מתחילה ברווח.
    אין מילים על ההשקעה, התבונה והמקצוענות..
    יש לכולנו הרבה הרבה מה ללמוד
    מאיר טל

שלום שחקן

מסכים עם כל מילה שרשמת,
    חבל שאנשים נכנסים לפי החישובים שלך לאסטרטגיה ויוצאים ממנה בגלל לחץ פסיכולוגי.
    אמרו את זה לא פעם ,מסחר באופציות זה לא לבעלי לב חלש כמו כן אל תשקיע יותר ממשאתה יכול להפסיד.

שחקן,
    אני ביצעתי את האסט' כמה פעמים אני רוצה להודות לך ולחזק את ידיך.
    עם זאת, כמה נקודות שבהם אני חלוק עליך:

1. לדעתי הדיון על הסטופ לוס באופציות הוא דיון לגיטימי ואין שום סיבה להגביל אותו. לא ירדתי לעומק דעתך: למה במניות למשל יש מה לדבר על ס"ל? הרי גם שם יכול להיות שברגע שתחתוך בהפסד יגיע תיקון? הרעיון של ס"ל הוא שאנחנו לא יודעים מה יהיה, יכול להיות טוב יותר אבל יכול להיות גרוע יותר ולכן יש הגיון לחתוך.

2. לדעתי, שני ה"חותכים" צריכים לבא בטענות רק לעצמם ולא לאף אחד אחר שהביע דעה שונה באתר. גם אם היו אומרים להם במפורש לסגור פוז' הם עושים זאת על דעת עצמם, ק"ו שאתה אומר לא לסגור.
    אינני חושב שאלה שאמרו לסגור צריכים בכלל לדבר איתם כיוון שכל כוונתם היתה לעזור. באותה מידה ברור שאתה לא היית צריך להתנצל או לבא בחשבון עם אף אחד מאיתנו כשהאסט' שלך הפסידה (בפקיעת נובמבר). מי שלוקח החלטות ע"פ המלצות ואח"כ בוכה עליהם- מוטב לו שלא יקח חלק בנגזרים.

3. אני חושב שגם למי שלא מבצע את האסט' יכול לעזור לשאר החברים שמבצעים במיוחד אם הוא מנמק את דבריו במקצועיות.

4. מילה לסיום: לדעתי, אם באמת רוצים ליצור דיון פורה ומלמד צריך לאפשר פתיחות מקסימלית ולשמור את ההרחקות למקרים יוצאי דופן במיוחד.
    אני רוצה לסיים בהודאה לך על כל הדאגה וההשקעה בנו ואשמח מאוד אם תתיחס לנקודות שהעלתי.

טוב, האמת שנקרעתי מצחוק

"...בבחינת הרצחת וגם ירשת. גם לא ביצעת וגם תפמפם כל כמה דקות לחץ" ביאליק היה מתקנא

ובאותה נימה הייתי ממליץ למנהל האתר להוסיף פורום מיוחד וייעודי שרק בו ניתן לכתוב קיטורים ודאגות וכל מיני הערות כדוגמת "האסטרטגייה השבועית לא השיאה 10% ולכן היא נכשלה" ושאר הברקות

כולנו כאן לומדים, וכולנו זכינו ללמוד בתקופה מטורפת עם מדריך מבריק וסבלני. בנוסף יש מביננו כאלה התורמים ידע מצוין לכולנו ועל כך תבוא לכולם הברכה

כל השאר זוטות.

ובנימה אופטימית אודה לשחקן שכתב "כל אסטרטגיה וכל תיקון הן שעות מבחינתי של חישובים" נודה לך אם תשכיל אותנו במעט מן החישובים הללו למען נלמד (ונרגע)

ובבנין ציון ננוחם

שלום שחקן,
    רציתי להודות לך מאוד על האתר הנפלא.
    אני עשיתי אסטרטגיה שלך של שבוע שעבר פי 12 ושל השבוע פי 7.
    אני סומך עיך ב1000% ויודע שאתה בסה"כ בן אדם ובן אדם זהב.
    לפי מה שאני שומע,כמעט כל האסטרטגיות שלך היו רווחיות במשך שנה חוץ מאחת שתיים וזה מה שהכחי חשוב -התוחלת.
    אתה אדם חכם מאוד וגם אתה מבין מצויין בנגזרים מה שאנחנו במקרה הטוב פחות ובמקרה הפחות טוב לא מבינים כלל.
    רציתי לברך אותך ואת בני משפחתך שתזכו לראות רק טוב בחייכם.
    אני חושב שצריך הרבה סבלנות למעוף ולפעמים אסטרטגיה מתחילה בהפסד,אבל בזכותך שחקן ובזכות התיקונים שאתה עושה אנחנו מגיעים ליעד ואף הרבה מעבר.
    גם אם אפסיד באסטרטגיה (ואני מאמין שבע"ה ובעזרתך שחקן שארויח) אהיה אסיר תודה לך על כל הטוב שאתה מסייע לנו.

תודה רבה לך שחקן ולכל הצוות באתר.

נימרוד

אני דווקא לא נקרעתי מצחוק. הבנאדם כתב משהוא מעומק ליבו, מתוך כאב ואכזבה, לא רק שזה לא מצחיק - זה אפילו כואב.
    מקומם של "הצחוקים" שלך, בפינות אחרות, זה לא המקום, וזה בכלל לא זוטות.

לא די בכך שהוא תורם מזמנו, מכספו, ממשאביו הנפשיים - לא די בכך שבדרך המתעתעת לעיתים, אנשים נכשלים וחותכים - הוא מנסה לומר משהוא - ואנחנו צריכים להקשיב ולהפנים - לא כל אחד יכול לסחור באופציות, לא כל אחד מתאים לכך. לא די שהוא מלמד ומחכים אותנו, כמעט בכל תחום בשוק ההון ובכלל, הוא מנסה להזהיר אנשים שלא מתאימים, להניא אותם מלעסוק בתחום שאינו מתאים להם, בעיקר לטובתם.

בברכה
    R

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות