x

מציג תוצאות 1 עד 4 מתוך 4

נושא: איך להשקיע בנפט

איך להשקיע בנפט

אני חושב להשקיע בנפט, לא מאמין ביכולת שלי לסחור יומי.
    מחפש להיכנס לטווח ארוך של שנה שנתיים.
    נניח שאני רוצה להשקיע סכום של כ 40 אלף שקלים, ללא מינוף כלל, עם יעד של 100 אחוז רווח.

לכאורה לא כדאי להיכנס לפני שרואים ירידה מ 38 דולר.

מה ההמלצה שלכם ?
    לקנות חוזה ? (יש חוזה לטווח כזה ארוך ?)
    או תעודת סל ? (מה העלות של להחזיק תעודת סל לטווח כזה ?)
    באופציה אני יודע שיש שחיקה.
    מה המלצתכם?
    אציין שיש לי חשבון במגדל שוקי הון.

צהרים טובים.
    אתה מציין טווח ארוך ולא רוצה לנהל ברמה היומית ולכן חוזה לא מתאים לך (גם לא חוזה ארוך).
    באופציות אין שחיקה (אם תבצע את זה כחלק מאסטרטגיה) אך כרגיל צריך לנהל + תיתכן עלות/רווח
    בגלגול ולא תקבל קורלציה מלאה.
    תעודת סל (נניח OIL) הדרך המתאימה ביותר למשקיע בסחורה לטווח ארוך. הבעיה שלך היא חשיפה
    דולרית ולכן אם הדולר ירד, לא תרחיש בלתי סביר בזינוק של הנפט, הדבר צפוי להיות בעייתי ברמת הקורלציה
    ולכן בכל מקרה עדיפה השקעה בתעודה זרה על זו המקומית (חשיפה כפולה הכוללת את השקל).
    ישנן קרנות מהתחום, ואגד מניות וכדומה אך זו כבר בעיה ברמת דמי ניהול ושחיקה ולכן לא מומלץ.

מבין האפשרויות הדרך הנוחה ביותר, הפשוטה ביותר והזולה ביותר היא תעודת סל.

שחקן שלום
    אני לא מבין את נושא המטבע כאן
    לפי מה שהבנתי אתה ממליץ על תעודת סל OIL שהיא בדולרים
    כתבת אם הדולר ירד, לא תרחיש בלתי סביר בזינוק של הנפט כלומר שער הדולר בארץ ירד וזה יקזז את הרווח מעליית הנפט (בתעודה הדולרית)

לפי ביזפורטל בארץ יש 2 תעודות לונג על הנפט ושתיהם של קסם אז לא מפריע לדבר עלייהם כי אין תחליף
    אחת דולרית והשניה שיקלית
    האם ניתן לשקול מול OIL השקעה בתעודה השיקלית שתהייה צמודה לנפט בלבד
    תודה מראש
    אייל

אייל הבעיה בתעודה המקומית היא ברמת המט"ח לא רק מצד היעלה/ירד אלא גם בעצם הגלגול. מה שקורה הוא שברגע הגלגול, בגלל הפרשים שחלקם נובע ממט"ח, הולכת הקורלציה ונעלמת. ככל שתשקיע בתעודה מקומית זמן רב יותר כך תאבד קורלציה ואתה הרי נכנסת להשקעה שכזו במטרה להידבק למחיר הסחורה (ונעזוב רגע בצד את דמי הניהול הגבוהים שגובות התעודות המקומיות).
    ב OIL אתה פשוט מקבל 1:1 את הנפט. מתי תמכור ותמיר דולרים לשקל זה כבר עניין אחר אבל לפחות מכיוון הקורלציה אתה יכול להיות רגוע.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות