x

מציג תוצאות 1 עד 3 מתוך 3

נושא: שינוי מקום עבודה + שינוי הפרשה פנסיונית

שינוי מקום עבודה + שינוי הפרשה פנסיונית

אני עוזב את מקום עבודתי הנוכחי ועובר לחברה אחרת.
    במקום הנוכחי יש לי קרן פנסיה. מה קורה אם במקום עבודה החדש אני עושה ביטוח מנהלים (שיתחיל רק לאחר שלושה חודשים ראשונים)?
    כשאגיע לגיל הפרישה ממי אקבל את הקצבה? האם יש השפעה של הפסקות ואי רציפות בין מקומות העבודה?
    האם מעסיק חדש רשאי לא להפריש לקרן הפנסיה הקיימת בשלושת החודשים הראשונים?
    תודה רבה.

חג שמח
    קודם כל בהצלחה במקום העבודה החדש.
    באופן כללי שווה לבדוק אפשרות להמשיך באותה קרן פנסיה בגלל הזכויות שנצברו אך צריך לבדוק כל מקרה לגופו(יש מקרים בהם ניתן לעביר את הצבירה עם הזכויות).
    לגבי קבלת הקצבה - ככלל ניתן לאחד תכניות מאותו סוג ולקבל פנסיה ממקום אחד, אך ישנם מקרים שבהם לא ניתן לאחד או שאיחוד יכול לפגוע בתנאים ייחודיים לתכנית מסוימת (כגון תשואה מובטחת ומקדם מובטח).
    הפסקות ואי רציפות - חשוב מאוד לשמור על רציפות בהפרשות, בעיקר על מנת לשמור על הכיסויים הביטוחיים ועל התנאים שבפוליסה.
    בעת עזיבת עבודה יש לבחון הסדר ריסק זמני (הפסקת ההפקדות לרכיב החיסכון תוך שמירה על הפוליסה וזכויות המבוטח המוקנות לו עפ"י תנאי הפוליסה. בתקופת הריסק הזמני, ישלם המבוטח אך ורק את עלויות הריסק הקיימות בפוליסה ערב בקשת הריסק הזמני. נהוג כי משך תקופת הריסק הזמני לא תעלה על שנתיים- אוטומטית לשנה ולעתים ניתן להאריך לשנה נוספת.
    הפרשות ע"י מעסיק חדש- עפ"י חוק העובד זכאי להפרשה לפנסיה לאחר 6 חודשי עבודה במקום העבודה, ואם היה לו ביטוח פנסיוני קודם- אחרי 3 חודשי עבודה רטרואקטיבית לחודש העבודה הראשון. העובד זכאי לבחור את הקופה אליה הוא מעוניין להצטרף.
    בני.
    נערך לאחרונה על ידי בני מ., 15.04.2014 בשעה 23:54
    לשאלה אישית או שליחת קובץ - לחץ כאן! http://www.s-maof.com/stuff/email.png
    אין לראות באמור לעיל משום המלצה ו/ או יעוץ ו/ או שיווק ו/או תחליף לקבלת יעוץ פנסיוני מקיף מידי בעל רישיון עפ"י דין המתחשב בצרכים פרטניים.

תודה רבה על התשובה המקיפה

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות