x

עמוד 1 מתוך 3 123 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 29

נושא: מועדון 365 ב' או משביר ב' ?

מועדון 365 ב' או משביר ב' ?

מה עדיף מועדון 365 אגח ב' או משביר לצרכן אגח ב' ?
    לדעתי הניירות בסיכון יחסית נמוך, כיום הם סביב 70 אגורות ואתמול דיווח על אקסיט של סיבוס עם רווח של 70 מיליון.

דעתכם תתקבל בברכה

הלו reem,

אגרות החוב דומות למדי ויכולת ניוד הכספים מעלה מ-365 למשביר היא די גדולה. זכור לי (מסקירה שעשיתי לפני כחודשיים) כי הגעתי למסקנה כי שתי החברות בעייתיות שכן הן ממונפות מאוד, הציגו תקופה ארוכה של הפסדים וכן תזרימים שליליים. רצף הדיווחים השליליים וההרעה במצב החברה נקטע ברבעון האחרון ולא היה ברור לי אישית אם זה מקרה חד פעמי, משחק חשבונאי או היפוך מגמה, לכן הערכתי אז כי זהירות נדרשת.
    באומרי זאת, אוסיף כי רכשתי בזמנו כמות קטנה של 365 אגח ב באזור ה-56 אגורות (שנראה לי בזמנו כמחיר טוב). אז העדפתי את 365 על המשביר בגלל סיבה פרוזאית למדי (שקשורה לניירות שדיברנו עליהם) - לישאל יש אופציית put מול המשביר למכירת חלקה בניו-פארם ב-60 מליון שקל (חלקם יכולים להיות במניות) ועד היום היא לא הפעילה אותה כי ... למשביר אין כסף לשלם (ישאל תשמח לכסף). אז הערכתי כי אם נושים ישתלטו על ישאל הם עלולים להפעיל את האופצייה ולרסק את המשביר. הפגיעה ב-365 במקרה כזה תהייה פחותה.
    היום, עקב המימוש, המינוף קטן ורמת הביטחון עלתה ועדיין - אם הבסיס העסקי של המשביר ו/או 365 לא ישתפר, אזי העתיד לא לגמרי ורוד. אני מניח שהחזקה קטנה בנייר (לצורך פיזור) היא סבירה במחיר הקיים (בניגוד לחברות מבוססות נכסים קשיחים, חברות המתבססות על פעילות עסקית כושלת הן קשות יותר לניתוח במקרה של בעיות שכן אז נמחק המוניטין ולא ברור מה הן באמת שוות - ראה דוגמת פרטנר) במיוחד לאור העלאת הנזילות.

לא סקרתי את הנייר זמן רב, אם אתה מתכוון לפעול - אנא בדוק את אשר כתבתי.

בברכה,

שים לב שיש קניות אגחים ביומיים האחרונים ע"י החברות

שים לב שיש קניות אגחים ביומיים האחרונים ע"י החברות במחירים עולים.

ציטוט פורסם במקור על ידי pirate צפה בהודעה
    הלו reem,

אגרות החוב דומות למדי ויכולת ניוד הכספים מעלה מ-365 למשביר היא די גדולה. זכור לי (מסקירה שעשיתי לפני כחודשיים) כי הגעתי למסקנה כי שתי החברות בעייתיות שכן הן ממונפות מאוד, הציגו תקופה ארוכה של הפסדים וכן תזרימים שליליים. רצף הדיווחים השליליים וההרעה במצב החברה נקטע ברבעון האחרון ולא היה ברור לי אישית אם זה מקרה חד פעמי, משחק חשבונאי או היפוך מגמה, לכן הערכתי אז כי זהירות נדרשת.
    באומרי זאת, אוסיף כי רכשתי בזמנו כמות קטנה של 365 אגח ב באזור ה-56 אגורות (שנראה לי בזמנו כמחיר טוב). אז העדפתי את 365 על המשביר בגלל סיבה פרוזאית למדי (שקשורה לניירות שדיברנו עליהם) - לישאל יש אופציית put מול המשביר למכירת חלקה בניו-פארם ב-60 מליון שקל (חלקם יכולים להיות במניות) ועד היום היא לא הפעילה אותה כי ... למשביר אין כסף לשלם (ישאל תשמח לכסף). אז הערכתי כי אם נושים ישתלטו על ישאל הם עלולים להפעיל את האופצייה ולרסק את המשביר. הפגיעה ב-365 במקרה כזה תהייה פחותה.
    היום, עקב המימוש, המינוף קטן ורמת הביטחון עלתה ועדיין - אם הבסיס העסקי של המשביר ו/או 365 לא ישתפר, אזי העתיד לא לגמרי ורוד. אני מניח שהחזקה קטנה בנייר (לצורך פיזור) היא סבירה במחיר הקיים (בניגוד לחברות מבוססות נכסים קשיחים, חברות המתבססות על פעילות עסקית כושלת הן קשות יותר לניתוח במקרה של בעיות שכן אז נמחק המוניטין ולא ברור מה הן באמת שוות - ראה דוגמת פרטנר) במיוחד לאור העלאת הנזילות.

לא סקרתי את הנייר זמן רב, אם אתה מתכוון לפעול - אנא בדוק את אשר כתבתי.

בברכה,

אכן, זאת היא עושה (ובצדק) ויש בכך בכדי לחזק את ההחלטה לקנות. עם זאת, אנו דנים בניתוחי חוב - העובדה שהחברה קונה הוא פרמטר חשוב, אך לא בלעדי בניתוח.

בברכה,

הסתכלתי על הדוח של 365 (המשביר מעט מסוכן יותר ושניהם נותנים פחות או יותר אותה תמורה) - דוח ארוך ומייגע ומלא תירוצים והסברים מדוע העסק מחורבן. כן אני יודע, רמי שביט מכר את סיבוס ויצר רווח הון של 70 מיליון שח. עם זאת, בשביל להחזיר את כל ההלוואות, העסק צריך לדפוק - והוא לא.
    אינני מומחה גדול לתיירות ולא לשיווק ולא לכל דבר אחר שהוא עושה, אבל אפילו לי שבר אחד ברור - משהו פה לא עובד. יש ל-365 מספיק מזומן בשביל לקנות חוב בזול, אבל לדעתי האיגרת אינה ראויה במחיר הנוכחי. מסיבות טכניות גרידא אני אישית מתכוון לממש את הרווח בקרוב (בתקווה באזור ה-80).

בברכה,

העיסקה למכירת סיבוס בסכנה והאגח ירד הרבה, בהנחה שאין עיסקה באיזה מחיר האגח עדין כדאי ?

הי reem,

אם תקרא את התגובה שלי לדוחות לעיל, תבין מה אני חושב על האגח עם העיסקה.
    ללא העיסקה - לא נוגע באגח, זה נראה כמו מת מהלך.

בברכה,

הי reem,

תמיד בדקתי את מועדון 365 (מתוך הנחות שגויות על המשביר 365 - טעיתי והטעיתי, מצטער). קראתי את הכתבה ובדקתי בדיקה זריזה.

מסכים עם הגוקרים - קניתי היום כמות נחמדה.

בברכה,
    נערך לאחרונה על ידי pirate, 23.07.2012 בשעה 12:33 סיבה: סס

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות