x

עמוד 1 מתוך 14 12311 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 139

נושא: זהב ל - 800-900 דולר

זהב ל - 800-900 דולר

הזהב עבר טלטלות רבות בתקופה האחרונה, כאשר אנליסטים רבים מנסים לנבא מה עוד צופן העתיד למתכת הצהובה והאטרקטיבית. אדוארד לשינסקי מ-RBC שוקי הון כבר הצליח לחזות בעבר כי הזהב ייגע במחיר של 1,225 דולר לאונקייה.

אז מהי התחזית של המנהל האסטרטגי? "אני מאמין שרוב הרוחות שהיו קיימות יישארו בעינן. ולכן בהחלט סביר כי הזהב יצלול לרמה של בין 800 דולר ל-900 דולר לאונקייה". לשינסקי מגבה את טענתו הדובית ב-3 סיבות מרכזיות.

לשינסקי טוען כי חלק נכבד מהחולשה שמפגין הזהב טמון ב"ציפיות שהפדרל ריזרב יביא לזעזוע ויגרום לעלייה בתשואות האג"ח הממשלתיות". באופן כללי, כששיעורי הריבית עולים, הסוחרים מאבדים עניין בזהב. בעוד שההבדל בין תשואה של 0% ל-0.53% הוא דיי זניח, ההבדל בין תשואה של 0% ובין תשואה של 5% באג"ח ממשלתיות הוא משמעותי. "אם הפד' יחליט לצאת משוק האג"ח, הרי שהתשואות יתחילו לעלות גבוה, ואז הזהב ייראה הרבה פחות כדאי".

סיבה נוספת הקשורה גם היא לבנק המרכזי, היא שינוי במלאי הדולרים של הפד'. לשינסקי מנבא ש"שינוי בהיצע הדולרים במאזן הפד', שיהיה קשור לשינוי במדיניות ה-QE. סיבה מרכזית לכך שאנשים רוכשים זהב היא גידור מפני אינפלציה. כאשר החל הבנק המרכזי בתוכנית ההקלה הכמותית, רבים ציפו שאינפלציה תהיה התוצאה של אותו מהלך, מה שהוביל רבים לרכוש זהב. לרוע מזלם של השוורים הללו, האינפלציה המסיבית לא הגיעה".

סיבה נוספת ואחרונה, קשורה לשווקים המתעוררים שעשויים להפוך לרוח נגדית. "השווקים המתעוררים סיפקו לזהב דחיפה משמעותית בשנים האחרונו" אמר לישנסקי. "הביקוש מסין וגם מאחרים, היה אחד התומכים העיקריים לזהב. אולם, המגמה בשווקים הללו הולכת ונחלשת והשווקים הללו כבר אינם מהווים רוח גבית".

תוספת שלי:

למה דווקא 800-900 דולר? - כי זו עלות הכריה השולית.... וכך כל סחורה בעולם מתומחרת לטווח ארוך.

שלום לידידי טיבי,

עזוב רגע את הזהב.
    אני מסכים איתך כמובן לגבי העיקרון הכלכלי של העלות השולית=מחיר (MC=P) אבל בוא ננסה להתקדם לנושא אחר מעיק על כולנו - הדיור.
    אנא, נסה לחשוב על העלות השולית ליצור דירת מגורים.
    אשמח לקרוא את הגיגיך.

ברשותך, אנסה לעזור קלות.
    לפני ימים אחדים עשו כתבת השוואה בבלוג השולי והמחתרתי שנקרא ערוץ 10.
    ההשוואה נגעה ליוקר המחיה בין ישראל ושכנתנו הקרובה עד מאד רמאללה.
    למרבה הפלא במרבית המוצרים שנבדקו המחירים היו די דומים, מלבד במוצר אחד.
    דירת 4 חדרים חדשה רגילה אצלנו - 2.5 מיליון ש"ח ודירת 4 חדרים חדשה (גדולה, 180 מ"ר) ברמאללה - 400 אלף ש"ח !!!
    הבנת - 400 אלף ש"ח.
    אז נכון, אני לא רוצה לפגוע בקבלנים שחס וחלילה יתקשו לשדרג את המרצדס שלהם ואני גם לא רוצה לפגוע ביצרן המכוניות - אז אוסיף להם 100 אלף לבזבוזים.
    סגרנו - 500 אלף מחיר שווי משקל לטווח ארוך ??? אם תבקש יפה, אתן לך אפילו עוד 50.

מישהו מתנדב להסביר לי איך קונים שורטים על חברות בנייה ויותר מכך על בנקים ??

בברכה,
    אודי

אודי,

מה יהיה? למען הסדר הטוב אני פותח פוסט על זהב ואתה נכנס עם דיור?

תפתח בבקשה נושא חדש של דיור ושם יוכל להתקיים דיון פורה.

ואם אתה מסכים עימי לעקרון של עלות שולית - מדוע אתה דוחף קוראים להשקיע בזהב הרבה מעל המחיר השולי וזאת מבלי להסביר את הסיכון?
    נערך לאחרונה על ידי tby, 30.06.2013 בשעה 07:19

TBY

בתור מי שמושקע בתחום הזהב מבערך שנת 2001 אני חייב לציין שזה תחום מסוכן מאד, לשני הכיוונים. מאחר ורוב הזהב שנכרה אי פעם קיים (באופן טהור ולא משולב במבנים או מכשירים) בפורט נוקס, הבנק הפדרלי בניו יורק, תכשיטים בהודו, כספות בשוויץ וכו' , תמחור הזהב לא מושפע מעלות הכריה השולית, אלא מהביקוש או ההיצע שלו.

מאחר וכמות כריית הזהב זניחה לעומת כמות המאגרים (בערך 2% שנתי, כמו גידול התל"ג\אוכלוסיה) בוא נניח שאין כרייה של זהב. מה יהיה מחיר הזהב אז? אף אחד לא באמת יודע. הדבר הכי קרוב זה לומר שמחיר הזהב מייצג את חוסר האמון בבנקים מרכזים וכסף הנייר שלהם. כרגע, יש אמון טוטלי בברנקי ויכולתו לתזמן את המשק האמריקני והעולמי בדיוק של שען אמן , מצחיק שאחרי 2007 אנשים חוזרים להאמין בזה, אבל עובדה ...

אגב, הפוזיציה שלי היא כ 95% אגחים ומניות וכ 5% זהב, כי אני מאמין שתסריט שבסוף נגיע אליו הוא אנפלציה. ככה שאני די בצד שלך מבחינת רוב הפוזיציה שלי, אבל התסריט הזה שטוען שברננקי יצליח לקלוע בול לרמת אנפלציה נוחה של 2% עם צמיחה נאה של המשק פשוט לא נראה לי הגיוני, משק מכוון מרכזית בצורה מושלמת כ"כ קיים רק באגדות הסוציאליסטיות. . ברננקי יטעה, והוא יטעה (בכוונת מכוון) לכיוון האנפלציוני. כמו שכתבתי בעבר, ברננקי פוחד פחד מוות מדפלציה, וכמו שאתה כתבת, הלחצים הדפלציונים קיימים בכל העולם, וארה"ב היא חלק מהעולם. ברננקי ימשיך לדחוף חזק לכיוון האנפלציוני וכבר עכשיו כל מיני פקידים בפד חוזרים בהם הצהרות ברננקי לגבי יציאה מ QE. לא תהיה שום יציאה מ QE עד שלא תהיה אנפלציה ועד שהשוק לא יכיר באנפלציה ע"י העלאת ריבית האג"חים.
    נערך לאחרונה על ידי eyal12, 30.06.2013 בשעה 08:03

תמחור הזהב לא מושפע מעלות הכריה השולית, אלא מהביקוש או ההיצע שלו.
    זה משפט שנכון רק לטווח קצר .

הביקוש וההיצע נפגשים בטווח הבינוני / ארוך בעלות הכריה השולית .

אם כורי הזהב יקבלו 1000 דולר לאונקיה, הם יפתחו מכרות בעלות כריה של עד 1000 דולר לאונקיה ויגדילו את ההצע וכך זה ימשך עד שההיצע ידביק את הביקוש

הבעיה עם סחורה בבועה - כמו הזהב - להיצע לוקח זמן להגיע לשוק - פתיחת מכרה זה לא עניין של יום - כך שהמחירים עולים , מכרות נפתחים ופתאום יש עודף הצע ענקי. לדעתי הסיכוי שנראה זהב ב - 500 דולר ומטה, גדול מהסיכוי שנראה אותו ב 2000 דולר.

זהב כמגן אינפלציה זה לוקש שמוכרים למי שמוכן לקנות - מתי זה אולי יכול להגן? כשקונים את הזהב במחיר הוגן - וזה לא קיים כבר די הרבה שנים - תבדוק את הגרפים הרב שנתיים - יש טווח מאוד צר של מחירים בהם, לטווח ארוך אתה מקבל הגנה אינפלציונית - בכל מחיר יותר גבוה - אתה מפסיד.

למה דווקא 800-900 דולר? - כי זו עלות הכריה השולית
    נא לצרף מקורות מוסמכים למספרים שלך, ממה שאני יודע מדובר על 1000 דולר פלוס

תמחור הזהב לא מושפע מעלות הכריה השולית, אלא מהביקוש או ההיצע שלו.
    לא נכון, מחיר הזהב נקבע ע"י חוזים וגחמות של ספקולנטים, הקשר בין היחס של מחיר להיצע וביקוש מקרי לחלוטין בזהב.

ניובי,

תתכבד ותביא מקורות שלך ל 1000 דולר

מחיר הזהב נקבע ע"י חוזים וגחמות של ספקולנטים, הקשר בין היחס של מחיר להיצע וביקוש מקרי לחלוטין בזהב.
    אני מכבד את דעתך, אתה טוען שכללי ההצע וביקוש לסחורה זו אינן רלבנטיים והכל זה בכלל משחק של ספקולנטים - זה יכול לעבוד לטווח הקצר. בטווח הארוך אין מנוס אלא להתכנס לכללים הבסיסיים של הכלכלה.יחד עם זאת אם הכל ספקולציה - אז להחזיק זהב זה לא השקעה אלא הימור....

חברים,

לי ידוע (אל תגלו לאף אחד) על בורות באדמה בהם קבורה אספקה של 50 שנה של זהב בעלות כריה שולית 0 (אפס עגול), כולל מעליות מוכנות, מיקום מרכזי, וכבישי גישה, והזהב כבר בצורת מטילים... אלו כמובן פורט נוקס והבנק הפדרלי של ניו יורק, ועוד כמה מרתפי בנקים בשוויץ שנגחאי מוסקבה ניו דלהי והונג קונג.

אז מה? האם זה אומר שמחיר הזהב צריך להיות 0 ? לא, זה אומר שמחיר הזהב נקבע ע"י השחקנים הגדולים , הבנקים המרכזיים והספקולנטים הכבדים כמו GS ושות'. משקולים שלהם.

אגב, אני הורדתי בהדרגה את חשיפתי לזהב, בדיוק בגלל הסיבה הזו, ואני כרגע בחשיפה הכי נמוכה ב 10 שנים האחרונות, כי הזהב היום בכותרות , וכשהוא עולה או יורד זה מופיע בכותרת הראשית.

מה הפואנטה שלי? זהב הוא לא סחורה, זהב הוא מטבע גלובלי, ולכן הויכוח על העלות השולית הוא נטול משמעות. מחיר הזהב נקבע ע"י הבנקים המרכזיים העולמים (כולל סין, שוויץ, הודו, רוסיה) וע"י הספקולנטים הכבדים לפי רמת האמון במטבעות הנייר השונים ותפקוד הבנקים המרכזיים.

ואגב, אני מדבר על זהב פיזי בלבד. הימורי החוזים העתידיים הם דבר שונה לחלוטין, כי אפשר ליישב אותם במזומן (לא חייבים לספק הסחורה).
    נערך לאחרונה על ידי eyal12, 30.06.2013 בשעה 10:07

לי ידוע (אל תגלו לאף אחד) על בורות באדמה בהם קבורה אספקה של 50 שנה של זהב בעלות כריה שולית 0 (אפס עגול), כולל מעליות מוכנות, מיקום מרכזי, וכבישי גישה, והזהב כבר בצורת מטילים... אלו כמובן פורט נוקס והבנק הפדרלי של ניו יורק, ועוד כמה מרתפי בנקים בשוויץ שנגחאי מוסקבה ניו דלהי והונג קונג.
    שהאבק ישקע, תגלה שמי שמכר לטמבלים שקנו זהב ב 1200 דולר ומעלה היו מדינות המערב.

לא סתם לא מפרסמים מה קורה עם עתודות הזהב בעולם המערבי - איזה מוכר גדול יפרסם את העובדה שהוא מוכר?

ציטוט פורסם במקור על ידי tby צפה בהודעה
    שהאבק ישקע, תגלה שמי שמכר לטמבלים שקנו זהב ב 1200 דולר ומעלה היו מדינות המערב.

לא סתם לא מפרסמים מה קורה עם עתודות הזהב בעולם המערבי - איזה מוכר גדול יפרסם את העובדה שהוא מוכר?
    הפוך לחלוטין.

מי שקונה זהב זה הבנקים המרכזיים (סין, רוסיה), והם עושים זאת בתמורה לניירות צבעוניים שמשום מה הקונים מוכנים להיפרד מהזהב עבורם.

תחשוב שאתה היית בפוזיציה שבה אנשים מוכנים לקנות ממך במחיר מופקע סחורה שאתה יכול לייצר באופן אינסופי ועולה לך אפס לייצר, מה היית עושה? היית מוכר כמה שיותר מהסחורה הזו בתמורה לנכסים מוחשיים אמיתים.

הבנקים המרכזיים יודעים בדיוק מה הכסף שלהם שווה (חתיכת נייר) ולכן הם הראשונים לקנות זהב. אין הגיון שהם יקנו עוד חתיכות נייר כשהם יכולים להדפיס אינסוף מהם גם ככה.

תגיות בנושא זה

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות