x

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 20

נושא: מדינת ישראל: בלתי אפשרי לנהל ככה עסקים

מדינת ישראל: בלתי אפשרי לנהל ככה עסקים

צהרים טובים.
    חצי השנה החולפת התאפיינה בצעדים רגולטורים קיצוניים מאי-פעם. נדמה כי כל מה שלא התרחש בעשור האחרון, תומצת למספר חודשים קצר, וכעת כל תחום שהוא נמצא על הכוונת. חברי הכנסת מנסים לגזור הון פוליטי, וגם אם יש הצדקה לחלק מהמהלכים הרי שהם בעיקר שפיכת המיים עם התינוק.

זה החל בועדת ששינסקי – הגיעה המדינה והחליטה לפתוח חוזה ולשנות אותו כליל, וזאת רק לאחר שיזם מצא את הגז. מבלי להיכנס לפן החברתי, הסכם הוא הסכם וכיוון שהמדינה היא אותה המדינה, הרי שיש בכך מן העוולת למשקיע.

זה נמשך בהורדת דמי הניהול בקופ"ג לכדי מחצית – כמי שמכיר מקרוב את נושא בתי ההשקעות בכלל וקופות הגמל בפרט, אני יכול להעיד כי כל ההערכות המוקדמות והתכניות העסקיות הושלכו לפח. והאירוניה - המדינה היא זו שדחפה את מסקנות ועדת בכר, שינתה את כל השוק הפנסיוני, ועכשיו בסה"כ מנסה להחזיר את הגלגל לאחור. בדרך, נפרדנו מבית השקעות של 60 מיליארד ש"ח (פריזמה), למעלה מ 10 קופות שהתאדו בהם הכספים, ובשילוש דמי הניהול.

השלב המתקדם יותר הוא מהפכת הסלולר – מתבקשת כן אבל לא במתכונת של גיליוטינה. חברות בשווי מיליארדים נאלצו לשנות את תכניות החומש שלהן בפחות משבועיים. הפופוליזם כאן חוגג, ואע"פ שמדובר בבשורה צרכנית משמחת היו בטוחים כי כבר מזמן מה שהרוב יחסכו בסלולר הם כבר איבדו בריבית דה ריבית בקרנות הפנסיה וקופ"ג: במשך שנים החשיפה לתחום הסלולר, מה שכונה ע"י אנליסטים בהערצה עוורת – פרות מזומנים,היה בעל חשיפה גבוהה בהרבה ממשקלו במדד.

השלב האחרון (בינתיים) הוא הודעת שריג מהבוקר כי האוצר אוסר על מכירות פוליסות מנהלים חדשות עם מקדם קיצבה. גיליוטינה נוספת, שברגע אחד הופכת את כל מניות הביטוח למתומחרות ביתר בצורה קיצונית. ומילא זה, מדוע להכריח את החברות במיידי להפריש כמיליארד ש"ח כבר בשנת 2012?! לא ניתן היה לחלק זאת על פני פרק זמן ארוך יותר (מעניין שלבנקים נתנו 3 שנים 1% ביעד הלימות ההון). ומי משקיע במניות הביטוח? אותם משקיעים סולידיים שהרי אין מדובר על בביומד או נפט/גז אלא על התחום שבהוויתו הוא סולידי. אפעס, כי אין יותר מושג שכזה סולידי ...

לפני כשבוע נשאלתי בפורום שאלות כיצד אני מנתח מניות, והסברתי תוך שאני שם דגש על אותו פקטור נעלם. כשהתחרות היא כה גדולה בין חברי הכנסת מי יצליח לפגוע יותר במגזר עליו הוא אמון, כנראה שהניתוחים צריכים להיות זהירים מאי-פעם עם מקדמי בטחון קיצוניים.

רואים זאת הזרים, ובורחים. מדוע עליהם להיות במדינה בה שינוי רגולטורי נקבע (ומיושם) מעכשיו לעכשיו, שינוי שכדוגמת ענף הביטוח חותך שווי המניות ב 25% ! (נשגב מבינתי כיצד המדד יורד "רק" 7% ולא יותר, אך כנראה ישלים זאת בהמשך).

רואים זאת היזמים, ובורחים. מדוע להשקיע בחיפוש נפט וגז, שהרי אם פתאום ימצא כאן מאגר אדיר המדינה לא תסתפק בנתח הקיים ותדרוש יותר. כל הסיכון עלי, כל הרווחים משותפים.
    מכוניות מונעות בגז לעולם לא יצליחו בישראל. כשאני משוחח עם עמיתיי, הרי שמשתלם בודאות לרכוש רכבי חברה מונעים בגז אבל זה ברור שברגע שהתחום יתרומם, הממשלה לא תשקוט והיא תמסה את הגז בדיוק כבנזין. ראינו את זה כבר בסולר, אז אין כל סיבה להשקיע במכונית שהמחירונים מוכיחים שהן מאבדות פי 2 מערכן בהשוואה למכונית בנזין.
    כשעתונות כותבת בשמחה גדולה על מאבקי מחיר בין אושר עד, רמי לוי, שופרסל ומגה – הצרכן מתמוגג מאושר. בטווח הקצר הוא צודק, אך בטווח הארוך אחת מהרשתות הללו לא תזכה לסיים את שנת 2013. ראינו את זה עם מקרה קלאב מרקט. ספקים לא יקבלו כסף, עובדים לא יקבלו משכורת, והעיקר שמילאנו את המקפיא בעוד 20 עופות למרות שמכלתחילה היינו צריכים 1.

אני מודע לזה שבעת הנוכחית אין זו גישה פופולארית במיוחד. אני מסכים כמובן בהחלט שמדובר בבשורות צרכניות חשובות ותורמות. הבעיה היא עם הדרך, עם תרבות ה"עכשיו" "המייד", ומי יעשה צעדים יותר קיצוניים כדי לזכות בעוד כותרת. הסיבות הללו לבדן ימנעו מהבורסה לטפס, מאחר ולא היתה בשנה החולפת אפילו בשורה אחת חיובית מצד הרגולטורים ביחס למגזר מסויים. הפגנות הקיץ החולף הביאו להעלאת המס על הבורסה, אפס שינוי בשוק הנדלן, ובעיקר פגעו בחברות המובילות במשק ישירות אך בעקיפין בכל המשקיעים, החוסכים לפנסיה והאזרחים בכלל. אם כל אותם מאושרים על כך שדנקנר קורס (כמה שמחה לאיד במדינה הקטנה שלנו) היו מבינים שהם מאבדים כל יום עשרות אם לא מאות שקלים, האם עדיין הם היו מחייכים?

אני אנסה להסביר את ההשלכות של איסור מכירת פוליסות עם מקדם קצבה מובטח.
    כיוון שאני איני סוכן ביטוח אני מתנצל מראש אם טעיתי במשהו.
    היתרון הגדול של פוליסות ביטוח מנהלים על פני קרנות הפנסיה היה מקדם הקצבה המובטח.
    פוליסה היא למעשה חוזה ובו חברת הביטוח הבטיחה לי שאת סה"כ הסכום שאחסוך (כולל התשואות)
    היא תחלק בגיל 65 ל 166 (בעצם 166 חודשים) וזו תהיה הקצבה החודשית שאקבל לפני מס.
    בתמורה אשלם לה 0.6% מהצבירה ועוד 15% מהתשואה.
    בפוליסות שבאו אחרי שנת 2000 השתנו מקדמי הקצבה בשל עליית תוחלת החיים
    וכיום הם עומדים על 205 לערך וכמובן שגיל הפרישה עלה מ 65 ל 67.
    היתרון של קרן הפנסיה היה מאז ומעולם דמי הניהול הזולים.
    הבעיה בקרן הפנסיה שמדובר בתקנון הניתן לשינוי ולכן ברגע שיש גירעון אקטוארי
    עקב הארכת תוחלת החיים
    אזי מקטינים לחברים את הקצבאות וסוגרים כך את הגירעון.
    אני לא מומחה לנושא אבל החל מ 2013 אני לא רואה שום סיבה
    לחסוך לפנסיה באמצעות ביטוח מנהלים.
    אין לי ספק שבטווח הארוך מדובר במכה כואבת כיוון שגם אם חברות הביטוח מחזיקות בקרנות פנסיה
    הרי שהרווח ירד בעקבות הפניית כספים לאפיק הפחות רווחי עבורן.
    נערך לאחרונה על ידי Long, 11.07.2012 בשעה 16:36

אסכם את זה כך

ארה"ב: ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות
    מדינת ישראל: ארץ המגבלות הבלתי אפשריות
    דעתי בלבד, תקנו אותי אם אני טועה.

הטבע האנושי הוא להילחם בשוק, על מנת להצליח בשוק יש להילחם בטבע האנושי.

ציטוט פורסם במקור על ידי אבי1 צפה בהודעה
    אסכם את זה כך

ארה"ב: ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות
    מדינת ישראל: ארץ המגבלות הבלתי אפשריות
    פשוט יפה איך סיכמת את זה

בתגובה לשחקן - התיאור שלך את המציאות נכון וכואב להפליא, ואפשר אפילו להגיד שהתנהלות הפילים בחנות החרסינה
    עוד תגרום נזקים אדירים. השאלה הגדולה היא איך מתגוננים ואם ניתן בכלל להתגונן. שאלה לא פחות חשובה היא האם אנחנו נמצאים בסוג של מחזוריות או שהסיפור הפעם באמת רק מוביל לכיוון אחד...
    מכל אפשרויות ההשקעה מתחיל להסתמן שהנדלן הוא לא אופציה כ"כ רעה.

דווקא בנושא הסלולר, אני לא מסכים.
    לחברות הסלולר הוותיקות היה מספיק זמן להתכונן.
    הן פשוט ניסו לסחוט את הלימון עד הסוף, כל עוד אפשר.

מפת הדרכים של כחלון, הייתה ברורה מאז כניסתו לתפקיד, ולמעשה היא המשיכה את דרכו של קודמו.
    -נושא הניוד לא היה חדש אלא להפיך. במשך שנים החברות הצליחו לשים מקל בגלגלי הניוד.
    -המכרזים לחברות החדשות היו ממזמן.

החברות הסלולריות הביאו את כל מה שקורה היום, על עצמן במו ידיהן. לא הייתה תחרות. היה תאום מחירים. המחירים היו שערוריתיים, ואפשר היה לראות את זה בקלות אם משווים את התנאים שקיבלו הלקוחות הפרטיים, מול החברות הגדולות (אני שמעתי מה היו מקבלים באלביט למשל, וזה פשוט הרתיח אותי).

לגבי הדלק, אני מסכים ב 200%. אני בזמנו קניתי רנו קנגו לעסק, תוך חישוב של עלויות השימוש מול אלטרנטיבות. והחישוב הזה היה תקף לזמן קצר מאד. בגלל זה אני באמת לא עובר לגז.

לגבי סופרמרקטים, תחרות זו תחרות. לא בכל דבר אפשר להאשים את הממשלה. לעניין הזה היא לא קשורה.

האמון של המוסדיים בארץ והמשקיעים בחול לא יחזור לעולם אוליי רק אם ישלמו לך שתקנה פה המחאה החברתית היא טרוריסט שמחבל לנו בארץ ממש בעיתוי הכי גרוע שיש נזכרו והתוצאות הפוכות אנחנו משלמים יותר על חשמל יותר על דלק יותר על הבורסה יותר על דיור מחקו מילארדים ממניות החוסכים וכרגע לדברי שחקן הולכים למחוק עוד כמה טובים...תמשיכו להצביע ליכוד נגיע רחוק איתם.

אה ושכחתי עוד משהו אלפי מפוטרים למשק !!!!וקיצוצים נרחבים!!!! דים זה בשבילך..

אז מה הפתרון לבעייה ? לתקוע יתד באיי פ'יגיאו ניו-זילנד או אוסטרליה ?
    לשלוח את הצעירים שלנו לבנות חיים במדינות נורמליות, מתוקנות, תאבות -התפתחות?
    כל זמן- שהחוק הוא צחוק ------
    כל זמן שחברי ממשלה וחברי כנסת, בעלי ממון, שררה וקשרים-יכולים להטות משפט לטובתם.
    יכולים לקנות רופאים, מיכשור מיוחד ויקר ערך וטיפולים שאינם פתוחים לקהל הרחב,
    כל זמן ששועי הארץ ועשירייה, מחזרים אחר קובעי המדיניות, משלשלים טובות הנאה ,
    בצורות שונות לידיהם, כדי להשיג מטרות שלהם.
    כל זמן שכולנו נטבע בסבך הביורוקרטיה, ולא נצליח לפתור עניינים פשוטים, בלי להיזדקקלעזרת
    עורכי-דין ונוטריונים, -עזרה שמשמעותה לאזרח הפשוט- להפרד מהרבה כסף, שנחוץ לו ,במקום אחר.
    כל זמן , שנרגיש בבואנו לבטוח-לאומי ,או מס הכנסה, או משרד הרווחה, -כי אנו נתקליםבקירות אטומים, המורכבים מאנשים אטומים.
    כל זמן שמטרתם המוצהרת של משרדים וגופים אלה -ואחרים- היא "לדפוק" אתהאזרח הקטן.
    כל זמן שניצולי שואה, אינם מקבלים את הכספים שנאספו לטובתם לאחר מלחמת העולםהשנייה.
    ופקידים מושחתים ועורכי-דינם- משתכרים הון עתק, כל חודש, בונים מבני-שרד לעצמם,ולאנשי-שלומם.
    כל זמן שעדיין יש ניצולי שואה שצריכים לעשות את הבחירה בין קניית אוכל לבין קנייתתרופות,
    כל זמן שאותם ניצולים- שאין להם ילדים, לא יכולים לדאוג לעצמם, והמדינה לא מוצאתלנכון לתת
    להם מה שמגיע להם בזכות ולא בחסד.
    כל זמן שרוב הפוליטיקאים, ונבחרי הציבור לסוגיהם, בוחרים לקדם את ענייניהםהפרטיים, על גב המצביעים, בזמן תקופת הכהונה שלהם, ולא לדאוג באותה עוצמהלבוחריהם.
    כל זמן שהמפלגות הדתיות לסוגיהן, דואגות אך ורק לבני קהילתם, למצביעיהם,
    ובכל הזדמנות- מאיימים בפרישה או בסנקציות מכול סוג שהוא- אם לא יקבלו עוד כספים,מיליארדים בכל פעם.
    כל זמן שלהיהרג באוהלה של תורה נשמע יותר קשה , יותר סופני, יותר נכבד, יותרמשתלם, -
    מאשר להיהרג (חס וחלילה) בהגנה על מדינתנו -
    כל זמן שאין מי שיקום ויפתח את עיני הרבנים, הפוסקים שלהם, הזקנים שצריכים כברמזמן לשכון במחלקות תשושי-נפש, בבתי-אבות, מדרגה ח' - כי שם מקומם.
    כל זמן שסאוורים בנמלים, יקבלו שכר גבוה ממחנכים.
    כל זמן שרופאים ואחיות ייקרעו, במשמרות קשות ומעיקות, מול משאבים מדולדלים ,ובני-משפחות זועמים.
    כל זמן שנמשיך להרגיש כי יש מי שגוזר עלינו קופון כל הזמן.
    כל זמן שהמיסים על רכבים, ודלק- ימשיכו להיות עצומים -והיום מכונית היא לא מצרךמותרות.
    כבר מזמן לא.
    כל זמן שלא נותנים לזוגות צעירים סיכוי לדיור - לפני גיל הפנסיה שלהם.
    וחלקם עוד גרים עם ההורים..
    כל זמן שאצלנו החוק הוא צחוק
    וכל דאלים- גבר.
    ואין שריף בעיר.
    ואין מחנכים בבתי-הספר
    ואין מי שייגן עלינו באמת, מעצמנו.
    מה נאמר ומה נגיד?
    לא רק בלתי אפשרי לנהל עסקים פה.
    בלתי-אפשרי לחיות כאן.
    אז מה דעתכם על ניו-זילנד ?
    שמעתי שנפלא שם.
    אילנה.

עוד לא יבשה הדיו על מה שרשמתי, וכבר יש לנו דוגמא לוהטת, ישר מהתנור.

חשיפה: הקשר בין השופט לאולמרט שהוסתר מהפרקליטות

מאת: ניר גונטז', מערכת וואלה! חדשות
    דנה אולמרט ויחיל צבן, בנו של השופט במשפט ראש הממשלה לשעבר, מכירים זה שנים ואף עובדים ביחד. השופט עדכן את נשיאת בית המשפט, אך בניגוד למקובל, לא עדכן את הפרקליטות

טעם לפגם במשפט אולמרט? בדיקת וואלה! חדשות חושפת כי בין בנו של אחד השופטים בהרכב משפטו של ראש הממשלה לשעבר, לבין בתו של הנאשם, קיים קשר רב שנים, שהיה מוכר לבית המשפט – אך לא לפרקליטות. ד"ר יחיל צבן, בנו של שופט ההרכב יעקב צבן, וד"ר דנה אולמרט, בתו של הנאשם, למדו שנים ביחד, וכן עובדים יחדיו כמרצים בחוג לספרות באוניברסיטת תל אביב. למרות שצבן יידע את נשיאת בית המשפט וראש ההרכב, השופטת מוסיה ארד, הוא לא ציין זאת בפתח המשפט ובפני הצדדים המעורבים, כמקובל.ד"ר דנה אולמרט, בתו של ראש הממשלה לשעבר, מרצה בחוג לספרות באוניברסיטת תל-אביב. מדובר בחוג קטן ואינטימי, בכל הנוגע להיקף הסגל האקדמי בו, ובין היתר מרצה בו גם ד"ר יחיל צבן, בנו הבכור של סגן נשיאת בית המשפט המחוזי בירושלים, השופט יעקב צבן, ששימש גם כאחד משלושת השופטים שדן בסעיפי האישום נגד אולמרט. ד"ר אולמרט נחשבת לוותיקה ובכירה מד"ר צבן; "היא חלק מהצוות הקבוע, בעוד שהוא מרצה מן החוץ", סיפר בכיר בחוג לספרות, שמציין מנגד: "בפועל זה לא משנה. שניהם מרצים באותו החוג, בפני אותם התלמידים. בעבר הם גם למדו על אותה מלגה".עורכת הדין אילת פילו, דוברת הנהלת בתי המשפט, מסרה בתגובה כי "בנו של השופט, ד"ר יחיל צבן, למד עם ד"ר דנה אולמרט בבתי ספר בירושלים. בשנים האחרונות בנו גם מלמד בחוג לספרות של אוניברסיטת תל-אביב. השופט שמע מפי בנו כי גם דנה אולמרט מלמדת בחוג. לשופט צבן לא ידוע על קשר נוסף. טרם צירופו להרכב הודיע על כך לנשיאה מוסיה ארד, שלא ראתה בכך מניעה. הנשיאה ארד סברה כי אין בהיכרות שטחית זו כדי לחייב הודעה לצדדים". יודגש, כאמור, כי מלבד הצורך בהודעה על הקשר בפני בית המשפט, הנורמה המקובלת בבתי המשפט מחייבת את השופט להדגיש את הקשר האישי בפני הצדדים בדיון, כדי שאלה יוכלו לבחון את צעדיהם בהתאם.ממשרד המשפטים לא נמסרה תגובה לידיעה
    נותרו עוד מספר מקומות, לטיסה לניו-זילנד ......

אילנה
    נערך לאחרונה על ידי mamani9, 11.07.2012 בשעה 21:39

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות