x

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 17

נושא: מניות מחללות שבת

מניות מחללות שבת

בסד
    איזה מניות לא מחללות שבת ,היה לי דלק,אינט זהב ישרמ טבע ,הכל מכרתי בגלל חילול שבת

Re: מניות מחללות שבת

מניות לא מחללות שבת. אנשים מחללים שבת. ואם כבר הולכים בדרך הזו, אז אני מציע לך גם לא להחזיק שקלים, י עושים בהם שימוש בשבת. וגם הריבית עובדת בשבת, שזה בכלל בעיה. וגם כדאי לנתק את הטלפונים, כי כל חברות התקשורת עובדות בשבת.

לחילופין, כדאי אולי לבדוק מה עושים אנשים שומרי תורה ומצוות אחרים. תמצאי רבים בשוק ההון. חלקם חרדים עד חרדים מאד.

חרדים לכספם התכוונת....

כיס, הוורסיה הנוכחית שלך הרבה יותר משעשעת....
    R

ציטוט פורסם במקור על ידי red-r
    חרדים לכספם התכוונת....

כיס, הוורסיה הנוכחית שלך הרבה יותר משעשעת....

בדיוק!
    במיוחד היום...

דמ"כ לא נאה לך הליגלוג

רצוי היה שתנסה להבין עולם שלא מובן לך. מניה היא באופן עקרוני חלק בבעלות על חברה. כאשר אתה מחזיק מניה אתה נחשב חלק מהבעלים . אז יש שלא רוצים להחזיק אלביט בגלל שכך הם "בעלים" על חלק מחברה שמשתתפת ב"דיכוי הפלשתינאים (הנורווגים ושות') ויש שלא יקנו מניות של טיב טעם או אנטר הולדינגס בגלל מכירת הטרפות דבר שהם לא רוצים חלק בו. (יש איסורי אכילה שאסורים לא רק באכילה אלא גם בהנאה, ולכן גם הנאה כספית ממכירת טרפות אלו לא רצויה לאנשים אלו- ואני בינהם) ויש שמעדיפים לא להחזיק בבעלות ואפילו חלקית במניות של חברות מחללות שבת.

אני בטוח שגם אתה (אביר הכסף אין לו ריח) תסתייג אם אני ארכוש מניות של בן לאדן ובכך אממן פעולות טרור וארויח ממידע פנים שיש לבן לאדן אודותם.

ציטוט פורסם במקור על ידי leayael
    דמ"כ לא נאה לך הליגלוג

רצוי היה שתנסה להבין עולם שלא מובן לך. מניה היא באופן עקרוני חלק בבעלות על חברה. כאשר אתה מחזיק מניה אתה נחשב חלק מהבעלים . אז יש שלא רוצים להחזיק אלביט בגלל שכך הם "בעלים" על חלק מחברה שמשתתפת ב"דיכוי הפלשתינאים (הנורווגים ושות') ויש שלא יקנו מניות של טיב טעם או אנטר הולדינגס בגלל מכירת הטרפות דבר שהם לא רוצים חלק בו. (יש איסורי אכילה שאסורים לא רק באכילה אלא גם בהנאה, ולכן גם הנאה כספית ממכירת טרפות אלו לא רצויה לאנשים אלו- ואני בינהם) ויש שמעדיפים לא להחזיק בבעלות ואפילו חלקית במניות של חברות מחללות שבת.

אני בטוח שגם אתה (אביר הכסף אין לו ריח) תסתייג אם אני ארכוש מניות של בן לאדן ובכך אממן פעולות טרור וארויח ממידע פנים שיש לבן לאדן אודותם.
    מילים כדורבנות

ציטוט פורסם במקור על ידי רואה ממטר
    דמ"כ לא נאה לך הליגלוג

מילים כדורבנות
    קודם כל, לא ליגלגתי. לא הסכמתי אבל לא ליגלגתי.

דבר שני: מילת הקסם היא מידתיות. גם בתורה יש מושג שנקרא "בטל בשישים". אם מישהו קונה מניה של טבע, אז אולי הוא מחזיק בטבע בחלקיק האחוז. אבל זה רחוק מלהפוך אותו לבעלים של טבע. אין לו זכות החלטה, אין לו אחריות, ואין לו אפילו אפשרות להכנס למפעל ש"בבעלותו". זה לא "בטל בשישים". זה "בטל בשישים מיליארד".

אם כן איפה הגבול? גם כשקונים תעודת סל, מחזיקים בבעלות על החברות שמרכיבות את התעודה. ומה עם קופת גמל? קרן פנסיה? ומה עם בעלות עקיפה (חברה מחזיקה מניות בחברה מחזיקה מניות בחברה)? אין לזה סוף.

מנקודת המבט שלי, יש כאן "צדיקות יתר". התעסקות בטפל במקום בעיקר.

שמח שלא התכוונת ללגלג אבל כך זה נשמע.

לגבי "בטל בשישים" זה אכן מושג הלכתי ומקומו שמור לו אבל לא הכל בטל בשישים. חמץ בפסח לדוגמא הוא איסור הנאה ולא בטל גם בשישים מילארד- כדבריך. יש דברים שרמת האיסור בהם היא "בכלשהו" אבל לא נכנס לעיניני הלכה יתר על המדה (אם אתה דווקא רוצה ללמוד אפנה אותך למקומות המתאימים) בכל אופן, גם אם אני אתמוך באל קעידא בכל כספי הרי אני "בטל בשישים" לדבריך אך האם זה מצדיק את המעשה? או אם אקנה מניות של חברות הסוחרות ב"יהלומי דמים" או אשקיע במיזם של סחר בנשים (ח"ו) האם העובדה כי לא ראיתי יהלום או אשה ואין לי מושג או רשות להשפיע או להכנס לאזור המסחר הנ"ל מוריד מהבעיתיות שבזה??? אני לא חושב

שמח שלא התכוונת ללגלג אבל כך זה נשמע.

לגבי "בטל בשישים" זה אכן מושג הלכתי ומקומו שמור לו אבל לא הכל בטל בשישים. חמץ בפסח לדוגמא הוא איסור הנאה ולא בטל גם בשישים מילארד- כדבריך. יש דברים שרמת האיסור בהם היא "בכלשהו" אבל לא נכנס לעיניני הלכה יתר על המדה (אם אתה דווקא רוצה ללמוד אפנה אותך למקומות המתאימים) בכל אופן, גם אם אני אתמוך באל קעידא בכל כספי הרי אני "בטל בשישים" לדבריך אך האם זה מצדיק את המעשה? או אם אקנה מניות של חברות הסוחרות ב"יהלומי דמים" או אשקיע במיזם של סחר בנשים (ח"ו) האם העובדה כי לא ראיתי יהלום או אשה ואין לי מושג או רשות להשפיע או להכנס לאזור המסחר הנ"ל מוריד מהבעיתיות שבזה??? אני לא חושב
    אין מה להשוות את טבע (למשל), לחברת בין לאדן תעשיות טרור ובניו בע"מ. הראשונה חברה לגיטימת שעוברת אולי על ציווי דתי כזה או אחר של אחוז זניח מאוכלוסיית העולם. השניה עוסקת ברצח ובשאר מיני מריעין בישין, שמהווים טאבו עולמי (ואני מתעלם מקיצוניים כאלו או אחרים). לכן טבע תהיה חלק ממדד 25, ואת בין לאדן תעשיות ינסו להשמיד בכל דרך. ואם אין הסכמה על הנקודה הזו, אז חבל להמשיך את הוויכוח. (כנ"ל לגבי יהלומים/נשים).

השימוש במושג "בטל בשישים" לא בא להיות טיעון הילכתי (וחן חן על הנכונות להפנות אותי למקומות המתאימים. כרגע אין צורך). הוא בא להראות שגם ההלכה יודעת להתרכז בעיקר ולהתעלם מהטפל כשצריך.

ובבקשה לא להתחמק מהתשובה - איפה עובר הגבול לדעתך? מה בנוגע לתעודת סל? קופות גמל, שירשורי חברות? האם למשל מניית אל-על כשרה (חברת הבת סאן דור טסה בשבת)?

- בנוסף למניות המחללות שבת, והן שייכות לאיסורי העברות שבין אדם למקום, יש גם את העברות בין אדם לחברו, ומניית "גבעות" לא מחללת שבת, אבל הם שיקרו והכאיבו לרבים וטובים מבני עם ישראל.

- ועל זה נאמר במסכת יומא (ח, ט), "עברות שבין אדם למקום - יום הכפורים מכפר. עברות שבין אדם לחברו - אין יום הכפורים מכפר, אז שבוע טוב, ובהצלחה לכולם, תודה

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות