x

מציג תוצאות 1 עד 8 מתוך 8

נושא: חברת בניה

חברת בניה

שלום.
    יש לי שאלה בנוגע לחברת בניה מסויימת . האם קיים מאגר כלשהו (חוץ ממידע שמציגה חברה עצמה) בו ניתן לקבל מידע על קבלן ופרוייקט. מטרה היא לאסוף מידע ראשוני לפני שפונים לעו"ד.כמו כן ישמח אם תוכלו לכוון אותי לדברים מסויימים אותם יש לבדוק (אם בכלל).
    תודה

Re: חברת בניה

בוקר טוב יורק,

כמובן שניתן לברר על חברות הבנייה בישראל, השאלה מה ברצונך לברר ?

חברה קבלנית לגיטימית תהא רשומה מעבר לרישומה ברשם החברות במרשם הקבלנים.
    בשני המרשמים ניתן לאגד פרטים אודות החברה ופועלה.
    אדגיש כי הרישום במרשמים אלו לחברה קבלנית ראוייה הינו חובה על פי חוק.

לנוחיותך צרפתי לינק של משרד השיכון והבינוי בו נמצא מרשם/פנקס הקבלנים.

http://moch.gov.il/rasham_hakablanim/Pa ... lanim.aspx

אשמח לסייע בהמשך,

בברכה,

לירן מורנו, עו"ד

050-7816842
    המידע המוצג בפורום הנ"ל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מעורך הדין וממנהלי האתר כל אחריות.

ראשית , תודה לירן.
    כוונה היא למעשה "איך מתחילים" ?
    אני מספר ימים אחרונים חושב על רכישת דירה ראשונה. מדובר פשוט בפרוייקט חדש בשכונה הסמוך שאני מתעניין בה.
    מה שמקשה שחברה היא לא בורסאית ולכן אין לי יכולת לראות דוחות וכאלה כדי ללמוד על חוסן פיננסי. אני גם לא יודע על מה שווה להסתכל לפני שמוצאים עו"ד ומתחילים. הייתי שמח לדעת האם ניתן איפה שהוא לראות אחוז דירות שחברה נאלצה לבצע בהם עבודות נוספות לאחר מסירה ו/או כמות תלונות של רוכשים. כמובן שכל דבר אחר ששווה לבדוק.

בוקר טוב יורק,

לצערי את השאלות ששאלת ( למרות שהינן לגיטימיות וטובות כשלעצמן ) לא ניתן לבדוק על בורייה
    בחברות פרטיות ומנסיוני גם בציבוריות שבניהן.

איך מתחילים ?
    ראשית, ניתן לשאול את השאלות הללו בצורה עדינה יותר את בעלי החברה , כמובן שמידע זה בשל האינטרס הברור לא יהא זה ש"נבנה " עליו אך ההתמודדות מול השאלות הקשות של הצד השני יעזרו לחוש את החברה.
    שנית, נבדוק אם לחברה פרוייקטים קודמים ? איזה ביקורות ניתן לקבל עליהם מרוכשי עבר ? האם הם מרוצים ? קיבלו בזמן ? כמות ליקויים בזמן מסירה ? התנהלות כללית וכד'.
    בצד המשפטי אני ראשית מוודא האם הקרקע של היזם ? האם ניתן ליווי בנקאי ? איזה בטוחות החברה מעבירה לרוכש ? הערת אזהרה ? ערבויות בנקאיות ? ועוד.

רכישה מקבלן הינה מעט מורכבת יותר בהיבט המשפטי מרכישת יד שנייה, ואשמח לסייע.
    בלי קשר לדבר, באם תעביר לי את שם היזם/החברה הקבלנית אנסה לערוך מעט בדיקות עבורך ממקורות שלי בתחום.

בברכת יום טוב ובהצלחה,

לירן מורנו, עו"ד

050-7816842
    המידע המוצג בפורום הנ"ל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מעורך הדין וממנהלי האתר כל אחריות.

שלחתי בפרטי

שלום ידידי,

השבתי בפרטי

בברכה,

לירן מורנו, עו"ד

050-7816842

לירן שלום.
    עוד שאלה : מה משמעות והשלכות ברכישת דירה כאשר פרוייקט טרם קיבל היתר בניה (בתהליך).
    תודה

שלום יורק,

שאלתך מורכבת מעט ואשמח להשיב על כך בשיחה טלפונית, אל תהסס ( יש לך את פרטיי ).

על קצה המזלג אשיב בנידון כי פרוייקטים רבים מתחילים פיזית להיבנות טרם קבלת היתר בנייה ורק על פי התב"ע המקומית.
    מבחינת הרוכש ישנה כאן חשיפה גבוהה יותר לסיכון כיוון שבמידה וההיתר לא יינתן, לא תתאפשר השלמת הבנייה והרוכש יצטרך להיפרע מהיזם ללא כל יכולת לקבל את המוצר שביקש לעצמו.

לפיכך, כל משפטן שמייצג רוכש בסיטואציה זו ידרוש לאגד בהסכם תנאי מתלה התקוף בזמן שקובע כי במידה ו... לא יתקבל ההיתר תוך פרק זמן מסויים... ההסכם בטל ומבוטל וכל התמורה שניתנה + הצמדה.... ואולי פיצוי ( בדר"כ לא ניתן) תוחזר מיידית לרוכש.
    כמו כן , המלצתי הינה לא להכביר בהעברת תשלום כל עוד לא ניתן ההיתר ולא פחות חשוב מכך לנסות ולדרוש כי בתקופה זו שאין ביד היזם היתר סך התקבולים לא יוצמדו למדד תשומות הבנייה.
    בנוסף ולא פחות חשוב בעיני אלו איכות הבטוחות שניתנות על ידי היזם אשר עדיף כי יהיו ברמה הגבוהה ביות דהיינו ערבות בנקאית של הבנק המלווה.

אמנם ציינתי על קצה המזלג אך אלו עיקר הנק' אליהם יש ליתן את הדעת, בכל אופן אשמח לסייע
    ככל הניתן גם בהמשך הדרך.

בברכת גמר חתימה טובה,

לירן מורנו, עו"ד

050-7816842

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות