x

מציג תוצאות 1 עד 4 מתוך 4

נושא: על מניות נופלות ותקומות גדולות

אורח

על מניות נופלות ותקומות גדולות

שתי מניות ישראליות גדולות (ותסלח לי אלווריון שהציגה ירידה עם הצגת הדוחות) נפלו חזק בימים האחרונים, אלו כמובן טבע ומלאנוקס.

הנפילות הגיעו בתקופה בה מדדי הוול רושמים עליות נאות וכמעט חוזרים לשעריהם מתחילת השנה.

אז מה גרם לנפילות ומה צפוי בהמשך?

בעוד שהשאלה הראשונה ידועה וברורה לכולם השאלה השניה היא המכרעת.

אם נסתכל על הסיבה לנפילות, נגלה כי טבע, ירדה בעיקר מדאגה להמשך, שכן עם כל הכבוד למדללי הדם הירידה העיקרית (שנמשכת ברגעים אלו ממש) היא הדאגה לקופקסון.
    האם יש ממש בדאגות? תלוי את מי שואלים, מה שברור כי אין לעניין תשובה חד משמעית ולא ניתן לדעת מה תהיינה החלטות הFDA בעתיד.

לעומתה, מלאנוקס, נפלה מסיבה הפוכה לגמרי, הדאגה לעכשיו, לרבעון הקרוב.
    מלאנוקס היא חברה שעד לא מזמן נסחרה במכפיל רווח גבוה בהרבה ממכפיל השוק. יש שיאמרו, מעט לא הגיוני.

הסיבה לכך היא פשוטה: מדי רבעון הייתה החברה מנפצת את תחזיות האנליסטים, ומגביהה את התחזיות לעתיד.
    כתוצאה מכך, הרבה מעלות המנייה שיקפה את ציפיות המשקיעים לעתיד מזהיר.

אך יום אחד, ללא הזהרה, קמה מלאנוקס והחליטה להוריד את תחזיות הרווח.
    זעם השוק, כעסו המשקיעים, רגזו האנליסטים וכולם קמו להעניש את המנייה.
    עבור רבים מהמשקיעים זה היה סימן לצאת, לפי "חוק הג'וק" (מצטט את שלומי כהן),
    שאומר שאם ראית ג'וק, יש עוד כמה שלא ראית, ואם רבעון אחד החליטה החברה להנמיך תחזיות, הנמכות
    נוספות עוד יגיעו.

אך מי שמסתכל מעבר לרבעון הקרוב, מעבר לירידה הצפויה בהכנסות ומתבונן מדוע החליטה החברה לעשות את שעשתה
    מגלה דבר מוזר: החברה, שעד עכשיו הייתה מעין חברת פלא, התחילה לחשוב לטווח ארוך, ולהשקיע לעתיד.

מתי תשתלם ההשקעה? תלוי את מי שואלים (אם תשאלו את החברה עוד השנה נראה חזרה להכנסות מהרבעון השני),
    אך דבר אחד ברור- הירידה באה כתוצאה מתסכול משקיעים שהחברה לא עמדה בציפיותיהם.

לסיכום, משתי המניות, חברה אחת ירדה ויורדת ויש איום ברור על עתידה, ואילו החברה השניה ירדה ויורדת,
    אך לכל היותר נראה אצלה ירידה זמנית במכירות ועליה בהוצאות המחקר.

יסלח לי העם ותסלח לי טבע, אני מחר רוכש ממניות מלאנוקס.

כמובן שזוהי דעתי וכל הפועל במניות אחראי למעשיו.

Re: על מניות נופלות ותקומות גדולות

דעה מענינת
    תודה

אורח

כאמור, תלוי את מי שואלים:
    http://www.globes.co.il/news/article...did=1000577845

תודה על הכתבה
    MLNX - חברה מצויינת, אך לפי דעתי כרגע יש עדיין הרבה משקעים מעוכזבים ממניה - יכולה להמשיך לרדת.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות