x

מציג תוצאות 1 עד 3 מתוך 3

נושא: סטאטוס הסכם אופציה

סטאטוס הסכם אופציה

שלום לירן,
    האם הסכם אופציה נחשב כתאריך העסקה מבחינת רשות המיסים?
    המקרה הוא כך:
    אני חותם הסכם אופציה לרכישת נכס בתוך פרק זמן של שנה .
    בתוך פרק זמן של שנה זו אני מבצע את עסקת המכר בפועל, דהיינו חותם הסכם מכר למימוש האופציה.
    האם תאריך העסקה הוא תאריך הסכם האופציה או תאריך ביצוע הסכם מימוש האופציה?
    הנושא רלוונטי מאוד לנושא חישוב מס רכישה ו פטור ממס שבח.

תודה

Re: סטאטוס הסכם אופציה

היי רנו , מה שלומך ?

לשאלתך והיא שאלה טובה הרלוונטית לרבים -

תאריך החתימה על הסכם הרכישה הוא התאריך הקובע מבחינה מיסויית דהיינו זהו היום בו עליו מבססים את תשלומי מס הרכישה ו/או פטורים מיסויים שונים.
    לדוגמא : רוכש דירה "על הנייר" מיזם/קבלן וכד' משלם מס רכישה בהתאם ליום חתימתו על ההסכם ולא 2-3 שנים אחרי כאשר הנכס מתקבל בידו.

כעת , מילה על נושא ה .." אופציה " - אופציה לרכישה אין היא עסקה במקרקעין אלא כאשר האופציה ממומשת דהיינו עד כה שכרתי את הנכס ומהיום יש לי את הזכות לרכוש את הנכס עד לתאריך מסויים במחיר מסויים , ביום בו נלקחה ההחלטה כי אנו מממשים את הזכות, את האופציה
    זהו היום שאמור לקבוע מבחינה מיסוית.

בברכת יום טוב,

לירן מורנו, עו"ד

050-7816842
    המידע המוצג בפורום הנ"ל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מעורך הדין וממנהלי האתר כל אחריות.

Re: סטאטוס הסכם אופציה

לירן, תודה על תשובתך.
    רק לשם ההבנה אתאר מקרה שיכול להיות:
    נניח ואני מכרתי נכס בתאריך X , עברו 3 שנים - אם אמכור את הנכס אשלם כמובן מס שבח בשיעור 20% (בהנחה ואני לא זכאי לפטור).
    אם אבצע הסכם אופציה לשנה עם המוכר - אבטיח את המכירה של הנכס (או פיצוי כספי במקרה ביטול ) ולאחר שנה אבצע את הסכם מימוש האופציה, כך אהיה פטור מתשלום מס שבח כי למעשה עברו 4 שנים מהמכירה האחרונה.
    האם נכון הדבר וחוקי לבצעו?

תודה,

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות