x

עמוד 2 מתוך 2 ראשוןראשון 12
מציג תוצאות 11 עד 18 מתוך 18

נושא: 16/5/10

Re: 16/5/10

ציטוט פורסם במקור על ידי משקיע בבש
    שלום שחקן,

סקירה מעניינת ומשכילה כמו תמיד, הייתי רוצה להתמקד בשתי משפטים שכתבת:
    כמובן שזהו "כסף קטן" לעומת ענקית המשכנתאות פאני מיי שהפסידה ברבעון הראשון 13 מיליארד דולר, ופעם נוספת פושטת יד בפני הממשל ומאיימת כי אם לא ינתן לה הכסף לא תצליח לשרוד. למעלה מ 70 מיליאד דולר כבר הועברו לבנק זה, ונדמה כי מדובר בבור ללא תחתית. כמובן שלממשל אין כל ברירה כעת והוא חייב לספק את תיאבון הבנק.

ההנחה שלי תמיד היתה שהממשל בארה"ב לא ייתן לבנק זה ולאחיו הקטן פרדי מאק לקרוס בעיקר לאחר שהם הזרימטו לשן מזומנים רבים.
    זו גם הסיבה שנכנסתי להחזקה קטנה בשניהם.
    המניה כרגע במחיר זול יחסית, עדין היא לא בדיסקאונט כי לבנקים אלו יש נכסים רעילים רבים, אבל מאחר והגישה שלי היא להיות בפוזיציית לונג על שניהם, מאחר והממשל יחזיק בהם כמה שרק יוכל....

מה דעתך על כך?
    האם אתה רואה מקום להמליץ על כניסה/חיזוק לפוזיציה מטעמים אלו?

משקיע בב"ש
    בבש:
    חייבים להבחין בין "הצלת הבנק" לבין "הצלת בעלי המניות של הבנק". הדברים ממש לא שקולים ובתוכניות ההצלה שהיו, למשל של סיטיבנק, ראו את זה בבירור.
    הממשל מציל את הבנקים ע"י הזרמת הון בצורה של רכישת מניות (בכורה, רגילות או בכורה שממורות לרגילות), ומשמעות הדבר דילול של בעלי המניות הקיימים.
    לכן, כאשר אתה קונה נכס בגרוש, זה בגלל שהוא אכן שווה גרוש ולא יותר. מעבר לזה - אתה קונה סיכון, שבמילים אחרות זה פחות או יותר הימור.

[quote=רואה ממטר]
    ציטוט פורסם במקור על ידי "משקיע בבש":ua68c7cj
    שלום שחקן,

סקירה מעניינת ומשכילה כמו תמיד, הייתי רוצה להתמקד בשתי משפטים שכתבת:
    כמובן שזהו "כסף קטן" לעומת ענקית המשכנתאות פאני מיי שהפסידה ברבעון הראשון 13 מיליארד דולר, ופעם נוספת פושטת יד בפני הממשל ומאיימת כי אם לא ינתן לה הכסף לא תצליח לשרוד. למעלה מ 70 מיליאד דולר כבר הועברו לבנק זה, ונדמה כי מדובר בבור ללא תחתית. כמובן שלממשל אין כל ברירה כעת והוא חייב לספק את תיאבון הבנק.

ההנחה שלי תמיד היתה שהממשל בארה"ב לא ייתן לבנק זה ולאחיו הקטן פרדי מאק לקרוס בעיקר לאחר שהם הזרימטו לשן מזומנים רבים.
    זו גם הסיבה שנכנסתי להחזקה קטנה בשניהם.
    המניה כרגע במחיר זול יחסית, עדין היא לא בדיסקאונט כי לבנקים אלו יש נכסים רעילים רבים, אבל מאחר והגישה שלי היא להיות בפוזיציית לונג על שניהם, מאחר והממשל יחזיק בהם כמה שרק יוכל....

מה דעתך על כך?
    האם אתה רואה מקום להמליץ על כניסה/חיזוק לפוזיציה מטעמים אלו?

משקיע בב"ש
    בבש:
    חייבים להבחין בין "הצלת הבנק" לבין "הצלת בעלי המניות של הבנק". הדברים ממש לא שקולים ובתוכניות ההצלה שהיו, למשל של סיטיבנק, ראו את זה בבירור.
    הממשל מציל את הבנקים ע"י הזרמת הון בצורה של רכישת מניות (בכורה, רגילות או בכורה שממורות לרגילות), ומשמעות הדבר דילול של בעלי המניות הקיימים.
    לכן, כאשר אתה קונה נכס בגרוש, זה בגלל שהוא אכן שווה גרוש ולא יותר. מעבר לזה - אתה קונה סיכון, שבמילים אחרות זה פחות או יותר הימור.[/quote:ua68c7cj]

תודה רבה לך רואה ממטר,
    האם בהחלט יש כאן כוונת דילול של שאר בעלי המניות?
    לפי מה שאני הבנתי/קראתי את המפה, הממשל אוסף מניות ובסופו של דבר הוא גם יתחיל לשחרר אותן לאט לאט אל הציבור, לא בבת אחת כי אז תהיה צניחה, אלא אני חושב שהממשל לאחר שהבנק יראה סימני התאוששות יתחיל למכור את המניות בצורה שקולה וקצובה בכדי להחזיר את הכסף לקופתו.

האם אני נאיבי?
    כמובן שאני מודע לסיכון שי בשני הבנקים הללו, לכן לא שמתי סכומי עתק עליהם.

תודה

משקיע בב"ש
    אין הביישן למד...

ניסיון זה מה שאתה מקבל, כשאינך מקבל את מה שאתה רוצה.

שחקן,
    האם יש שינוי בהמלצות לגבי מכתשים ונטוויז'ן לאחר הדוחות??

עכשיו זה הזמן לנצל את גל הירידות לקניית מניות ממדד המעוף , לא טלטק, לא גז, ובטח לא ביומד. לספקניים הייתי ממליץ להשקיע 30% מסך ההשקעה כעת עם אופציה לחיזוק במידה וגל הירידות ימשך וכך למעשה להוריד את שער הקניה הממוצע. רק כך ניתן להרוויח בבורסה, עם הרבה סבלנות, אורך רוח, והתמקדות באסטרטגיה. מי שיעסוק בספקולציות עד לאן ירד המעוף בתקופה הקרובה או שינסה לרכב על גל הירידות בשורטים בסופו של דבר ימחק וזה רק שאלה של זמן.
    המניות המומלצות שלי לטווח הבינוני הם
    סלקום, פועלים, כיל, בזן, שופרסל, ובזק.
    אפריקה מומלצת לקניה בשער 22 ומטה, ולא בגלל שאני מאמין במניה אלא כי כי תמיד יגיעו הפנטזיונרים שיקנו אותה ללא כל סיבה בגל העליות הבא , מה שכמעט בודאות ירים את המניה לשער 40 שקלים בטווח הבינוני.
    להתרחק מטבע ומכתשים אגן, אלה הן שתי חברות שישיגו תשואת חסר אל מול מדד המעוף בטווח המדובר.

שחקן,
    סקירה מאלפת כרגיל (מעלפת גם
    חן חן
    R

ציטוט פורסם במקור על ידי gsk
    שלום שחקן, נסיתי ולא הצלחתי להבין את משמעות המשפט: "מהעבר השני, ניכרת תחושת אי-נוחות עם נקודת התחתית ברמת 1100 הנקודות, והדבר מוצא ביטויו בסגירה יחסית גבוהה, בטח ביחס מרחק מהפקיעה, המתגברת הבוקר."

מה הכוונה בסגירה גבוהה יחסית?
    אני חושב ששחקן התכוון לכך שהשחקנים סוגרים את הפוזיציות הדומיננטיות שלהם ב1100 מחשש שפקיעה עלולה להיות אפילו מתחת. כלומר הם בטוחים שהפקיעה לא תעלה על 1160 אך לא יודעים מהי התחתית, שעד עכשיו סומנה כ1100.

שלום שחקן,

שאלה: לונג על איזה מדד???

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות