x

עמוד 1 מתוך 4 123 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 36

נושא: אתגר לחברים - מצא את העוקץ

אתגר לחברים - מצא את העוקץ

לאחרונה ראיתי פרסומת של חברת פורקס שתפסה את עיניי בגלל הניסוח של המודעה:
    (לא אציין את שמה כי אין לי שום עניין לעשות לה פרסום טוב או רע)

במודעה כתוב משהו בסגנון "לסחור במט"ח ללא הפסד"

פניתי אליהם, ביררתי פרטים ולהלן התמצית (כפי שאני הבנתי אותה):
    1. לאחר שמבצעים 20 עסקאות (לא מוקצב זמן מסויים), עושים מאזן לחשבון.
    2. באם חשבון המסחר בהפסד, חברת הפורקס משלימה את החסר (כלומר נותנת לך חזרה את הסכום שהפסדת, להוציא "ספרדים"), ואין לך שום התחייבות כלפיה, כלומר ניתן לסגור את החשבון ולקחת הכסף או להמשיך לסחור, אבל מעתה אין שום ביטוח כנגד הפסדים.
    3. באם חשבון המסחר ברווח, אתה מקבל עוד בונוס של 25% מגובה הסכום שהרווחת, אבל אתה מחוייב להמשיך לסחור דרכם לפחות עוד 20 עסקאות ולפחות לפרק זמן זהה במשכו לפרק הזמן שבו ביצעת את 20 העסקאות הראשונות. וכמובן שבתקופה זו אין ביטוח הפסדים.
    4. הכסף נמצא בחשבון Pool ע"ש חברת הפורקס (בבנק כלשהו בארץ)

אלו הנתונים שהצלחתי לדלות, אוסיף כי למרות שאיני בטוח בכך, סביר שבסעיף 3 קיימת גם התחייבות לבצע עסקאות בסך כולל שאינו נופל מסך 20 העסקאות הראשונות.

מדוע העליתי את העניין, it looks to good to be true , אבל כנראה שהמוח שלי לא מספיק "קרימינלי" ואיני מסוגל להבין היכן העוקץ.

אשמח לשמוע תובנות של חברים אחרים.

בתודה
    למען הסר ספק, בשום פנים איני ממליץ למישהו לעסוק במסחר במט"ח, ובוודאי לא אמליץ על חברה כלשהי, להפך, שומר נפשו ירחק. אבל כן מעניין אותי לאתר את כל אותם דרכים פתלתלות שבהן משכנעים אזרחים טובים (שחושבים כי יוכלו להכות את השוק) לבוא ולשפוך את מיטב כספם על חלומות באספמיה.
    אין באמור יעוץ בכל צורה שהיא. המסחר בנגזרים מסוכן באופן מיוחד.
    הכותב אינו בעל רשיון לייעוץ/שיווק השקעות או ניהול תיקים (בתהליך רישוי)
    ייתכן ולכותב יש ענין אישי בנושא, תוכן ההודעה אינה מהווה תחליף
    לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם

Re: אתגר לחברים - מצא את העוקץ

מעניין שאתה מעלה את זה, דיון בנושא זה בדיוק הועלה ע"י בפורום זה:

viewtopic.php?f=78&t=8473

הדיון התפצל לשניים שכן העלתי את ההודעה גם בפורום אותו אני מנהל (אג"ח) בלי שנהלתי את הדיון... (קישור לחלק השני של הדיון ניתן למצוא מהקישור למעלה).

בכל מקרה הדבר רק מחדד את הנקודה שלה רציתי לשים דגש...

חוסר הידע והמיומנות שנוגע לכל סוג מסחר, ומסחר במט"ח וסחורות בפרט , יכול להיות עוקץ בפני עצמו, מעט מההסברים תוכל למצוא באותם הדיונים, אבל הדגש האמיתי צריך לבוא לתחום הלימוד והעמקת הידע.

מי שרוצה להרוויח חייב ללמוד ולשאוף להעמיק את הידע שלו (לא ניתן להסתמך על מזל בנושאים פיננסיים), הבעיה היא כי מרבית העוסקים בנושא ומנהלי הכספים של הציבור, לדעתי, אינם מעוניינים בכך - זה אינו משרת את מטרתם.

לכן אתרים כמו שחקן מעוף ומנטורים כמו מאיר קרסו וסטס - חשובים...
    אלון פיאדה

"לימוד והעמקת הידע הפיננסי האישי הם חובתו של כל אדם בעידן בו אנו חיים"

האמור לעיל אינו מהווה חלופה לייעוץ אישי
    המותאם לצרכיו של המשקיע, ע"י יועץ מוסמך.
    הכותב עשוי להחזיק בני"ע בהם עסקה הודעה זו.

שלום גיל.
    בסעיף 2 כתוב שהם מחזירים את ההפסדים, מלבד "ספרדים".
    אם אתה מבצע 20 עסקאות, כל עסקה זה ספרד כפול 2 (קניה ומכירה) ובמינוף 100,
    אז כמעט כל הסכום המקורי הולך לעמלות. ככה שלמעשה אתה מקבל החזר חלק עמלות
    וחברה לא מפסידה.

בסעיף 3 כשהם נותנים לך בונוס ומחייבים לעוד 20 עסקעות, זה כבר רווח בטוח לחברה.

ובסעיף 4 (הכסף נמצא בחשבון ששייך לחברה ולא בחשבון נאמנות ?) - אם החברה נקלעת לצרות בגלל השקעה לא מוצלחת או תרמית, הכסף שלך בסכנה.

מה שאני היתי עושה, אם אלה באמת התנאים, זה:
    1. פותח שני חשבונות עם סכום שווה.
    1. מבצע 19 עסקאות כמה שיותר קטנות בכל אחד מהחשבונות,
    כדי לא לצבור עמלות וכדי לא לסכן את כסף.
    3. מבצע "אוכף" בעזרת שני החשבונות על כל הסכום.
    מבצע שתי עסקאות הפוכות - בחשבון אחד עסקת לונג וחשבון שני עסקת שורט
    על אותו צמד. אחרי כמה זמן חשבון אחד "נמחק" בגלל ההפסד ובחשבון שני העסקה נסגרת ב"Take profit" והוא כמעט מוכפל. את ההפסד מקבלים בחזרה מחברת המסחר.

סה"כ רווח לפני מס כמעט 50%.
    זה מה שאני הבנתי, מעניין לדעת איפה טעיתי
    פקיעת ספטמבר 2010 - נשאר 8% מהתיק.
    מצב עדכני - 11%.

ראשית, חייב לציין שכל מה שאני כותב הינו מתחושה בלבד ולא מניסיון מעשי בתחום {פורקס}.
    נראה לי שהיות והחברות הללו אינם מלכ"ר,הם פשוט "ידאגו" לרווח התחלתי מסוים בפעולות של הלקוח ע"מ למשוך אותו מעבר ל20 עסקאות הראשונות שכביכול "מבוטח" מהפסד.
    אחרי שהלקוח ירגיש שהינו "בכיוון" הנכון.... יחזרו למוטו שלהם שע"פ הפירסומים הינו רווח מהפסד הלקוח ועמלות כמובן.
    אני, באופן אישי, לא מתקרב לתחום ,פורקס כמובן, ולא מאמין לכל החברות האלו שרק "קונים "לקוחות עם "מתנה" כביכול...
    תמיד צריך לזכור את הפתגם ש"אין ארוחות {מתנות} בחינם" וגם משפט קצת צבאי "לכל שבת יש גם מוצאי שבת"....
    בכל מקרה מאחל הצלחה למי שכן מאמין בחברות הללו.

ציטוט פורסם במקור על ידי Uri1180
    שלום גיל.
    בסעיף 2 כתוב שהם מחזירים את ההפסדים, מלבד "ספרדים".
    אם אתה מבצע 20 עסקאות, כל עסקה זה ספרד כפול 2 (קניה ומכירה) ובמינוף 100,
    אז כמעט כל הסכום המקורי הולך לעמלות. ככה שלמעשה אתה מקבל החזר חלק עמלות
    וחברה לא מפסידה.

בסעיף 3 כשהם נותנים לך בונוס ומחייבים לעוד 20 עסקעות, זה כבר רווח בטוח לחברה.

ובסעיף 4 (הכסף נמצא בחשבון ששייך לחברה ולא בחשבון נאמנות ?) - אם החברה נקלעת לצרות בגלל השקעה לא מוצלחת או תרמית, הכסף שלך בסכנה.

זה מה שאני הבנתי, מעניין לדעת איפה טעיתי
    טעית בסעיף 2
    קודם כל אין מושג כזה בפורקס ספרד כפול 2 בפורקס הספרד זה כבר כולל עמלת סגירת מס' שתיים ממש לא מדוייק שכמעט כל הסכום המקורי הולך לעמלות כי לדוגמה אם הפקדת 1000 דולר ועשית עיסקה אחת בלבד של 300 דולר, במינוף שווה 30K על הצמד GBP/JPY מה שיעלה לך עמלה שווה בא נאמר אפי' 10 פיפס 30 דולר, עכשיו אם העיסקה הלכה נגדך בסביבות 310 פיפס החשבון מחוק (מה שהצמד הנל יכול לעשות ביום אחד)

יוצא מהנל שאתה תקבל בחזרה מהחברה 1000 דולר מינוס 30

סעיף 3 זה העוקץ: החברה יודעת שאתה בסופו של דבר מפסידים את הכסף ולכן לא איכפת לא להביא את זה

יום טוב וכל טוב

הי גיל

הנה פיתרון אפשרי לחידה.

1. כנראה שמדובר בחברה "עושה שוק", ושיש דסק מסחר שמפריד בין הפעולות שלך, לבין העברת הכספים האמיתית בין הקונים והמוכרים. המשמעות היא ששום עסקה שאתה מבצע לא באמת מתבצעת בפועל אלא רק נרשמת אצלם במערכת. כן ככה זה גם עובד על אמת, בחברות שעושות שוק. כן, יש כאן ניגוד אינטרסים, כי החברה מרוויחה כשאתה מפסיד, אבל אין להאשים אותם בהפסדים שלך, הם לא אלה שגורמים להפסדים, אלא רק הסוחר.

(יש פעולות שהם עושים אם פתאום הרבה סוחרים מרוויחים כדי להתכסות, אבל לא אכנס לזה ..)

2. אם הפסדת, אז אין בעיה כי הפעולות לא באמת בוצעו בפועל, אז אף אחד לא הפסיד באמת. הם רק מאפסים לך חזרה את החשבון, ומחייבים אותך בעמלות ונגמר הסיפור.

3. אם הרווחת הם לכאורה בבעיה. כי הפעולות לא באמת בוצעו, אז מאיפה יגיע הכסף? אז הם נותנים לך 25% ומחייבים אותך לעשות דברים שבסבירות גבוהה יגרמו לך להפסיד. במיוחד אם מדובר בסוחר מתחיל. כי סוחר מתחיל שמצליח להרוויח על ההתחלה, ועוד מקבל 25%, הביטחון העצמי שלו מופרז ביותר, והוא יפסיד חזרה את כל כספו בסבירות של 99.99%. לעומת זאת סוחר מקצועי שכבר סוחר בשוק 3 שנים ומעלה, בכלל לא מתעסק עם משחקים קטנים כאלה בשביל להרוויח 25% על תנאי. כי סוחר מקצועי לא נכנס לטריידים כי "מכריחים" אותו בזמן מוגבל! סוחר מקצועי נכנס לטרייד רק אם יש איתות! ואם אין איתות כל השבוע? חוצמיזה, ייתכן שבאותיות הקטנות יש הגבלה על הסכום שמותר לסחור בו? (מספר הLOTs שמותר להכנס לפוזיציה?)

זה לא כל כך too good to be true. זה פשוט חסר סיכוי.

יש לי רעיון יותר טוב. תפתח חשבון דמו (בלונדון או בארה"ב למשל), בלי לתת טלפון ובלי התחייבות ובלי כלום, רק אימייל, תסחור שם חודשים, תפסיד כמה שאתה רוצה, $100000, ולא תצטרך אפילו לשלם את המרווח (העמלה). אז למי הם עושים טובה? הם פשוט רוצים את העמלות שלך, ואולי שתשאר אצלם. הרי 95% מהסוחרים מפסידים..

חפש בגוגל, תמצא מלא ברוקרים עם חשבונות דמו שאתה יכול לפתוח תוך 2 דקות + התקנה עוד 5 דקות. אני כבר עשיתי את זה עם 3 חברות .. חשבון דמו .. אף אחד לא מציק לי .. לא שילמתי סנט !

שלום DJOL.
    אתה כנראה צודק שלא צריך להכפיל פי 2, טעות שלי - אני לא מתעסק במט"ח.
    אבל בכל מקרה אתה חייב להכפיל פי 20 לפי החוזה .
    כמו שאתה אמרת בחישוב גס 30 דולר כפול 20 - 600 דולר בחשבון של 1000 דולר.
    ואם חס וחלילה אתה ברווח ורוצה לקבל בונוס 250 $, אז תייצר עוד 600 $ עמלות.

יואל - מה אתה אומר על "האוכף" שלי ?
    מצב עדכני - 11%.

ציטוט פורסם במקור על ידי Uri1180
    שלום DJOL.
    אתה כנראה צודק שלא צריך להכפיל פי 2, טעות שלי - אני לא מתעסק במט"ח.
    אבל בכל מקרה אתה חייב להכפיל פי 20 לפי החוזה .
    כמו שאתה אמרת בחישוב גס 30 דולר כפול 20 - 600 דולר בחשבון של 1000 דולר.
    ואם חס וחלילה אתה ברווח ורוצה לקבל בונוס 250 $, אז תייצר עוד 600 $ עמלות.

יואל - מה אתה אומר על "האוכף" שלי ?
    לא לא לא העיסקה שתפתח תעלה 10 פיפס שווה נכון להרגע על הצמד הנל בדיוק על השערה 32.32 דולר סנט לא יותר (וזה כולל המינוף)

תודה רבה לכולם.

אלון, מבחינתי אין שום בעיה להעביר את כל השירשור לאזור אחר או לצרף אותו כמו שהוא לשירשור שלך.
    המהות והסיבה שפתחתי הודעה זו נובעים בעיקר כי אני מתחיל לאסוף חומר על כל אותן "כמעט" נוכלויות שכל מיני חברות למסחר במט"ח / נאסד"ק / השקעות נדל"ן ב- "טיז אל בלוך" מפרסמות, במקביל גם אוסף חומר על עסקאות בעלי עניין "כשרות אבל מסריחות".

המטרה שלי איננה לחשוף אותם או לתבוע או כל פעולה שהיא נגדם, אלא ללמוד אותם ע"מ שבעתיד אוכל לתכנן מעין ערכת הישרדות למשקיע/סוחר המתחיל. מכיוון שתחום הניתוח הפונמנטלי דורש ידע/מקורות/זמן שגדולים עלי בכמה דרגות, ובתחום הניתוח הטכני ישנם כבר רבים וטובים לפני, החלטתי שבמקום להתמקם בצד שנותן המלצות, אתמקם בצד של הסוחר/משקיע.
    להראות לאותו משקיע/סוחר מיהם הנפשות הפועלות בשווקים השונים שמעניינים אותי, ממי וכיצד להיזהר ואיך לאתר מלכודות ומכשולים, מתוך גישה ש- אם אצליח לשפר לאותו בנאדם את יכולתו שלו, לשמור על כספו מפני הזאבים, שיפרתי במשהו את הסיכוי שלו לתוחלת חיובית.

ושוב, תודה למגיבים, למדתי הרבה - וכל ההערות וההארות שמורות ונצורות אצלי.
    אין באמור יעוץ בכל צורה שהיא. המסחר בנגזרים מסוכן באופן מיוחד.
    הכותב אינו בעל רשיון לייעוץ/שיווק השקעות או ניהול תיקים (בתהליך רישוי)
    ייתכן ולכותב יש ענין אישי בנושא, תוכן ההודעה אינה מהווה תחליף
    לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם

קודם כל סליחה לגיל, שאני מתפרע בשירשור שלו .
    דבר שני, יואל - אתה חייב לבצע 20 עסקאות כדי לקבל החזר, אבל בוא נעזוב את זה.
    מה אתה אומר על אסטרטגיית המסחר שכתבתי בתגובה הראשונה שלי (אחרי העריכה) ?
    תגיד לי מה דעתך, כי אני לא מבין במט"ח.
    אשמח גם לדעתם של אנשים אחרים, וכמובן גיל
    מצב עדכני - 11%.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות