x

מציג תוצאות 1 עד 6 מתוך 6

נושא: שלום לכולם קצת עזרה

שלום לכולם קצת עזרה

רציתי לבקש עצה
    אני מחפש כבר זמן מה עבודה בשוק ההון
    ולא ממש מוצא רציתי לשאול אנשים שבתחום או אנשים שמבינים
    לאיזה תפקידים אני יכול להתאים
    אני לומד במיטב לרישיון יעוץ השקעות וניהול תיקים נמצא באמצע הדרך
    מעבר לזה אין לי השכלה אחרת (תואר )
    רציתי לשאול לאיזה תפקידים אני יכול להגיש מועמדות
    תודה רבה לכול המגיבים

Re: שלום לכולם קצת עזרה

ציטוט פורסם במקור על ידי אלכס123
    רציתי לבקש עצה
    אני מחפש כבר זמן מה עבודה בשוק ההון
    ולא ממש מוצא רציתי לשאול אנשים שבתחום או אנשים שמבינים
    לאיזה תפקידים אני יכול להתאים
    אני לומד במיטב לרישיון יעוץ השקעות וניהול תיקים נמצא באמצע הדרך
    מעבר לזה אין לי השכלה אחרת (תואר )
    רציתי לשאול לאיזה תפקידים אני יכול להגיש מועמדות
    תודה רבה לכול המגיבים
    אלכס,

תחשוב על עוד שני תחומים בעלי דמיון מסויים - רואי חשבון ועורכי דין, נתעלם לרגע מהעובדה שרואי חשבון ועו"ד צריכים קודם כל להשלים גם תואר ראשון, ונגיע לנקודה שעברת בהצלחה את כל המבחנים, ואתה לפני סטאז' - מצבך במקרה הטוב יהיה כמו מצבם של כל הסאז'רים בראיית חשבון ועריכת דין, קרי:
    1. צריך למצוא משרד שיסכים לקבל אותך בתור סטאז'ר, שזה כבר נחשב שהוא עושה לך טובה.
    2. בתי ההשקעות הטובים/גדולים/ידועים - יעדיפו לקבל את הסטאז'רים המבריקים ביותר או בעלי ויטאמין "P" .
    3. אחרי שכבר קיבלו אותך, השכר במקרה הטוב יהיה שכר מינימום, ואתה צפוי לעשות את העבודה הכי משעממת, רוטינית ועלובה שקיימת, הרבה לא תלמד באותם חודשי סטאז'.
    4. נקודת אור יחידה - הסטאז' יחסית קצר, רק 9 חודשים.

בקיצור - אם אתה צעיר, וזהו המקצוע שבחרת לעצמך לשנים הקרובות, תתאזר בסבלנות, סיים את הלימודים, התמקד בהצלחה במבחנים, ובמקביל נסה לאתר (קשרים אישיים, רשתות חברתיות) מישהו שיסכים לקבל אותך לסטאז'.

עצה קטנה, נסה בהמשך להתמחות בכיוון של IRA , לדעתי זהו אחד מכיווני העתיד בניהול תיקים/ייעוץ השקעות.

בברכה
    אין באמור יעוץ בכל צורה שהיא. המסחר בנגזרים מסוכן באופן מיוחד.
    הכותב אינו בעל רשיון לייעוץ/שיווק השקעות או ניהול תיקים (בתהליך רישוי)
    ייתכן ולכותב יש ענין אישי בנושא, תוכן ההודעה אינה מהווה תחליף
    לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם

תודה גיל

גיל שלום. אני שוקל בימים אלו להתחיל ללמוד ולהוציא רשיון ייעוץ השקעות/ ניהול תיקים. לפי מה שאתה מתאר, יש חסמי כניסה קשים לתחום. האם תוכל להרחיב שתי נקודות:

1. מה קורה בסיום ההתמחות. האם סביר שהמתמחה ימשיך לעבוד בחברה בה עשה את ההמחות או שהוא צריך שוב פעם לחפש באמצעות קשרים חברה לעבוד בה?

2. האם תוכל להרחיב מה זה IRA ומדוע תחום זה יתפתח בעתיד?
    (אם אני מבין נכון זה ניהול עצמי של תיק ני"ע לפרישה. כיום החוק בישראל לא מאפשר ניהול עצמאי של כספי פרישה).

ציטוט פורסם במקור על ידי gsk
    גיל שלום. אני שוקל בימים אלו להתחיל ללמוד ולהוציא רשיון ייעוץ השקעות/ ניהול תיקים. לפי מה שאתה מתאר, יש חסמי כניסה קשים לתחום. האם תוכל להרחיב שתי נקודות:

1. מה קורה בסיום ההתמחות. האם סביר שהמתמחה ימשיך לעבוד בחברה בה עשה את ההמחות או שהוא צריך שוב פעם לחפש באמצעות קשרים חברה לעבוד בה?

2. האם תוכל להרחיב מה זה IRA ומדוע תחום זה יתפתח בעתיד?
    (אם אני מבין נכון זה ניהול עצמי של תיק ני"ע לפרישה. כיום החוק בישראל לא מאפשר ניהול עצמאי של כספי פרישה).
    הי,

1. בסיום ההתמחות - להלן דעתי, אך קח את דבריי בזהירות יתר מכיוון שאינם באים מתוך נסיון, אלא רק מתוך לוגיקה (+ השוואה לתחומים דומים, דורשי סטאז'):
    באם מדובר בחברת השקעות גדולה - הסינון הראשוני, זה שיגרום לבית ההשקעות לקבל את הסטאז'ר, סביר שיהיה ע"פ נתוני המבחנים, קשרים אישיים וכו. הסינון השני, זה שיקבע מי מהסטאז'רים יישאר וימשיך באותו בית השקעות, סביר להניח שייקבע ע"פ מה שיעשה אותו סטאז'ר במהלך 9 חודשי הסטאז' (כיצד יוכיח עצמו, אילו קשרים יצליח לטוות, וכו').
    ההגיון שלי אומר, שבתי השקעות גדולים יקבלו לסטאז' יותר מתמחים מאשר הם צריכים אח"כ בתור עובדים קבועים, אבל לא הרבה באופן מוגזם, אלא קצת יותר.
    באם מדובר בחברה בינונית/קטנה - סביר יותר שבגמר הסטאז', ובאם הדברים במהלכו הסתדרו על הצד הטוב, תוכל להישאר באותה חברה, מכיוון שלדעתי ככל שהחברה יותר קטנה קשה לה יותר לבצע שני שלבי סינון, ואם כבר התקבלת לסטאז', זה כנראה מתוך כוונה כי גם תמשיך אח"כ.

2. IRA, עדיין אין בארץ חקיקה כמו בארה"ב, אבל יש כבר שתי חברות לניהול קופות שפתחו מסלולי השקעות עם מאפיינים דומים (כמובן שמסלולים אלו הינם תחת קורת הגג של אותה חברת ניהול קופות, ועומדים בכל הדרישות לניהול קופות גמל או קרן פנסיה).
    אני חושב שבהסתכלות קדימה, לפחות כמה שנים, אחד הכיוונים בעל פוטנציאל התפתחות זה הכיוון של IRA, בין אם יהיה כמו בארה"ב כולל חקיקה מלאה שתאפשר לכל שכיר לנהל לעצמו את קרן הפנסיה ובין אם תחת מגבלות שונות (רק תחת גופי גמל קיימים, קרנות פנסיה גדולות וכו') עדיין אני צופה כי יהיה ביקוש לאנשי שוק ההון אשר התמחותם תהיה התאמה אישית של חסכון ארוך טווח, בסגנון "פנצטה" מול המשקיע/החוסך + היכולת ללוות את החוסך לאורך שנים ולבצע את השינויים הנדרשים באותם תיקי ]נסיה/חסכון.

אין באמור יעוץ בכל צורה שהיא. המסחר בנגזרים מסוכן באופן מיוחד.
    הכותב אינו בעל רשיון לייעוץ/שיווק השקעות או ניהול תיקים (בתהליך רישוי)
    ייתכן ולכותב יש ענין אישי בנושא, תוכן ההודעה אינה מהווה תחליף
    לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם

שלום גיל ותודה עלתגובתך.

אשמח לשמוע תובנות נוספות מהעוסקים בתחום ניהול התיקים וייעוץ ההשקעות. האם זהו מסלול שכדאי ללכת בכיוונו או שחסמי הכניסה בעייתיים מאוד?

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות