x

מציג תוצאות 1 עד 5 מתוך 5

נושא: האם בעל המאה הוא בעל הדעה?

האם בעל המאה הוא בעל הדעה?

האם בעל המאה הוא בעל הדעה?
    בעולם המסחר וההשקעות בשוק ההון, אין מקום לכל אדם יחיד (יהיה בעל ממון אשר יהיה) להחליט ולהשפיע לאורך זמן על תוצאות השוק. טבעו של המשקיע הוא להיות בעל דעה לגבי מהלכי השוק, המניה או כל נייר ערך אחר. מציאות המסחר אינה עולה תמיד בקנה אחד עם דעתו ולכן נשאלת השאלה: באיזה שלב הופכת הדעה לסוג של אגו? מהי נקודת הזמן בה יודע המשקיע כי טעה ובכל זאת לא מוכן להודות בטעותו?

התשובה תהיה בוודאי, כאשר הוא ממשיך להחזיק במניה ובמקביל חש אי נוחות ושינויי התנהגות תכופים. כל השקעה בשוק המניות מלווה בדעה כזו או אחרת, אך יש להבין שהשוק חזק מכל שחקניו
    כפי שהשלם גדול מכל חלקיו. גם אם בחן המשקיע את כל נתוני ההשקעה, תוצאותיה בפועל עלולות להציג תמונת מצב שונה ממסקנותיו ולכן עליו לקבוע את הנקודה בה ייסוג מההשקעה בטרם יהיה מאוחר מדי.

משוואת ההשקעה סבוכה מכדי לחרוץ דעה חד-משמעית. לכל השקעה נלווים גם פרמטרים שאינם כלכליים גרידא כגון, פרמטרים ביטחוניים, דמוגרפיים, סוציו-אקונומיים, פסיכולוגיים ועוד. אין ביכולתו של המשקיע לצפות מראש את השפעתם של הללו על השוק לאורך זמן.

מחכה לתגובתכם,מירב עיני

Re: האם בעל המאה הוא בעל הדעה?

זה אמור להיות טיזר?

לא זה דיון פתוח :mrgreen:

rema1
    אורח

שלום,

וזה מה שכל כך מרתק בשוק ההון? לעיתים נדמה כי הכל ברור המגמה היא עלייה ואז בא הבלתי צפוי וטופח על פני כל המומחים, או המתיימרים להיות מומחים ואני איני, רחמנא ליצלן, מזלזלת באיש.....
    אך בכלכלה, כמדע בלתי מדוייק יש הבלתי צפוי ובעיקר בזמנים בלתי ברורים כמו עכשיו....

מישהו התחיל לדבר על הבורסה בעלייה וטרח הכל הפך אדום ואדום "על אמת" לא 0.4% אלא 1% ויותר.....להראותך כמה שברירי הכל!!!!ואירופה - יוון, ספרד, אירלנד, פורטוגל וכו'....beware!!

תודה, חומר למחשבה

רמה

מירב

דברים יפים כתבת.

אני רק רוצה להוסיף על דברייך, שאני הייתי מפריד את הנושא ל2, בהתאם למה שכתבת "בעולם המסחר וההשקעות".

בעולם המסחר:
    מדובר במשחק של הסתברויות.
    אתה נכנס לטרייד לונג או שורט, כי אתה מאמין בהסתברות גבוהה שהטרייד יתקדם בכיוונך.
    אך כמו שכתבת, התוצאה של הפעולה שלך בילתי ניתנת לחיזוי באופן ודאי.
    ולכן, עם ניהול סיכונים נכון, ובחירת טריידים עם יחס סיכוי סיכון של 1:3, אתה אמור להיות מסוגל לראות את חשבונך גדל באופן עיקבי במשחק הסתברויות זה, כשאתה מקבל באופן טיבעי את העובדה שחלק מהטריידים יפסידו, אך הפסד שכזה יהא קטן פי 3 מרווח של טרייד מוצלח.
    הסוחר לא נקשר ריגשית למניה מסויימת, אלא מתייחס לכל טרייד כעסקה בעלת סיכוי מסויים וסיכון מסויים, ללא ידיעה כלל מה תהא התוצאה שלו, מה שכלל לא רלוונטי, כי זה פשוט חלק מהמשחק, אם משחקים אותו נכון עפ"י ההוראות.

בעולם ההשקעות:
    כאן זה כבר סיפור אחר. להלן 2 דוגמאות מצויינות: אפריקה ישראל וכי"ל בין השנים 2006 ו 2008.
    בנאדם קונה מניה להשקעה "לטווח ארוך", "לפנסיה", "לנכדים", מתוך אמונה שהוא קונה כרטיס בכיוון אחד גם אם יחווה "תיקון" של 30%.
    בפועל, המניה כבר "מתקנת" 50% והיד עוד נטויה. תחושת הבגידה היא עצומה. הדיכאון מרקיע שחקים. ההלוואה שנלקחה לטובת ההשקעה מתבררת כטעות איומה. אוי ואבוי אם בן/בת הזוג ידע על זה.
    מצב כזה מנטרל אותך, לא מאפשר לך להכיר בטעותך, שום דבר לא יכול להציל אותך מדבר כזה. אני בספק אם אדם שחווה כזו בגידה, אי פעם יקנה שוב מניה "לטווח ארוך", אפילו לא את טבע.
    ולכן מסקנתי היא שבעולם ההשקעות לאנשים שהולכים לעבודה כל יום, ייתכן שעדיף לקנות תעודת סל על המדד המרכזי, או בחירת מספר אפיקים סולידיים שונים להשקעה לטווח ארוך.

חשוב לעשות את ההפרדה הזו בין מסחר להשקעה. אילו שני דברים שונים, וההתייחסות אליהם צריכה להיות שונה, לדעתי.

מגניב מירב, תציפי אותנו בדברים כאילו.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות