x

מציג תוצאות 1 עד 4 מתוך 4

נושא: 4 מניות אטרקטיביות - חמות מהתנור

4 מניות אטרקטיביות - חמות מהתנור

אורכית - תיקנה כמו שציפינו אולם לאחר מכן מחקה עוד אחוזים ניכרים אחרי שהבעלים המגעיל הנפיק מניות לערך של כ- 1600 כאשר ערך המניה היה בערך 1850 (מתורגם מוול-סטריטית) שזה חתיכת דיסקאונט ואופציות לבערך 2045 כלומר עמוק מחוץ לכסף. לטעמי מדובר דווקא במהלך חיובי (לא למי שמחזיק בנייר כמובן) מאחר והמניה ירדה כעת לקצת מעל אותו שער הנפקה והאופציות מחוץ לכסף. יש לשער שאם המניה היתה שווה פחות אף אחד לא היה מספיק אידיוט לקנות והערכתי שגם רוכשי האופציות כנראה יודעים דבר או שניים. אני אישית חושב שהולכת לצאת הודעה על עיסקה בקרוב ומצפה שלא ירחק הזמן והאופציות יהיו בתוך הכסף ואפילו די עמוק - לכן כניסה בשער נוכחי 1600 פחות או יותר, עם סטופ-לוס 5% מתחת לשער ההנפקה (3.78 בארה"ב - צריך להתחשב בארביטראז' ולקחת 5% מהשער המקביל בארץ), יעד ראשוני - 2140 .

סרגון - החברה הודיעה שתחזית הרווח שלה ל-2010 פחות טובה מ-2009 והמניה הגיבה בירידה חדה של כ- 15%, לדעתי זה הזדמנות קנייה חזקה בשער 4040 או קרוב עם סטופ-לוס בערך 5% מתחת.

נטוויז'ן - תיקנה חזק את מהלך העליות האחרון ונמצאת כעת בתמיכה באזור 4250. החברה הודיעה על אסיפת משקיעים ב-27 לחודש. עד אז אני מאמין שהציפייה תגרום למנייה לטפס. אזור התמיכה הוא שער אטרקטיבי ולדעתי כדאי לשמור את הסטופ-לוס יותר קרוב במקרה הזה.

קמהדע - הוציאה הודעה מאוד חיובית לפני שבוע והמניה הגיבה בזינוק. לאחר מכן הגיע תיקון אחרי שפירסמה דו"ח בו הראתה הפסד רבעוני. אותי הדו"ח לא מטריד בכלל, הגיוני שלחברה שמוציאה על מו"פ כ"כ הרבה כיאה לחברת ביומד יהיה הפסד תפעולי עד הפקת המוצר (כנ"ל לחברת חיפושי נפט עד ההפקה וסגירת כל החוזים) ואז היא תטוס ולבסוף תיבלע ע"י איזה חברה גדולה. אני אישית חושב שכדאי להשקיע בחברות ביומד ונפט רק כאשר הן מפסידות (תחשבו על זה כך : כמה נראה לכם שישראמקו תעלה אחרי שכבר תפיק גז מ"תמר" רק עקב אותה הפקה ולאחר שכל החוזים לגבי אותו גז כבר יהיו סגורים - כמעט כלום לעומת הטיסה בתקופה שבה היא חברה מפסידה אך בעלת חלום). בקיצור לדעתי המנייה זולה מאוד ושווה כניסה עם סטופ-לוס לתחילת המהלך -2465.

ניסיתי להוסיף גרפים לכ"א מהנ"ל אולם קיבלתי הודעת שגיאה הטוענת שקובץ התמונה אינו חוקי jpg, bmp, png...)

הייתי זורק למתכון גם את שופרסל ופיבי שמסיימות תיקון ומצפה להן כל אחת בתורה גל עליות נוסף, עבור כל אחת קיימות סיבות למכביר שיצדיקו גל כזה ( אך קצרה היריעה).

כמובן שכ"א יעשה את החושבים שלו באיזה שער ראוי להיכנס ומתי לקטוע הפסד, כמו כל מתכון חשוב המרכיב הסודי של כל אחד...

הערה - מדובר בדעתי האישית ולא המלצה

Re: 4 מניות אטרקטיביות - חמות מהתנור

תודה רבה וחג שמייייייייייח

אהלן תומר,
    ראשית מתיחס בכובד ראש לניתוחיך והמלצותיך.
    הרשה לי הפעם לחלוק על מניה 1-סרגון.
    ב2009,ספטמבר התחילה במגמת עליה משער 2724 והגיעה עד פברואר 2010
    לשער4734. מהלך עליה מרשים לכול הדיעות.
    מפברואר דשדוש ובשליש האחרון של מרץ ירדה תלולה לשער 4061.
    ניתוח טכני קצר.
    המתנדים כולם!!,בלי יוצא מהבלל בטריטוריה דובית.
    RSI 33 נמוך מאד הנרות מחוץ לרצועת בולינגר.
    המניה יורדת 4ימים רצוף "סבין נופלת".
    הדבר החשוב ביותר לא סוחרים בניגוד למנמה!!
    מה עושים ממתינים לפריצה במחזור גדול ומשקיעים את הכסף בסוסים
    טובים יותר מסרגון .מאחל בהצלחה ונמשיך להיות בקשר יוסי

המלצתי לגבי סרגון נובעת מתוך הנחה שגל המימושים במניה נסתיים ביום המסחר האחרון.

לגבי מסחר נגד המגמה, אני מסכים לחלוטין שמבחינת תוחלת הרווח היא אכן גבוהה יותר כאשר אתה בוחר למכור מניה בה אתה מחזיק רק לאחר אבדן מגמת העלייה (מעבר לדשדוש או לירידה), נכון הדבר גם בכניסה לפוזיציית לונג (או שורט רק בהיפוך תפקידים), תוחלת הרווח גבוהה יותר באופן כללי כאשר המניה במגמת עלייה מאשר במגמת ירידה או דשדוש.
    לגבי סרגון, ניתן לראות במסחר במניה בארה"ב דעיכה ברורה בגל המימושים בדמות נפח מסחר במגמת ירידה ולדעתי פריצת התמיכה באזור 11.2 דולרים תתברר כפריצת שווא.
    תזמון הכניסה שלי יהיה בשער זה כאשר נפח מסחר גבוה אל מעל לאותה התמיכה והתבססות מעליה יאשרו זאת. אותו שער 11.2 דולרים מיתרגם לשער של כ- 4040 עם תמיכה באזור ה-4000, (סטופלוס הוא עניין אישי וכ"א ממקם אותו כראות עיניו, אני בחרתי במעט יותר רחב מהסתכלות לטווח ארוך יותר מאחר וכך אני משקיע).
    האינדיקטורים כאינדיקטורים רק נועדו להראות ביתר קלות למשקיע את שכבר התרחש, בד"כ כנגזרת חלקית של פונקציית ה-"מחיר-נפח-זמן" הם יפגרו אחרי שניתן לשאוב מהפונקציה עצמה (כלומר מהסתכלות פשוטה על גרפים), אבל אני מסכים איתך לחלוטין שהם מסייעים כאשר עודף הנתונים לא מאפשר לשאוב האינפורמציה ישירות מהגרף (ולכן מבצעים מניפולציה על הפונקציה ממנה נגזר האינדיקטור), לכן מהאינדיקטורים אינני דואג הם כבר יסתדרו לאחר יום המסחר הבא באם ישקף את הספקולציה (כרגע כולם מראים "מכירת יתר", אך האם זה שלילי בעצם?...).
    רצועת בולינגר גם היא תתעצב בהתאם לרמת המחירים העתידית ולדעתי לא ניתן לשאוב ממנה חיזוק לרמות ההסתברות לכאן או לכאן.
    כעת השאלה לעניות דעתי איננה האם יש סוסים טובים מסרגון אלא האם סרגון עדיין סוס איכותי שיש לרתום לכרכרה שמהווה את תיק ההשקעות שלי. לדעתי כן.
    אם אני נוקט בהערכה וצפי לגבי מעמדה התחרותי של החברה בענף ולבסוף היכולת של החברה לצמוח מעבר לשיעורי צמיחת הענף (הגדלת פלחי השוק). אזי כאשר המתחרה דרגונוויב (DRWI) תלוייה כ"כ בקלירווייר (CLRW) המדשדשת והמופסדת הדרך סלולה עבור סרגון כאשר רק לאחרונה השיקה החברה שני פתרונות חדשים (כאילו במקרה).
    השיקול היחידי שאמור למנוע בעדי מלהוסיף את סרגון לתיק מאוזן מבחינת ניהול סיכונים ופיזור היא ההערכה בדבר מגמת צמיחת הענף והסגמנטים בהם פועלת החברה. באחרונה נשמעים קולות רבים בדבר "אובר-הייפינג" של טכנולוגיית ה-WIMAX בה משמשים הפתרונות של סרגון, אך גם כאן ברור שבעיקר בארה"ב תמיד תישאר נישה לתחום ה-WIRELESS עבור לקוחות ענקיים שלא יכולים בלעדיה (iphone של אפל למשל) וסרגון היא ללא ספק המובילה בתחום.
    בכל מקרה אם בכל זאת אחד מעוניין להוסיף את הענף כחלק מפיזור תיק ההשקעות אזי בחירה טובה למי ששואף לגדר את הסיכון תהיה לונג על סרגון (CRNT) ושורט על דרגונוויב
    (DRWI).

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות