x

מציג תוצאות 1 עד 3 מתוך 3

נושא: קניית מגרש

קניית מגרש

היי לירן,
    השאלה שלי היא ,אם אדם זכה במכרז של מנהל מקרקעי ישראל,וקיים תנאי שמכירת המגרש יכולה להתקיים רק לאחר קבלת טופס 4 (עד כמה שהבנתי), האם אני יכול לקנות היום את המגרש
    (המכרז הסתיים לפני שבועיים) עדיין לא עבר לבעלות הזוכה, אמור תוך 90 יום להעביר,אם כן איזה ביטחונות אני יכול לקבל ואיך מתבצעת עסקה מסוג כזה

תודה

Re: קניית מגרש

היי אפלה,

ראשית יש להמתין להעברת הבעלות על שם הזוכה מהמנהל.
    כיוון שהמנהל דרש כי רק לאחר הבנייה ניתן יהיה למכור ( טופס 4 = אישור איכלוס) יהא עלייך במידה ותרצה לרכוש תחת הסכם לערוך הסכם עם תנאי מתלה שיציג כי המכירה בפועל תתבצע רק על פי דרישת ממ"י כלומר רק לאחר קבלת טופס 4.
    כמובן שיש להביא זאת בידיעת המנהל גם אם לא בדרך ישירה ולבחון עמדתם בנושא.

הסכם עם תנאי מתלה הינו מורכב יותר עקב ההתלייה וכמובן מוריד את רמת הוודאות לרוכש תוך העלאת רמת הסיכון בעיסקה בהתאם לפרק הזמן עליו להמתין להתקיימות התנאי + מרווח ביטחון לתקלות כאלו ואחרות העלולות להגיע בדרך.

בטחונות לעסקה מסוג זה אמורים להיות לא מבוטלים , בראש ובראשונה שיעבוד מלא על המגרש שיירשם בממ"י + בטחונות נוספים בכימות הנזק שעלול להיגרם עקב משך הזמן במידה והעסקה לא תושלם בסוף התהליך או תגרר לזמן ארוך מהמצופה.

בברכה,

לירן מורנו, עו"ד
    050-7816842
    המידע המוצג בפורום הנ"ל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מעורך הדין וממנהלי האתר כל אחריות.

Re: קניית מגרש

לירן,
    למיטב ידיעתך האם המנהל מאשר ביצוע רישום הערות אזהרה בעסקאות מסוג זה?

האם היית ממליץ לעסקה כזאת במידה ויתאפשר רישום הערת אזהרה על המגרש וקבלת ביטחונות מתאימים?

שאלה נוספת, אשמח לקבל הערכת ביטחונות אם המגרש נקנה במחיר 2.8 מליון ש"ח ועלות הבניה המשוערת 1.5 מליון ש"ח.

מלבד שיעבוד המגרש איזה סוגי ביטחונות אני יכול לקבל

תודה

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות