x

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 11

נושא: לקנות או לא?

לקנות או לא?

שלום לכולם,
    אני ואשתי כבר קרוב לשנתיים מתלבטים האם לקנות דירה. אנחנו זוג צעיר+2, יש לנו קרוב ל-400K הון עצמי ואנחנו היינו מתלבטים בין איזור במרכז לבין איזור י-ם.
    שאלתי היא והייתי מעוניין לקבל חוות דעת ונימוקים לאן הולך שוק הנדל"ן? יעלה או ירד? האם מנסיונכם בעבר שוק הנדל"ן אי פעם ירד בארץ? אני מבין שהיו תקופות מיתון אבל האם היו ירידות מחירים או שפשוט לא היו עליות?
    בנוסף, מקריאת חוות הדעת של שחקן לגבי שוק הנדל"ן הוא צופה שתהיה ירידה (עם עליית הריבית וכו') אבל לא תהיה ירידה חדה. אולי לחכות זה בעצם בזבוז זמן ויש לקנות, להשתעבד לבנקים למיניהם ופשוט להמשיך הלאה.
    אשמח לשמוע כל דעה שהיא, לכאן או לכאן.
    דרך אגב,האתר הזה, לכל שלוחותיו ופורומיו הוא ענק, תודה רבה!!!
    אייל

Re: לקנות או לא?

שלום אייל,

הדעות באשר לשוק המקרקעין למגורים נוטות לכאן ולכאן כבר תקופה ארוכה ויעידו על כך שלל הכתבות באתרים השונים שמרובן אני אישית מסתייג כיוון שבדר"כ ישנו אינטרס של צד כלשהו מאחוריהן.

באשר לסקירו של שחקן מעוף - לרוב התייחסתו הינה לשוק הפיננסי ולאו דווקא לריאלי באשר הינך מציין את מדד הנדלן כיוון שאכן רב רובן של החברות בתחום זה מינפו עצמן יתר על המידה , התפתחו בינלאומית ונפגעו מירידת ערך הנכסים במרבית מדינות העולם.
    בכל אופן אתה אף מוזמן לשאול אותו בפורום שאלות באשר לנכסים הריאלים.

כעת , בוא רגע ננתח בקצרה את המצב מעובדות שאלתך -
    המתנה של שנתיים לרכישת נכס שאני מניח שכיום אתה וזוגתך מצרים על כך כיוון שערך רוב רובם של הנכסים עלה משמעותית בתקופה זו.
    מחירי הנכסים בארץ בתקופות כאלו ואחרות אכן גם ירדו , לא בצורה משמעותית אך כמובן שהדבר אפשרי , אל לנו לשכוח כי מחירי הנכסים בישראל עד לפני 3 שנים עמדו במקומם בתקופה של כ 10 שנים בזמן שבעולם מחירם רק האמיר.
    כיום לאחר העלייה הרבה , מחירי המקרקעין התייצבו ושוב כל הכרעה פתוחה לכל כיוון וישנם לא מעט פרמטרים שיש לבחון בשאלה מחירם לאן ?

לעניות דעתי , יש לבחון כל עסקה לגופה ובהחלט ניתן לרכוש נכסים במחיר ריאלי המניב תשואה נאה.

בהצלחה ,

לירן מורנו, עו"ד
    המידע המוצג בפורום הנ"ל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מעורך הדין וממנהלי האתר כל אחריות.

לירן שלום,
    תודה על תגובתך.
    עוד שאלה נוספת, האם לדעתך המחירים באתרי אינטרנט באמת משקפים את מחירי השוק או האם הם מנפחים את את המחירים עוד יותר? קראתי את מנכ"ל הומלס שאומר שכתוצאה מהזמינות והקלות שבה אפשר לנסות למכור דירות באינטרנט אנשים "זורקים" מחירים ופועלים בשיטת ה"מצליח"- או שיתפוס או שלא. הייתי מעוניין לשמוע את דעתך.
    בתודה,
    אייל

ציטוט פורסם במקור על ידי eahdout
    לירן שלום,
    תודה על תגובתך.
    עוד שאלה נוספת, האם לדעתך המחירים באתרי אינטרנט באמת משקפים את מחירי השוק או האם הם מנפחים את את המחירים עוד יותר? קראתי את מנכ"ל הומלס שאומר שכתוצאה מהזמינות והקלות שבה אפשר לנסות למכור דירות באינטרנט אנשים "זורקים" מחירים ופועלים בשיטת ה"מצליח"- או שיתפוס או שלא. הייתי מעוניין לשמוע את דעתך.
    בתודה,
    אייל
    היי אייל ,

אכן דעתי דומה לדעתו של מנכ"ל הומלס בנושא אך אולי במעט פחות קיצוניות והדבר אני מניח מובן מאליו כיוון שהוא מדבר מתוך אינטרס מול מתחרה כיד 2.

מי מאיתנו לא ינפח את המחיר לנכסו כאשר הלוח חינמי ?

לדעתי המחיר שמוצע הינו לפני מיקוח ורוב העסקאות נסגרות מתחתיו בפער של בין 10 -15 אחוזים.

בכבוד רב ובהצלחה,

לירן מורנו, עו"ד
    050-7816842
    המידע המוצג בפורום הנ"ל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו ואינו מהווה המלצה לנקיטת הליכים או להימנעות מהם. כל המסתמך על המידע בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו בלבד ומסיר מעורך הדין וממנהלי האתר כל אחריות.

דעתי בנושא:
    יש הבדל בין דירה למגורים לבין דירה להשקעה,
    במקרה שלך אתה מעוניין בדירה למגורים,
    לכן המחיר אינו הגורם העיקרי,
    נניח ובעוד שנה המחיר ירד נניח ב 50K אפילו ב 100K (בין 5-10%),
    השאלה הנשאלת האם היה שווה לחכות שנה.

אם אתם מעוניינים להתחיל חיים ביחד,
    אז חבל לחכות,
    גם אם אתם גרים בשכירות עכשיו,
    תמיד יש באופק את הרצון לדירה משלכם,
    אז אתם משקיעים פחות בדירה , האיכות חיים תפגע וחבל.

אבל , אם יש לכם סבלנות והמחיר הינו גורם משמעותי ,
    אז תחכו שנה, תראו לאן השוק הולך,
    לדעתי אטיאס הוא השר הטוב בממשלה וכרגע הוא לטובתכם,
    תנו לו זמן והמחירים ירדו (לדעתי ב 10%) .

עוד משהו חשוב ,
    זמן החיפוש של הדירה הוא ארוך מאוד,
    אם אתם מחפשים את "הדירה" אתם תמצאו אותה,
    והיא תיהיה כמו "כלה" , יפיפיה , ומציאה.
    אז כדאי לכם לחפש כל יום עבור "מציאות" בלבד.
    ("מציאה" = דירה יפה וזולה)

* בנוסף אני חושב כמו לירן , כל דירה ניתן להוריד לה לפחות 10% מהמחיר (מלבד "מציאות"),
    ושווה להתמקח , ולדעתי המחירים בלוחות מנופחים.

לא מזמן (לפני מספר חודשים) מצאתי דירה ,שאני מגדיר אותה כ"מציאה" ,
    היא במערב ראשון , כמעט חדשה , נמכרה בעקבות מעבר לנס ציונה,
    5 חדרים במחיר 1.2 מיליון, שהוא ממש נמוך לדירות כאלו.
    לשם השוואה מחיר דירה כזו נע בין 1.5 -1.6 מיל.
    (היא נמכרה תוך מספר ימים)

תודה לכם לירן וצ'יקו על התשובות, מאד מועילות!!!

אהלן אייל אני ממש במצבך והחשיבה שלי בנושא היא די פשוטה ברור לכולם שהמחירים בשיא תקופתי וממש כעת מתחילים בירידה קלה .לכן זה לא הזמן לקנות בנוסף הריביות יעלו בעתיד מה שעשוי להכביד על עול המשכנתא.
    אל תתפשרו תמתינו .בין שנה לשלוש שנים הסבלנות תשתלם
    אל תתפתו לרכוש בגלל לחץ נפשי .

שבת שלום,

ברצוני להפנות את תשומת לב הדיון לנקודת הנדלן למגורים כ מגורים ולאו דווקא כהשקעה.
    בראשית השירשור הועלתה סוגייה זו ! לקנות דירה בכדי לגור בה, להתפתח כמשפחה וכד'.

לכן , כפי שצייתי לא מעט הדעות נוטות לכל כיוון אפשרי והכתבות בנושא אשר מועלות השכם והערב במעין מלחמת לוביסטים בין שר זה או אחר לבין ראש התאחדות הקבלנים וכלה בקב' הרכישה למינהן ועוד ועוד .....

כעת אחדד ברשותכם נקודה או 2 בנושא :

נכס למגורים באם הוחלט כי "הולכים על צעד זה " הינו במרבית המקרים לתקופת זמן ארוכה ויש לבחון זאת כפי שזה .
    נכס למגורים נבחן בצורה סובייקטיבית הרבה יותר - חינוך , תשתיות , קרוב למשפחה , רחוק מהחמה, ועוד כל שיגעון של בני זוג באשר הם.

- שוק הנדלן הריאלי בישראל אינו משקף במלואו את מדד חברות הנדלן, ולדעתי כמעט וצריך לשקף מצב הפוך אם אקצין בדעתי , הנני מנמק דעה זאת בכך שאם נעקוב אחורנית בשאלת מי מחברות הנדלן נפגעה במשבר האחרון ? , נגלה לא אחת כי החברות הפועלות רק בישראל הן אילו שנפגעו פחות או בכלל לא , חברות הנדלן שנפגעו משמעותית הן אלו אשר נכנסו לפעילות חו"ל בעיתוי שהסתבר כחלש ומינפו עצמן מעבר ליכולתן הכלכלית לפרעון.
    לפיכך , יכול ומדד הנדל"ן ירד משמעותית ( ואני מצטרף לדעתו של שחקן בנושא )אך ענף הנכסים למגורים ירד פחות או שלא ירד כלל.

בברכת שבת שלום

לירן מורנו, עו"ד

לאייל שלום
    אני גם הייתי במצב שלך והמלצתי תתנהג כמו שCHIKKO המליץ לך.
    א. תמיד תחפש תסקור תלך לראות דירות ואל תתיאש.
    ב. אם דירה ניראית לך תוריד אותה ב 20-25% ותתחיל לעלות מעלה.(תראה שאתה רציני ותעמוד להם על המצפון).
    ג. לדעתי במשך השנתיים האלה יכולתה למצוא 2-3 דירות מציאה.בדר"כ מפה לאוזן ואם זה מגיע לתקשורת זה נחטף תוך שעות עד ימים.
    ד. עיצה לא לכל אחד. אם יש לך יכולת לשפץ את הדירה אז תיקנה דירה זוועה במחיר נמוך יחסית לשוק ותתחיל לשפץ ,שזה כאב ראש לא קטן אבל בסוף זה משתלם.

- לאייל שלום, בשנת 1989 ניהלתי את "תיווך המלך ג'ורג", ומחירי הדירות ירדו רצח, והעליה מרוסיה הכפילה את מחירי השכירות, והפכה את הקערה על פיה

- וחוץ מזה, יש מעבר כספים מהבורסה לקניית דירות להשקעה, וגם בהפוך על הפוך, כך שמחירי הדירות ימשיכו לרדת כל זמן שיעלה קו המגמה שהחל בתשיעי למרץ

- ומצד שני, אם ירע מצבן של מדינות ה-pigs, (כלומר, Portugal, Ireland, Greece, and Spain) ואם יתפוס התיקון הרבה מים, ואם ת"א25 תתקן כמו שצריך, אז יתכן ונראה מעבר כספים לקניית דירות להשקעה, בהצלחה, תודה

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות