x

עמוד 1 מתוך 8 123 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 71

נושא: שאלות בנוגע לתיק מנייתי לדוגמא

שאלות בנוגע לתיק מנייתי לדוגמא

אהלן רונן, מספר שאלות אליך בנוגע לתיק לדוגמא שבנית.

- "גוף התיק" אלו בעצם מניות יציבות יחסית שאתה צופה להן עלייה גבוהה בחודשים הקרובים (לטווח הבינוני)?
    - "מניות עוגן" מניות בטוחות לטווח הארוך (שנים)?
    - מדוע אתה רוכש את המניות בשתי מנות? למה לא להציב לימיט נמוך בכאחוז ולקנות בכל הסכום הרצוי את המנייה?

Re: שאלות בנוגע לתיק מנייתי לדוגמא

ציטוט פורסם במקור על ידי indy
    אהלן רונן, מספר שאלות אליך בנוגע לתיק לדוגמא שבנית.

- "גוף התיק" אלו בעצם מניות יציבות יחסית שאתה צופה להן עלייה גבוהה בחודשים הקרובים (לטווח הבינוני)?
    - "מניות עוגן" מניות בטוחות לטווח הארוך (שנים)?
    - מדוע אתה רוכש את המניות בשתי מנות? למה לא להציב לימיט נמוך בכאחוז ולקנות בכל הסכום הרצוי את המנייה?
    אופק ההשקעה של התיק הוא מספר שבועות עד מספר חודשים, לפיכך:
    עוגן התיק - מניות סולידיות לטווח של מספר חודשים לפחות. מקנות יציבות ובסיס איתן לתיק ומהוות גם עתודת מזומנים לאיתור הזדמנויות.

גוף התיק - (מכונה גם החלק העובד של התיק) מניות בעלות פוטנציאל להשיג את התשואה שהוגדרה כתשואת התיק (בתיק שלנו 10-20%), לטווח של מספר שבועות עד מספר חודשים ("מניות עובדות").

מרכיב ה-"ריסק" - (מכונה גם תשואת יתר) - מניות "משוגעות" עם פוטנציאל להשגת תשואה "מטורפת" שתפצה על הגמלוניות של מניות העוגן ותכניס קצת אקשן לחיים (לטווח של ימים עד מספר שבועות).

---------------------------------------------------------------------
    האמת היא שאני רוכש בדר"כ ב-3 מנות, אבל בגלל מגבלת התקציב של התיק (קיים מינימום לרכישת מניות בשלב הרצף) חילקתי את זה רק ל- 2 מנות בתיק הזה.

הסיבה היא שלאחר שהחלטתי לקנות, אני "שם רגל" וקונה מנה ראשונה במחיר השוק, ורק לאחר מכן מתחיל "לסחור" ולנסות להשיג במחיר נוח יותר.

לעיתים השוק "בורח" לך ולא תוכל לקבל את המנה הבאה במחיר לו קיווית, אבל המנה הראשונה צוברת את הרווח ומפצה אותך על "בריחת השוק".

בהצלחה,

רונן
    ---
    אין לראות בנאמר משום המלצה לרכישה או למכירה של ני"ע או תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. הכותב עשוי להחזיק בני"ע נשוא ההודעה.

רונן שלום,
    אתה מתכוון לעדכן/לתחזק את האשכול של "דוגמא לתיק מנייתי"?
    אני מתכוון בעדכון רשימות המניות המופיעה בתיק.
    כמו כן איתותי קנייה ו- SL לרשימות המניות.
    האם עוד אפשר לתקן אם לא קניתי מרשימת מניות ה"עוגן" וממניות "גוף התיק"?
    האם הרשימה שכתבת היא נכונה רק לתאריך 30/12/09. אני מניח שאין השפעה על מניות העוגן ומניות גוף התיק אם אקנה ביום ראשון?!

ברור שאני מתכוון לעדכן ולתחזק את התיק ... זו כל המטרה לא?
    אתה יכול להתחיל ביום ראשון. אין שום בעיה.

רונן
    ---
    אין לראות בנאמר משום המלצה לרכישה או למכירה של ני"ע או תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. הכותב עשוי להחזיק בני"ע נשוא ההודעה.

רונן
    ראשית אני רוצה לברך אותך על היוזמה הנהדרת להציג וללוות
    תיק מנייתי לדוגמא. זה לא ברור מאליו , ואני סבור שרבים מהחברים
    הצעירים, וגם הוותיקים , יפיקו הרבה תובנות מועילות להמשך דרכם בשוק ההון.
    אני זוכר את עצמי לפני שנים לא רבות קונה ומוכר מניות ע"פ תחושות בטן, ע"פ שם המניה ועוד המצאות שונות ומשונות.
    הלוואי והיה לי מדריך בסדר הגודל שלך בתחילת דרכי.
    ולאחר הברכות יש לי שאלה:
    לא התייחסת כלל לנושא אגרות חוב בתיק ההשקעות , האם זה משום שברור מאליו שהבסיס האיתן של התיק הוא האג"ח ואתה תוקף כרגע רק את החלק המנייתי בתיק או שפשוט אתה לא מאמין בהשקעה באג"ח?
    יש לא מעט אג"חים ברמות ביטחון שונות "שמבטיחות" את תשואת היעד בתיק המנייתי , דהיינו 10%-20% שנתי ויכולים להוות חלופה ראויה ,לפחות לעוגן התיק.
    אשמח לשמוע מה אתה חושב על כך.
    A computer once beat me at chess, but it was no match for me at kick boxing[center:2vjxihnl][/center:2vjxihnl]

היי רונן
    ברכות על היוזמה
    קורא נאמן שלך
    מהי תדירות העידכונים שתדווח לנו?בשעה קבועה,סיכום יומי....
    תודה
    יעקב

ציטוט פורסם במקור על ידי devy
    רונן
    ראשית אני רוצה לברך אותך על היוזמה הנהדרת להציג וללוות
    תיק מנייתי לדוגמא. זה לא ברור מאליו , ואני סבור שרבים מהחברים
    הצעירים, וגם הוותיקים , יפיקו הרבה תובנות מועילות להמשך דרכם בשוק ההון.
    אני זוכר את עצמי לפני שנים לא רבות קונה ומוכר מניות ע"פ תחושות בטן, ע"פ שם המניה ועוד המצאות שונות ומשונות.
    הלוואי והיה לי מדריך בסדר הגודל שלך בתחילת דרכי.
    ולאחר הברכות יש לי שאלה:
    לא התייחסת כלל לנושא אגרות חוב בתיק ההשקעות , האם זה משום שברור מאליו שהבסיס האיתן של התיק הוא האג"ח ואתה תוקף כרגע רק את החלק המנייתי בתיק או שפשוט אתה לא מאמין בהשקעה באג"ח?
    יש לא מעט אג"חים ברמות ביטחון שונות "שמבטיחות" את תשואת היעד בתיק המנייתי , דהיינו 10%-20% שנתי ויכולים להוות חלופה ראויה ,לפחות לעוגן התיק.
    אשמח לשמוע מה אתה חושב על כך.
    זהו תיק לימודי, מנייתי לחלוטין.

אני בהחלט חושב שאג"חים כאלו או אחרים הם אפיק השקעה ראוי, אבל לשם כך הוקצה פורום ייחודי באתר. בתיק מסוג זה, יכולים אג"חים להחליף מניה אחת או שתים לכל היותר בעוגן התיק.

שנה טובה,

רונן
    ---

ציטוט פורסם במקור על ידי yaacovz
    היי רונן
    ברכות על היוזמה
    קורא נאמן שלך
    מהי תדירות העידכונים שתדווח לנו?בשעה קבועה,סיכום יומי....
    תודה
    יעקב
    איתותי קניה או סטופ לוס, אני נותן במהלך היום, ברגע שאני מזהה אותם (כפי שעשיתי היום בעניין אלרוב וסאני).
    השאיפה היא לתת בכל יום סיכום יומי (אינני יכול להתחייב לשעה קבועה.

רונן
    ---

לרונן

ראשית ברצוני לברך על היוזמה והעשרה שאתה נותן פה לכולם .על התגובות המהירות והמקצועיות ישר כוח.

אני רוצה לישאול לגבי הנושא של הSL .
    אני יודע שדיברתה המון על הנושא אבל עדיין משהוא לא ברור לי בתהליך, אך מבצעים את הSL ,אני אתן דוגמה:נגיד שקניתי מניה בשער 1000,המניה עלתה לשער של 1400 אני נותן SL בשער של 1350 שזה בערך ירידה של 3.5% .
    במידה והמניה יורדת לשער הנ"ל היא אמורה להימכר(איך? אני אמור לתת הוראת מכירה במקום ,או שיש אזו שהיא מערכת שמבצעת את זה באופן אוטומטי)
    במידה והמניה עולה אני אמור לשנות את הSL בהתאם כלפי מעלה?

האם הבנתי נכון? :?

תודה ושבת שלום

ציטוט פורסם במקור על ידי xman
    אני יודע שדיברתה המון על הנושא אבל עדיין משהוא לא ברור לי בתהליך, אך מבצעים את הSL ,אני אתן דוגמה:נגיד שקניתי מניה בשער 1000,המניה עלתה לשער של 1400 אני נותן SL בשער של 1350 שזה בערך ירידה של 3.5% .
    במידה והמניה יורדת לשער הנ"ל היא אמורה להימכר(איך? אני אמור לתת הוראת מכירה במקום ,או שיש אזו שהיא מערכת שמבצעת את זה באופן אוטומטי)
    המסחר בארץ מעט מגביל את הפעולה הממוכנת וקיימות מספר אפשרויות להפעלת סטופ לוס:

1) סטופ לוס תיאורטי - נקודה תיאורטית שקבעת לעצמך שברגע שהיא נחתכת, אתה מתקשר לברוקר איתו אתה עובד (בנק/בית השקעות) ונותן פקודת מכירה (במחיר השוק או בלימיט). לשיטה זו חסרונות רבים (אבל גם כמה יתרונות). אתה יכול לנהל מעקב אחר מניה גם אם אינך צמוד למסך במהלך המסחר, באמצעות פורטפוליו אינטרנטי שיאותת לך כאשר המניה מגיעה לנקודת הסטופ לוס באמצעות אס.אמ.אס למשל ... (גלובס דהמרקר ואחרים מאפשרים לך אופציה זו, חלקן חינם ואחרות בתשלום).

2) ישנן מערכות המספקות אפשרות להצבת סטופ לוס ממוכן (כולל הגדרת סטופ נגרר) כמו טרייד1 למשל (לא ניסיתי אבל אחרים המליצו עליה). ישנם גם יישומים נוספים, אבל הם מיועדים בדרך כלל לסוחרים גדולים, מנהלי תיקים ובתי השקעות. אני עובד עם FMR אשר קיים בה יישום כזה.

3) נדמה לי שבנק הבועלים מספק אפשרות להגדיר מראש סטופ לוס. צריך לבדוק את זה שוב.

אני יודע ... מסורבל ... ולעיתים מסוכן, אבל זה מה שהשוק הישראלי מאפשר, עד שהבורסה תחליט לשחרר את האופציה הזו (היא מובנית במערכות שלה ונוטרלה על ידה).

במסחר בארה"ב - זו אפשרות מובנית בכל מערכת מסחר. אני עובד עם TOS

ציטוט פורסם במקור על ידי xman
    במידה והמניה עולה אני אמור לשנות את הSL בהתאם כלפי מעלה?
    אכן, זה הרעיון. הפעולה הזו נקראת סטופ נגרר (Trailing stop).
    במערכות אוטומטיות ניתן להגדיר פרמטרים לגרירת הסטופ בנקודות או באחוזים.
    אני משתמש גם בכלים טכניים להגדרת גרירת הסטופ.

שבת שלום,

רונן
    ---

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות