x

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 19

נושא: מובייל מקס על שולחן הניתוחים [יתר]

מובייל מקס על שולחן הניתוחים [יתר]

ברצוני להתייעץ על המניה הנ"ל.
    ב-9.12.09 הודיעה על סגירת חוזה עם אחת מהמפעילות הגדולות בעולם.
    באותו היום המניה קפצה ב9%..

האם מחיר המניה מגלם את כל המידע על הידיעה?
    האם להמשיך להחזיק בה?

(לצורך העניין אני קניתי אותה כמה ימים לפני שהחברה פרסמה דו"ח מיידי בנושא, בתור מידע צופה פני עתיד)

Re: מניית מובייל מקס

מובייל מקס לקראת פריצה.

כרגע נעה המניה ללא מגמה.

בגל המשני בונה המניה מבנה דמוי "משולש סימטרי" (לא לגמרי תקני שכן המחזורים לא חד משמעיים).
    פריצת המשולש מעלה, תגדיר יעד של כ- 60 נק' מנקודת הפריצה. להערכתי עומד היעד של 145 נק'.
    [attachment=1:k97qlbvh]131209.png[/attachment:k97qlbvh]

בהתבוננות לגל הראשי וקצת לאחור (להיסטוריה של המניה) נראה כי המניה השלימה תבנית תחתית קעורה, עם יעד של 100 נק' מנקודת הפריצה של המשולש - קרי 185 נק' לערך.
    [attachment=0:k97qlbvh]W 131209.png[/attachment:k97qlbvh]
    כלומר ניתן לתת למניה יעד העומד בין 145 ל- 185 במידה ואכן תפרוץ מעלה את ה"משולש הסימטרי" ובמחזור גבוה.

פריצה שלא תלווה במחזור גבוה, תצביע על "כשל פריצה" ותחייב בחינה מחדש של היעדים למניה זו.

יש לזכור כי המניה השלימה כבר טיפוס של 1216% מנקודת השפל שלה לפני כשנה, ומאז תיקנה כרבע מהעליות - תיקון סביר בהחלט וכעת היא מוכנה להמשך הטיפוס צפונה.

תמיכה קרובה: 70.20

לסיכום:
    כניסה בפריצת רמת 90.0 מעלה במחזור גבוה.

בהצלחה,

רונן
    ---
    אין לראות בנאמר משום המלצה לרכישה או למכירה של ני"ע או תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. הכותב עשוי להחזיק בני"ע נשוא ההודעה.

מודה לך על התשובה המקצועית והמהירה!

1. האם ניתן לתת תוקף למשולש הסימטרי ולתחתית הקעורה גם בנפחי המסחר הנמוכים של המניה?
    2. באיזה מחיר היית ממקם את היציאה מהפוזיציה?

ציטוט פורסם במקור על ידי Tal24
    מודה לך על התשובה המקצועית והמהירה!

1. האם ניתן לתת תוקף למשולש הסימטרי ולתחתית הקעורה גם בנפחי המסחר הנמוכים של המניה?
    2. באיזה מחיר היית ממקם את היציאה מהפוזיציה?
    1. בדרך כלל מחזורים נמוכים מרתיעים אותי ממניה, אבל בדיקה העלתה שהמחזור היומי הממוצע בששת החודשים האחרונים, הצדיק שימוש בניתוח טכני ומכאן גם שאינדיקטורים טכניים ו/או תבניות תקפים במחזורים אלו (אולם יש להסתייג בכך שהמחזורים אכן נמוכים). כפי שציינתי בסקירה, המשולש שהצגתי אינו ממש "תבנית משולש" כהגדרתה הכללית, שכן חלק מכללי תבנית זו אינם מוצגים במניה זו.

2. אינני חסיד של שיטת הטייק פרופיט (TP). לא יוצא מפוזיציה אלא בסטופ לוס. למה לקבוע מראש כמה לקחת, מבלי לדעת כמה השוק מוכן לתת לך ? אם השוק יתן לך 500%, לא תיקח ?
    יש להציב סטופ לוס ו"לגרור" אותו עם התקדמות הפוזיציה (עדכון יומי).

בהצלחה,

רונן
    ---
    אין לראות בנאמר משום המלצה לרכישה או למכירה של ני"ע או תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. הכותב עשוי להחזיק בני"ע נשוא ההודעה.

שלום רונן,

אני מאוד נהנה לקרוא את הניתוחים הטכניים שאתה מפרסם באתר בתקופה האחרונה ושמח ללמוד מנסיונך העשיר.

במקרה הספיציפי הזה, וברשותך, הרשה לי להביע הסתייגות קטנה מהממלצה:

גם אני כמוך מנתח טכני ובודק את הגרף לזיהוי מגמות, קווי תמיכה / התנגדות, נרות היפוך וכו' וכו'.

אחד הדברים הבסיסיים מבחינתי לפני שאני בכלל ניגש לניתוח גרף הוא בדיקת מחזורי המסחר, מניה ללא סחירות מינימלית של מליון ש"ח בשבוע לא שווה לדעתי ניתוח ואני מייד עובר למניה הבאה.

מניית מובייל מקס בעלת סחירות נמוכה מאוד (כפי שאף ציינת) ולדעתי במקרים כאלו אמינות הגרף ואמינות הניתוח הטכני....איך לומר.... מעט בעייתיים.

מנייה שנסחרת בכמה עשרות אלפי ש"ח בשבוע היא (לדעתי) מניה שניתנת להרצה, הקפצה והנחתה ללא כל מאמץ. והמפחיד מכל - חוסר סחירות אפשרי במקרה של נסיון להיפטר מהאחזקות.

דעתי בלבד

בגדול, אתה צודק.
    בקטן, מליון ש"ח הם המון בבורסה שלנו.
    אני נוהג לבדוק מחזור ממוצע יומי למשך שנה (שבוע הוא זמן קצר מדי לדעתי) ובתקופות כגון זו שמתי לעצמי מגבלה של 120 אלף ש"ח. בתקופות פעלתניות יותר המגבלה שלי היא 250 אלף ש"ח.

בבורסות בניו יורק, הסיפור שונה לגמרי כמובן.
    שם לא הייתי מתקרב למניה כזו כלל.

שמח לראות אותך כאן,

רונן
    ---

רונן, הכוונה שלי בשאלה הייתה בדיוק מה שאתה התכוונת.
    התכוונתי לשאול ביציאה מהפוזיציה בעצם, באיזה מחיר תמקם את הSTOP LOSS ?

סטופ לוס הוא עניין אישי הנוגע לאופיו ולעומק כיסו של כל משקיע.
    סטופ לוס בכניסה לפוזיציה צריך לשקף את הסכום אותו אתה מוכן להפסיד במקרה בו הטרייד לא יתפתח כפי שציפית.
    כאשר הטרייד מתפתח בכיוון הרצוי, אני "גורר" את הסטופ לוס, לאורך קו סטופ לוס הנשען על קו מגמה מינורית (ובסמוך לו) בהתאם לתנודתיות של אותה מניה.
    כאשר מתקבלים איתותי חולשה, אני מקרב את הסטופ לוס קצת יותר.

ניהול פוזיציה (לרבות סטופ לוס) הוא מורכב, אבל אני מקווה שהצלחתי לענות על שאלותיך בכמה כללים פשוטים שאני מפעיל.

בהצלחה,

רונן
    ---

המחזורים הכניסו את כולם ללחץ.
    שתו מים. לא קרה כלום. להרגע.

חברים, הנתון הרלוונטי לניתוח טכני הוא מחזור יומי ממוצע בשנה האחרונה.
    לא אתמול, לא בחודש שעבר וגם לא לפני חודשיים ...

אלו הנתונים (באדיבות אתר ביזפורטל):
    מחזור ממוצע 12 חודשים 194,068

ראו צילום מסך.

להרגע. הכל בסדר.
    בכל מקרה לא להכנס לפני קבלת איתות קניה (פריצת 90 במחזור גבוה).

רונן
    ---

עדכון 14/12/09:

המניה סגרה בעליות של 3.72 (במחזור של 182 אש"ח).
    במהלך יום המסחר נתקלה המגמה בהתנגדות הנובעת מקו מגמה יורד ונבלמה שם.

אני מזכיר שאיתות קניה יתקבל רק בפריצת רמת 90.0 (במחזור גבוה).

בהצלחה,

רונן
    ---

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות