x

עמוד 1 מתוך 4 123 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 35

נושא: סיכון גבוה באסטרטגיה השבועית, שחקן אשמח לקבל את תגובתך.

סיכון גבוה באסטרטגיה השבועית, שחקן אשמח לקבל את תגובתך.

בהמשך להתנהלותה של האסטרטגיה משבוע הפקיעה, רציתי להעלות מספר נקודות בעייתיות באסטרטגיה השבועית. שחקן, אני מקווה שתקבל את הביקורת בהבנה וכמובן אשמח אם תגיב.

במיקסום הרווח השני מהיום, אינך מציין כלל את גובה ההפסד הנוכחי של האסטרטגיה (כ-3700 שח) ואת ההפסד המירבי אותו היא עלולה לספוג בהרכבה המשופץ. במונחי פקיעה הרי שהיא מגיעה להפסד מירבי של כ- 5500 שח (תשלום בפקיעה פחות תקבול) במדד 1140 ומעלה. בדומה לאסטרטגיה של שבוע הפקיעה הרי שבמקרה של ירידות חדות ההפסד אינו מוגבל בגלל עודף הפוטים הכתובים על הקנויים. בשל המרחק מהפקיעה הרי שכרגע היא לא ממש רחוקה מההפסד המירבי האפשרי במונחי פקיעה (כוון מעלה).

איני מבין מדוע אתה מציין ש- "מוטב לנו כי השוק יעלה בחדות מנקודה זו (הרי ההגנה מלאה) או ירד בחדות"? הרי הנקודה האופטימלית מבחינת האסטרטגיה היא איזור מדד 1070 עליו כתוב האוכף וכל הקולים והפוטים הכתובים יצטמקו. במקרה של עליות חדות גם כתיבה מאסיבית נוספת של פוטים תתקשה להחזיר את ההפסד כולו, תצרוך כמות גדולה של בטחונות ותחשוף את האסטרטגיה להפסד פוטנציאלי גדול יותר במקרה של קריסה.

בעיניי, מבחינת ניהול הסיכונים אתה עושה עוול בכך שאינך חותך ברמת הפסד מסויימת אלא משפץ מינורית ומגדיל משמעותית את רמת הסיכון הכללית של הפוזיציה. מהצד זה נראה כמעט כמו "Double or nothing" ואני אומר זאת כי אסטרטגיה אחת כזו יכולה למחוק רווחים של 10 אסטרטגיות מוצלחות, והיו לך לא מעט כאלו, אני יודע.

כולי תקווה שמי שעדיין לא הפעיל סטופ לוס יהנה מתיקון בשוק שיחזיר חלק מההפסדים, ושבסופו של דבר הנזק יצומצם, בכל מקרה אני עדיין קורא את סקירותיך המושקעות בעניין רב, מברך על פועלך באתר ומסירותך! אשמח לברך על כל הצלחה ומאידך להרים דגל אדום במידה ויהיה בו צורך... מקווה שאני לא מפוטר

בברכה,

אפריים11

Re: סיכון גבוה באסטרטגיה השבועית, שחקן אשמח לקבל את תגובתך.

[
    quote="אפריים11"]בהמשך להתנהלותה של האסטרטגיה משבוע הפקיעה, רציתי להעלות מספר נקודות בעייתיות באסטרטגיה השבועית. שחקן, אני מקווה שתקבל את הביקורת בהבנה וכמובן אשמח אם תגיב.

במיקסום הרווח השני מהיום, אינך מציין כלל את גובה ההפסד הנוכחי של האסטרטגיה (כ-3700 שח) ואת ההפסד המירבי אותו היא עלולה לספוג בהרכבה המשופץ. במונחי פקיעה הרי שהיא מגיעה להפסד מירבי של כ- 5500 שח (תשלום בפקיעה פחות תקבול) במדד 1140 ומעלה. בדומה לאסטרטגיה של שבוע הפקיעה הרי שבמקרה של ירידות חדות ההפסד אינו מוגבל בגלל עודף הפוטים הכתובים על הקנויים. בשל המרחק מהפקיעה הרי שכרגע היא לא ממש רחוקה מההפסד המירבי האפשרי במונחי פקיעה (כוון מעלה).
    מי שביצע את האסטרטגיה כולל התיקונים מופסד על הנייר 3000-3300 ש"ח (תלוי מתי ביצע). 3700 ש"ח הפסד כפי שאתה מציין, אפשרי לדעתי רק למי שלא ביצע את התיקון הראשון. ההפסד המירבי בפקיעה למעלה מתקבל במדד 1140 ויותר, בו יש לשלם 18000 אלף שח ומכאן הפסד של כ-10.5 אלף שח. לא ברור מאיפה הגעת ל-5500 שח. במקרה ירידות חדות, ההפסד בלתי מוגבל אמנם, אבל נגיע להפסד דומה לזה שב-1140 פלוס רק במדד 970 ולמטה מה שלא נראה סביר (כרגע) , ולכן הדאגה צריכה להיות רק בתנועה חדה למעלה.

איני מבין מדוע אתה מציין ש- "מוטב לנו כי השוק יעלה בחדות מנקודה זו (הרי ההגנה מלאה) או ירד בחדות"? הרי הנקודה האופטימלית מבחינת האסטרטגיה היא איזור מדד 1070 עליו כתוב האוכף וכל הקולים והפוטים הכתובים יצטמקו. במקרה של עליות חדות גם כתיבה מאסיבית נוספת של פוטים תתקשה להחזיר את ההפסד כולו, תצרוך כמות גדולה של בטחונות ותחשוף את האסטרטגיה להפסד פוטנציאלי גדול יותר במקרה של קריסה.
    נראה לי ששחקן טעה. עליות לא יעשו טוב לאסטרטגיה ובטח שלא עליות חדות. אתה צודק שבמקרה של עליות חדות, הזזת רגל שמאלית לא תפתור את הבעיה אלא רק תקטין אותה. לא תהיה ברירה אלא לפעולה אגריסיבית שתצריך עליה מיכרת של הבטחונות. אבל צודק השחקן שעדיין מוקדם לפעולה זו והצעדים שהוא נקט עד עכשיו היו נכונים לדעתי.

בעיניי, מבחינת ניהול הסיכונים אתה עושה עוול בכך שאינך חותך ברמת הפסד מסויימת אלא משפץ מינורית ומגדיל משמעותית את רמת הסיכון הכללית של הפוזיציה. מהצד זה נראה כמעט כמו "Double or nothing" ואני אומר זאת כי אסטרטגיה אחת כזו יכולה למחוק רווחים של 10 אסטרטגיות מוצלחות, והיו לך לא מעט כאלו, אני יודע.
    מוקדם עדיין לחתוך. יש הרבה זמן. כמה ימים של ירידות אפילו קלות והאסטרטגיה תיראה הרבה יותר טוב. מסכים עם הקביעה שאסטרטגיה אחת לא מוצלחת בחודש הרבה פעמים מספיקה למחוק חודש טוב ואוליי גם יותר. לדעתי, וזו הסיבה שאני לא מבצע את האסטרטגיות של שחקן, יעד של 10% בשבוע הינו אגרסיבי מידי ומחייב הימור על כיוון השוק. אני גם לא רואה הגיון כלכלי בנקודת יציאה של 10% רק כדי להיכנס לאסטרגיה אחרת. לדעתי כל מקרה לגופו. אם האסטרטגיה מספיק טובה אפשר לרוץ עד הפקיעה.

כולי תקווה שמי שעדיין לא הפעיל סטופ לוס יהנה מתיקון בשוק שיחזיר חלק מההפסדים, ושבסופו של דבר הנזק יצומצם, בכל מקרה אני עדיין קורא את סקירותיך המושקעות בעניין רב, מברך על פועלך באתר ומסירותך! אשמח לברך על כל הצלחה ומאידך להרים דגל אדום במידה ויהיה בו צורך... מקווה שאני לא מפוטר
    אכן סקירות השחקן ברמה גבוהה בהרבה ממה שאנו מורגלים בעתונות הכלכלית והמסירות שלו הינה באמת משהו יוצא דופן. אתב כותב " מקווה שאני לא מפוטר" - אני דווקא מעריך מאד בקורת בונה, כמו זו שלך, ואני בטוח שגם שחקן. אני סולד מבקורת בסגנון "השוק עולה ואנחנו תקועים באסטרטגיה דפנסיבית". שחקן הוא לא נביא. אם מישהו מאמין בעליות חדות שלא יבצע כמו רובוט אסטרטגיה דפנסיבית ואח"כ יבכה "אכלו לי שתו לי". האסטרטגיה של שחקן היתה יכולה להגיע בקלות ל-10% רווח, לו השוק היה יורד רק מעט ולכן היא אסטרטגיה טובה מאד לדשדוש-ירידות. ברם השוק חזק מאד לצערנו.

בברכה,

אפריים11[/quote]

מסכים עם RH ב-100%.

יש כמות גדולה של חברים שההבנה שלהם האופציות נמוכה ביותר.
    הם רצים ומבצעים את האסטרטגיה ללא הבנה בסיסית של דלתא וכייון שוק.

כמי שעוסק בניהול כספים של אחרים, אני מפעיל שיקול דעת ובוחן האם האסטרטגיה של השחקן מתאימה למה שאני חושב על כיוון השוק. לכן אני לא תמיד מבצע את האסטרטגיות כלשונן או סוגר אותן ב-10%. לפעמים אני ממשיך איתן לפקיעה אם יחס הסיכוי-סיכון נראה לי נכון.

אין ספק שהאסטרטגיה השבועית נראית רע ומלחיצה את מי שביצע אותה כלשונה. אבל החודש עוד ארוך. ערך הזמן ישחוק את הכתיבות, ובטוח יהיו מספר ימי ירידות שיתנו אויר.
    אם אתה לא יודע לקרוא את זה. אל תקנה את זה

משתמש מכור
    שם פרטי
    גבעתיים, ישראל

רק שכרגע לא רואים ימי ירידות כלל :x
    עד שבחמישי ירדו בארה"ב, יצאו היום נתונים מפתיעים לטובה (לצערינו כמובן)
    התוצאה לדעתי תהיה עלייה לאיזור ה 1130 כבר ביום א'...

ציטוט פורסם במקור על ידי haimn
    מסכים עם RH ב-100%.

יש כמות גדולה של חברים שההבנה שלהם האופציות נמוכה ביותר.
    הם רצים ומבצעים את האסטרטגיה ללא הבנה בסיסית של דלתא וכייון שוק.

כמי שעוסק בניהול כספים של אחרים, אני מפעיל שיקול דעת ובוחן האם האסטרטגיה של השחקן מתאימה למה שאני חושב על כיוון השוק. לכן אני לא תמיד מבצע את האסטרטגיות כלשונן או סוגר אותן ב-10%. לפעמים אני ממשיך איתן לפקיעה אם יחס הסיכוי-סיכון נראה לי נכון.

אין ספק שהאסטרטגיה השבועית נראית רע ומלחיצה את מי שביצע אותה כלשונה. אבל החודש עוד ארוך. ערך הזמן ישחוק את הכתיבות, ובטוח יהיו מספר ימי ירידות שיתנו אויר.
    סביר להניח שאני צודק,
    אבל מאוד יכול להיות שלא...

שלום אפריים.
    כפי שבקשת, מעט התיחסות לדברים שכתבת.
    קודם כל זוית הראיה: האסטרטגיה ברווח. נקודה. כל תרחיש שאתה מתאר הוא אם וכאשר, ונכון לעכשיו האסטרטגיה ברווח. אמת כי התטא טרם התחילה לעבוד ועוד כל מיני פקטורים נוספים אך הדבר לא רלוונטי בבניית אסטרטגיה מרחק חודש מפקיעה. אתה מציין מספר פעמים את האסטרטגיה של הפקיעה שסיימה בהפסד. לא אכנס לכל הנוסחאות מאחרי כל אסטרטגיה אבל במבט לאחור ובמדידת יחסי סיכוי-סיכון הייתי חוזר עליה פעם נוספת עם כל התיקונים אחד לאחד. מעבר לכך, שבמשך שנה הדבר הוכיח את עצמו הרי שגם בפקיעה האחרונה היינו מרחק 1% בלבד מפקיעה רווחית. לראיה, אירופה איבדה באותו היום 3.5% ובמידה והדבר היה מתרחש יום מוקדם יותר – ברור מה היה הרווח... מכיוון שכך, הרי שיחסי הסיכוי-סיכון היו מצויינים.
    לא טעיתי כשציינתי שאני מעדיף שוק עולה בחדות. עם שוק ב 1200 אני סה"כ סוגר אוכף אחד, פותח נוסף וזה בערך כל הסיפור. עם שוק סביב 1120 מדשדש ומבצע זינוק דווקא בשבוע האחרון, הסיפור כבר אחר ולכן ציינתי שירד או יעלה בחדות אך לא יזגזג.
    באופציות, אין מושג כזה לחתוך הפסד. יש גלגול, יש הקטנת פוזיציה אבל נשארים במשחק עד שריקת הסיום. גם אתה מסכים כי ב 52 שבועות בערך פעמיים האסטרטגיה הפסידה ובשאר הפעמים הרויחה. אם היינו חותכים, הרי שהיחס היה שונה שכן היו שבועות בהן האסטרטגיה התחילה בהפסד חד וצמחה רק בהמשך לרווח. אם חותכים באופציות זה באמת כבר משחק סכום 0.
    אתם אולי פחות נלחצים מבעבר אבל עדיין נלחצים. תפרקו כל אסטרטגיה בפני עצמה ותראו שגם בפקיעה גבוהה מהמדד כיום אתם עדיין מוגנים.

יישר כח לכולם על התגובות והניתוח , אין ספק שזה מתאים למסורת שמתפתחת\קיימת פה ושהינה חלק בלתי נפרד מרוח האתר מקימיו ומפעיליו.
    הניתוח גם אם יש לגביו הסתייגויות איפשר שיח ענייני והתמקצעות.

אין ספק שמרכז הכובד באסטרטגיה מורכב מאוכף 1070 ומקולים כתיבה של קול זה אוכף זה בשלב זה של החודש לינואר תפתור את הבעיה יפה מאוד ואולי תוכל להוות מרכז רווח נוסף בהתמתנות העליות , ובדישודוש. אני מניח שלזה התכוונת בגילגול הפוזציה.

שבוע טוב ומבורך.

שלום שחקן
    אתה יכול לפרט איך , בהנחת מדד 1200, כתיבת אוכף חדש וסגירת הקודם מסכמת את הנושא?

ציטוט פורסם במקור על ידי hanan121
    שלום שחקן
    אתה יכול לפרט איך , בהנחת מדד 1200, כתיבת אוכף חדש וסגירת הקודם מסכמת את הנושא?

מצטרף לשאלה.
    סגירה של האוכף ב-1200 תהיה בעצם חיתוך בהפסד מה שאמרת שלא עושים.
    הקול 1070 הכתוב באוכף יהיה שווה 13000 שקל שנשלם בסגירה לעומת תקבול של פחות מ-6000 שקל שקיבלנו על כתיבת האוכף, נזק קשה לכל הדעות שלא לדבר על שאר הקולים הכתובים שיהיו שווים אלפי שקלים כל אחד.
    כתיבה של אוכף חדש סביב 1200 תתן אולי תקבולים של 4000 שקל נגיד(תלוי מתי) שאפילו אם נשלשל חלק גדול מהם לכיס עדיין האסטרטגיה תגמר בהפסד צורב.

שחקן שלום, אני שמח שעדיין לא פוטרתי, אך קרא את ההמשך... :roll:

איני בא לקחת ממך את הרקורד הנהדר בבניית אסטרטגיות במהלך קיומו של האתר, כי אם לתת זווית ראיה שונה ואולי מעט ביקורת בונה על התנהלותה של האסטרטגיה עד כה. לדוגמא, מי שהיה בא לממש את האסטרטגיה שנתת כולל כל התיקונים בסופו של יום חמישי האחרון היה נותר עם כ- 3000-3700 שח פחות בחשבונו, כתלות במחירי הביצוע לאסטרטגיה זו. אז לטעון ש "האסטרטגיה ברווח. נקודה." זו הצגה מגמתית ואפילו מטעה. נכון שקיים תקבול כספי ממנה, אך רווח הניתן למימוש מיידי - ממש לא!

אתה מדבר על שבוע פקיעת נובמבר. יום לפקיעה נתת תיקון בשעה 16:01 (סביבות מדד 1096) שבו היינו אמורים לכתוב 4 פוטים 1070 ללא הגנה. אותו פוט עמד על 75 שח לכל היותר בעת כתיבת הודעתך והיווה צמצום מזערי ומסוכן להפסד של אותה אסטרטגיה. הרי רק חודש לפני כן, בפקיעת אוקטובר, פוט 1030 יום לפקיעה, היה שווה בנמוך היומי 75 שח, ופקע על... "רק" 2107 שח! אז אולי כדאי להגיד תודה שהשווקים באירופה איחרו ביום בקריסתם, אחרת היינו עשויים להתקל בתרחיש כלל לא נעים של פקיעה באיזור נמוך עם פוטנציאל להפסד בלתי מוגבל.

לגבי שוק עולה בחדות. במדד 1140 ומעלה תחוייב לשלם במונחי פקיעה - 18 אלף שח כאשר תחום זה מהווה הפסד כולל של כ- 11 אלף שח כתלות בתקבול. אם אתה חושב שכתיבה נוספת של אוכף תשפר את מצבך או תחזיר את ההפסד, זו עשויה להיות הטעיה הגובלת בפזיזות, אלא אם כן איני מבין דבר וחצי דבר בתחום המעוף, בנקודה זו באמת אשמח שתאיר את עיניי. במקרה זה, למה שאתה קורא "גלגול" אני קורא מימוש הפסד ופתיחת פוזיציה חדשה. למה שאתה קורא "נשארים במשחק עד שריקת הסיום." אני קורא פקיעה ומימוש הפסד. אין חיתוך הפסד באופציות? הרי זה פשוט חוסר אחריות משווע לטעון כך, מנסיוני, חיתוך הפסד הוא תנאי הכרחי להצלחה לאורך זמן בתחום כה חסר סלחנות.

אתה גם מוסיף "אתם אולי פחות נלחצים מבעבר אבל עדיין נלחצים. תפרקו כל אסטרטגיה בפני עצמה ותראו שגם בפקיעה גבוהה מהמדד כיום אתם עדיין מוגנים." אז בדקתי, בהנחת תקבול של 7000 שח, קבל סיכום קצר:

פקיעה של 1120 - נקודת איזון.
    פקיעה של 1130 - הפסד כולל של 5000 שח.
    פקיעה של 1140 ומעלה - הפסד כולל של 11000 שח.

מוגנים? אני מקווה בכל ליבי למען אלו שבפוזיציה שיוכלו לקבל את התיקון הכה מיוחל לפני הגעת מדד 1140 החודש כפי שלהערכתי עשוי לקרות בסבירות טובה.

שבוע טוב!

אפריים11

אפריים,

כתבת יפה ואני מקווה ששחקן ימצא זמן לתת תשובה.

בחודש שעבר, במיוחד לאחר פקיעת אוקטובר, הייתה לי אמונה חזקה בכוחם של השחקנים לנווט את המדד לנקודת הפקיעה הנוחה להם. לאחר נובמבר, אמונה זו התערערה במידה מסויימת. ובכל זאת, על פי מה שמסתמן, נקודת הפקיעה האידאלית היא 1080. אני מקווה מאד ששחקן יודע דברים שאנחנו לא.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות