x

מציג תוצאות 1 עד 2 מתוך 2

נושא: שאלה לגבי יחס סיכון / סיכוי

שאלה לגבי יחס סיכון / סיכוי

[left:1aqjfr9c][/left:1aqjfr9c]

אחד הדברים הכי חשובים בכל ספר טריידינג מדבר על יחס סיכון סיכוי בכניסה לעיסקה, הסולידיים רוצים לפחות יחס של 2:1 ואני דווקא אומר שאם משהו עובד לך 70-80 אחוז מהזמן אין בעיה לקחת גם יחס של 1:1.
    אולי באופציות זה שונה אבל כשאני מסתכל על האסטרטגיה של שחקן היחס סיכויים של כל אסטרטגיה הוא באזור 90% אבל וזה אבל גדול היחס סיכון סיכוי קטסטרופלי, ה-10 אחוז רווח שבועי הם בערך 1000-1500 שקל ממה שראיתי אבל ההפסד הפוטנציאלי הוא גדול מאוד.
    כמובן שאין כמעט סיכוי שנגיע להפסד המקסימלי התאורטי שהוא ממש עצום(18,000 שקל ממה שרשם פה מישהו) באסטרטגיה הנוכחית אבל בהחלט אפשר להפסיד כמה אלפים טובים וגם באסטרטגיה האחרונה של הפקיעה לדעתי ההפסד בה מחק את הרווחים מכל חודש נובמבר.
    אשמח לשמוע את דעתו של השחקן על הנושא.
    וכבר כדי להקדים תקופה למכה: אני לא בא בתלונות לאף אחד , בכלל לא לקחתי את האסטרטגיות בשבועיים האחרונים(אני לא סוחר בשבוע פקיעה וגם לא בשבוע הראשון כי אני אוהב לתת לתטא לעשות את העבודה ולשפר את סיכויי ההצלחה של העיסקה) אז תחסכו ממני את תגובות הבכיינות והתלונות, זו בסך הכל שאלה כללית לגבי שיקולים בכניסה לעיסקה מבחינת יחס סיכון סיכוי ואולי אני אלמד מזה משהו אם יתפתחת פה דיון ענייני.

Re: שאלה לגבי יחס סיכון / סיכוי

הי ששון,

אני נוהג להסתכל על יחס סיכוי/סיכון מכמה היבטים:
    1. היבט התוחלת - כלומר איזה אופי של פעילות ישפר את הסיכוי לטווח ארוך מול הסיכון התמידי, לדוגמה, באם אני מבצע אסטרטגיה לפי כללים מסויימים שקבעתי לעצמי, וחוזר אחריה שבוע בשבוע (או חודש בחודשו, כפי שאני פועל) מה הסיכוי שבמשך שנה או שנתיים סכום הרווחים המצטברים יעלו על סכום ההפסדים מחודש או חודשיים לא מוצלחים. ע"י ניווט נכון ואיתור אותה שיטה שתצליח עבורי לטווח הרחוק אני בעצם מגדיל סיכוי ומקטין סיכון כולל של הפעילות האופציות.
    2. סיכוי/סיכון תיאורטי ומה הסיכוי/סיכון שאכן יקרו - תיאורטית, כתיבת אוכף מוגן אחרי 5 סטרייקים (אוכף קטום) או כתיבת שוקת שמתחילה 5 סטרייקים מהכסף ומוגנת במרחק 5 סטרייקים מהכתיבה או כתיבת אוכף כנ"ל במרחק 15 סטרייקים מהכסף, הסיכון התיאורטי בכולם זהה , 5000 ש"ח, אולם הסיכון שזה יקרה יורד ואיתו עולה הסיכוי שתמורת הכתיבה תישאר אצלי בכיס (אם הולך לפקיעה) או אשאר אם רווח כלשהו באם סוגר בהגעה ליעד מסויים. מאד קשה לחשב את הסיכוי /סיכון אבל די ברור לי שככל שתרחיק את הכתיבה (גם אם זו כתיבה מוגנת) הסיכון להתממשות הפסד יורד (בכמויות קטנות ושימוש זהיר בבטחונות) אולם גם סכומי הרווח יורדים. אז צריך לחשב בעצם נגזרת שניה של יחסי סיכוי/סיכון, וזה אכן מתבצע ע"י כל אותן אותיות יווניות שחלק מהן מהוות נגזרת ראשונה וחלקן נגזרת שניה.
    3. היבט התוכנית - (ברצינות וללא ציניות) מה הסיכוי שבתור סוחר אצליח להכין תוכנית מסחר חודשית/ שבועית שלוקחת בחשבון בצורה נכונה את המשתנים השונים של אותה נקודת זמן (רמת ס"ת, מרחק מפקיעה, תמהיל אסטרטגיות נכון וכו'). כי גם אם יש לי ידע ונסיון זה עדיין לא מבטיח שאין לי הטיה פסיכולוגית (שלילית או חיובית) באותו זמן שאני מכין את התוכנית.
    4. היבט הסוחר עצמו - מה הסיכוי/ סיכון שלי בתור סוחר שאבצע נכון את 1+2+3 (ובעיקר 3) בצורה עקבית במהלך כל השנה.
    5. ועוד היבט "הסוחר עצמו" - מה הסיכוי /סיכון שלי שאקפיד כל פעם מחדש לנתח אחורה את 1-4 , להסיק מסקנות בלתי משוחדות (אין מקום ל"הנחות" או עיגולי פינות או תירוצים - כשאני נותן לעצמי דין וחשבון על איכות הפעילות שלי) ובעקבות המסקנות לנסות לשפר את הפעילות שלי.

לסיכום - שני ההיבטים האחרונים הם החשובים ביותר בעיני, לקביעת סיכוי/סיכון באופציות, וכפי שעולה מהם, הסיכוי /סיכון נקבע ומושפע ברובו ע"י הסוחר (ותאמין או לא, יש אינספור דוגמאות לכך, מספיק שתקרא הודעות של כאלו שמודים בהפסדי עתק ותבין ממה הם בעצם נבעו, ולעומתם תתחכה אחר ההודעות של בחור בשם "דמי כיס" ותראה איך מתפתח סוחר שלדעתי יש לו סיכוי רב להצליח לטווח ארוך).

אין באמור יעוץ בכל צורה שהיא. המסחר בנגזרים מסוכן באופן מיוחד.
    הכותב אינו בעל רשיון לייעוץ/שיווק השקעות או ניהול תיקים (בתהליך רישוי)
    ייתכן ולכותב יש ענין אישי בנושא, תוכן ההודעה אינה מהווה תחליף
    לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות