x

מציג תוצאות 1 עד 2 מתוך 2

נושא: מה קורה ומה יקרה בסין?

מה קורה ומה יקרה בסין?

חולשת המניות הסיניות ביחס ל-S&P 500 מלמדת שכרגע אין יתרון להשקעה בהן. מבחינת סין הפאניקה מהירידות היא חולשה של המערב, והתזה שירידה שם תשפיע לטובה על מניות אמריקאיות צריכה להיבחן. עם אלו מניות להישאר ומתי לחשוב על קניה?
    היו לי תוכניות להרחיב היום את הדיון שפתחנו במאמרים האחרונים בנושא של הצלחות במסחר, תחזיות וראיית המציאות, ולדבר על עיצוב הגרפים שאתם עובדים איתם כדרך לראות את המציאות מזוויות שונות. אבל, אירועי המסחר במניות הסיניות מחייבים שנסיט את תשומת הלב שלנו למה שקורה במדינה עם החברות והמניות הסיניות.
    אלו שמכירים אותי יודעים שיפן היא המדינה שאליה כיוונתי את ההתמחות שלי מסיבות מגוונות שאינן קשורות בהשקעות. לכן, בכל הקשור לסין אזדקק לעזרתכם ואולי גם לכך שתפנו שאלות למומחים לסין שלא נמצאים במעגלי המשקיעים ולא קוראים את המאמרים שלי. גם אני אנסה לעשות זאת וביחד ננסה לראות ולהבין מה קורה ומה לעשות עם ההשקעות. גם אם אני טועה פה בכמה מההשערות והפרשנויות זה מעולה אם כתוצאה מכך אתם תגישו לנו השערות ופרשנויות טובות יותר. העיקר שנתעורר ובתקווה נתעשר.
    נתחיל במבחן מציאות. אם נסתכל על קרן הסל שעוקבת אחרי מדד מניות MSCI העולמי, משקל המניות הסיניות שם הוא פחות מ-5% לעומת משקלן של המניות האמריקאיות, שהוא כ-70%. מבחינת תל״ג (תוצר לאומי גולמי) סין היא במקום השני בעולם, ועדיין התל"ג שלה שלה הוא כשני שלישים מזה של ארצות הברית. במילים אחרות, משקל המניות הסיני בעולם הוא נמוך בהשוואה למשקל התל״ג הסיני בעולם. אני לא רוצה להפליג במסקנות לפני שאתחיל לקבל תובנות מכם אבל כן אסתכן ואומר שאולי עבורנו שוק המניות הסיני הוא דרמה אבל כנראה שהסיפור הכלכלי הסיני נדרש לבחינה במקומות אחרים. מכל מקום, אולי ניתן להסיק מהנתון הזה שני דברים:

הראשון, הוא שברמה העולמית וברמה של אלוקציית נכסים, הדרמות בשוק המניות הסיני פחות משמעותיות וכך גם התזה שירידה שם תשפיע לטובה על מניות אמריקאיות צריכה לעמוד למבחן. השני, הוא שתיאורטית, אם נשווה בין מיקומה הגבוה של סין בכלכלה לבין משקלה הנמוך יחסי בשווי השוק של המניות, אולי אפשר לחשוב שיש פה הזדמנות ארוכת טווח.
    כאמור, אני בעיקר רואה בדברים האלו בבחינת קול קורא עבורכם לשתף ידע ותובנות. הנחת המוצא שלי היא שלסינים יש תוכנית ארוכת טווח ומוקפדת לדומיננטיות עולמית וחלקים ממנה, כמו פגיעה (זמנית?) בחברות ובמניות אינם תואמים את רוח הקפיטליזם המערבי אבל איכשהו נועדו לתרום לניצחון.
    מבט לקרנות הגדולות
    שתי קרנות הסל הגדולות ביותר שמייצגות את השוק הסיני הן MCHI שמייצגת את השוק הסיני בכללותו ו-KWEB שמיצגת את מניות האינטרנט (עליה דיברנו לא מזמן). בואו נסתכל על MCHI בפורמט חודשי שמנטרל רעשים ושאולי בכך נותן לנו יתרון מנטאלי (בהמשך לשיחה האחרונה עם עדי ברזילי).

אנחנו רואים כאן "בסך הכל"״ תיקון במסגרת מגמת עלייה ארוכת טווח, כזה שמייצר או עכשיו או באזור ה-67 דולר (תרשמו לכם את זה למעקב) הזדמנות קניה. הרמה היומית מלמדת על אפשרות תמיכה באזור ה-74 דולר ועל התנגדות באזור ה-76.5 דולר. כמו כן מראה הגרף את החולשה ביחס ל-S&P 500 שמלמדת שכרגע אין יתרון להשקעה במניות סיניות. אסטרטגית אני מאמין שאפשר לחשוב על קניה או מעל 76.5 דולר או באזור ה-67 דולר ומשם להגדיל אם רואים התחזקות מול ה-S&P 500 וחיזוקים למגמת העליה.
    אם נסכל על KWEB בגרף חודשי נראה שיש לקרן הסל הזו עוד 10% לערך לרדת והיא מובילה את הירידות בהשוואה ל-MCHI. תמשיכו לפסקה הבאה ונראה אם היא תעזור לנו בהמשך.

אל תשכחו את המלחמה
    זכרו, סין וארצות הברית נמצאות במלחמה - מלחמת סחר, ככל מלחמה על השליטה בעולם. על מנת להתחיל להתבונן באסטרטגיה הסינית, אציע לכם לקרוא את הספר "36 האסטרטגיות של הסינים" - חלקן עוסקות בהטעיה.
    אסטרטגיה מספר 19 אומרת כך: כאשר אתם מתמודדים עם אויב רב עוצמה, אל תילחמו בו ראש בראש, אלא תנסו למצוא את נקודת התורפה שלו. השתמשו בכך על מנת להניע את נפילתו ולהשגת ניצחון. כך החלש מתגבר על החזק. אין ספק שפאניקה ממניות יורדות היא נקודת תורפה של "האויב המערבי". אנחנו לא יכולים לסבול ירידות והפסדים ומעצימים אותם עם הפאניקה והפחד מאי ודאות (קורונה אמרנו?).
    יישום האסטרטגיה כמשקיעים יכול לבוא לידי ביטוי בשני שלבים: תחילה, כל עוד השוק הסיני בכללותו יורד, הישארו עם המניות החזקות בשוק. הגרף יגיד לכן מי הן. NIO היא אחת מהן והיא עומדת בימים אלו למבחן תמיכה. שנית, כאשר השוק הסיני יתחיל להתאושש מרמת תמיכה, חפשו את המניות השחוטות, שנמצאות בפיגור ושמתחילות לעלות בשאיפה שמשקיעי הערך יצטרפו בהמשך. TME יכולה להיות דוגמא (בדקו אותה לקראת 9.20 דולר) וכך גם KWEB בהשוואה ל-MCHI.

האם אכפת לסינים מערך המניות? האם בסופו של דבר הם יעשו משהו בשביל להחזיר את אמון המשקיעים? אני משאיר את השאלות פתוחות אבל מניח דבר אחד: הדרך שלהם תהיה שונה ממה שאנחנו מצפים לה בחשיבה מערבית. אם יהיה סוף שמח, הוא יהיה מכיוון לא צפוי. שימו עיין על הגרפים, תחשבו כמו סינים ואולי נצליח לזהות את נקודת המפנה. בכל מקרה, אנחנו נהנים מספר בלשי פיננסי בזמן אמת.

ביזפורטל

הרגולציה הסינית בעקבות מלחמת הסחר בינם לבין ארה"ב עוררה לא אחת מחשבות כיצד ניתן לווסת את צמיחת הנכסים בעקבות התמורות הטכנולוגיות, ההדפסה מסיבית ומחירו השוקע של הדולר. חברות רבות מנפיקות בעוד הענקים צוברים עוד ועוד כח פיננסי ושליטה בהון בתעסוקה ובמערך הייצור.
    לגבי סין, זה נראה לפחות מבחוץ כאילו מספר חברות טכנולוגיה ענקיות מפעילות באמצעות רשתות קמעוניות וענני תקשורת את המסחר והשירותים בכל פינה בממלכה. הניסיון להתמודד על הענף הפיננסי אולי עורר חששות לאיבוד כח בעוצמת השליטה של הרגולטור הסיני. מחברת את כל אזרחיה בתקשורת לקמעונאות האונליין ולשירותי הרפואה בענן.
    כשראשי המדינה הסינית רואים את המדדים במערב צומחים בקצב מטאורי ומחיר הדולר צונח והריביות האפסיות, כנראה מפחדים מההשלכות לכשיגיע יום סגריר. בסין כנראה מעדיפים צמיחה מדודה ושליטה ברורה במתרחש בתעשייה במסחר ובפיננסים. משמעת הברזל בנושא הקורונה דיכאה בחדות את המגיפה והחיים חזרו למסלולם היטב. מקרים חדשים מטופלים ברצינות וביעילות, בעוד המערב מבולבל מדרכי הטיפול ורואים שם עוד ועוד גלים מאוכלוסיות מבולבלות לא ממושמעות וללא אמצעים.
    מתחים פוליטיים העלו את רמת אי האימון במערב עד שנוצרה מלחמת הסחר מזרח / מערב כך שעל מנת לשמור על יציבות תעסוקתית, סין שומרת על מקורות אנרגיה יציבים, מוסיפה עוד ועוד מקורות מאנרגיה ירוקה ושומרת על מערכת עצמאית ללא תלות במערב. לסין קשרי מסחר ענפים עם רוב מדינות השכנות שלה במזרח אסיה ועושה מאמצים גדולים לחדור במסחר ובתעסוקה להודו השכנה. המדינה קורה מחצבים באפריקה וכגומלין מקימה מושבות ומפתחת את התשתיות עם מחשבות כנראה עתידניות.
    ניתוח הגרפים בין המזרח למערב שונים בתכליתם
    במערב משברי תעסוקה ומגיפה ומדדים הנוסקים לשחקים. במזרח קיימת מגמת צמיחה מסוימת בתוך תעלות שהעליתי אך תנודתיות רבה שמי לא יכול להכיל אותה עדיף שיחפש אלטרנטיבות.
    לצורך העניין העליתי כעת גרף השוואתי בין המדדים הראשיים על פני 20 שנה של המזרח מהונג קונג ושאנגחאי ומהעבר השני במערב האס אנד פי 500, הדאו ג'ונס והנאסד"ק ותעודת UUP על מחיר הדולר.
    הגרף מדד הונג קונג – ההנג סאנג מראה מהלכים תנודתיים בתוך תחומי התעלה הצומחת באיטיות
    גרף מדד שנגחאי – מראה את תנועת הדגלון המתכנס וימים יגידו באם הצמיחה תצא מקו ההתנגדות המשופע או שאולי מקו התמיכה הצומח באיטיות
    מדדי האס אנד פי 500, כמו הדאו ונסדא"ק מראה את המגמה השורית והצמיחה החופשית שמקבלת אופנים אנכיים. מידי חודש נשברים רמות שיא כפי שזה נראה.

hk.jpg
    =====================
    הגרפים מתוארים על בסיס "ניתוח טכני", כל אירוע מדיני במיקרו או במאקרו, כלכלי או אחר עלול לגרום לכך שהתחזית לא תתקיים והיא עלולה שלא להתקיים גם ללא אירוע כלשהו. האמור אינו תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל מי שפועל על סמך הכתוב או המושמע עושה זאת על אחריותו בלבד. אני מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת אנליזה וניתוח זו, משקפות נאמנה את השקפתי ודעותיי האישיות על ניירות הערך, ותעודות הסל המסוקרים. וכי אני לא מקבל שכר/פיצוי על המניה המוזכרת במאמר זה.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות