x


wlbaner
bbbaner


probaner
AmalotBanner
taxbaner
מציג תוצאות 1 עד 4 מתוך 4

נושא: סקירה לשבוע 21.9.20

 1. #1

  סקירה לשבוע 21.9.20

  בסקירות האחרונות הערכנו שני דברים מרכזיים: הראשון, לא משנה מה יתרחש בארה"ב ועד כמה הראלי בניו יורק ימשך, לא תהא לכך שום השפעה על המעוף; השני, מעט מעל 2300 נראה עצירה בוול סטריט והמדדים יבלמו כשהתירוץ כבר ימצא ולאו דוקא יגע בקורונה.
  בעוד ההנחה הראשונה התאמתה פעם אחר פעם, בניו יורק התעלמו והמשיכו לקבוע רצף שיאים מסחרר המנותק לחלוטין ממשבר הקורונה ובכלל.
  וזה פחות או יותר מה שמתרחש בשבועות האחרונים – כשציינו במדד 2400 שמדד הבנקים לא שווה אפילו 1700, לקורא מהצד נדמה הדבר כהזיה אך אכן הגענו ליעד זה. מנגד, כשאנו מציינים כי המתרחש בוול סטריט הוא בועה – המדדים שם מתעלמים מהערכה זו כשההבדל בין שני המקרים הוא הזרמת הכספים האינסופית של הפד אל מול אוזלת היד של הממשלה ובנק ישראל במישור המקומי.
  מכיוון שהכללים "נשמרים" אין כל סיבה שמגמה זו לא תימשך עם הבדל מרכזי אחד – כשבניו יורק יאבדו גובה אנו נצנח עימם בשל הכבדה של הדואליות. לא יעזרו 6 מניות טכנלוגיה חדשות במשקל אפסי אל מול סגר שני והשלכותיו.

  כשאלו פני הדברים, וחייבים להודות כי הם צפויים למדי, ברור מדוע שחקני המעוף כיוונו כל החודש לטווח פקיעה אופטימאלי של 1290 – 1310. מבחינתנו, וציינו זאת בסקירות קודמות, עצם העובדה שבאוגוסט טרם הגענו לרמה זו הוא בבחינת הפתעה אך כזו הנשענת על ראלי מעבר לים. הכותבים שהמתינו עד לשבוע הפקיעה לא יספקו תמיכה כפי שהיה מתרחש במידה והיינו יורדים מתחת לרמה הקריטית היא 1290 מהטעם הפשוט שיהיה הרבה יותר קל ומשתלם לגלגל הפוזיציות מאשר להיתקע עם נכס בסיס שמלכתחילה לא רצינו לרכוש. חשוב, מכך איננו יכולים לפסול אפשרות ללונג סקוויז בסביבות 1280 ומשם תנועה אלימה אל מתחת ל 1260 – אז באמת שאין צורך בבלגאן הזה בחודש שהתנהל על מי מנוחות מבחינתנו.

  בצד המאקרו המקומי, פשוט לא ניתן להעריך מה תחליט הממשלה יממה קדימה: הקשחת הסגר (אולי) אבל לא לפני כיפור (אולי) ופיצויים שיאושרו במהלך השבוע (אולי) אבל לבטח לא יתרמו מאום לכלכלה המקומית. מבחינתנו התעלומה הגדולה היא כיצד ישראל טרם איבדה דירוג אשראי? להערכתנו, עוד לפני סוף החודש נראה מהלך שכזה שקשה מאוד להעריך עד כמה הידוק הסגר יפגע בבורסה המקומית – ישנה יציבות יחסית במדדים גם לתוך הודעת הסגר הנוכחית. הערכתנו כי רבים חשו כי חמקנו מסגר קשוח בהרבה, ולראיה מקומות העבודה הפתוחים, אבל להאמין שהמערכת הבנקאית לא תחטוף זה תלוש מהמציאות. הבנקים צריכים להיסחר סביבות 1550-1600 בכדי לגלם את המצב הנוכחי וזאת כאמור ללא סגר חדש ודרקוני יותר. הערכות אלו מתבססות על תוצאות חברות המימון החוץ בנקאי עם ירידה בהכנסות של 27-45% ברבעון השני ובשיעור דומה במחצית הראשונה של השנה. ירידה בהכנסות היא גם חוסר יכולת לגלגל וזה בחברות שהן כלום ושום דבר בשוק האשראי הישראלי. מה יתרחש במידה והבנקים יאלצו שוב לדחות תשלומי משכנתא? מעשית אין פתרון אחר במידה ויוטל סגר הרמטי נוסף ולמעשה עלויות האשראי עלות מתחילת השנה ב 1.8% ריאלי. ימשיכו בעלי עניין לומר מה שירצו אבל שוק הנדלן לא רק מאט אלא נסוג וכל עוד משבר הקורונה הכלכלי אינו מאחרינו קשה לראות כיצד שוק הנדלן מתיצב.
  ונזכיר, הבעיה המרכזית של המשק היא חוסר הודאות. אם בסגר הראשון עוד היו מעסיקים פתים שהתלבטו האם להוציא לחל"ת אם לאו, הרי שכעת רמת האמון שואפת לאפס. עפי נתוני שירות התעסוקה 58% בלבד מאלו שהוצאו לחלת הוחזרו לעבודתם. ניתן לשער כי אחוז השבים לעבודה יקטן בסגר הזה ובפרט בשל השפעה עונתית – ענף המלונאות וההסעדה ממילא מאבד מכוחו בחורף, וכך ענפים רבים נוספים.

  בשוק המט"ח קבלנו פנית פרסה בדולר בדרך ליעד הראשון שהצבנו הוא 3.5. אנו עדין רחוקים מאוד מרמה זו אבל בסביבות 3.41 אנו כבר מקבלים תמיכה והחשוב מכל הנורא ביותר מאחרינו – ברגע שהפד הודיע כי הריבית לא תשתנה עד 2023 והדולר לא הושפע, אזי קשה לדמיין הודעה דרמטית נוספת שתלחץ המטבע כשממילא נו במהלך הדפסות ומצפים למהלך נוסף עד הבחירות.
  בשוק הסחורות אנו בעמדת המתנה מעניינת שמספרת למעשה כי המדדים בוול סטריט מצויים בנקודת איזון מסוימת. אם הנפט לא ירד במהרה מתחת ל 40$ ניתן להניח חידוש הראלי. ירידה שכזו היא כבר מגמה שלילית וירידה שכזו לצד זינוק בזהב ל 2000$ ואנו כבר יכולים לדבר על רמת 3000 הנקודות ב s&p. באחוזים הדבר אינו משמעותי ו 39 ו 41 הם כמעט וזהים אבל עבור שוק המניות יהיה בכך רמז מקדים ניכר לצפוי בשוק המניות.

  באירופה כרגיל התבלבלו וסברו בטעות שהם וול סטריט בחסות הפד. הם לא ולכן אנו מצפים לגל עמוק יורד השבוע של 3-6% ובלבד שניו יורק תרשום ירידה קלה. כפי שציינו בעבר הבעיה חמורה בהרבה שכן בעוד שבארה"ב יש מקום להורדת ריבית נוספת הרי שכבר כעת חמישית ממדינות היבשת נסחרות בתשואה שלילית על האגח. עוד רבע מהמדינות מגלמות הורדה נוספת, דוגמת בריטניה, ולפחות פרוטוקול הריבית האחרון מבהיר כי בהחלטה הקרובה הדבר לא רק יהא על השולחן אלא יתממש. בקצב הדברים הנוכחי התשואה תיקבע עוד לפני ההודעה הרשמית ולכן קשה לראות כיצד שוק המניות ירשום קריסה בדומה לקריסת מרץ – אם לא היתה אלטרנטיבה בשנים האחרונות כעת היא כבר תהא בגדר תשואה שלילית ריאלית ולכן הירידות תתמתנה לאחר תרחיש של 10-15% "בלבד" בניגוד לסיבוב הקודם.

  בארה"ב הסיפור הוא לחלוטין לא המצב הכלכלי אלא הבחירות – עם למעלה מ 200 אלף מתים וצפי לקרוב ל 270 אלף עד מועד הבחירות אזי קשה לראות כיצד טראמפ מצליח להתחמק מנושא הבחירות המרכזי. חיסון = נצחון של טראמפ כמעט בודאות ולכן הממשל משקיע הון עתק, חותך הנחיות והגבלות של ה FDA ולמעשה מביא עצמו למצב בו יוכל לומר "יש חיסון" גם אם זה יתרחש בפועל רק בתחילת השנה הבאה. צמצום הפער בסקרים מתבסס לא מעט ההנחה כי זאת אכן יתרחש, ולא נופתע אם יהיה מדובר בפייק ניוז, ועדין אובדן העוצמה בימים האחרונים בניו יורק היא בשל קצב התמותה הגובר = בעיה עבור טראמפ, נשיא וול סטריט.
  מוקדם לעסוק בשאלה מה יתרחש אם טראמפ לא יבחר בשנית אבל לפי האופציות הרחוקות זהו מצב לא אפשרי, כך ממש. הצפי בסטיה אינו דרמטי והנחת המשקיעים היא ליציבות בדצמבר עם הבדלים זניחים לנובמבר. אופטימיות? נאיביות? לא באמת ברור בשלב זה מה גם שאנו סבורים שטראמפ של כהונה שניה אינו טראמפ של כהונה ראשונה (s&p ב 5000 זה בכל זאת לא הגיוני) ועדין המשקיעים אינם מתמחרים נכון סגר שני בארה"ב. מבחינתם, במידה רבה של צדק, הנשיא לא יוכל להרשות לעצמו מצב מעין זה ביום הבחירות ולכן האפשרות תידחק אבל לנגיף תכניות משלו ולכן הרבה יותר מאשר בישראל, חשוב לעקוב אחר מצב התחלואה בארה"ב שכן ההבדל בין 1300 ובין 1200 הוא היקף החולים בניו יורק ולא סגר כזה או אחר במשק הישראלי.

  מניות ומגזרים
  שורט טוגדר – שינוי המלצה ! לא באמת שינוי המלצה, כפי שאין עוד שום עניין בחברה. הרווח שלנו עומד על מעל 90% וזאת מהטעם הפשוט שמלכתחילה לא היתה כל התנהלות עניינית בחברה, עם אינספור דילולים וצורת חשיבה המטיבה עם הבעלים והמנהלים בלבד.

  • ביתר המניות והמגזרים אין שינוי המלצה.
  • שימו לב כי לאחר שאסטרטגית ספטמבר הגיעה לתשואה של כ 30%, צפויה להיפתח בימים הקרובים אסטרטגיה חדשה לאוקטובר.


  שבוע טוב ומוצלח !

 2. #2
  משתמש מכור
  תאריך הצטרפות
  16.02.2010
  הודעות
  142
  פרסומים בבלוג
  37
  תיק המניות שלי
  האסטרטגיות שלי (0)
  ZeroSum (0) 
  תודה רבה על הסקירה שחקן,
  שבוע טוב!

 3. #3
  משתמש מכור הסמל האישי שלקרלוס
  תאריך הצטרפות
  04.08.2013
  הודעות
  212
  פרסומים בבלוג
  36
  תיק המניות שלי
  האסטרטגיות שלי (0)
  ZeroSum (0) 
  שחקן,
  מה דעתך על כסף, האם הסחורה מעניינת או שעדיף להמתין גם עם הכניסה?

 4. #4
  מנהלי מאמרים
  תאריך הצטרפות
  19.08.2009
  הודעות
  379
  תיק המניות שלי
  האסטרטגיות שלי (0)
  ZeroSum (0) 
  אהלן שחקן

  כמו אוויר לנשימה, סקירה פנטסטית.

  תודה

  ארז

הרשאות

 • אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
 • אתה לא יכול לפרסם תגובות
 • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
 • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
 •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות
תגובה חדשה בתיק המניות שלך:

מאת:
.
לצפיה בתגובות עבור לתיק המניות.