x

עמוד 1 מתוך 2 12 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 11

נושא: למה לא לקנות עכשיו דירה

למה לא לקנות עכשיו דירה

נתונים:
    -מחירי הדירות עלו בעשרות אחוזים בשנים האחרונות. דירות שפעם עלו 800,000 ש"ח עולות היום 1.3 מיליון.
    -אנשים רצים לקחת משכנתאות זולות. על פי כתבה בערוץ 10, ממוצע המשכנתאות עלה מ 400,000 ל 600,000. אלו סכומים והתחייבויות אדירים למשפחות.
    -חלק גדול מהמשכנתאות הנלקחות כיום הן במסלול פריים. זאת אומרת שהריבית המשולמת היא בין פריים מינוס חצי לפריים מינוס 0.75. שזה יוצא ריבית מזערית של 1.25% בשנה. חלק גדול מהדירות הינן דירות להשקעה.
    -יש הרגשה בשוק של "חטוף היום כי לא יהיה מחר".

מה שמתפתח זו בועה לפי כל קני מידה. הטריגר להתפוצצות הבועה תהיה העלאה של הריבית. הריבית תחזור יום אחד להיות ריבית של 4% ומעלה. אנשים יגיעו למצב של חידלות פירעון. דירות יזרקו לשוק ויתחיל מהלך של ירידה במחיר. אנשים שקנו לצרכי השקעה ולקחו הלוואה, יזרזו לממש. והמסקנה היא מפולת.

למעשה, אין הבדל גדול בין האופוריה שיש היום בנדל"ן לבין אופוריה בשוק המניות. וידוע הוא ששלב האופוריה זה הזמן המסוכן ביותר לקנות. זה הזמן שצריך למעשה למכור.

Re: למה לא לקנות עכשיו דירה

ומה אם תיקח בחשבון שבגלל המשבר ובעיות אשראי וסיכונים הידועים בכינויים "המשבר".
    יש מעט מאוד התחלות בנייה? וזה אומר עליות מחירים עתידיות.
    פשוט כי יהיה פחות היצע, או לפחות לא ירידות מחירים בטווח המיידי שכן, אולי הביקוש יירד כי ההלוואות יתייקרו, אבל גם ההיצע יירד.
    כי לדעתי העניין עם דירות בארץ זה שהארץ מאוד קטנה. (לפחות במקומות שיש בהם פרנסה סבירה.)
    האוכלוסיה גדלה,
    וכמות האדמות רק יורדת.
    אני מאמין שהכיוון מעלה הוא בלתי נמנע.

אבל אני מקווה שאתה צודק כי אני רוצה להגיע לדירה ביום מן הימים.
    וכרגע המחירים עולים יותר מהר ממה שאני מסוגל לחסוך.

נראה לי שעניין ההצע הוא פקטיבי. דירות רבות מוחזקות בידי משקיעים כנכס להשקעה ולא כדירה למגורים. חלק אמנם מושכר, אבל חלק גם עומד ריק (או נקנה על הנייר).

לכן, כאשר הבועה תתפוצץ, רבות מהדירות להשקעה יזרקו לשוק.

כרגע פירסמו כתבה בגלובס שמחזקת את מה שאמרתי:
    http://www.globes.co.il/news/article.as ... 15&fid=607

מהפה שלך לאלוהים.

יש גם כתבות אחרות אבל. (זה חושב אחרת.)

http://www.bizportal.co.il/shukhahon/bi ... mid=216621

עכשיו עם הכתבה שאחת מכל שלוש דירות שנמכרו נמכרה להשקעה,
    אני מתחיל להסכים איתך.

;

נכון ש1/3 מהדירות נרכשות להשקעה, אבל בוא ננסה להבין למה מחכים אלו שעדיין לא רכשו וכמה זמן הם הולכים לחכות בשביל לרכוש דירה במחיר "ריאלי"?

היושבים על הגדר מחכים לתגובת שרשרת (ירידת מחירים) שתתחיל באינפלציה (נכון ל 10/2009) האינפלציה עדיין בגבולות, בעקבות האינפלציה צפויה עליית ריבית*

* עלית הריבית חייבת להיות ממותנת כנגד התחזקות הדולר ברחבי העולם, כל עוד זה לא קורה הריבית לא תעלה באופן משמעותי כי הנזק שיגרם מדולר נמוך הוא גדול (להזכירכם 40% מהתמ"ג מגיע מיצוא) - ומי יכול לצפות מתי הדולר יתחזק?
    בנק ישראל אינו יכול לרכוש דולרים לעד.... אז העלאת ריבית שתגרום לדולר להחלש לא ריאלית !

וגם אם הריבית תעלה, מי שיסבול הם שוכרי הדירות שיכסו על "ההפסדים" של בעלי הדירות

נמשיך בשרשרת - הדולר מתחזק בעולם , הריבית עולה, הציבור לא עומד בתשלומים, הציבור מוציא למכירה אלפי דירות, היצע הדירות גורם לירידת מחירים.... יופי נחמה ... כמה שנים חיכיתם?

בינתיים, אלו שרכשו, כבר מכרו או פיצלו או השכירו .... וחוץ מזה ... אתם מכירים יהודי שימכור נכס בהפסד?

אחרי כל מה שכתבתי מעל - כמה שעצוב להגיד כנראה שהפתרון היחיד למשבר חמור בנדל"ן זו מלחמה ממושכת עם אויבנו ...

** מחובת גילוי נאה - הדירה שלי (היחידה - אין בבעלותי נכסים אחרים) עומדת למכירה, הסיבה היא אכן המחירים המטורפים, אז אם יש מישהו משוגע מספיק לשלם את המחיר שאני מבקש, אני לא אגיד לא.

שימו לב. עוד ועוד כתבות על בועת הנדל"ן:

http://www.globes.co.il/news/article.as ... 78&fid=607

דמי כיס צודק. אבל , יש לזכור מנגד שזוגות צעירים יושבים על הגדר לרכישת דירת חלומותיהם, ועד שהריבית תעלה כמה זוגות יתחתנו?
    באמת נושא שצריך לברר כמה זוגות מתחתנים בחודש?
    מתוכם ניקח חצי שרוצים לרכוש דירה ונעשה חישוב.

ציטוט פורסם במקור על ידי israeliora
    דמי כיס צודק. אבל , יש לזכור מנגד שזוגות צעירים יושבים על הגדר לרכישת דירת חלומותיהם, ועד שהריבית תעלה כמה זוגות יתחתנו?
    באמת נושא שצריך לברר כמה זוגות מתחתנים בחודש?
    מתוכם ניקח חצי שרוצים לרכוש דירה ונעשה חישוב.
    נכון ל 2007 התחתנו בישראל כ 46,000 זוגות ... תעשה את החשבון

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות