בוקר טוב לכולם, להלן סקירה המערבבת שתי קוביות קרח עם בלו לייבל ,טיפת לימון עם עלה נענע מלמעלה .
- נא לא לראות באמור גוון של רצינות או המלצה כלשהיא למעשה מטופש כזה או אחר . מנועי בית שמש – החברה עוסקת בייצור ושיפוץ חלקי מנועי מטוסים אזרחיים וצבאיים. מניית מנועי בית שמש השלימה נפילה של 67% מתחילת השנה, בעקבות הערכות המשקיעים לגבי פגיעתו של משבר הקורונה בביצועי החברה, הנסמכת על ענף התעופה – נכון לתאריך 20.7. ב 23.7 פורסם כי החברה קיבלה הזמנה של 100 מיליון דולר למשך עשר שנים. ומה קרה ? אז ככה, קרן ההון הפרטית הגדולה בישראל ששמה פימי הגדילה את אחזקותיה מ
22.44אחוז ל 23 אחוז שזה אומר שבתוך שלושה ימים הם רכשו כ 53000 מניות שזה בערך 3,300,000 ₪. שער המנייה קופץ מ 4600 ל 6230 אתמול בערב . אתמול היה מחזור ענק של קונים שהצטרפו לחגיגה ושמרו על שערה הגבוה . אני לא מבין גדול בהנה"ח ( לא מכיר תחום שאני כן מבין בו ) אבל נראה שנתוני הרבעון הראשון של 2020 אינם נראם כה גרוע בהשוואה לרבעון המקביל של 2019. הם אכן נופלים מאלו האחרון של 2019 אבל לא במידה כה ניכרת וישנם איזונים שניתן לראות בדוחו"ת הכספיים . אז ככה....קרן פימי
- אז ככה....קרן פימי היא קרן רצינית על למעלה מ 5.5 מילארד דולר בהשקעות. הם לא מעסיקים גמדים כמוני , להם יש אנשי מקצוע והם כנראה גם מקושרים יותר ,אז אם הם קונים 53000 מניות , מי אני שלא ארכוש לפחות 4-5 מניות ? תוסיפו לזה את הידיעה שיצאה היום שבה הודיעו כי ענף התעופה האמריקאי מקבל בוסט והרי התוצאה. שער מתבקש במידה ותהיה פריצה של שער6300 הוא 7400 שזה יפה ,לא?!
- אקסל סולשיין – כבר הרחבתי את הידיעה על החברה הזו שנמצאת בראש הפרמידה של התקשורת והמיגון המתקדמת בישראל. החודש פורסים את רשת הדור החמישי וזו החברה שמתעסקת בזה . תוסיפו את עסקייה שכבר רצים מזה זמן רב בתחום התקשורת ואת הנציגות שלה עבור חברת ALARM ותקבלו אחלה באחלה . אתמול נוצרה פריצה ויצירת דגל עם תורן מורם , מה שמסמל צפונה . בסוף חודש מאי קרן גידור מור רכשה בהנפקה פרטית ללא תשקיף כ 10000 מניות. המנייה מגיבה בקפיצה משער 90 לשער 120. אתמול השער ננעל על 159.
- גב ים - החברה עוסקת בייזום, הקמה וניהול פארקים לתעשיות עתירות מדע, מבנים לתעשיה,מסחר,משרדים ומגורים. אינני מאמין בחברות מדל"ן במיוחד בתקופה הזו , אבל משהו צד את עיני. מתבררת שמאז התיקון של מאי ועד לסוף יולי המנייה בירידה ( צפוי וברור) אבל משהו קורה בסוף יולי ,מה אתם שואלים ? אז ככה, אדם נחמד בשם פרנקל אהרן גובר שהוא סבא לתשעה נכדים ואבא לארבעה ילדים , גר ברמת אביב ונוסע בבמוו 730 מודל 2017 ( סתם , אני לא מכיר אותו ומעולם לא שמעתי עליו ) רוכש 183000 מניות ומעלה את אחזקתו בחברה ל 8.6 אחוז ומה קרה לשער המנייה ? הוא עולה לא בדרמטיות אבל מוציא את עצמו מהתעלה היורדת וזה חברים שינוי מגמה . לאן פניה ? אינני יודע וכפי שכתבתי איני מאמין בנדל"ן בעת הזו, אבל אולי משהו מסתרר מתחת לגב ים ?! ה MACD והמומנטום מראים צפונה . אתם עוד פה ?!
- אינפמיר - החברה עוסקת במיחזור אשפה עירונית לחומר גלם לתעשית הפלסטיק. איזה יופי של עלייה היא עשתה אתמול, אה ?! למעלה מ 15 אחוז. ככה זה שיש הודעה טובה במאיה. אבל רבותיי , לדאבוני המנייה מגלה שני סימנים מחשידים -הראשון אשם האיטלקי שמצא את הסדר במספרים עוקבים בשם פיבונצאי = אם נבדוק את תחילת ההשתללות מעלה בתחילת יולי ועד עכשיו נראה כי השער נסק וצנח מתחת לקו ה 61.8% מה שאומר מתחת לתחום שמותר מה שאומר שהתיקון לא טיבעי או תקין. מה שעוד מחשיד ששני אחים נחמדים בשם תמיר יובל ותמיר טל ( תמיר זה השם הפרטי, כן ?!) מכרו כ 30000 מניות ואת זה הם עשו ב 4 לאוגוסט . החבר'ה האלו מחזיקים יחד בלמעלה מ 40 אחזו מהחברה . אז יכול להיות שהם צריכים מזומן וזה שום דבר , או שלא.
- נורסטאר – שימו לב לתיקון של למעלה ב 50 אחוז בשערה בשבוע ומשהו האחרון. רוצים לדעת למה ? זה אולי קשור לברנש שחש בשם שחר אלי שהחליט שהוא יהיה בעל שיעור אחזקה של 0.11 אחוז. והוא ביצע במהלך סוף חודש יולי המווווון קניות . ראתה זאת חברת נורסטאר ואמרה "ממממ, השחר אלי הזה רוצה להשתלט עלינו, אנחנו נראה לו מה זה " טראח , החברה רוכשת את מניותה והמון מהן . המתנדים מראים צפונה המחזורים גם. מה השער המתבקש ? נראה לי שפריצה של 1830 תהווה הוכחה ניצחת לתחילת נשימה מעל פני הים . אבל לא יודע לומר מה קורה אחר כך. אני אישית נהנתי מהעלייה המטורפת שמר שחר אלי תרם לי. תודה !
- ברנמילר – יש קיטון באחזקות המוסדיים מה שנכון לסוף חודש יולי. מר רני צים שקונה וקונה וקונה התחיל להיות שוף רציני בחברה . אישית אני חושב שיש עתיד

- אוגווינד – חברת הנפיחות הלאומית , סליחה , חברת האוויר הדחוס ( היא באמת התנפחה המון השנה , לא סתם בחרתי במילה הזו ). לעניות דעתי הולכת להיות מניית השנה . החברה מחזיקה בטכנולוגיה של יעילות אנרגטית. יש לה תעודת כשרות מביזפורטל , מכלכליסט ומעוד כתבים. וזה לא נגמר בזה , בסוף חודש יולי בוצעה רכישה גדולה מאד של מניותה ע"י גוף קיקיוני וחסר משמעות בשם פסגות ק.גמל שהביא אותה לאחזקה בסך שך למעלה מ 7 אחוז. אז תדעו שני דברים – שפסגות הוא גוף שיודע מה הוא עושה ושהקרנות שלכם מושקעות באוגוינד . ולעניין השער – הירידות האחרונות נמצאות בתוך התעלה העולה , אז אל דאגה. אם תהיה שבירת תעלה למטה תתחילו לדאוג

*כל הזכויות שמורות ל - tefzel
*אין לראות באמור לעיל משום יעוץ או המלצה לקניה או מכירה.