x

מציג תוצאות 1 עד 3 מתוך 3

נושא: תיקון ערך כלכלי חברתי

תיקון ערך כלכלי חברתי

מדינת ישראל לקראת בחירות שלישיות
    כל אחד יודע שזה אסון כלכלי וחברתי למדינה אך לא נעשה דבר למנוע אותם ועוד רבים מנבאים לבחירות רביעיות
    כנסת ישראל חייבת להתכנס בשעת חרום זו ולחוקק שעל ראש ממשלה או מועמד לרשות ממשלה יש שתי קדנציות / שני ניסיונות בלבד.
    בחקיקה פשוטה זו ראש ממשלה לא יכהן יותר מ8 שנים והוא ימצה את התקופה עד תום ללא זעזועים
    לא נראה מאמצים כושלים להרכבת ממשלה כי תמיד יש להם תקווה לבחירות נוספות שיתנו להם אולי יותר כוח להקמת ממשלה הרצויה להם
    אנו חייבים לשווק רעיון זה ע"מ שיצא אל הפועל ובהקדם

למרות שהכל יכול להיות, קשה לי להאמין שילכו לבחירות רביעיות כי ההנחה שלי שהתוצאות לא ממש ישתנו,
    בבחירות ראשונות הליכוד הלך שוב לבחירות כי האמין שישיג את המנדט החסר בגלל שהימין איבד מנדטים עקב אי מעבר אחוז החסימה של בנט-שקד ושל פייגלין,
    בבחירות השניות הימין איבד כח והתחיל להסכים (לפחות הצהרתית) לרוטציה, אבל נראה שכחול-לבן הרגישו שהמומנטום פועל לטובתם (גוש הימין איבד 5 מנדטים ופעם ראשונה ב 10 השנים האחרונות שהיה ניסיון להרכבת ממשלה של מישהו שהוא לא ביבי) ועמד על הקו האדום שלו,
    תמונת המפלגות לא ממש השתנתה לעומת סבב ב אז אם בבחירות השלישיות לא יהיה שינוי בתמונה (אין לימין 60 מנדטים וגוש השמאל לא התחזק), אז מה הטעם לבחירות נוספות?
    לא נראה שיש מנוס ממשלת אחדות או ממפלגה (או עריקים) שתעבור צד לשם הקמת ממשלה.

לגבי הצעתך, עדיין ההגדרה שלך לא תמיד עוזרת (באופן תיאורטי):
    ניקח את התסריט הבא, ביבי קיבל 2 הזדמנויות אז יצא מהתמונה,
    גנץ קיבל ניסיון 1, ומתמודד מול סער בסבב 3, אם לא יסכימו בינהם על ממשלה, אז לגנץ יהיו עכשיו 2 נסיונות ולסער יש 1,
    אז בסבב 4 גנץ יצא ובמקומו אשכנזי מתמודד מול סער וכן הלאה...

בעיניי, ההגדרה היותר מדויקת שבסבב השלישי יהיה שבנוסף לפתק מפלגה יהיה גם פתק לראשות ממשלה,
    ואפשר להגדיר אותו כתקף מהתחלה או כאופצית חירום בלבד,
    כך שבמידה ולא תהיה הצלחה בהרכבת ממשלה בתנאים הרגילים,
    שימוש באופצית בניית ממשלה לפי אופצית חירום, תתן למנצח תוספת שווה ערך נגיד של 10-15 מנדטים שתתן לו להרכיב ממשלה.

אני די מסכים עם עניין הגבלת הקדנציות או לפחות תקופת צינון,
    יותר חשוב בעיניי זה עניין המשילות, קודם הייתי מגדיל את הקדנציות ל 5 שנים, דבר שני צריך שאם קמה ממשלה שיתנו לה מספיק כח בכדי שתשלים את הקדנציה עד סופה ולא שאם הקואליציה היא 61 אז כל ח"כ נהיה מלך הדרישות שיכול להפיל ממשלה.

בכל אופן,
    בחירות מוצלחות למדינה, לנו ולכל עם ישראל

לאור תגובתך : הבהרה נוספת לדברי- אף מועמד לא יוותר על ההזדמנות להוביל לכן הסיכוי להקמת ממשלת אחדות הגדול ביותר
    אין ספק שכאשר הגושים לא מסוגלים למשול הפתרון הוא חיבור בין המפלגות הגדולות ומי שקבל את המתווה יצטרף.
    הקדנציה תמשך עד סוף המנדט כי מס האפשרויות מוגבל.
    הצעתי היא פתרון הנכון למצב ככל שיעמיקו בחשיבה וקידום הנושא כך ייטב לעם ישראל לצאת מהפלונטר הנוכחי

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות