הצטרפת לחדר
(20:27) גרוס:ושלום אלון
(20:27) אורי1972:והיי אלון
(20:28) אלון פיאדה:ושלום לכולם וערב טוב, אם יש שאלות אשמח לענות, תפרסמו שוב, שכן התנתקתי ואני לא רואה שזה טוען משהו...
(20:29) גרוס:ומה אתה אומר על תל בונדים? 20 40?
(20:30) אורי1972:והאם לא הגיע הזמן לקחת אגל צמוד מדד?
(20:30) אורי1972:ואדמה אגח ב מה אומר?
(20:32) אלון פיאדה:וכעקרון אני לא עוסק במדדים אלא בניירות בודדים. מעבר לזה אני לא מאמין כי יש בשר שכן מאגד את הניירות החזקים שהפוטנציאל שלהם מלכתחילה נמוך (ונושא סיכון גבוה בסביבת ריבית עולה)
(20:32) גרוס:וחלל תקשורת יש מה לחפש?
(20:32) גרוס:ומשביר ה?
(20:32) אלון פיאדה:והסבר מלא ניתן למצוא בצאטים קודמים, אבל באופן כללי ניתן לומר כי אם נסחר בריבית נמוכה אז, בניגוד למניות, לאגח יש תקרת זכוכית שלא ניתן לפרוץ באמת.
(20:33) אלון פיאדה:וכאשר מוסיפים לכך את הציפייה לעליית ריבית בשוק, מה שיגרור ירידה בכלל האגחים המדוברים - אז הפוטנציאל שלא קיים על מול סיכון גבוה - לא יכול לייצר אטרקטיביות השקעה
(20:35) אלון פיאדה:ולגבי צמודי מדד, אני תמיד אמרתי והעדפתי את האגחים צמודי המדד מול השקליים, גם כאשר בטווח הקצר היה ברור שבשקלי יש פוטנציאל גדול יותר, שכן מדובר בסוג של ביטוח
(20:35) אלון פיאדה:וושוב על מול הצפי של עליית ריבית (שנגררת ממדדים עולים) אז ברור שצמודי המדד לטווח ארוך עדיפים.
(20:37) אלון פיאדה:ואדמה אגח ב' נושא ריבית נטו להחזקה של 1.24% עם מח"מ של 8.4 שנים, כך שאני לא רואה את האטרקטיביות
(20:38) אלון פיאדה:ומחמ ארוך בריבית יחסית נמוכה (אם נקודת אור שאכן צמוד מדד)
(20:39) אלון פיאדה:וכלומר - נופל בקטגוריה של ניירות שפירטנו מעלה - שעתידים לרדת בערך השוק שלהם, כך שמשקיע יצטרך להחזיק לפידיון בשביל להנות מפירות כולשהם, ואני לא מאמין כי בעוד4-5 שנים הריבית תיהיה של 1-2% שנתי (אלא גבוהה יותר) ולכן אני לא רואה את האטרקטיביות בכך
(20:40) אלון פיאדה:ובמיוחד לאור שבטווח זמן ארוך כל כך, אפשרות של צורך במימוש צריכה להיות לעיניו של כל משקיע
(20:42) אלון פיאדה:ולגבי האגחים של חלל תקשורת
(20:43) אלון פיאדה:והם היו מעניינים היי-שם ביולי-אוגוסט שנה שעברה, כאשר דווחו כל התקלות
(20:43) אלון פיאדה:וומי שיחזור לצאטים מאותה תקופה דיברנו על החברה אז ועל כך שהכל מבוטח, אז הירידות הן רק פניקה
(20:44) אלון פיאדה:ווכעת אנו רואים תיקון כלפי מטה לאחר שחזרו לערכים שלפני התקלות (ואף יותר)
(20:44) אלון פיאדה:ואז בהחלט יכול להיות עניין, אך הפוטנציאל בפני עצמו נמוך יותר ולא מדובר בהזדמנות כפי שהיתה אז.
(20:47) אלון פיאדה:וועדיין מול החלופות בשוק האגח (ומייד נרחיב על כך) מדובר בניירות בעלי פוטנציאל שכן נסחרים בתשואות של מעל 5% ובמחמים קצרים (לדוגמה חלל תקשורת אגח ט' הוא בעל מח"מ של 1.33)
(20:47) אלון פיאדה:וכך שבהחלט יכול להיות מעניין אם כי לא חף מסיכון
(20:47) אלון פיאדה:ואבל זה בדיוק ההבדל בין הדברים אליהם אני מדבר לבין כלל השוק
(20:48) גרוס:ו�
(20:49) אלון פיאדה:וכאשר היו הירידות בגלל הפניקה זה היה הזמן לקנות ועשה בזמן קצר (חצי שנה) את התיקון שלא תלוי בהחזר עצמו
(20:49) אלון פיאדה:וכעת זה לקנות ולהחזיק לפידיון
(20:49) אלון פיאדה:וולכן כעת יש "סיכון" של אי תשלום, שלפני כן לא היה קיים - אלא רק ההבנה כי התשלום מבוטח ולכן יהיה תיקון
(20:50) אלון פיאדה:וועדיין החזקה לטווח בינוני (שנה עד שנתיים) ב- 4-5% ריבית אפקטיבית ובסיכון נמוך יחסית בהחלט מהווה אלטרנטיבה על מול הקיים בשוק האגח
(20:50) אלון פיאדה:ואבל זו בדיוק הנקודה (וכאן אנו חוזרים להרחבה שהבטחתי מעלה)
(20:51) אלון פיאדה:והשקעות מסוג זה בשוק הנוכחי הן לטווח זמן קצר עד בינוני
(20:52) אלון פיאדה:והמיקוד של המשקיע צריך להיות לטווח הארוך - וזה לא קיים היום בשוק האגח בפרט ובשוק המניות בכלל
(20:52) אלון פיאדה:ואך זה לא אומר שאין אלטרנטיבות מחוץ לשוק
(20:53) אלון פיאדה:ווחשוב לזכור כי גם ישיבה על הגדר היא אופציה
(20:53) אלון פיאדה:ושכן השוק מנופח וההזדמנות האמיתית תגיע במשבר הבא
(20:54) אלון פיאדה:ואז מצטער אם אני תקליט שבור בשנה האחרונה, אבל זוהי דעתי וכפי שנאמר - "זהו סופו של כל בלון..." �
(20:56) אלון פיאדה:ושאלות נוספות?
(20:57) אלון פיאדה:וטוב, אם אין שאלות נוספות, נסיים פה
(20:57) אלון פיאדה:וועד הפעם הבאה
(20:58) אלון פיאדה:ושיהיה לכולם שבוע טוב
(20:58) אלון פיאדה:וומסחר רווחי
(20:58) אלון פיאדה:ונשתמע בשבוע הבא
(20:58) גרוס:ותודה רבה אלון, גם לך
(20:58) אורי1972:ותודה רבה אלון, שבוע טוב