x

מציג תוצאות 1 עד 6 מתוך 6

נושא: קבלת פנסיה החל מגיל 60

קבלת פנסיה החל מגיל 60

שלום
    אשמח לקבל אינפורמציה בנוגע לאפשרות לקבל קיצבת פנסיה החל מגיל 60 בקרנות החדשות.
    מי זכאי?
    מה זה אומר?
    יתרונות/חסרונות.
    מה נדרש להכין לפני?
    כל אינפורמציה כללית ורלוונטית לנושא.
    תודה
    A computer once beat me at chess, but it was no match for me at kick boxing[center:2vjxihnl][/center:2vjxihnl]

שלום,
    חושב שכל אחד יכול לצאת מגיל 60 לפנסיה,
    החיסרון שהפנסיה שלך תיחתך בערך בחצי ביחס לפנסיה שהיית אמור לקבל אם היית יוצא בגיל 67

איך הגעת לחצי?? על סמך מה??
    ועד כמה שאני יודע לא כל אחד יכול להחליט לקבל קצבה החל מגיל 60, רק בעלי קופות בקרנות החדשות שנפתחו החל מ 1995.
    A computer once beat me at chess, but it was no match for me at kick boxing[center:2vjxihnl][/center:2vjxihnl]

ציטוט פורסם במקור על ידי devy צפה בהודעה
    ועד כמה שאני יודע לא כל אחד יכול להחליט לקבל קצבה החל מגיל 60, רק בעלי קופות בקרנות החדשות שנפתחו החל מ 1995.
    שלום,
    לגבי שאלתך אכן התייחסתי בתשובתי רק לקרנות החדשות כי זה מה ששאלת, ראה ציטוט

ציטוט פורסם במקור על ידי devy צפה בהודעה
    שלום
    אשמח לקבל אינפורמציה בנוגע לאפשרות לקבל קיצבת פנסיה החל מגיל 60 בקרנות החדשות.
    לגבי החישוב שלי היו פעם טבלאות אבל לא מוצא אותם, אז נתייחס לפי המידע הבא:
    http://www.futurevalue.co.il/pension...93%D7%A9%D7%94

בערך באמצע העמוד יש טבלה של "מקדם המרה של פנסיה" ואם תשים לב שמקדם ההמרה ליליד 1950 הוא 215~ בגיל 60, ובגיל 67 הוא 187.5~

מקדם ההמרה זה הערך שבו מחולק הכסף שלך והתוצאה היא הפנסיה החודשית שלך, כלומר מבחינת החישוב לחוסך רצוי מקדם כמה שיותר נמוך וכאן אנו רואים שהמקדם שלנו עלה מ 187.5 ל 215 כתוצאה מזה שיצאנו לפנסיה בגיל 60 ומן הסתם זה הגיוני כי העמסנו עוד 7 שנים של פנסיה על הכסף שלנו ובתאוריה זה היה אמור לעלות ב 84 (7 שנים כפול 12 חודשים) אבל בגלל שהמדינה מניחה שהחיסכון בפנסיה צובר ריבית של 3.74% בשנה אזי עליית המקדם נמוכה יותר (וזה אגב למי ששמע שרוצים לשנות את החישוב כי בסביבת הריביות האפסיות של היום ההנחה הזו מנותקת מהמציאות אבל זה לדיון אחר) .

מה שכן תשובתי היתה בהנחות מסוימות שנראה לי סבירות אבל לא נכונות לכל אחד, נניח שיש אדם בגיל 60 והכסף הצבור בפנסיה כרגע הוא מיליון ש"ח והוא מפריש בחודש 2,000 ש"ח (בערך לפי שכר של 10-11 אלף).
    אם הוא מחליט לפרוש לפנסיה עכשיו אז הוא יקבל פנסיה של 4,650 ש"ח (מיליון לחלק ל 215 שזה המקדם של פרישה בגיל 60)
    לעומת זאת בגיל 67 תהיה לו בקרן פנסיה לפי הנחת האוצר של ריבית 3.74% לשנה סכום של 1.29 מליון (ריבית דה-ריבית ל 7 שנים על מליון ש"ח שהיו לו בגיל 60) בנוסף הוא מפריש עוד 2,000 ₪ כל חודש כפול 84 חודשים שזה עוד 168 אלף ₪ (לא הכי נכון כי יש עמלות של הקרן פנסיה אך מצד שני לא חישבנו את הריבית על הסכום הנוסף וגם כיום מתחילות לפעול קרנות חדשות שגובות עמלות אפסיות)
    ויחד יוצא סך 1.458 מליון נחלק את זה ב 187.5 שזה המקדם של פרישה בגיל 67 ויוצא 7,776 ₪ כלומר יציאה בגיל 60 חתכה לך הפנסיה החודשית ב 40% לפנסיה של 4,650 ₪.

מה שכן יכול להיות (אין לי כח לחשב עכשיו) שבסיכום מספרים אתה מקבל יותר פנסיה אם תצא בגיל 60 כי יש לך 7 שנים עודפות שבהם קיבלת 4,650 ₪ בחודש לעומת יציאה בגיל 67....

מקווה שמובן ושבוע טוב

תודה אלפרד על התשובה המנומקת, אם כי אני לא חושב שצריך להביא בחשבון את ההפקדות הנוספות ואפילו לא את הריבית הנוספת על 7 השנים מהסיבה הפשוטה שבאופן תאורטי אתה יכול לדחות את קבלת הפנסיה עד המוות ואז תהיה לך קצבה מאוד גדולה רק שלא תוכל להנות ממנה.
    אנחנו צריכים להיצמד לנתונים שקיימים כיום והם:
    קבלת קצבה בגיל שבין 60-67 ומה מקבלים בסה"כ בנתוני הקיצון (גיל 60 לעומת גיל 67) בהנחת תוחלת חיים ממוצעת , נכון להיום 80.3.
    מישהו יכול לחשב במדוייק?

אולי זה גם יעניין אותך:
    http://www.bizportal.co.il/general/news/article/267470

אם הבנתי נכון, לפי הדוגמא שלו עדיף לצאת לפנסיה מוקדמת בגיל 60 אם תחיה עד גיל 86
    כמובן האחריות שלך ואין אחריות על הנאמר.

יום טוב

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות