x

מציג תוצאות 1 עד 3 מתוך 3

נושא: פנסיה/גמל/ביטוח מנהלים במקום עבודה חדש

פנסיה/גמל/ביטוח מנהלים במקום עבודה חדש

היי,
    רציתי להבין מה קורה אם אני נכנסת למקום עבודה חדש? תוך כמה זמן אני אמורה להתחיל לקבל את ההרפשות לקופת גמל?
    הבנתי שזה רק אחרי חצי שנה של עבודה או משהו כזה.
    תודה.

שלום,

לפי זכרוני:
    אם יש לך קרנות פעילות (לדוגמא: אם את עוברת ממקום עבודה אחר שמפרישים לך) אז זה תוך 3 חודשים ורטרואקטיבית.
    אם אין קרנות פעילות אז זה חצי שנה וחושב שלא רטרואקטיבית (אבל לא בטוח)

בהצלחה

כל הכבוד אלפרד!
    נוקוטו,
    נתחיל מהבסיס - חובת הפרשה פנסיונית חלה לגבי עובד שמלאו לו 21 שנה ולגבי עובדת שמלאו לה 20 שנה.
    ישנם 2 מצבים - אני מאמין שכבר קיימים לך הפרשות פנסיוניות ממקום עבודה אחר.
    אם היה לך ביטוח פנסיוני לפני שהתקבלת לעבודה, תהי זכאית להפרשות כבר מהיום הראשון בעבודה. שימי שלב, אם בעבר היית מבוטחת בביטוח פנסיוני אך ההפרשות השוטפות לביטוח הפנסיוני הופסקו למשך יותר מ-5 חודשים מבלי שדאגת לשמירה על רצף זכויותיך תחשבי לעובדת שאינה מבוטחת. לפי צו ההרחבה, ההפרשות של שלושה חודשים ראשונים יתבצעו רטרואקטיבית רק לאחר השלמת 3 חודשי עבודה אצל המעסיק, או בתום שנת המס (לפי המועד המוקדם מביניהם).
    אם לא היה לך ביטוח פנסיוני לפני תחילת העבודה, תהי זכאית לביטוח הפנסיוני רק לאחר 6 חודשים מהיום שהתחלת את העבודה. כלומר, לא תהי זכאי להפרשות לביטוח פנסיוני בעבור 6 חודשי העבודה הראשונים.
    בהצלחה!
    לשאלה אישית או שליחת קובץ - לחץ כאן!
    אין לראות באמור לעיל משום המלצה ו/ או יעוץ ו/ או שיווק ו/או תחליף לקבלת יעוץ פנסיוני מקיף מידי בעל רישיון עפ"י דין המתחשב בצרכים פרטניים.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות