x

מציג תוצאות 1 עד 2 מתוך 2

נושא: מה עדיף השקעה באג"ח או בסטארטאפ?

מה עדיף השקעה באג"ח או בסטארטאפ?

הצטרפת לחדר
    (16:41) TOMERHY:ואיפה זה פה?
    (16:44) S1000RR:ובנתיים הכל נראה מצויין. גם אחרי הברדק בטבע, השוק מדשדש בקושי
    (16:49) גרוס:ובצ'אט, כמעט כל יום ראשון אלוןפ יאדה נכנס ונותן הרצאות
    (16:49) גרוס:והיום ייכנס ב20:00
    (18:15) ROSI14:ועל איזה נושא אלון מרצה??
    (19:59) אלון פיאדה:ושלום לכולם
    (20:00) אלון פיאדה:ווערב טוב
    (20:00) גרוס:ושלום אלון
    (20:00) אלון פיאדה:ומייד נתחיל בצאט בנושא אגח
    (20:00) אלון פיאדה:ומוזמנים להעלות שאלות
    (20:00) שני:והיי אלון, התגעגענו. מה שלומך?
    (20:00) אלון פיאדה:ובסדר גמור
    (20:00) אלון פיאדה:וחג ערוך נפל אלינו...
    (20:00) אלון פיאדה:וארוך :)
    (20:01) שני:ומה ארוך, חג תמיד קצר�
    (20:01) שני:ומה אומר על גזית גלוב?
    (20:01) tatoo:ושלום אלון שלום לכולם
    (20:01) ROSI14:ושבוע טוב וערב טוב
    (20:02) אלון פיאדה:וחג קצר לעובדים - חג ארוך למעסיקים :)
    (20:02) אלון פיאדה:ומה בקשר לגזית גלוב?!? מה ניתן לחדש שלא דיברנו בעבר...
    (20:02) גרוס:ונורסטאר ח ואדמה ד בבקשה
    (20:02) שני:ואני מתלבטת בין אגח למניה
    (20:04) אלון פיאדה:ובגדול אתם יודעים מה אני אומר בין מניה לאגח...
    (20:04) אלון פיאדה:ומניה הינה תמיד בסיכון גדול יותר ואפשרות תשואה גבוהה יותר
    (20:05) אלון פיאדה:והשאלה שלי מה המרווחים באגח, שכן נסחר גבוה...
    (20:06) אלון פיאדה:והאגחים נושאים תשואה של 1-2% עם פוטנציאל רווח הון של 5-10% בטווח הארוך
    (20:06) אלון פיאדה:ולכן כאגח לא מעניין
    (20:06) אלה:והיי אלון, שאלה פילוסופית - מה עדיף השקעה באגח או בסטארטאפ?..
    (20:07) tatoo:ותעודת סל תל בונד שקלי ?
    (20:08) ROSI14:ואלון דעתך על אג"ח ממשלתי 5-10 שנים?
    (20:08) אלון פיאדה:ושימו לב גם כי הפארי (ערך מתואם) גבוה - ולכן מהווה "סיכון" ע"פ מדדי ההשקעה שאני פועל על פיהם ולכן אינני רואה "צורך" להחזיק בניירות
    (20:08) אלון פיאדה:והמניה - יש שטוענים שנמצאת באופסייד, בשביל לתת דעה אמיתית צריך ניתוח מעמיק יותר ממה שאני יכול לעשות כאן ועכשיו
    (20:09) אלון פיאדה:ואבל בוודאי שבטווח הארוך, בין שני החלופות, בלי להסתכל על הסיכון הפוטנציאלי (קיים אם כי נמוך), ברור שבמקרה זה המנייה עדיפה
    (20:09) אלון פיאדה:והבעיה שלי עם הקביעה למעלה (לגבי העדפת המנייה על האג"ח בחברת גזית גלוב) היא כי :
    (20:10) אלון פיאדה:והיא נלקחה רק על בסיס שתי החלופות - שאני לא מאמין שאף אחת מהן טובה למשקיע
    (20:10) אלון פיאדה:והאם המנייה יכולה לעלות - בוודאי
    (20:10) אלון פיאדה:והאם סביר כי בטווח הזמן הארוך (החזקה של שנים) ניתן יהיה למצוא את המנייה במחיר גבוה מזה שבו היא נסחרת כעת
    (20:10) אלון פיאדה:ובוודאי
    (20:11) אלון פיאדה:ואך האם ניתן לקבוע את אותו הדבר רק הפוך - שהמנייה תסחר במחיר נמוך יותר מזה שבו היא נסחרת כעת
    (20:11) אלון פיאדה:ואז גם התשובה לכך היא כי בסבירות גבוהה שכן...
    (20:11) אלון פיאדה:ומיכוון שאין לנו מידע עודף על השקעה זו - היא מבחינת הימור (גם אם מחושב)
    (20:11) אלון פיאדה:וולכן אני אישית לא ממש מתעסק בכך...
    (20:12) אלון פיאדה:ושאלות פילוסופיות אני יותר אוהב משאלה לגבי נייר זה או אחר �
    (20:12) אלון פיאדה:ווזאת מיכוון שאני מאמין כי הצורך הוא בלמידה והבנה - שברגע שלומדים ומבינים - ניתן להטיל אותם על מקרים דומים/אחרים
    (20:13) אלון פיאדה:ואז בו נעמיק בשאלה זו
    (20:13) אלון פיאדה:ואגח או סטארטאפ?
    (20:13) אלון פיאדה:ודבר ראשון אני רוצה לציין 2 דברים חשובים לעניין זה:
    (20:14) אלון פיאדה:ו(1) מדובר בשתי סוגי השקעות שונות לחלוטין (מייד נרחיב)
    (20:14) אלון פיאדה:ו(2) מדובר בשתי סוגי השקעות בעלות נגישות שונה.
    (20:14) אלון פיאדה:ונגישות שונה בגלל שכל אחד יכול להשקיע / לקנות אגח בשוק
    (20:14) אלון פיאדה:ואבל לא כל אחד יכול להשקיע בסטארטאפ...
    (20:15) אלון פיאדה:ובגלל שמרבית האנשים לא חשופים כלל לאופציה השנייה
    (20:15) אלון פיאדה:והיכולת להגיע לסוגי השקעות אלו
    (20:15) אלון פיאדה:ווהיכולת להעריך את ההשקעה עצמה (מבין חלופות או כל חברה בפני עצמה)
    (20:15) אלון פיאדה:ומצריכים סט כלים שונה במהותו מזה של המשקיע הפשוט
    (20:16) אלון פיאדה:וולכן בעוד אני מאמין כי לימוד והתמקצעות בהשקעות אגח אפשרית ונגישה לכל אחד עם הרצון ללמוד
    (20:16) אלון פיאדה:ואני לא בטוח כלל ועיקר כי קביעה זו נכונה לגבי החלופה השנייה
    (20:16) אלון פיאדה:ומרבית האנשים "קונים חלומות"
    (20:17) אלון פיאדה:וומרבית המשקיעים מוכרים אותם!
    (20:17) אלון פיאדה:והמשקיעים = בעלי הרעיון שלרוב אינם באמת על בימת המשקיע!
    (20:18) אלון פיאדה:והיזמים בהם אני נתקלתי מתחלקים ל-2:
    (20:18) אלון פיאדה:ו(1) מי שבאמת ובתמים מאמין ברעיון / מוצר וביכולת לממשו
    (20:19) אלון פיאדה:ו(2) מי שרוצה להנות מההתחלה "מסטאטוס" ומהמר על כספם של אחרים
    (20:19) אלון פיאדה:ומרבית היזמים שאני נתקלתי בהם שייכים לקבוצה השנייה - והם על "תקן" מלכודות...
    (20:20) אלון פיאדה:ואפתח ואומר כי אני אישית משקיע (בכסף וזמן) וכן יזם (בעל הרעיון) במספר מייזמים שונים, לדוגמה:
    (20:20) אלון פיאדה:וwww.hrus.co.il - פורטל מגזיני לתחום ניהול ההון האנושי בחברות וארגונים
    (20:21) אלון פיאדה:וwww.odod.co.il - מערכת למידה מרחוק לארגונים
    (20:21) אלון פיאדה:וחברות תערוכות (בשלבי הקמה)
    (20:22) אלון פיאדה:וונתינת שירותי קידום אינטרסים ברשת
    (20:22) אלון פיאדה:וכמו כן בעבר ייזמתי את אתר אבירי הכסף (אשר נכנס לאתר שחקן מעוף לפני מספר שנים)
    (20:22) אלון פיאדה:ווכן של אתרים ומערכות נוספות...
    (20:23) אלון פיאדה:וולכן יכול להיות שאני מעט "משוחד" בנושא או רואה את הדברים מזווית ראייה שונה ממרבית האנשים
    (20:24) אלון פיאדה:ואך אני חייב לומר כי אני יושב עם אנשים רבים שרואים את עצמם ייזמים ובעלי רעיונות ורוצים להוציא אותם לפועל אך לא מוכנים להרים את החשבון ולהשקיע את כולם בפרוייקט
    (20:24) אלון פיאדה:ולמה הכוונה
    (20:24) אלון פיאדה:והרבה סטארטאפים מגייסים כסף בשביל "לפתח מוצר" חדש
    (20:25) אלון פיאדה:וכאשר הוצאות הפיתוח הם לרוב תשלום משכורות!
    (20:25) אלון פיאדה:והבעיה כמובן אינה בכך...
    (20:26) אלון פיאדה:ואלא שבתוך הסעיף המרכזי הזה "פיתוח" (=תשלום משכורות) מסתתרת בדרך כלל גם משכורתו של הייזם
    (20:26) אלון פיאדה:וייזם אמיתי לא צריך לרצות משכורת
    (20:26) ROSI14:ואז איך תזהה את הסטארטאפיסט הראשון ולא תיפול למלכודת של השני ? כאנשים מהשורה זה לא ממש קל ובפרט כשלא תמיד מבינים בנושאי הסטרטאפ בעיני זה כמו לזרוק חכה ולהמתין לראות מה יעלה בה
    (20:26) אלון פיאדה:ווהוא לא צריך לבקשה - ובטח לא לקבלה בשלב הראשוני
    (20:26) אלון פיאדה:וואת הנקודה הזו "ייזמים" רבים לא מבינים
    (20:27) אלון פיאדה:וולכן בדיוק (לגבי הערתו של ROSI14 ) אני אומר כי נדרש סט שונה של מיומנויות שיותר קשה לרכוש
    (20:27) אלון פיאדה:ואז כפי שאמרתי המדד הראשון צריך להיות עבור מה נדרש הכסף
    (20:28) אלון פיאדה:וסטארטאפ אמיתי לא צריך השקעה גדולה...
    (20:28) אלון פיאדה:ומי שחושב שהוא יבוא עם רעיון לאפליקציה וישכור מפתח אפליקציות ויעשה מיליונים (גם אם הוא לא מחפש משקיע ומוכן לשלם את החשבון מכספו) שוגה באשליות
    (20:29) אלון פיאדה:וולפיכך המיומנות הראשונה שנדרשת היא: יכולת קריאה והבנה של תוכנית עסקית!
    (20:29) אלון פיאדה:וה"מיומנות" השנייה היא הטלת ספק בכל מה שאומרים לך ופסימיות יתר
    (20:30) אלון פיאדה:ומיומנות זו אומנם יכולה לגרום לך להפסיד הזדמנויות אך היא שומרת אליך מכשלים - והאחד מתקזז עם השני לאורך זמן
    (20:31) אלון פיאדה:ואך היא מאפשרת לך לזהות את הבוננזות האמיתיות
    (20:31) אלון פיאדה:ואם אתה רואה את גובה ההכנסות הפוטנציאלי הראלי בתחזית שבמסגרת התוכנית העסקית
    (20:31) אלון פיאדה:וואתה אף מסכים איתה באופן מהותי
    (20:32) אלון פיאדה:וואז מכיל אליה את חוק הפסימיות ומוריד אותה בצורה משמעותית ועדיין נשאר רווח אסטרונומי - זה סימן טוב לכל הדעות
    (20:32) אלון פיאדה:וכלומר הפוטנציאל לרווח ככל הנראה גדול!
    (20:33) אלון פיאדה:ווזו נקודת הבדיקה הראשונה - שכן המציאות תמיד תיהיה פחות ורודה מהחלום והציפיות ע"ג הנייר
    (20:33) אלון פיאדה:ולאחר שעברנו את המשוכה הראשונה - צריך לדבר על סיכוי/סיכון
    (20:33) אלון פיאדה:ומה הסיכוי של המייזם להצליח
    (20:34) אלון פיאדה:ולשם דוגמה (גם אם מעולם אחר): 90% מהמסעדות אינן מחזיקות שנה-שנתיים, וכ-98% מהמסעדות לא מחזיקות 5 שנים
    (20:35) אלון פיאדה:ואז למה אנשים ממשיכים לפתוח מסעדות שלא ניתן לעשות בהן פי אלף על ההשקעה גם בתרחיש האופטימי ביותר?
    (20:35) ROSI14:והערתה (רוזי) , לדעתי מרבית הנכנסים למיזמים האלה הם בד"כ אנשים מקורביםאו כאלה שלוקחים סיכון "מקסימום" הפסידו את ההשקעה הראשונית, אני לא מאמינה שכולם עושים את התחקיר שאתה כמקצוען עושה לרוב מחפשים "כסף קל" ולכן ×ון בהשקעה כזאת ולאור הפרסומים על כל מיני אקזיטים כך לדעתי נבחנת ההשקעה מבחינתם
    (20:35) אלון פיאדה:ובגלל שאנשים נופלים במלכודת התחזיות
    (20:36) אלון פיאדה:וזו בדיוק הנקודה - לקחת הימור ומקסימום להפסיד זה לא השקעה - זה הימור!
    (20:37) אלון פיאדה:וכאשר היה את הפרס הענק ה"לוטו" האמריקאי גם אני הייתי שותף לקבוצה שרכשה כמות כרטיסים גדולה, אבל זו לא היתה השקעה זה היה הימור...
    (20:38) אלון פיאדה:ובעוד לא השקעתי בחברות וארגונים רבים (למרות שהיו לי אפשרויות רבות) עדיין לא באמת נפלתי (גם אם לא הגעתי עדיין לאקסיט המיוחל) באף אחת מההשקעות
    (20:38) אלון פיאדה:וובסיכום הכולל הרווחתי כסף (גם אם על הנייר) בכל אחת מהן...
    (20:38) אלון פיאדה:ובין אם במשכורת שאני מושך מהחברה שהקמתי
    (20:39) אלון פיאדה:וובין אם בהחזקה במניות של חברה אחרת שבה ביצענו גיוס לפי ערך של בערך פי 20 מההשקעה הראשונית
    (20:40) אלון פיאדה:והדבר מקביל לבחירה שאגחים בעלי "סיכון /סיכוי" גבוהים
    (20:40) ROSI14:ויפה וזה לפסימיסט מדהים�
    (20:40) אלון פיאדה:ומי שזוכר אני תמיד אומר כי בעוד בשנים 2008-2010 היה קשה להפסיד - זה לא היה בלתי אפשרי - בתחום האגח
    (20:41) אלון פיאדה:וובעוד היו מאות ניירות בשוק והרבה הסדרים
    (20:41) אלון פיאדה:ואני ביצעתי בסך הכל 68 השקעות (במספר מנות ו/או גלים בכל אגח)
    (20:41) אלון פיאדה:ומתוכם היו 5 בחירות לא מוצלחות (כמו אגח טאו לדוגמה)
    (20:42) אלון פיאדה:וכך שבעוד פחות מ-10% היו איבוד של הכסף, בשאר עשינו עשרות ולעיתים מאות אחוזים של רווח
    (20:42) אלון פיאדה:ווזה היה אפשרי בגלל ניתוח נכון של הנתונים הזמינים
    (20:43) אלון פיאדה:וואם נחזור לעניין של השקעה בסטארטאפים - אז בעוד שם המידע לעיתים פחות זמין והניתוח קשה יותר, הוא עדיין אפשרי!
    (20:43) אלון פיאדה:ווזו הנקודה החשובה!
    (20:43) אלון פיאדה:ואם הייזם לא מכניס/הכניס כסף - לא הייתי נכנס
    (20:44) אלון פיאדה:ואם הייזם לא מוכן לעבוד ללא תמורה בתחילת הדרך - לא הייתי נכנס
    (20:44) אלון פיאדה:ואם פוטנציאל הרווח בתרחיש הפסימי אינו מייצג רווח גדול למשקיע - לא הייתי נכנס
    (20:45) אלון פיאדה:וובסוף - כן מדובר על סיכון גדול יותר מהשקעה רגילה
    (20:45) אלון פיאדה:ווכן, צריך לעשות את זה רק אם מה שניתן להפסיד
    (20:46) אלון פיאדה:וולמעט במקרים בהם אתם משקיעים כי זה "קרוב" (בן משפחה לדוגמה) - אז צריך להתייחס לכך כמו השקעה ולא כמו הימור
    (20:47) אלון פיאדה:והאם הייתם משלמים לנגר על אולי הוא יצליח לספק את הארון? כנראה שלא, אז למה בהשקעות כן...
    (20:48) אלון פיאדה:וואם בכל זאת יש הזדמנות שאתם לא רוצים לפספס...
    (20:48) אלון פיאדה:והפתרון יכול להיות בחלוקת סיכונים ובחבירה לקבוצה של מקבלי החלטות
    (20:49) אלון פיאדה:ולמרות שהדבר בעייתי ויכול לגרור לאיבוד ההזדמנות
    (20:49) אלון פיאדה:ואם אתם לא בטוחים ואין לכם את הכלים הנדרשים לשאול את השאלות או להטיל ספקות
    (20:49) אלון פיאדה:וצרפו מספר אנשים להשקעה
    (20:50) אלון פיאדה:ובמידה וההשקעה "נראת" גם לאחרים, אותם אתם מכירים, ואליהם אתם סומכים, אז נכון שאולי תחזיקו בנתח קטן יותר אבל תשיגו 2 יתרונות מרכזיים
    (20:51) אלון פיאדה:ו(1) חלוקת סיכונים - והגדלת חשיפה:
    (20:51) אלון פיאדה:ובמידה ואתם מצליחים ליצור קבוצת משקיעים אז אתם יכולים לחלק את הסיכונים של כל החברים שכן במקום שכל אחד ישקיע ב"פרויקט" אחד ואחד מעשרה יצליח והתשעה האחרים יאבדו הכל
    (20:52) אלון פיאדה:וכולם ישקיעו בכל העשרה חלק יחסי - ואז כולם יהנו אם וכאשר...
    (20:53) אלון פיאדה:ווכן כפועל יוצא - אם הקבוצה חזקה מספיק - אז תקבלו יותר הזדמנויות ותגדילו את החשיפה שלכם למספר סטארטאפים שונים במקום להיות באחד שאולי יהיה מוצלח וסביר שלא...
    (20:53) אלון פיאדה:ו(2) תמנעו ממלכודות:
    (20:54) אלון פיאדה:ובמידה והרוב או שאין הסכמה פה אחד - אז לא נכנסים...
    (20:54) אלון פיאדה:ונכון שייתכן כי תפספסו הזדמנות, אבל כקבוצה לכל אחד יש ידע ותחומי עניין שונים
    (20:54) אלון פיאדה:ולכל אחד יש סט של כישרונות
    (20:54) אלון פיאדה:ווביחד אתם חזקים יותר
    (20:55) אלון פיאדה:וולכן סביר יותר כי כקבוצה תוכלו לגלות /לדעת יותר על כל תחום מאשר כל אדם בפני עצמו.
    (20:55) אלון פיאדה:ותרגיל אחד אחרון לסיום
    (20:56) אלון פיאדה:ואני והשותף שלי תמיד מבצעים "סימולציות" של מגן-מתקיף.
    (20:56) ROSI14:ולא פשוט לכן לא הרבה לוקחים בזה חלק
    (20:56) אלון פיאדה:וזה לא משנה אם שנינו מאמינים במשהו כנכון - תמיד נעמיד מישהו שיענה על השאלות וייגן על השירות/מוצר
    (20:57) אלון פיאדה:וואחד שיתקוף אותו ויעלה את השאלות הקשות
    (20:57) אלון פיאדה:וזה אומנם דורש מיומנות (פסימיות כבר אמרנו) אבל מאפשר להגיע לתוצאות מדהימות בסופו של דבר (ובתחומים רבים - לא רק השקעות).
    (20:58) אלון פיאדה:ואז לסיכום הנושא:
    (20:58) אלון פיאדה:וכפי שניתן להבין אני מאמין בהשקעות בפרויקטים/סטארטאפים
    (20:59) אלון פיאדה:וומאמין בהחלט זה המדרגה השלישית, הנדרשת, באופן ההתנהלות של המשקיע
    (21:00) אלון פיאדה:וויותר מכן - מאמין כי המשקיע עצמו צריך לשאוף להיות הייזם
    (21:00) אלון פיאדה:ואך כפי שאמרתי - זו המדרגה השלישית
    (21:00) אלון פיאדה:וומי שלא מבין את 2 המדרגות שקודמות לה לוקח הימור ולא מבצע השקעה
    (21:02) ROSI14:והיכן מתפרסמים המיזמים האלה בד"כ שומעים עליהם כשהם מבצעים אקזיט
    (21:02) אלון פיאדה:ו(מדרגה ראשונה - משקיע פשוט [מניות, אגח] כאשר המטרה לייצר רווח הון משמעותי, מדרגה שנייה - יצירת הכנסה פסיבית (לדוגמה על ידי השקעות הוניות או נדל"ן), ורק במדרגה השלישית - השקעות בעלות סיכון/סיכוי גדולים)
    (21:03) אלון פיאדה:וישנן לא מעט קבוצות בנושא - אונליין ואופליין, יש פה עבודת רגליים לא מעטה, וקבלת החלטה שזה חלק מהעבודה היומיומית - החיפוש וההפצה שאתם שם.
    (21:04) אלון פיאדה:וובתכלס - אם יש לכם את הכסף - המשקיעים גם מחפשים אתכם, כך שזה לא באמת הבעיה
    (21:04) אלון פיאדה:וומי שרוצה להשקיע ו/או לשמוע עוד בנושא מוזמן לפנות אלי בפרטי �
    (21:05) אלון פיאדה:וונגמר לנו הזמן...
    (21:05) אלון פיאדה:ואז עד לפעם הבאה...
    (21:05) ROSI14:ותודה היה מעניין ��
    (21:05) אלון פיאדה:ומקווה שעזרתי - לדעתי היה היום מעניין ומלמד
    (21:05) אלון פיאדה:וושיהיה לכולם שבוע מסחר רווחי ומהנה
    (21:06) אלון פיאדה:וובגלל שנשתמע רק לאחר יום העצמאות - שיהיה לכולם גם חג שמח...
    (21:06) אלון פיאדה:וומזכיר לכם - בשביל שנוכל לייצר קהילה רחבה יותר
    (21:06) אלון פיאדה:וואולי אפילו לייזום כאן את הדברים שאליהם דיברנו הפעם
    (21:07) אלון פיאדה:ואשמח אם כל אחד יזמין חבר/מכר/משקיע עמית לצאטים של יום ראשון
    (21:07) אלון פיאדה:ובשביל שנוכל לייצר משהו משמעותי אנו צריכים לגדול
    (21:07) אלון פיאדה:ואז להתראות ביום ראשון הבא
    (21:08) אלון פיאדה:וומייד יעלה תמליל הצאט לפורום אגח
    (21:08) tatoo:ותודה ,מעניין מאוד �
    (21:08) אלון פיאדה:ומוזמים לשתף ולהמליץ.
    (21:08) אלון פיאדה:וביי ביי
    אלון פיאדה

"לימוד והעמקת הידע הפיננסי האישי הם חובתו של כל אדם בעידן בו אנו חיים"

האמור לעיל אינו מהווה חלופה לייעוץ אישי
    המותאם לצרכיו של המשקיע, ע"י יועץ מוסמך.
    הכותב עשוי להחזיק בני"ע בהם עסקה הודעה זו.

לא ברור לי הצפייה שיזם לא ירצה משכורת אם הוא עובד במשרה מלאה?
    הוא לא צריך לאכול, אין לא בית, וגם יכול להיות ילדים ואישה???
    אני יזם כרגע ורוצה לגייס כסף אבל לא מתכוון להשקיע מהכסף שלי (כנראה)
    כי מינסיון (בעבר כבר השקעתי) כשהכסף שלך בפנים, את קמצן,לחוץ ראש קטן.....
    ואז מתקדם לאט לאט לאט....

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות