x

מציג תוצאות 1 עד 8 מתוך 8

נושא: מפולת?

מפולת?

שחקן שלום.

ברשותך 2 שאלות:

1. רבים מ'הפרשנים' הכלכליים תולים את יהבם שלא תהיה מפולת בשווקים בכך שהרבית נמוכה עד בלתי קיימת מה שמונע ממשקיעים למשוך את כספם ואף דוחף אותם לאורך זמן להכניס כספים חדשים לבורסות השונות, בסקירת לשנת 2016 כתבת על צפי מצדך למפולת במהלך השנה, אשמח שתתייחס לטענה הנל.

2. אשמח אם תחווה את דעתך על אסטרטגיה 'טיפשה' ולא מתוחכמת שלעניות דעתי עשויה להניב רווחים-
    בהתחשב בהנחת המוצא שבמהלך השנה הקרובה יחול משבר בשווקים והבורסות בארץ ובעולם יחוו ירידות חדות, מה היית אומר לאדם שהחליט להקצות 50 אלף שקלים ולהשקיע אותם בקניית פוטים ע"פ החלוקה הבאה:
    בתחילת מרץ קניית פוטים שמועד פקיעתם באפריל בסך של 10000 ש"ח.
    בתחלית מאי קניית פוטים שמועד פקיעתם ביוני באותו סכום וכך הלאה עד סוף השנה...תוך מחשבה שהמפולת שתגיע (בהנחה שתגיע) תעזור לגרוף רווחים נאים גבוהים משמעותית מסכום המקסימום אותו החליט להשקיע ולסכן.

אינני שחקן אך אני בתחום כבר יותר מעשור (גם בפורום לא מעט זמן)
    מאז המשבר ב2008 כולם מדברים על מפולת
    אני זוכר שאחרי שנה לקראת אמצע 2009 הבורסות עלו וכולם אמרו "הבורסות סתם מתנפחות, הבעיות המהותיות במשבר לא נפטרו" או "זה רק תיקון טכני זמני לנפילות, נעלה 38% והתיקון יגמר"
    ואז אתה יודע אמרו שנה אחרי, באפריל 2010 על מדד המעוף ? "הגענו לתקרה כפולה, הנה הירידות מגיעות" ואז הבורסות ירדו 10 אחוז וכולם התרגשו ואמרו "הנה זה בא !!"
    ואז אתה יודע מה קרה ב2011 ? היה תיקון של 16%
    ואז הכל עלה חזרה ב2012,2013,2014 .. ועכשיו סיימנו את 2015 ושוב מדשדשים קצת ומתקנים 20% למטה..

אבל מה יקרה אחרי ?
    מה שיקרה אחרי זה עליות, הנפט בשפל, העלויות של ה-כ-ל ירדו.. יותר זול לסוע, יותר זול להעביר סחורה מסין, יותר זול לייצר פלסטיק, כל צריכת האנרגיה של כל המפעלים זולה יותר.
    אז כמה חבר'ה במזרח התיכון שהכלכלה שלהם חסרת חשיבות כמו סעודיה/איראן/עיראק יפגעו, רוסיה מדינה שכלכלתה חסרת חשיבות תפגע גם .. חברות הנפט האמריקאיות יפגעו אך הן אחוזים בודדים מהS&P 500 .. והרווח של כל החברות האחרות מההוזלה של הדלק גדול יותר משמעותית מההפסד מפשיטת הרגל של החברות האלה.

במילים אחרות .. העתיד ורוד, או יותר נכון ירוק.

אם יש לך 20 שנה, תקח S&P500 (אם תמצא משהו בלי שחיקה מהותית אז ממונף) ואתה תהיה מסודר.

זו דעתי

שלום רן ותודה אופס על תשובה חכמה. אוסיף כי בניגוד אליך אני לא מסכים עם השורה התחתונה לפיה ל 20 שנה קח s&p ותהיה מסודר. זה נכון לקחת תעודה טיפשה רק לאחר ירידות דרמטיות כי בכל תרחיש שהוא קשה לראות את s&p מתקדם משמעותית למעלה בטח כשאתה לוקח נכס אחרי עליה של 8 שנים. אם המדד נחתך במפולת, אני מסכים שזה זמן "לקנות לילדים" אבל אנחנו לא שם עדין.

רן, בנוגע לשאלה הראשונה זו אכן הנחה של מרבית הפרשנים אבל היא, בהיעדר מלה אחרת, מטופשת. מה שקובע אם בורסה תעלה או לא זו שורת הרווח של החברות. היעדר אלטרנטיבה לא יכול לייצר עליות - הוא יכול לספק תמיכה אפילו למנוע מפולות דרמטיות אבל בסופו של יום כפי שחווית את 2015 בדשדוש מוחלט בוול סטריט כך אין סיבה שרק עצם הריבית הנמוכה תוביל למצב בו הבורסה תעלה. יותר מזה = הבט בניקיי. למעלה מ 20 שנה שהוא לא מגרד את השיא בכלכלה שהיא במידה רבה דומה לזו האמריקנית כעת = כן התקדמות אבל זו יותר זחילה על גבול העמידה במקום. זה לא מספק רוח גבית ובסופו של
    יום ריבית נמוכה מובילה למציאת אלטרנטיבות חלופיות דוגמת נדלן וכיוצא באלה בטח כשהבורסה מתקשה לייצר מומנטום חיובי בשנה האחרונה.

ביחס לשאלה השניה, זוהי אסטרטגיה שמניחה מפולת דרמטית. יתרה מכך, אתה תקנה לאחר עליה ניכרת בסטיה, קרי במחיר יקר ואז הם יהיו רחוקים מהכסף. בשבירת 1400 היית קונה פוט 1380 ב 1000 ש"ח וכך מוצא את עצמך כבר לאחר שבוע מחוץ לכסף למרות עליה זניחה במדד. הרבה יותר נכון לקנות ב 10K ברחוק ולכתוב באותו התקבול ממש נמוך ב 5 סטרייקים בקצר כשמלכתחילה אתה 3-4 סטרייקים מתחת לספוט. זה אומר שאתה מחכה למפולת אבל בינתיים לא שורף כסף וגם תנועה מתונה יחסית של 3-5% תעשה את העבודה.

שחקן,

לגבי הדוגמא לשאלה ה- 2 שלו, לא בטוח שהבנתי את הדוגמא, אתה יכול לתת בבקשה דוגמא מספרית?

תודה רבה וחודש אדר ב' טוב

במאי לקנות 3-4 סטרייקים מתחת לספוט, נניח סביבות 1440 PUT.
    באפריל לכתוב באותו התקבול (בדוגמה 10K) בדיוק 4-5 סטרייקים מתחת לקניה, קרי סביבות 1400-1390 באותו
    התקבול וככה אתה גם תהנה בתרחיש ירידה וגם לא תשחק את עצמך.

שחקן שלום,

משהו לא מסתדר לי בדוגמא שנתת, האם הצלבת בחודשים של הקניה ומכירה או שכמות היחידות הכתיבה גדולות מכמות הקנויה.

אם נלך לפי היום:
    ספוט 1443

קניית P1400 יוני (קניית חודש רחוק 4 סטרייקים מתחת לספוט) תהיה סביב 2000 ₪
    כתיבת P1360 מאי (כתיבת חודש קרוב 4 סטרייקים מתחת לקניה) תהיה סביב 700 ₪

כלומר אצטרך 3 כתיבות בכדי לכסות על קנייה אחת, האם זאת הכוונה?

תודה מראש

אלפרד - זו בדיוק הכוונה. לא משנה אם זה 4 יחידות או 5 או 6 המטרה היא ליצור עלות אפס.
    ממילא הסבירות כרגע בסטיה הנוכחית לירידה של 8 סטרייקים נמוכה ואם נתעלם מתרחיש
    גאפ בוקר של 5% אתה מרויח לאורך 6 סטרייקים וזה מעל ומעבר זמן לממש.

שחקן שלום,

1. מה שרשמת, ניסיתי לבדוק בסימולציה ומשום מה זה לא מסתדר לי

ניקח לדוגמא אתמול הספוט היה 1440 וחישובית יוצא (גם די קרוב למחירים שהיו)
    P1400 לאוגוסט שווי 1900~ קונים 1 יחידה
    P1360 ליולי שווי 670~ כותבים 3 יחידות
    יוצא תקבול של 110~

נתעלם כרגע מזה שסטיית התקן תעלה עקב הירידות, אז יוצא לי בסימולציה כך:
    אם יש ירידה מיידית ל 1400 אז יוצא ש:
    P1400 אוגוסט מחירו יהיה 3500~ (רווח 1600~)
    P1360 יולי מחירו יהיה 1500~ (הפסד 2500~) כלומר האסטרטגיה תהיה בהפסד של 900~

אם יש ירידה מיידית ל 1380 אז יוצא ש:
    P1400 אוגוסט מחירו יהיה 4500~ (רווח 2600~)
    P1360 יולי מחירו יהיה 2200~ (הפסד 4600~) כלומר האסטרטגיה תהיה בהפסד של 2000~

גם ביווניות יוצא לי דלתא חיובית, מה שמסביר את ההפסד אם יורדים.
    גם אם מחכים שבועיים עדיין יש הפסד, אחרי זה לא בדקתי.

2. אני מתעניין מה האסטרטגיה האופטימלית לאורך זמן בכדי לצאת איתה לסופ"ש ולהרוויח מגאפ יורד של 7-10% בבוקר יום א'?

תודה מראש ושבת שלום

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות