x

מציג תוצאות 1 עד 9 מתוך 9

נושא: כלכלית ירושלים

כלכלית ירושלים

חברת נדל"ן נוספת שמפגינה יציבות ברבעון האחרון - כלכלית ירושלים. החברה סגרה את הרבעון הראשון של השנה עם הכנסות של 497.5 מיליון שח ותזרים מזומנים חיובי בסך של 78 מיליון שח.
    אחרי ההודעה על מכירת נכס בקנדה בשווי של 403 מיליון שח, התייצב שער המניה ברצועה שבין 1430-1490.
    מכל הסדרות האג"ח של החברה אני חייב לציין את אג"ח יב. נייר יציב ולדעתי שווה את חלקו בתיק. האג"ח צמודה מדד, ובעלת מח"מ בינוני - פדיון ראשון של הקרן (ריבית 4.4%) צפוי להיות כבר ביוני 16. הפדיון האחרון אמור לקרות ב2026. האג"ח מבטיחה תשואה שנתית של 6.31% ומדורגת Baa1 לפי מדרוג.
    אני לקחתי היום, ומי שמעוניין יכול לעקוב בתיק שלי. כמובן שגם אעדכן כאן.

בשבוע האחרון המניה רק יורדת אתה עדיין חושב שהחברה שווה השקעה?

האם אתה יכול להתייחס לחברה כולה ולא לאגח ספציפי תודה

היי,
    אין בעיה עברתי על הנתונים של החברה. בפוסט הזה הייתי רוצה לדבר דווקא על המצב הפיננסי של החברה.החוב נטו של כלכלית ירושלים בסוף 2014 היה בסה"כ 3.9 מיליארד שקל. ניתן לראות מגמת הירידה בחוב הפיננסי שהייתה קיימת ב2013 נעצרה ב2014. אם נלך קצת אחורה נראה שבשנת 2012 החוב של החברה קטן ב857 מיליון, בשנת 2013 הוא קטן ב2,291 מיליון,
    ובשנת 2014 הוא קטן רק ב4 מיליון. כאשר בכל הנתונים האלה אני מדבר רק על החוב של החברה ולא בנותיה.
    סך השימושים של כלכלית בשנתיים הקרובות הינם 1.5 מיליארד: שנת 2015 896 מיליון שח, ובשנת 2016 638 מיליון שח.
    וזה כאשר הרוב המכריע של השימושים (92%) הולך לפעילות מימון (פירעון קרן, תשלומי ריביות) שמחייבות את החברה לעמוד בלוח הסילוקין של אגרות החוב וההלוואות. בסוף שנת 2014 היו בקופה של כלכלית ירושלים 108 מיליון שח מזומנים = רק 12% מהשימושים של החברה בשנת 2015.

תודה רבה
    לפי כל הפרמטרים לא נראה טוב

אכן, החברה לא נמצאת במצב אידאלי - פישמן עוזב ומשאיר את כלכלית בחור.
    שימו לב, הודעה על העברת שליטה הקפיצה את המניה באופן מיידי ב20%, כלומר הציבור כבר לא האמין שלכלכלית יש עתיד תחת הנהגתו של פישמן.
    החוב הפיננסי נטו של החברה מסתכם היום ב-3.6 מיליארד שח והפילוח הוא חצי למחזיקי אגח וחצי לבנקים.
    עד סוף 2015 כלכלית אמורה לפרוע 516 מיליון שח הכוללים גם את הקרן וגם את תשלומי הריבית.
    לצד שאר הסעיפים בתזרים של החברה (המגיעים בסה"כ ל281 מיליון שח) מופיע גם סעיף של לקיחת הלוואות ע"ס 276 מיליון שח ועליו בונה הנהלת החברה בכדי לסגור את השנה בצורה נאה.
    הלווים של כלכלית:
    1. בנק לאומי - שהעמיד מסגרת אשראי מותנית עד לסך של 190 מיליון שקל (מתוכם 150 לפירעון אשראים ואגח), כאשר כל העניין מותנה בהשלמת עסקת רכישת השליטה ועמידה בהרבה סעיפים של "אותיות קטנות".
    2. דירקטוריון (יו"ר הדירקטוריון אליעזר פישמן) וועדת הביקורת של חברת בת של כלכלית - דרבן, אישר העמדת קו אשראי בסך של עד 100 מיליון שח. לעסקה הרבה ניואנסים ובין היתר שכל משיכת כספים מתוך קו האשראי כפופה לכך שכלכלית תשעבד לטובת דרבן מניות של מבני תעשיה לפי יחס 1:1.6.
    3. גופים מוסדיים - כלכלית חתמה על הארכת תקופת הלוואה עם גוף מוסדי, סך 74 מיליון שח מובטחים כנגד שעבוד של מניות מבני תעשיה.

לסיכום, מצבה של החברה מאוד לא יציב, אבל אם חוזרים לאגח יב, היא שומרת על דירוג ותשואה שנתית ברמה יחסית גבוהה ואני ממשיך להחזיק.

אני לא מבין למה אתה ממשיך להחזיק את האגח

יכול להיות שבסוף צדקת והיה שווה להמשיך להחזיק, עוד כמה חודשים אמור להיות תשלום ראשון ולאור כל ההתפתחויות ובמיוחד שהמניה טסה גם האגח נראת טוב

נדע רק אחרי הפדיון, אני מאמין באגח הזו

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות