x

עמוד 2 מתוך 2 ראשוןראשון 12
מציג תוצאות 11 עד 12 מתוך 12

נושא: סקירה לשבוע 5.10.14

בוקר טוב.

אלה - היורו יציב יחסית ונסחר במגמה מובהקת של ירידה. לא רואה עדין סיבה לעבור לצמד אחר מה גם שביין יכולים להפתיע עם הרחבה/צמצום וכדומה ואילו באיחוד לא יתרחש מצב שכזה לפחות בחודש הקרוב.

רן - אני מעריך שאנו קרובים לתיקון במתכת ומבין הזהב או הכסף אני מעדיף את השניה. להערכתי מגמת הירידה תיבלם וביחס לשינוי מגמה איני בטוח אך מתבקש תיקון ולאחריו נבדוק בשנית.

המגיב - יש גם מניות שיצאו בהפסד כפי שהוער לך ואני חשוב שאני האחרון שאפשר לטעון שלא התריע ביחס למט"ח כך שאיני מבין הנקודה (ציינתי לא פעם שהיורו צפוי לצלול ולאורך זמן אנו בפוזיציה שכזו). בנוגע לנגזרים אגע על קצה המזלג כי כאמור יש כבר התיחסות בלא מעט שרשורים: האסטרטגיות באתר עם יחס הגנה מלא ולכן ההפסד מוגבל.
    המצב שנותר הוא שאין הבדל כשההגנה היא ב 1430 האם המדד 1450 או 1470 ולכן כל שנותר הוא להוציא מה PUT כמה שיותר וחוזר חלילה.

גרוס - דווקא משום שאוסטרליה כלכלה יציבה ואפילו מצוינת היא כרגע לא מתאימה לקניה. ראה מצב אירופה וארה"ב - המשקיעים בונים על הרעה שתזרים בתורה עוד כסף (ריבית / הרחבה כמותית /....) ללא כל נגיעה לכלכלה הריאלית. במצב זה, ועד כמה שזה ישמע אבסורד, מוטב לחפש את הכלכלות בהן המצב מידרדר ויחייב פעולה מוניטרית נוספת (ע"ע בסקירה הירידה בארה"ב משום שמצבה משתפר).

כאמור, עדכן קצר לסקירה.

המדדים בעולם השיגו את היעדים שציינו: דאקס מתחת ל 9100, s&p נושק ל 1900 ונסד"ק בתיקון חד. מרגע שנחצתה רמת 17% בויקס פני הדברים השתנו וההידרדרות היתה מהירה. כעת, ברמת 21.2% יש שתי אפשרויות – תיקון אל מתחת ל 17% או התבססות מעל גם אם תהיינה היום עליות במסחר. האפשרות השניה היא לקיחת אויר לפני 1860 ובגדול אנו רואים המשך ירידה בנפט המקדים את הסחורות ובהתאם ההערכה.

בת"א, כרגיל למומנטום החיובי, מעכלים לאט ואף זוכים ליום מסחר מקוצר המונע חפיפה היכולה לשנות מגמה באחת. אלמלא שער הדולר המדד היה כעת ב 1400-1410 (בחינת חודש אחורה) אך ההתחזקות לבדה בימים האחרונים של כ 2% סיפקה 1% תמיכה נוסף ומנעה חזרה מלאה לדשדוש 1420. עדין, והדברים נכתבים כעת עת המדד (1445) הסבירות הגבוהה היא חזרה לדשדוש ברמות 1370-1430 כשכאמור אנו מייחסים הפריצה אך ורק לשער הדולר (דואליות).

שחקני המעוף התרחקו מתרחיש סקוויז ונכס הבסיס האמיר לסביבות 45%. זה שווה ערך ליומיים עד שלושה התערבות וכיוון שאנו רחוקים מפקיעה תרחיש זה אינו עומד על הפרק. עצם הרכישה החוזרת תבלום במידה רבה גאפ דרמטי שלילי ולכן אינו סביר. ההתעקשות שלא למהר ולכתוב פוזיציות PUT בתקבול נמוך הוכיחה עצמה אך הדרך לחודש רווחי באמת עודנה ארוכה (1420 ומטה) שאחרת אנו בסה"כ מאופסים ותו לא.

בכדי שנוכל לדבר על שינוי מגמה בת"א, ממגמת הדשדוש-זחילה מעלה, חסרים לנו מספר פרמטרים שכרגע אינם בנמצא:
    1. עליה בסטית התקן לסביבות 11-12% לכל הפחות.
    2. היפוך ביחסי גלום – יציג שבחלק ניכר מהמסחר הפער עומד על 2 נקודות.
    3. רגיעה בשער הדולר ותיקון קל (ואף מלה על פלוג שרכשה לתוך העליות לשם חיזוק מגמה והפכה לאחרונת הסוחרים).

תחת ההנחה כי אלה לא מתקבלים בין לילה, ניתן להעריך כי רק תרחיש ארביטראז' שלילי חד בראשון יכול לשנות המצב ולהשיבנו לגבולות הדשדוש שאחרת רמות 1430-1470 ישארו עימנו לשבועיים הקרובים עד התערבות שחקני המעוף/תיקון בארה"ב.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות