x

מציג תוצאות 1 עד 6 מתוך 6

נושא: שאלת אג"חים בסיסית

שאלת אג"חים בסיסית

שלום,
    אני חושב להתחיל להיכנס לעולם ההשקעות (בהתבסס על אסטרטגיית השקעה פסיבית, ביישום חלקי של המודל של הארי בראון)
    על מנת למתן את התנודתיות בתיק ממולצת חשיפה חלקית לאגרות חוב
    ממחקר באינטרנט הבנתי שמתפתחת לאיטה בועה בשוק האג"ח הממשלתי, עקב סביבת ריבית נמוכה, ושאם יעלו ריבית בקרוב (תרחיש סביר כי אין לאן לרדת) האג"ח יקרוס ולכן לא מומלץ להחזיק אג"ח בשלב זה.
    לא הבנתי כל כך למה. בתרחיש שבו אני רוכש אג"ח בריבית קבועה לחמש שנים ומחזיק בו לאורך כל הזמן הזה, ובהינתן שהריבית המוצעת מספקת אותי, מה אכפת לי אם יעלו ריבית או לא? אני הרי יודע בדיוק כמה אמור להגיע לחשבון שלי בכל חודש, ואני יודע שבסוף הזמן אני אמור לקבל את הקרן חזרה. אז מה משנה עליית הריבית?
    אני מבין היטב למה היא משנה בתרחיש בו אני רוצה למכור את האג"ח טרם זמנו.
    תודה !

צודק, אם אתה מחזיק לפדיון וחושב שהאגח מספיק בטוח אז התשואה שאתה רואה היום מובטחת.

הפרמטר החשוב זו תשואה ולא ריבית
    אם התשואה טובה בעינך GO FOR IT

אלון

אז על מה בעצם מדברים כשמתכוננים לבועת האג"ח?
    והאם יש אפשרות לקנות היום אג"חים חדשים?

בועת אגח - כלומר התשואות נמוכות יחסית לסיכון.
    לא מבין את השאלה לגבי אגחים חדשים. מידי פעם יוצאים לשוק אגחים נוספים. אבל מדוע זה רלוונטי? מה שחשוב בהקשר הזה זה אולי כמה זמן נשאר לפדיון ומהו המח"מ, אבל ייתכן אג"ח שמונפק היום ושייפדה לפני אג"ח שהונפק לפני 5 שנים ותאריך הפדיון הסופי שלו הוא בעוד 5 שנים. כל איגרת היא שונה.

היי izhakba,

כמובן שזה אמור לעניין אותך מה קורה בתוך החמש שנים האלו(אם זה זמן הפדיון שבחרת).
    קצת ארוך להסביר את כל האלמנטים שאתה צריך לחשוב עליהם, אך תחשוב על תרחיש שכזה:
    מתישהו בתוך השנתיים הקרובות האינפלציה מתחילה להרים ראש(מכל סיבה שהיא) והנגידה חייבת להעלות ריבית(נגיד ל-2%), ותוך כדי גם מורידים לישראל דירוג כי הגדלנו את הגירעון ולכן התשואות עולות עוד קצת.
    ייצא מצב שאתה קיבעת לעצמך תשואה X לחמש שנים, בעוד שהשוק השתנה. התשואות שהיית יכול לקבל אם היית בחוץ הן גבוהות בהרבה, והאינפלציה שגדלה שוחקת את כספך כבר יותר מהתשואה שאתה מקבל, ולכן התשואה שאתה מקבל כבר לא תואמת את תנאי השוק, ולכן אתה מפסיד כסף.

זה הסבר שטחי וקצר, אבל רק שתדע שזה לא שאתה באמת אדיש לתנועות השוק.

בהצלחה
    נערך לאחרונה על ידי lior9, 12.09.2014 בשעה 01:35

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות