x

מציג תוצאות 1 עד 5 מתוך 5

נושא: החלטת הפד להמשך רכישת אג"ח והשפעתה על המתכות

החלטת הפד להמשך רכישת אג"ח והשפעתה על המתכות

שחקן שלום, מדוע החלטת הפד מהערב השפיעה בצורה כל כך דרמטית גם על המתכות (זהב, כסף, פלטינה) ? הודעות כאלה בעבר לא השפיעו בצורה כזאת.
    ובכלל, מדוע התגובה היתה באותו יחס ל- s&p ולא הפוכה, כמו הדולר ?
    אושרה

שלום אושרה.
    הכסף הוא הדוגמה הבולטת ביותר לכך - מירידה של 2.5% לזינוק של כמעט 7% אך נכון הדבר גם לזהב (4.5%)
    וליתר הסחורות.
    הסיבה לכך פשוטה - מסחר בסחורות ברובו הינו ספקולנטי טהור, ולכן נשען יותר מכל דבר אחר על הזרמת כספים.
    ללא הזרמת כספים אנשים יתמקדו בבטוח אג"ח. עם הזרמה עולה רמת הסיכון למניות ובקצה הפירמידה מצויים
    המטח והסחורות. כיוון שכך, שני מגזרים אלו מגיבים בצורה האלימה ביותר לכל בשורה חיובית/שלילית ואין לצפות
    למתאם ברמה האחוזים אלא רק בצד המגמה.

שחקן, תודה על תשובתך.
    1. עדיין אני תמהה לגבי הזהות במגמה - בדרך כלל, כאשר הבורסה יורדת, אנשים פונים לזהב. הפעם, נראה, שכולם חטפו מכל הבא ליד.
    2. שאלת תם נוספת שעולה מתוך תשובתך, כי המסחר בסחורות הוא ספקולטיבי : הזהב הוא נכס ממשי, קיים, שוכב לו במרתפים ואמור לגבות כל נייר שמודפס על-ידי המדינות. שלא כמו נפט המושפע ממלחמות או תירס המושפע מהבצורת. אם הזהב כל-כך בטוח. מדוע גם הוא ידע תנודות לאחרונה ?

1. קורלציות בודקים ברמה של חודשים ושנים ולא נקודתית. לא פעם ברמה יומית יהיו אנומליות כאלו ואחרות ולכן הדבר מסתדר עם הכתוב לעיל.
    ב. את מתארת מצב שהופסק לפני עשרות שנים: "תקן הזהב" לפיו יש גיבוי לכל נייר מודפס כבר אינו קיים ולכן למצוא בטחון מוחלט בערכו לא ניתן. הזהב הוא כלי ראשון במעלה בתרחיש אינפלציוני אך מרגע שהאינפלציה מתרחקת, שבה לרגע ושוב נסוגה ניתן בהחלט לצפות לתנודות חדות במחיר המתכת.

תודה רבה. חידשת לי בעניין "תקן הזהב" ועזרת לי להבין את התנודתיות שלו.
    אושרה

תגיות בנושא זה

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות