x

עמוד 3 מתוך 4 ראשוןראשון 1234 אחרוןאחרון
מציג תוצאות 21 עד 30 מתוך 32

נושא: פטרוכימיים - תמונת מצ ב - הסדר נדרש

אני הקטנתי החזקה היום אל תוך הירידות יצא מהלך מסחר טוב בדיעבד כי נסגר יותר גרוע, אבל השיקול שלי היה אחר.
    השקעתי בזמנו בפטרוכימיים אג"ח ג, תחת ההנחה שלבזן יש שווי אמיתי - אני מתחיל לתת משקל למה שהיה שם כל הזמן - וזה שלבזן עצמה יש בעיית חוב.

שימו לב שפטרוכימיים בסך הכל תיקנה אחרי בזן - אגח ג שהחזקתי מתנהג בסך הכל כמו מניית בזן וזו הבעיה, אולי בזן בזן מאוד ממונפת עם חור בתשקיף - למעשה המינוף שלה הוא שגרר אותה להפסד ברבעון האחרון הוצאות המימון שלה פשוט גדולות מידי. וזה אומר שכנראה לפעילות של בזן יש ערך - אבל אני לא משוכנע לגבי החברה עצמה שפשוט ממונפת מידי בשביל להרוויח לדעתי.

פטרוכימיים כרגע מזכירה את המצב של אחזקות-פיתוח מבחינת מי קודם למי (סיכוי סביר גם שתהיה הנפקת זכויות שידללו את פטרוכימיים), אני בשלבי יציאה מהפוזיציה באג''ח ד' באידיבי והכנסתי את אג''ח בזן ג' למעקב (כרגע עם 30% תשואה), הסיכון סיכוי בפטרוכימיים להערכתי מאוד גבוה, וכרגע זה נראה כמו סכין נופלת והתחתית לא נראית באופק. אני משוכנע שהמצב בבזן ישתפר, אבל עדיף קודם כל לחכות לראות לאיזה תחתית בזן תגיע.

עפ"י שווי בזן הנוכחי הנושיה הלא מובטחת של פטרוכימים שווה 0.

האם במצב שנוצר בימים אחרונים לא עדיף להשקיע באג"ח של בז"ן שהתחילו להיסחר בתשואות די אטרקטיביות (מבחינת סיכוי/סיכון)? זה באמת מתחיל להזכיר את הסאגה של איידיבי - אחזקות מול פיתוח. הפחד בפטרוכימיים כמובן הוא התסריט שבו בז"ן עצמה לא עומדת בתשלומי החוב וישנה השתלטות של נושי בז"ן על החברה כאשר נושי פטרוכימיים נשארים בלי כלום.
    מה שעוד שמתי לב (בלי להתעמק יותר מדי ואין לי מושג למה זה קורה) שאג"ח הכי ארוך של בז"ן (א') נסחר בתשואה נמוכה משמעתית מאשר שתי האג"ח הקצרות (ב' ו-ג'). כל הסדרות ללא שיעבוד.

אג''ח ג של בזן נכנס למצב של זבל ראוי והוא כבר זכאי לפוסט משל עצמו, בתשואות של היום ברור שעדיף לעשות שיפט לאג''ח בזן, אג''ח של פטרו כמו שטיבי ציין הוא אופציה מחוץ לכסף, אבל בניגוד לאחזקות כאן לא הבעלים ולא משקיע חיצוני ישימו כסף בפטרוכימיים, כי אין על מה לשים. מחזיקי האג''ח בפטרו צריכים להתפלל שלא יהיה הסדר בבזן ושכבר בדו''ח הקרוב בזן תציג שיפור רציני, אחרת יהיה אפילו יותר רע

שווי האגח הלא מבוטחת הוא כ-20% ולא 0 לפי מחיר של 1 ש"ח למניית בזן (אלא אם כן יהיה הסדר בו נלקחות מנייות בזן השייכות לפטרו לידי נושי בזן - מצב שלא נראה לי סביר נכון למצב כרגע )

ואכן אגח בזן נראה מאוד מעניין, בעיקר ג' לדעתי
    השאלה היא מתי להיכנס יש שם פאניקה מטורפת בכל הניירות
    וחטפתי מכה בכנף בגלל פטרו ו...

יש לשים לב כי בזן גייסה 400 מ' שח ביולי ולפי תחזית תזרים המזומנים שלה לא תיכננה לגייס חוב סוף בשנתיים הקרובות,

הטריגר האחרון היה העובדה כי בזן לא עמדה במספר התניות פיננסיות לחלק מהחוב שלה והיא קיבלה וויבר ( מכתב ויתור על ההתניות ) בתמורה לתוספת לריבית של 0.25% על החוב הזה

הפאניקה היא בעקבות כך שמרווח הייחס לפעילות העיקרית של החברה הוא כעת כ-0 ואף היה שלילי בחודש האחרון

יש לשים לב מנגד כי תמיד המרווח של בזן היה מעל המרווח ייחוס ובשל המידן והשפעת הגז הטבעי המרווח של בזן אמור להיות כ4$ מעל מרווח הייחוס

אם כן סימן השאלה העיקרי בעצם בתחזית תזרים המזומנים של בזן היא האם האם היא תצליח לייצור מוזמנים לפי התחזית שלה
    בואו נבדוק:

למחצית השנייה של 2013 בזן צופה תזרים מזומנים מפעילות שוטפת של 108 מ' $
    בזן מזקקת כ-35 מ' חביות בחצי שנה לכן היא צפויה לעמוד ביעד זה לפי חישוב של 35מ' חביות כפול מרווח ממוצע של 3$

אמנם הבעיה מגיעה בחישוב של 2014 בזן צופה תזרים מזומנים מפעילות שוטפת של 484 מ' $ אך אם מרווח אורל ישאר על 0 ( בניגוד לצפי של בזן ל3$ ) התזרים יהיה רק של כ-280 מ' $ יהיה הכרח או בפריסת חוב או בגיוס הון נוסף
    יש לציין כי מרווח אורל שלילי או אפסי לאורך זמן לא אמור להתקיים, וההנחות בסיס של בזן לא היו מוגזמות,מצד שני בזן ממש על חוט השערה מבחינה תזרימית, וכל מה שהולך בפטרוכימיים מצד אחד והעבר של ח"ל בנושא צים לדוגמא מצד שני לא עוזרים

אשמח אם מישהו יקח על עצמו לפתוח שרשור על בזן וניתוח האג"חים שלה. תודה. סביון.

לאחר הפסד ניכר בפטרו ו אשמח לשמוע שהגעתי לתחתית כלשהי .....נו קרוב. אשמח לדעת איך חישבת את ערכן של הבלתי מבוטחות ב ?20%

ציטוט פורסם במקור על ידי barnash צפה בהודעה
    לאחר הפסד ניכר בפטרו ו אשמח לשמוע שהגעתי לתחתית כלשהי .....נו קרוב. אשמח לדעת איך חישבת את ערכן של הבלתי מבוטחות ב ?20%
    לצערי אני לא יכול להגיד לך שזה התחתית
    כי שווי הבטוחות נגזר משווי המניה של בזן
    ומה התחתית של בזן קטנותי מלנבא

אבל הנה החישוב שלי

מזומנים 240
    מניות חופשיות 104
    שווי מניות חופשיות 104
    מניות משועבדות לפועלים ובראשית 321
    שווי מניות משועבדות לפועלים ובראשית 321
    חוב פועלים ובראשית 440
    יתרה מחוב פועלים ובראשית -119
    שווי נכסים חופשיים 225
    חוב ב 593.4
    חוב ג 235.1
    חוב ד 90.36
    בטוחות ב מניות - שווי 172.2
    בטוחות ג מניות - שווי 85.6
    בטוחות ד מניות - שווי 64.2
    חוב ב לא מבוטח 421.20
    חוב ג לא מבוטח 149.50
    חוב ד לא מבטוח 26.16
    חוב א 60.4
    חוב ה 176.3
    חוב ו 312.1
    1145.66
    יחס החזר לחוב לא מבוטח 19.64%

אני מציע שתעלו הגליונות האלקטרוניים לגוגל דוקס ובצעו שיתוף לכולם - כך יהיה מודל ברור שאפשר יהיה לבדוק אותו, ולעדכן אותו בקלות

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות