x

עמוד 1 מתוך 4 123 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 32

נושא: פטרוכימיים - תמונת מצ ב - הסדר נדרש

פטרוכימיים - תמונת מצ ב - הסדר נדרש

פטרוכימיים פרסמה את דוחותיה לרבעון השני של 2013 והדוח סותם את הגולל על "הסדר לייט" דחיה של תשלומים תמורת פיצויים כאלו ואחרים , אלא דורש הסדר עמוק הרבה יותר

הדוח של פטרוכימיים הוא מאוד פשוט להבנה - כל אחזקות החברה היום זה בז"ן

שווי בז"ן בשוק - כ 1 מליארד דולר
    שווי בז"ן עפ"י ספרי החברה - 1.5 מליארד דולר
    שווי בז"ן עפ"י אומדן שווי - סף מינימלי של 2.15 מליארד

כלומר נכסי פטרוכימיים בפועל הם -

30.4% מבז"ן - 1,040 מש"ח
    מזומן 240 מש"ח
    חוב למס (19 ) מש"ח
    סה"כ 1261 מש"ח

מול הנכסים , יש התחיבויות -
    לבנקים 435 מש"ח
    לאגח 1492 מש"ח
    סה"כ 1927

יש פער עצום של 666 מש"ח בין ההתחיבויות לנכסים, זה לבד סיבה מספיק טובה להסדר עמוק

מניתוח הנושים השונים , עולה תמונה מעניינת -

הבנקים - נושים מובטחים - 435 מש"ח
    אגחים לא מובטחים - 550 מש"ח (א, ה, ו)
    אגחים מובטחים חלקים:
    ב - חוב 579 , בטחונות 244 כיסוי 44%
    ג - חוב 235, בטחונות 122, כיסוי 52%
    ד' חוב 109, בטחונות, 77 , כיסוי 77%

כלומר מחוב לאגח בעלי בטחונות בפארי של 923 מש"ח, הבטחונות מכסים 443 מש"ח בלבד ומותירים 480 מש"ח ללא בטחונות

במילים אחרות, מכלל חוב פטרוכימיים רק 878 מש"ח מובטח, והיתר 1030 מש"ח אינו מובטח.

כלומר , עודף נכסים שיחולק לנושים ללא בטחונות הוא כ - 380 מש"ח , שמתחלק על 1030 מש"ח - 36% החזר , לפני הוצאות .

אינני רואה כל דרך סבירה להסדר אלא דרך אחת - מחיקת כל החוב הלא מובטח והפיכתו ל 100% הון מניות .

זה יצור "פטרוכימים חדשה", עם מבנה הון "סביר" (אם 70% מינוף זה סביר....) -

חוב מובטח - 880 מש"ח
    הון עצמי (אמיתי) 380 מש"ח

החוב המובטח צריך להיבנות כך שהתזרים מבז"ן, שיתחיל ב 2015 לכל המוקדם , ישרת את החוב.

במידה ואין וודאות ביכולת שרות חוב מ 2015 , צריך לפרק את החברה ע"י העברת הבטחונות לנושים המובטחים, וחלוקת מניות בז"ן + המזומן בקופה לנושים הלא מובטחים.

מה שאסור לעשות זה להתמהמה ולשרוף את המזומן בקופה - זה האינטרס של תעשיית ההסדרים שמתלכדת עם האינטרס של בעל השליטה למשוך עוד זמן , לצפות לנס ובינתיים להנות משכר ע"ח הנושים.

זה לא אתה שאמרת שבז"ן עם הגז מתמר והפצחן או איך שהם לא קוראים לבדיחה הזאת היא חברה טובה?
    מישהו אז אמר לי נפגש עוד 3 חודשים או משהו כזה, אני רק לא זוכר מי זה

http://www.s-maof.com/Forum/threads/14923-זרקור-פטרוכימיים-אגח-ו
    נערך לאחרונה על ידי מנהל טכני, 31.08.2013 בשעה 01:05

ציטוט פורסם במקור על ידי newbie צפה בהודעה
    זה לא אתה שאמרת שבז"ן עם הגז מתמר והפצחן או איך שהם לא קוראים לבדיחה הזאת היא חברה טובה?
    מישהו אז אמר לי נפגש עוד 3 חודשים או משהו כזה, אני רק לא זוכר מי זה

http://www.s-maof.com/Forum/threads/14923-זרקור-פטרוכימיים-אגח-ו
    אין שמחה כמו שמחה לאיד

ברצינות רגע, רבעון קודם שבזן גמרה ברווח קטן זה היה בגלל מרווחי זיקוק גבוהים במיוחד והרבעון הזה היא גמרה בהפסד בגלל מרווחי זיקוק נמוכים במיוחד.

עם פצחן וגז טבעי וכו, זו עדיין רולטה על מרווחי הזיקוק.

ל- tby

אני מתנצל לא יכול לענות לך כי משהו מחק את כל השרשור של הכמה תגובות בינינו.

מה שיפה שאין תעוד למה זה קרה, מי ואף לא בפרטי.

אין שמחה כמו שמחה לאיד
    זה יצא ככה כי ערכו לי את ההודעה, אין לי כוונה לשמוח על הפסד כספי של מישהו, נהפוך הוא, אני מאחל לו להחזיר את ההפסד כפול 10 זה רק עניין של צדק וחשיבה של אני יודע הכול.

ציטוט פורסם במקור על ידי jsphs7 צפה בהודעה
    ל- tby

אני מתנצל לא יכול לענות לך כי משהו מחק את כל השרשור של הכמה תגובות בינינו.

מה שיפה שאין תעוד למה זה קרה, מי ואף לא בפרטי.
    מי שמחק שיסביר למה בבקשה

האתר כולו היה למטה במשך זמן מה. יכול להיות שזה קשור (שהיתה תקלה והעלו את ה DB מגיבוי, או שסתם בגלל האיחוד עם האתר ששחקן מעוף קנה).

תיקון קטן (אבל משמעותי):
    50 מיליון ש"ח עודף בטוחות על התחייבויות לבנקים ולבראשית - תוסיף למזומן ולנכסים.

עודף בטוחות לא מוסיף לנכסים, אינני רואה השפעה על החישוב.

צריך לזכור שבאגח ד' היה פדיון ומנגד השתחררו שיעבודים, אך הפדיון+ריבית היה גבוה משחרור הבטחונות , כלומר יש היום קצת פחות נכסים ויחס ההחזר לנושים לא מובטחים ירד מעט.

לניובי - אכן אני חושב שבז"ן חברה טובה , אני גם מושקע בכסף אמיתי שם ובינתיים מופסד. השינויים בשער המניה לא משנים את תזת ההשקעה שלי, שאני בטוח בה. יחד עם זאת, פעמים רבות הייתי בטוח בניתוח שלי וזה התברר כטעות, הדוגמא האחרונה היא ההשקעה במניות קרדן NV - בהתחלה הרווחתי, אח"כ הפסדתי, החברה לא פועלת עפ"י התחזית שלי אז תזת ההשקעה השתנתה ואני בחוץ - אין בושה בלהיות בטוח, אין בושה בלטעות.אין בושה בלהפסיד כסף בהשקעה שלא עלתה יפה.
    אני רק לא מכיר מצב בו משקיע הופך מזומן להשקעה בנייר ערך ללא בטחון שהוא צודק. אם זה תהליך שאינו מלווה בחקר ובטחון , הרי זה הימור ובהימורים מפסידים.

ל - JSPH - כתבת כי הנושים הלא מובטחים לא יתנגדו לדחיית תשלומים אם יקבלו בטחונות מתאימים. אני שאלתי - אילו בטחונות החברה יכולה להציע ? איזה פיצוי אמיתי החברה יכולה לתת בגין דחיה?
    נערך לאחרונה על ידי tby, 01.09.2013 בשעה 17:39

ציטוט פורסם במקור על ידי newbie צפה בהודעה
    זה יצא ככה כי ערכו לי את ההודעה, אין לי כוונה לשמוח על הפסד כספי של מישהו, נהפוך הוא, אני מאחל לו להחזיר את ההפסד כפול 10 זה רק עניין של צדק וחשיבה של אני יודע הכול.

היי סורי, הייתי ציני מידי פשוט קראתי את כל השרשור עוד משנה שעברה היום כדי לקבל קצת פרספקטיבה לפני שנכנסתי לדוחות בזן פטרוכימיים.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות