x

עמוד 3 מתוך 14 ראשוןראשון 1234513 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 21 עד 30 מתוך 139

נושא: זהב ל - 800-900 דולר

מדוע אתה חושב שטעיתי?

מדוע אתה לא מסביר מאמר שהבאת בתור "הוכחה" למשהו? יכול להיות שאתה לא מבין אותו בעצמך?

על כל פנים, תמשיך ותקנה זהב, מתתין להתרסקות של השווקים, והיתר יפעלו הפוך וירוויחו....

אפילו ידידך הוותיק אודי הודה בעיקרון:

אני מסכים איתך כמובן לגבי העיקרון הכלכלי של העלות השולית=מחיר (MC=P) א
    אז הדיון הוא לא כמה שווה הזהב אלא מה עלות הכריה השולית שלו.

NEWBE טען שזה 1000 דולר, אני מעריך 800-900 דולר

אתה מוזמן להביא מקורות משלך למחיר השולי, אלא אם אתה דבק בטענה שזה לא רלבנטי בגלל "איכויות נסתרות"....
    נערך לאחרונה על ידי tby, 23.07.2013 בשעה 17:27

ומה העלות השולית של הדפסת שטר דולר?

אני לא יודע מה יהיה מחיר הזהב מחר, אבל אני יודע שזה מטבע ולא סחורה.

בל אני יודע שזה מטבע ולא סחורה
    אני מצטער. אתה לא יודע - אתה חושב שאתה יודע.

גם שזהב היה מטבע הוא היה בר המרה במשקלו לזהב - "הסטנדרטיזציה" שלו לצורת מטבע היתה בשביל למנוע את הצורך לשקול אותו שוב ושוב .

הרעיון של מטבע נייר בכיסוי זהב פשוט נועד למנוע 2 דברים:
    1. שעסקאות גדולות לא יחייבו אותך לבוא עם סבל
    2. שלא יהיו בעיות של זיוף - הרי הדבר הראשון שעשו לכל מטבי מזהב - זייפו אותו!

מכיוון שאין מחסור בזהב באדמה -זה רק שאלה של עלות לחלצו משם - אזי מחיר הזהב יהיה המחיר השולי של חילוצו מהאדמה . פשוט , קל , ברור ונכון.

כל היתר אלו סיפורים שכדאי כבר להתגבר עליהם.

הוא היה תמיד, וישאר תמיד סחורה.

ככל שישארו יותר "מאמינים" בזהב , שיהיו נכונים לקנות את הסחורה מעבר למחירה "ההוגן", כך יקח יותר זמן למחיר להתאים עצמו לשווי האמיתי.

בסיכומו של דבר, זו לא הפעם הראשונה שהיתה / יש בועה בזהב וגם לא הפעם האחרונה. מספיק להסתכל על הגרפים של ה 150 שנה האחרונות

ואם אתה מודאג מאינפלציה - יש נכסים שלאין שיעור מגנים עליך יותר טוב
    נערך לאחרונה על ידי tby, 23.07.2013 בשעה 19:29

ציטוט פורסם במקור על ידי eyal12 צפה בהודעה
    ומה העלות השולית של הדפסת שטר דולר?
    tby אם כך אייל אמור להיות צודק, לא ? השווי של השטרות המודפסים בעולם על ידי בנקים מרכזיים, יגיעו לדעתך לשווי ההדפסה שלהם בעתיד ?
    דעתי בלבד, תקנו אותי אם אני טועה.

הטבע האנושי הוא להילחם בשוק, על מנת להצליח בשוק יש להילחם בטבע האנושי.

אבי,

אני מקווה שזו לא שאלה ברצינות, אלא בבדיחות דעת.

אם זו שאלה רצינית - קצרה היריעה מלהרחיב חוץ מאשר שבעיקרון זה נכון - בטווח מאוד ארוך שווי מטבע מבוסס נייר שואף לאפס בגלל אינפלציה או פשיטת רגל של הגוף המנפיק (המדינה).

לדוגמה 100 דולר של 1774 הם 2,940,000 דולר של היום - אם היו צמודים למדד

בישראל, אינני רוצה אפילו לחשוב כמה לירה ישראלית היתה שווה היום אם היתה צמודה לאינפלציה

זו הסיבה מדוע לא נוהגים להחזיק כסף מזומן בצורה של שקים של שטרות בבית אלא משקיעים הכסף בנכסים נושאי תשואה הגבוהה מהאינפלציה.

כמשקיעים בזהב אתם מתבלבלים בין העובדה שהאינפלציה גורמת לכל המוצרים להתייקר - בין אם זה זהב או חצץ, שעת עבודה או שולחן לבין עליית ערך (ירידת ערך) שנובעת מסיבות אחרות - עלות הפקה (מחצבים), עלות גידול (גידולים חקלאיים) או עליה ברמת החיים שגוררת משכורות גבוהות יותר.

ה 100 דולר של 1774 ששווה היום כ - 3 מליון דולר, אם היה צמוד לגידול בעלות שכר העבודה היה שווה 54 מליון דולר! כלומר שכר העבודה עלה פי 18 יותר מהאינפלציה - תשווה את רמת החיים שלנו היום לרמת החיים ב 1774 ......

לכן השקעה במחצבים (זהב) תיתן, אולי, בטווח מאוד ארוך הגנה מאינפלציה ואולי קצת ערך נוסף אם מדובר במחצב שעלות ההפקה שלו גדלה יותר מהר מהאינפלציה מסיבות הקשורות מנדירותו - אך מכיוון שאינך מקבל כל תשואה על ההחזקה , יוצא שב 1774 קניתה זהב ב 100 דולר ושמרת על ערכו לאורך זמן - יש לך 3 מליון דולר, השקעת בכל דבר אחר שנותן תשואה -מאגח, מניות או מנדל"ן - יש לך בסדרי גודל יותר כשאתה לוקח בחשבון גם את אפקט הריבית דריבית.

עכשיו תחשוב שיש פריצת דרך טכנולוגית, וכריית זהב מבוצעת כולה ע"י רובוטים שעובדים 24/7 ועלות שהיא מזערית בהשוואה לעלות הפועלים היום, או שהיכולת לזהות מרבצי זהב משתפרת באופן דרמטי ועלויות חיפושי הזהב קטנות דרמטית - עלות ההפקה תרד ועימו ירד המחיר.

זה התרחש בחקלאות - המציאו את הקומביין - מחירי החיטה צנחו ו והם רחוקים מלהדביק את האינפלציה - מחירי החיטה יכולים קצת לעלות בגלל בצורת או סיבה זמנית אך בגלל שמחזורי התבואה הם קצרים - המחיר יחזור לעלות השולית מהר מאוד
    נערך לאחרונה על ידי tby, 23.07.2013 בשעה 21:53

TBY

אתה לא עונה לשאלה ששאלתי אותך מזמן: אם מחיר הזהב צריך להיות עלות חילוצו מהאדמה. למה מחיר הזהב הוא לא 0 ?

הרי מחיר חילוץ הזהב מהמרתפים בפורט נוקס, הבנק הפדרלי של ניו יורק, הבנקים בסין , שוייץ ורוסיה הוא בדיוק 0 . למה לטרוח ולכרות אותו בעלות של 800-900$ לאונקיה? כמויות הזהב במרתפים הללו שקולות לכמה עשרות שנים של כריה.
    נערך לאחרונה על ידי eyal12, 23.07.2013 בשעה 21:58

ציטוט פורסם במקור על ידי tby צפה בהודעה
    אבי,

יוצא שב 1774 קניתה זהב ב 100 דולר ושמרת על ערכו לאורך זמן - יש לך 3 מליון דולר, השקעת בכל דבר אחר שנותן תשואה -מאגח, מניות או מנדל"ן - יש לך בסדרי גודל יותר כשאתה לוקח בחשבון גם את אפקט הריבית דריבית.

מה יכלת לקנות ב 1774 שישמור על ערכו עד היום? משהו שתוכל להיכנס איתו לבנק ולקבל את ערכו היום ? אולי דירה בעכו (לפני המצור של נפוליאון, אני מקווה שהטאבו שומר רישומים מאז) ? אולי דירה בניו יורק (אז עיירה תחת השלטון הבריטי, לא בטוח שארה"ב מכבדת שטרי בעלות מאז)? אולי מניה בבורסה (איזה בורסה ואיזה מניה ...), אולי אג"ח של האימפריה העותמנית? או אולי של האימפריה האוסטרו-הונגרית? או אולי אגח בריטי שמגובה בגביית המיסים מהמושבות הבריטיות בצפון אמריקה (בעיקר יבוא תה)?

ואין כוונתי לניהול דינמי של נכסים, אלא לקניה של נכס ודגירה עליו. הדבר היחיד שיכולת לעשות זאת איתו זה זהב.
    נערך לאחרונה על ידי eyal12, 23.07.2013 בשעה 22:01

אין כוונתי לניהול דינמי של נכסים, אלא לקניה של נכס ודגירה עליו. הדבר היחיד שיכולת לעשות זאת איתו זה זהב.
    זו כבר תאוריה, לא פרקטיקה.

אם קניתה זהב ב 100 דולר 1774 וישבת עליו ויש לך 3 מליון דולר - הפסדת הון עתק

תזכור שהעבודה על מנת להרוויח את ה 100 דולר שווה היום 54 מליון דולר.

ב -1774 מי שהיה לו - השקיע ברכוש היכן שהוא התגורר ובעסקיו. ואת זה הוריש לילדיו.

אם ההון אינו מנוהל בחוכמה - הוא מתאדה - וזה מה שיקרה למי שקונה היום זהב ויוריש אותו לילדיו והם הלאה

שמע TBY, באמת שאפו.
    אתה מאגר ידע מדהים בגודלו ואיכותו.
    תודה שאתה משתף אותנו.

לילה טוב

tby תודה, ואיך זה שעלות כריה של הכסף הוא כמה דולרים בודדים ועלות כריה של זהב היא 800-900 דולר
    דעתי בלבד, תקנו אותי אם אני טועה.

הטבע האנושי הוא להילחם בשוק, על מנת להצליח בשוק יש להילחם בטבע האנושי.

תגיות בנושא זה

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות