x

עמוד 7 מתוך 10 ראשוןראשון ... 56789 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 61 עד 70 מתוך 91

נושא: אידיבי פיתוח - הסדר בחסות בית המשפט

ציטוט פורסם במקור על ידי newbie צפה בהודעה
    אתה טועה, הכול קומבינה אחת גדולה וכדי לטשטש את העקבות מציגים את ההחלטה כנוראית מבחינת החברה.
    השופט נתן לגביר הזדמנות לחשוב עוד חודשיים על ספין חדש ושוב אני אהמר שגם אי מכירת כלל ביטוח בעוד חודשיים ועדיין לא ישתנה דבר, ימשיכו לטחון את "האיש שבאמצע".

חבל על כל מילה שעוד כותבים על הפונזי הגדול בישראל, יותר טוב להשקיע את המאמץ בלמצוא אופציות למסחר בחו"ל כמו שהביא טיבי עם פאני מיי ופרדי מק, פה הכול רקוב.

כבר מסכימים לכך ששלוש רמות של הפירמידה כבר חדלות פרעון - ועכשיו רבים מה קורה עם הרביעית. אבל דנקנר כמובן עדיין בראש למרות שיש שלוש שכבות של נושים שיכלו להעיף אותו בקלות.

כל המבנה של פירמידה הוא מדהים בכוח שהוא נותן- אתה עושה שכבת מימון בלי נכסים אמיתיים ואם אתה פושט את הרגל הם לא מעיפים אותך מחשש שהשכבה מתחת תעשה אותו דבר והם ישארו בלי כלום.

אחרי זה שמגיעים לשכבה עם הנכסים אז בוכים לבית המשפט שפשיטת רגל שלהם תנשל את כל שאר הנושים ושחייבים לתת עוד צאנס לאיש מלמעלה למרות זה שהוא כבר הקריס שלוש חברות במעלה הפירמידה.

אני מסכים לגמרי שהשיטה מסריחה - אני לא כלכך בטוח שבחו"ל זה אחרת - אין לי בכלל הבנת מקרו של ארה"ב והכלכלה שלה והפוליטיקה והרגולציה ומה שהולך שם - אפילו החוקים של החברות קצת אחרים שם - לדוגמא שם קרן יורק לא נחשבת לאיזה חייזר מוזר.

אני רוצה כבר הרבה זמן להתחיל עם ארה"ב - אבל לדעתי עדיף להתחיל בהיקיפים קטנים ועוד כמה שנים להגיע לאחזקה משמעותית. אין מה למהר - השוק בארץ אותו *** שהיה גם שנה שעברה.

מקריאה של פס"ד שניתן עולות מספר החלטות בסוגיות משמעותיות לעתיד הסדרי החוב בישראל

1. לדעת בית המשפט , אין הכרח בהסכמת החברה בביצוע הסדר עפ"י סעיף 350
    2. ניתן לדון בחדלות פרעון של חברה , גם שמדובר בחדלות פרעון עתידית, שלא במסגרת תהליך פרוק

למעשה קיבל בית המשפט את כל טענות נושי פיתוח ונותן זמן מאוד קצר - הנחה כי עד 4/8/2013 תכונסנה אסיפות מניות ונושים של פיתוח לאשר הסדר

לגבי מינוי מפרק באחזקות - בית המשפט קבע שמכיוון שאין חשש להברחת נכסים או פגיעה בנכסי אחזקות , ולאור בקשת הנאמנים ובנק לאומי שלא למנות מפרק , הוא נעתר לבקשה וממנה משקיף לאחזקות .

נקודה משמעותית נוספת - ההנחיה להעביר את כל התשלומים שהיו אמורים להיות משולמים עד סוף אוגוסט לנאמנות מסתמכת על שורה של סימנים שמעידים כי פיתוח כבר לא סולבנטית - הערת עסק חי, הון עצמי שלילי, הקושי במימוש נכסים - כל אלו משנים את "מאזן הכוחות" והסעד - עצירת תשלומים - שסורב באפריל , נענה ביוני.

מה ניתן ללמוד מכך?

לדעתי, בית המשפט כבר הכריע , בינו לבינו, בסוגיה של סולבנטיות פיתוח. עצירת התשלומים מעידה על כך באופן ברור , וכן ההכרעות שניתנו לגבי האפשרות לכפות הסדר על החברה . זה מסר חד וברור לדנקנר וחבורתו , שאם נושי אחזקות / פיתוח לא יסכימו להסדר עם דנקנר, בית המשפט יפסוק להסדר בלעדיו.

יחד עם זאת, בית המשפט מעדיף לא "ללכלך ידיים" ולהכריע על הסדר - הוא מעדיף שהצדדים יסתדרו ויביאו הסדר מוסכם.

יחד עם זאת, בית המשפט מעדיף לא "ללכלך ידיים" ולהכריע על הסדר - הוא מעדיף שהצדדים יסתדרו ויביאו הסדר מוסכם.
    למה המיסים שלנו צריכים לממן מוסד חסר שיניים שלא עושה את עבודתו? מה זה לא רוצה להתערב?
    למה שמשהו ישתנה(חוץ מריקון הקופות המתמשך באידיבי על שלל הפירמידה שלה) בחודשיים שפסק בית המשפט שלא קרה עד כה? למה ההתניה היא בכלל מכירת כלל ביטוח ולא גיוס הון? הרי למכור את כלל ביטוח גם הנושים יכולים ואפילו בצורה הרבה יותר רווחית מאשר הלחץ שהגביר יהיה מצוי בו. תביא כסף או תן תמפתחות...

חוץ מכותרות בית משפט לא שווה אג', רק לחשוב על חברות זרות ששקלו להשקיע/לסחור בישראל אחרי שהם יקראו את הפארסה הזאת הם יעשו פרסה, הרי אם בית המשפט לא תומך בבקשה לגיטימית של נושים ואין חוק רק דחייה אחר דחייה הם בטח לא ירצו לבוא לשחק במשחק מכור מראש.
    נערך לאחרונה על ידי newbie, 09.06.2013 בשעה 19:47

הנאמן רצה כבר לחגוג על דחית תשלומים לאגח ח'. אתם מתעלמים מהבנקים. הם קיבלו אישור לפעול יחד למציאת הפתרון. מבחינתם הם יעשו כעת הכל כדי שהחברה תמשיך לפעול כולל הלוואה נוספת בתנאי כי הנושים יסכימו לפריסת החוב. לכן אני חושב שאם נוחי לא יצליח למכור את כלל במחיר סביר הבנקים יעזרו לו.

עכשיו זה השלב עם הפוטנציאל הכי הרסני - כל אשראי שהבנקים ייתנו עכשיו יהיה עם בטחונות של 150-200% לייתר בטחון, ואולי אפילו אם התניות שהוא מחליף בעיקר חוב של בנקים.

אני אשמח לטעות כאן, אבל להבנתי זה מה שקורה כשחברה על הסף של קריסה מנסה לקבל הלוואה.

לכן אני חושב שאם נוחי לא יצליח למכור את כלל במחיר סביר הבנקים יעזרו לו.
    למרות שהחונטה של נוחי שמנהלת את הבנקים בישראל רוצים מאוד לעזור לו, הם לא יעזו לעשות זאת כשכל העולם פוקח עליהם עיניים בנושא זה.

חוץ מזה קטן על הגביר ספין עם הבנקים, חכו חודש וורן באפט עומד אצלו בתור להשקיע.

לענ"ד הנציגות לא תתפשר מרצון על שום חלופה שכוללת את דנקנר בפנים, וזה כמעט לא משנה איזה אשראי הבנקים או אלשטיין יספקו לו. הם רוצים דם. מה שמותיר לנו שני תסריטים עיקריים: דנקנר מצליח או לא מצליח למכור את עסקי הביטוח במחיר סביר ובזמן שנקבע.
    כיוון שהשופט רמז שלא יינתנו ארכות, כל מה שנותר לראות זה עד כמה הצהרות הכוונות שדובר בהן היו ריקות מתוכן או שלא. כללביט זה לא חנות מכולת, וגם חנות מכולת לפעמים לוקח יותר מחודשיים למכור.

נראה שאתה שותה כוס רעל או שתיים כל יום.לא נתקלתי עד כה באדם מתוסכל ,מריר.מלא ארס,ציני ומרושע כמוך.תעבור על התשפוכת שלך בפורום ,אם לא הסתכלת בראי

כמובן שהכוונה היית לnewbi

טוב, לא היה לי זמן בחודש האחרון להתייחס להחלטה בבית המשפט,
    אז נתחיל בהחלטה של השופט אורנשטיין, בעיני החלטה הזויה ונעדרת כל בסיס בחוק הישראלי, השופט פוגע בחברה ובנושים בעקבות הפסיקה שלו, השופט בעצם החליט לא להחליט ומשאיר את הצדדים תלויים באוויר עד סוף אוגוסט, מה זה לתת לחברה חודשיים לממש נכס בחופזה? ואם אידיבי יצטרכו עוד חודשיים? ואחר כך עוד זמן? הרי בגלל זה, אם אידיבי תהיה עם הגב אל הקיר, אידיבי יכולה לקחת הלוואת נשך של מיליארד עד מיליארד וחצי כמו סקיילקס מקרן KKR למשך שנה בריבית של 10% עם בטחונות של כלל ביטוח, ולהחזיר את ההלוואה ברגע שימכרו את כלל ביטוח אפילו בעוד שנה או שנה וחצי... ומה יעשה השופט הנכבד אז? הרי הוא קבע שפיתוח כרגע סובלנטית רק יש בעיה בתזרים, אז הנושים ימשיכו לשים את הכסף בנאמנות עוד שנה, שנה וחצי עד שנראה אם אידיבי חדלת פרעון?! בדיחה כזאת לא מצחיקה לא ראיתי כבר הרבה זמן בשוק שלנו.
    טוב עשו אידיבי בערעור לעליון וגם בנק BNP, אולי לכמה שופטים בעליון יהיה יותר שכל מהשופט אורנשטיין, שכנראה נהנה מההמולה סביבו, ואולי בגלל זה מושך את הקרקס הזה כמה חודשים.
    כמו שאמרתי בזמנו, רק הנושים של פיתוח בעצמם יכולים להכניס גול עצמי ולתקוע את הכסף שמגיע להם בזכות, שיעלה עובש בנאמנות לכמה חודשים...לקרן יורק זה לא כל כך אכפת, אבל משקיעים פרטיים שצריכים כסף, תקועים עכשיו עם אגח לא סחירות.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות