x

עמוד 2 מתוך 2 ראשוןראשון 12
מציג תוצאות 11 עד 16 מתוך 16

נושא: רגע לפני הוזלת מחירי הנדל"ן

ציטוט פורסם במקור על ידי tby צפה בהודעה
    אני לא מסכים בכלל. לחרדים תמיד חילקו קרקעות בחינם מעבר לקו הירוק [מי שעקב אחר עלילות המכרז בחריש מבין את העקרון] וללא חרדים בתשלום סימלי - Q
    ....

צר לי שאני מתייחס רק לנקודה זו.

אבל, למה לחזור על השמצות שלא רק שהם נטולות בסיס, אלא יותר מכך - הם מופרכות מהבסיס.
    אני כן עקבתי אחרי עלילות המכרז בחריש !!!
    הידעתם שהחרדים לא רק שלא קבלו אותה בחינם אלא רצו לשלם על חריש כמעט כפול?
    בעצם למה לי לומר, קבלו כתבה מגלובס שזכתה רק ל 35 תגובות
    http://www.globes.co.il/news/article...did=1000816171

המדינה הפסידה 123 מליון שקל !!! ופסלה את החרדים !

כל כתבה אחרת בנוגע לחרדים וחריש זכתה לפי עשר יותר תגובות.

כולם ידקלמו שהמדינה נותנת לחרדים קרקעות בחינם, לבדוק עובדתית לא בא בחשבון.

שבוע טוב לכם !
    נערך לאחרונה על ידי pinchasf, 16.02.2013 בשעה 22:04

אבל, למה לחזור על השמצות שלא רק שהם נטולות בסיס, אלא יותר מכך - הם מופרכות מהבסיס.
    אני כן עקבתי אחרי עלילות המכרז בחריש !!!
    הידעתם שהחרדים לא רק שלא קבלו אותה בחינם אלא רצו לשלם על חריש כמעט כפול?
    אם עקבת אחרי העלילות של המכרז, כנראה זה היה רק מהדקה ה - 90 , ולא מההתחלה.

ההתחלה של חריש היתה בתוכנית לישוב קהילתי - כך שווק למי שגר בו היום.

בעקבות לחצי הדיור במגזר החרדי, "החליט" משרד השיכון (ומי היה שר השיכון?) כי חריש תהיה עיר לחרדים וכך החל בתכנון עיר חרדית - בתי ספר לבנים בנות בהיקפים שמתאימים למשפחות גדולות, מקוואות, בתי כנסת וכל צרכי הציבור החרדי , גובה בנינים נמוך - וכך העיר תוכננה.

לא רק כך, משרד הפנים לא איפשר לערוך בחריש בחירות מוניציפליות - המקום נוהל ע"י שליח משרד הפנים (ומי היה שר הפנים), כדי לאפשר את התכנון "לחרדים בלבד"

שרצו לצאת לשיווק הקרקע לחרדים בלבד, פנו התושבים החילוניים לבג"צ שקיבל את טענותיהם שלא יעלה על הדעת שהשיווק, במחירי ריצפה, יהיה לחרדים בלבד - וכך נולדו המכרזים הפומביים. [ בשטחים אי אפשר לפנות לבגצ בנושא זה וכך אפשר לבנות יישובים סקטוריאלים ע"ח משלם המיסים]

מכיוון שהחרדים ראו בחריש "עיר שלהם", כל העניין של מכרז פתוח לא הוטמע אצליהם - כי לא רגילים לעניין - הם התארגנו וניגשו למכרז עם הצעות מתואמות - שזה לא חוקי.

שוב פנו החילונים וטענו כי העניין אינו חוקי - וטענתם התקבלה.

פועל יוצא של ביטול הצעותיהם של העמותות החרדיות היה כי הזוכים בקרקע זכו במחיר יותר נמוך, ולכן המדינה "הפסידה הכנסות"

למעשה, המדינה הרוויחה על הקרקע בתהליך המכרז לאין שיעור יותר לעומת התכנון המקורי של משרדי השיכון והפנים לשווק את הקרקע לחרדים בלבד. יתרה מזו, קבלנים שזכו שמקום העמותות החרדיות יבנו לקהל מעורב וכנראה לא יהיה צורך בבניה, במימון מדינה, של חלק גדול "ממבני הציבור" הייעודיים - כך ש"הרווח" למדינה גדול עוד יותר

המכרז שבוצע בסופו של דבר בחריש, ופסילת העמותות החרדיות הוא אות ומופת לשלטון החוק במדינה והרצון להוזיל את מחירי הדיור לכולם. אני רק "תמה" על משרד השיכון שלאור מצוקת מחירי הדיור לא השכיל לתכנן הרחבות משמעותיות של ערים נוספות - ולציבור הרחב . מכיוון שרק חריש תוכננה , ותוכננה לציבור חרדי (6% מהציבור) - זה מדגים את האימפוטנטיות של הממשלה בטיפול במצוקת הדיור בישראל, ועד שזה לא יפתר, מחירי הדירות פשוט לא יירדו

נדל"ן

אני לא חושב שמחירי הנדל"ן גבוהים בגלל ביקושים - הרי בעשור לפני שפישר הוריד את הריבית הם היו יציבים.

הבעיה היא שההשקעה בנדל"ן כמעט ואינה ממוסה ולאחר הורדת הריבית של פישר הפכה אטרקטיבית יותר מפקדונות בבנקים ואג"ח מדינה. נכסים שנתפסים (בצדק או שלא בצדק ברמת סיכון דומה), לכן אני מניח שהערך ההוגן של דירה להשכרה ימשיך לטפס, עד שנגיע לנקודת שיווי משקל עם אג"ח מדינה ופקדונות בבנקים.

כלומר על מנת להוריד את מחרי הנדל"ן יש או להוריד את התשואה מהשכרת דירות או להגדיל את התשואה של השקעה בבנקים. ולכן לדעתי האפשרויות הן:

1. העלאת ריבית בנק ישראל.
    2. הורדה משמעותית של מס רווחי הון.
    3. העלאת מס שבח ומיסים על השכרת דירות.
    4. בנייה המונית של דירות.

לגבי 4 אני לא בטוח שזה אפשרי פשוט בגלל שקצב בניית הדירות הוא נגזרת של המון גורמים בהם כמות הכסף במשק וזמינות של חומרים ופועלים.
    בשביל לבנות דירות הרבה יותר מהר אנו צריכים שהבנקים ייתנו הלוואות יותר גדולות לקבלנים ויגדילו את הסיכון שלהם - אבל פישר תופס את הסיכון של הבנקים כגדול מידי גם ככה ולכן דורש מהם להגדיל הון עצמי ובטחונות על משכנתאות.

אז לפחות גורם אחד שאינו בשליטת הממשלה החדשה שהוא כמות האשראי שיזמים יקבלו לא סביר שיגדל.

מצד שני אל חשש לגבי זה, שכן 'ביקושים כבושים' לדעתי הם אגדה, כיוון שלא הייתה עליה גדולה לארץ או Baby boom, אזי המחסור בדירות למגורים נובע בעיקר בגלל שהן הפכו להיות אלטרנטיבה אטרקטיבית לבורסה.

ציטוט פורסם במקור על ידי tby צפה בהודעה
    אם עקבת אחרי העלילות של המכרז, כנראה זה היה רק מהדקה ה - 90 , ולא מההתחלה.

ההתחלה של חריש היתה בתוכנית לישוב קהילתי - כך שווק למי שגר בו היום.

בעקבות לחצי הדיור במגזר החרדי, "החליט" משרד השיכון (ומי היה שר השיכון?) כי חריש תהיה עיר לחרדים וכך החל בתכנון עיר חרדית - בתי ספר לבנים בנות בהיקפים שמתאימים למשפחות גדולות, מקוואות, בתי כנסת וכל צרכי הציבור החרדי , גובה בנינים נמוך - וכך העיר תוכננה.

לא רק כך, משרד הפנים לא איפשר לערוך בחריש בחירות מוניציפליות - המקום נוהל ע"י שליח משרד הפנים (ומי היה שר הפנים), כדי לאפשר את התכנון "לחרדים בלבד"

שרצו לצאת לשיווק הקרקע לחרדים בלבד, פנו התושבים החילוניים לבג"צ שקיבל את טענותיהם שלא יעלה על הדעת שהשיווק, במחירי ריצפה, יהיה לחרדים בלבד - וכך נולדו המכרזים הפומביים. [ בשטחים אי אפשר לפנות לבגצ בנושא זה וכך אפשר לבנות יישובים סקטוריאלים ע"ח משלם המיסים]

מכיוון שהחרדים ראו בחריש "עיר שלהם", כל העניין של מכרז פתוח לא הוטמע אצליהם - כי לא רגילים לעניין - הם התארגנו וניגשו למכרז עם הצעות מתואמות - שזה לא חוקי.

שוב פנו החילונים וטענו כי העניין אינו חוקי - וטענתם התקבלה.

פועל יוצא של ביטול הצעותיהם של העמותות החרדיות היה כי הזוכים בקרקע זכו במחיר יותר נמוך, ולכן המדינה "הפסידה הכנסות"

למעשה, המדינה הרוויחה על הקרקע בתהליך המכרז לאין שיעור יותר לעומת התכנון המקורי של משרדי השיכון והפנים לשווק את הקרקע לחרדים בלבד. יתרה מזו, קבלנים שזכו שמקום העמותות החרדיות יבנו לקהל מעורב וכנראה לא יהיה צורך בבניה, במימון מדינה, של חלק גדול "ממבני הציבור" הייעודיים - כך ש"הרווח" למדינה גדול עוד יותר

המכרז שבוצע בסופו של דבר בחריש, ופסילת העמותות החרדיות הוא אות ומופת לשלטון החוק במדינה והרצון להוזיל את מחירי הדיור לכולם. אני רק "תמה" על משרד השיכון שלאור מצוקת מחירי הדיור לא השכיל לתכנן הרחבות משמעותיות של ערים נוספות - ולציבור הרחב . מכיוון שרק חריש תוכננה , ותוכננה לציבור חרדי (6% מהציבור) - זה מדגים את האימפוטנטיות של הממשלה בטיפול במצוקת הדיור בישראל, ועד שזה לא יפתר, מחירי הדירות פשוט לא יירדו

הרבה גורמים לעליית מחירי הנדל"ן, הריבית הנמוכה, המשקיעים מחו"ל ומסת המיסים שהאוצר נהנה ממנו מכל עיסקה. הרי הנדל"ן הוא אולי הקטר המוביל כמעט את כל הענפים, והשירותים במשק, הבנקים הממנים את חומרי הגלם והיבואנים, את כל תעשיות הבניין, חברות קבלני העובדים, הקבלני הבנין בתחילה ואח"כ את הקונים. במצב שחלק מחברות הנדל"ן המרכזיות מבצעות "תספורות" (הרי הן כבר מזמן במצב של פשיטת רגל) ובחסות ההסדרים יכולות להמשיך את פעולתן כאילו הצמיחה היא טבעית, הבלוף הזה כנראה רגע לפני הפיצוץ. הגזירות הכלכליות בדרך, ה"אזרח המיסכן" כנראה הולך לחטוף מכל הכיוונים, גם כי המדינה בהפסדים של למעלה מ-40 מיליארד אך גם המגזר הפרטי שרבות החברות כבר מזמן ,לא כל כך צומחות, והבנקים עצמם שהנגיד לא אחת קרא להם לדאוג להלימות הון שכנראה צפה במחיקות וכנראה הם כבר לא מרווחים כל כך הרבה בהתחשב במשכורות שהם מחלקים לבכירים כאילו מדובר ב"אלופי העסקים".
    את שינויי ערך הדירות לא ניתן למדוד כל יום ובדירות בעלי ערך מעט גבוה ערך השכירות זניח יחסית לאג"ח הממשלתי. הרי כדאיות ההשקעה בנדל"ן שכזה הולכת ויורדת עם כל עליה. עליית מחירי הנדל"ן הוא אינטרס של הממשלה וכך ישאר המצב. לפני מספר שנים 2011 כבר יצאו בממשלה בהכרזה על ירידת מחירי הנדל"ן ובעיצה מהנגיד "רק שלא ירדו כל כך מהר". נו...מה קרה?! אז אמרו . גם כעת אומרים ! זה בסדר "עולם כמנהגו......"!

עושים הכל....
    עוד כתבה מעניינת על מחירי הנדל"ן, בפוקוס על שכירות.
    http://www.themarker.com/realestate/1.2010756

ושוב 70 שנה אחרי חוזר העניין של היהודי שיושב על קופת העולם ולוקח את כל הכסף.
    חבל TBY שאתה נגרר להסתה זולה.
    אולי תברר קודם כמה שנים התיכנון בחריש היה תקוע כי אף אחד לא רצה לבוא לגור שם?
    נראה עכשיו את הקבלנים החילוניים מוצאים מה לעשות עם הדירות שם.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות