x

עמוד 1 מתוך 5 123 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 46

נושא: אידיבי פיתוח - אגחים / הורדת דרוג

Hybrid View

אידיבי פיתוח - אגחים / הורדת דרוג

אחרי שכבר ברור שהמוצא היחידי של אידיבי אחזקות זה הסדר הכולל תרומת בעלים ותספורת משמעותית - וההסתברות שזה יתרחש אינה גבוהה, עוברת תשומת הלב לאידיבי פיתוח.

בזמן שחלף משיאו של המשבר עלו אגרות החוב הארוכות של פיתוח בכמעט 100% (לעומת כ - 30% באחזקות) - עובדה המעידה על ההבדל התהומי בין פיתוח (נכס הבסיס) לאחזקות (האופציה).

הורדת הדרוג ע"י מעלות קוצבת את זמנה של פיתוח - 3 חודשים להורדת דרוג נוספת ל CCC אם לא יהיו הסכמות עם הבנקים לגבי התניות פיננסיות וכ -6-9 חודשי חסד לשפר את נזילותה .

נוסף לצרות האוביקטיביות בפיתוח, הבעיות באחזקות משפיעות לא פחות - ולרעה. האפשרות הסבירה כי אחזקות תיכנס למערבולת של מו"מ להסדר שאינו מוליך לשום מקום ומחזיקי האגח של אחזקות ימנעו מהדרקטוריון של אחזקות לבצע פעילות בפיתוח - וכך כל הפרמידה תשותק עד שיתבהר מי בעל הבית. במקרה כזה , הבנקים הנושים של פיתוח יאלצו לנקוט בצעדים משפטיים להבטיח את זכויותיהם - שיגרום לזכותם של בעלי האגח של פיתוח להעמידם לפדיון מוקדם.

אל שיתוקה הקרוב של ההנהלה, מצטרף הקושי לממש נכסים, בכל הרמות של הפרמידה , ואינני צופה שינוי ב- 6 חודשים הקרובים - נוחי מצפה למכור במחירי שיא, לקונים די ברור ש"מחר" אפשר יהיה לקנות את הסחורה יותר בזול, וזה לא ישתנה עד שנוחי לא יוחלף.

[כולל העסקה של העברת כלל ביטוח לכור - אינני רואה את בעלי מניות (המיעוט) של כור מסכימים לשלם "פרמיית שליטה" - הרי מה היא "פרמיית שליטה" - זו פרמיה שהרוכש שליטה מוכן לשלם כי מניח שיצליח להשביח הנכס - במכירת כלל ביטוח לכור אין באמת העברת שליטה - זה שבעלי השליטה של כור מוכנים לשלם פרמיית שליטה זה רק בגלל שהם גם בצד המקבל של הפרמיה.....
    אם הנהלת אידיבי פיתוח פיתוח תבקש מחיר הוגן (שווי שוק) לכלל ביטוח + תשלום מותנה ביצועים של כלל שנתיים קדימה - עיסקה כזו יכולה להתקבל בברכה בכור, אך יהיו לה מתנגדים בקרב בעלי החוב של פיתוח - יתכן שזה יהיה פתח ל"מיני הסדר" בפיתוח - פדיון מוקדם מסויים מתמורות המכירה, מתן שיעבודים ליתר - אך זה בלתי אפשרי בלי בעל בית ברור באחזקות.]

ככל שהזמן יחלוף יתרחשו שני דברים מנוגדים - הערך הנכסי של פיתוח יעלה ונזילותה תרד - והמוטיבציה של בעלי החוב פשוט להשתלט על נכסי פיתוח - תגדל.

התרחיש המתואר לעיל הוא לדעתי הסביר ביותר, יתכנו תרחישים טובים ממנו - הסדר באחזקות, מכירת כלל ביטוח, אפילו פרוק כור וחלוקת הונה לבעלי מניותיה - אך הם כרגע פחות סבירים בעיני.

בהנחה שהתסריט הוא השתלטות בעלי החוב של פיתוח על נכסי פיתוח בטווח זמן של כשנה , הרי אין לצפות לתשלום פארי על האגח ולכן אומדן של 75%-90% מפארי ישרת כטווח אפשרי של החזר במקרה של פרוק.

לאור זאת ראוי לשאול השאלה - מה לעשות עם האגחים של פיתוח ?

במונחים של סיכוי/סיכון, הסיכון די ברור - תוך 3 חודשים הורדת דרוג (התניות פיננסיות) או תוך 6 חודשים הערת "עסק חי" (נזילות נמוכה) שיביאו להפסקת תשלומי האגח. במקרה כזה , אין ספק שמחירי האגחים ירדו אל מתחת לערך בפרוק - כלומר מי שירצה יוכל לקנותם יותר בזול ולהיכנס להסדר "בעיניים פתוחות" ובמחיר כניסה טוב יותר.

לאור זאת אגחים "קצרים" של פיתוח מסוכנים ביותר, אך גם הבינוניים בעייתיים במקרה של עצירת תשלומים.

מה הסיכוי בארוכים יותר? - בהסתכלות של 6 חודשים קדימה , קשה לי לראות המשך שיפור במחירי האגח אל מול ההתרחשויות ברקע - מו"מ להסדר באחזקות, איום על הורדת דרוג וכו' . גם אם יהיו הפתעות חיוביות בכל הגזרות אינני צופה שהאגחים של פיתוח יגיעו לתשואות של האגחים של דיסקונט השקעות - דיסקונט השקעות ו' (ארוך) נסחר ב 8.66% מול פיתוח ט' (פחות ארוך) שנסחר ב - - 13.66% כך שהסיכוי די מוגבל

בסיכומו של דבר, אני בדעה שבעת הנוכחית, הסיכון באגחי פיתוח עולה על הסיכוי ובהסתברות גבוהה תהיה נקודת כניסה טובה יותר , לפיכך אני לוקח את הרווח הנאה בפיתוח ומעביר חלקו לדיסקונט השקעות

לאור התנגדות מסתמנת של האוצר לעסקת כלל ביטוח אני לא רואה מה ימנע את ה״ירידה בנזילות״. לדעתי הצעד המתבקש האמיתי הוא מיזוג של כור ודסקש. יעביר מזומן מיידית לפיתוח שמחזיקה 13% ויחזק את ההון של דסקש שגם כך כבר יכולה לחזור לגייס הון בהנחה שתתן מניות כביטחון. הרי מי לא יסכים לקחת כ-5% עם בטחונות של סלקום/ שופרסל וכו׳. בקשר ליציאה מאגחים של פיתוח אני לא כל כך בטוח כי לטעמי האגחים במחירם הנוכחי אפילו מגלמים רווח הון במקרה של פירוק ואני אף פעם לא הייתי מאלו שמנסים לתזמן את השוק.

מחזיקי אג''ח פיתוח חיים בחלומות אם הם חושבים שיוכלו לעשות משהו בבית המשפט,במיוחד עם הון חיובי בדו''ח הקרוב, כל שופט מקצועי ישטוף את מחזיקי האג''ח ויזרוק אותם מכל המדרגות.
    הערת עסק חי וחדלות פרעון אין להם קשר להון חיובי או שלילי, בוודאי לא בחברת אחזקות.

כבר היינו בסרט הזה עם אחזקות, אז דנקנר לא רצה בכלל להגיע לבית משפט ונכנס למו"מ על הסדר למרות "שהכל בסדר" ו - "לא מדברים על תספורת" (למרות שרינמט היה מאוד אופטימי לגבי הצלחתו - כי היה מזומן בקופה לתשלום הריבית ונוחי הבטיח שלא תהיה תספורת....)

מי שרוכש את האגח הקצר - מהמר בכספו, לפחות בטווח קצר.

אם בבית משפט החברה תמרח את המחזיקים ואת השופטת.. מה יעשו? הם יערבבו את כולם עם שקרים על השבחה ומימושים ושווי נמוך מהשווי הראלי ושאר ירקות. בית המשפט לא יהיה אמיץ מספיק לצערי
    בית המשפט ימנה מומחה . המומחה יראה את המציאות ויקבע כי נדרש הסדר על מנת להגן על הנושים - אסטרטגיה של "נסמוך על השוק מחירי המניות יעלו" היא לא אסטרטגיה טובה לנושים . ביה"מש יתן פרק זמן למו"מ שבמהלכו יגיעו להסדר.

אגב - נושי אחזקות צרכים לנצל זאת ולהכניס את אחזקות לפרוק. הסדר בפיתוח בחסות בית המשפט זו האופציה הכי טובה שלהם
    נערך לאחרונה על ידי tby, 07.03.2013 בשעה 13:08

ציטוט פורסם במקור על ידי tby צפה בהודעה
    כבר היינו בסרט הזה עם אחזקות, אז דנקנר לא רצה בכלל להגיע לבית משפט ונכנס למו"מ על הסדר למרות "שהכל בסדר" ו - "לא מדברים על תספורת" (למרות שרינמט היה מאוד אופטימי לגבי הצלחתו - כי היה מזומן בקופה לתשלום הריבית ונוחי הבטיח שלא תהיה תספורת....)
    אני מבטיח לך שאם דנקנר היה הולך לבית משפט, השופטים היו נותנים לו לשלם את הריבית וגם את הזמן לגייס כסף ומושיבים את בעלי האג''ח בשקט, אבל הלהיטות של מחזיקי האג''ח להסדר עשתה רק טוב לדנקנר.
    בוא נגיד שהיו הולכים לבית משפט והשופט היה נותן את הזמן לנוחי (ואם יש לך השכלה משפטית אתה צריך להבין שאין מצב לפסיקה אחרת), מה היה קורה? עם האופציה של אלשטיין נוחי היה קונה לעצמו זמן לשנה, עד יוני 2014.
    עכשיו, עם ההסדר הקרוב, בעלי האג''ח מוציאים את נוחי גבר, שהוא מזרים מבחוץ 275M (שהוא היה מזרים בכל מקרה בשביל לשמור את השליטה בחברה) ונוחי מקבל זמן לשלוש שנים לפחות, אז בוא תגיד לי למה שנוחי לא יבצע תספורת אם בעלי החוב מתחננים לאחת כזאת?! גם אני בתור בעל החברה הייתי פועל ככה בדיוק, נוחי שיחק מושלם על הקלף שלו (אלשטיין) ועשה בית ספר למחזיקי האג''ח.
    דבר נוסף, אני לא ממליץ לקנות את האג''ח הקצר של פיתוח, כי למרות מה שאמרתי מקודם שאין לבעלי החוב בפיתוח קייס בבית משפט (וטיבי שוב בשבילך, אין להם), זה לא אומר שבעלי החוב בפיתוח לא יתנהגו כמו בעלי החוב באחזקות וירצו תספורת יפה משל עצמם, ושוב, אם אני נוחי ובעלי החוב שלי מתנדבים להסתפר, אז למה לא למלא את משאלתם? אבל שוב, במצב של הסדר, נוחי יהיה בעמדת כוח, כי הוא לא נמצא בהפרה של תשלומים, ואם התספורת שידרשו בעלי פיתוח תהיה לרוחו של נוחי (למשל להמיר חוב של 1G עד 2G ל30% עד 40% ממניות פיתוח) אז המספריים יעברו גם לבעלי החוב בפיתוח... ובעלי האג''ח הקצר יהיו בבעיה, ואם לא תהיה הסכמה על התספורת, עם המכירה של כלל, לנוחי יהיה שקט לשלוש שנים גם בפיתוח.

עפ"י הפרסומים לאחרונה, מחזיקי האגח של פיתוח מתנגדים לכל המהלכים של "הצפת ערך" ו"הגדלת נזילות" בפיתוח - קרי - פיצול שופרסל ומכירת כלל ביטוח לכור.

נציגות האגח מסמנת מטרה ברורה -חוץ מקבלת הדוידנדים שחולקו בעבר - גיוס הון לפיתוח או ע"י הבעלים (אין סיכוי) או הכנסת משקיעים חדשים.

בינתיים הכל מתנהל באמצעות מכתבים מעו"ד , אך שעון החול הולך ואוזל

"הרעשים" שעושה הנציגות בפיתוח מן הסתם משפיעים על היכולת לגבש הסכמות באחזקות - לדעתי סוף פברואר יגיע ואחזקות יבקשו "הארכה" לאופציה של אדלשטיין והנציגות באחזקות תגיע לרגע האמת.

הפיקוח על הביטוח אינו מאשר מכירת כלל ביטוח לכור - ובכך נסתם הגולל על נסיפור הזה.

עכשיו אין ברירה - צרכים למצוא קונה חיצוני לכלל ביטוח במחיר ראוי [עכשיו נראה מי משלם "פרמיית שליטה...] ולעשות זאת מהר מאוד - הורדת דרוג עקב קשי נזילות היא במרחק 3-6 חודשים .

את יתרת האחזקות הכלל תעשיה מכרה פיתוח בלחץ מתחת למחיר השוק האם ניתן יהיה למצוא בזמן קצר קונה לכלל ביטוח ?

לדעתי לא - כלל ביטוח עומדת למכירה כבר זמן רב וקונים אין.

פיתוח אגח 8
    פירעון מלא בעוד חודשיים
    10% רווח (תשואה לא רלוונטית לאגח כה קצר)
    50 מליון שקל כל הסידרה
    אני חושב / מהמר שישלמו
    קניתי קצת

אלון

לדעתי יש צורך להבדיל בין הקומות השונות בפירמידה. מי יהיה בעלי המניות באי די בי אחזקות בנק לאומי או גנדן זה כבר פחות מעניין (או הזמן שבו זה היה מעניין חלף)....לדעתי האישית אלשטיין לא ישקיע (אין שום הגיון כלכלי בהשקעה הזאת ולפי ההתנהגות גם אם ההשקעה היא חברית אז אני לא רואה פה חיבור). ההשקעה המתוכננת של אלשטיין הייתה אמורה לתת לו תמורת 100M$ שליטה ב15% בלבד מIDB אחזקות (30% מגנדן שמחזיקה 50% מאידיבי אחזקות). אם הוא מוכן לשים 100$ על 15% מאחזקות אולי לפי אותו הגיון כלכלי הוא יהיה מוכן לשים 200$ ולקבל כמעט 100% מאחזקות...
    100$ M דולר לקנות מלאומי את 50% ממניות אחזקות שנלקחו מגנדן (אני בטוח שבנק לאומי יהיה מוכן לעסקה שמחזירה 80% מהחוב ומורידה ממנו את הטיפול הלא נעים בכל הקשור לפירוק IDB אחזקות) + הזרמה של 100M$ בעבור הנפקת מניות ודילול בעלי מניות קיימים + מניות שילכו לנושים בתמורה לויתור על חלק מהחוב ופריסה מחדש. זה עסקה הרבה יותר משתלמת לאלשטיין.....אם הוא עדיין רוצה רק לשים 100M$....אז שיקנה מבנק לאומי 15% ממניות IDB אחזקות ב30M$ ויזרים 70M$ לאחזקות בדומה להסדר המקורי....כיוון שאף אחד מהאלטרנטיבות האלה לא נראיית ריאלית, נראה שהסיבה היחידה שבה אלשטיין משקיע בקבוצה הוא בשל נוחי...אם כי גם פה אם היה חבר שבה לעזרה אז היה משקיע כבר ומסיים את הסאגה...אבל אלשטיין נראה כמי שמקבל רגליים קרות פתאום... אם הכול היה סגור וגמור והעסקה קיימת למה דנקנר צריך לנסוע לארגנטינה, אי אפשר להרים טלפון? אם יש שיתוף פעולה ביניהם אז לא ברורה לי הבהילות בנסיעה, מה נוחי יעשה בארגנטינה שאי אפשר לעשות בטלפון הרי הדמויות המדוברות כבר דברו, התכתבו וקראו חומר על אידיבי שלא ברור לי איזה מידע מפתיע נשאר לשלוף....בקיצור בקומה של אידיבי אחזקות מגיעים לMONEY TIME או שאלשטיין שם השבוע כסף בגנדן מרגיע את לאומי ואת נושי אחזקות או שעוד שבוע (במובן המטפורי) אנחנו עם בעלי שליטה שהם בנק לאומי באחזקות.

בתסריט שבנק לאומי נהיה בעלי אחזקות - אפשר לפתח מספר תסריטים, אני לא מאמין שהבנק ירצה לעמוד מול הנושים (ראינו כמה הוא פגיע לדימוי בעיתונות) ולכן לי יותר הגיוני שבנק לאומי או יציע למכור למי שהוא 100% ממניות אחזקות ב200-300 מיליון שח (כמובן שאותו קונה יצטרך גם להזרים כסף לחברה אחרת היא תגיע מהר מאוד לפירוק)....ואם זה לא מצליח אני חושב שגם בלאומי הפנימו שהם יאבדו את השליטה באחזקות. וישאר רק עם הערבויות אחרות של גנדן (אם יש כאלה)....

התסריט ההגיוני מבחינתי זה שאלשטיין לא ישים כסף וגנדן הולכת לפירוק וסיכוי גבוה גם אידיבי תגיע לפירוק. משמעות הפירוק ברורה 10% מהחוב יוחזר + 100% ממניות פיתוח.....

ועכשיו נרד קומה באידיבי פיתוח....באידיבי פיתוח המצב מורכב יותר וכפי שנכתב בפורום דורש הכרעה משפטית...האם החברה חדלת פרעון או לא. כשבית המשפט יצטרך לבחון שוב אם חברה חדלת פרעון ברגע או בתהליך. אם ברגע אז לא כרגע החברה לא חדלה פרעון ואם בתהליך אז כן החברה חדלה פרעון כיוון שהיא מוכרת נכסים שגורמים בסבירות גבוה שלא להחזיר חוב בינוני-ארוך....איפה עובר הגבול בין שני ההגדרות בית המשפט יכריע ואולי זה יהיה תקדים משפטי מעניין למקרה שבו החברה טוענת שהיא לא חדלה פרעון אם כי מוכרת נכסים שגורמים לבעיה עתידית בהחזר החוב וטוענת שבעתיד אלוהים גדול ועכשיו יש לה כסף לשלם... אולי הגיע הזמן שתהיה הכרעה כזאת, סביב זה בעצם נסוב כל הויכוח בפורום לגבי מצב פיתוח.

אם בית המשפט יכריע שהחברה בהגדרתה בתהליך חדלות פרעון אזיי יכפה הסדר חוב על החברה שבמסגרתו בעלי אגח פיתוח יקבלו את רוב המניות בהתאם להסדר שהוצע בזמנו (אולי לא 5% אלא 10%...כדי לזרז את המשא ומתן) + המרה של חלק מהאגח למניות ודחייה בתשלומים....במקרה זה אני מניח שאידיבי פיתוח תסחר בשווי של כמה מאוד מיליוני שקלים כאופציה על הקבוצה ואז בעלי אחזקות יראו עוד כ5-10% מהחוב כלומר במצב זה אחזקות תגיע ל20%~ מהחוב (או 24-18 אגורות באגח ד)...במקרה שבו בית המשפט יגיד שהחברה בסדר גמור נראה המשך מימושים כדי להמשיך לשלם את החוב עד שיגמר הכסף ואז ניפגש בבית משפט לפירוק...רק שבעלי אחזקות ישארו עם 10% + 100% מפיתוח ששווה ל0. לכן אני גם מחזיק בדיעה שעדיף הסדר עכשיו בפיתוח כדי להציל מה שאפשר לנושי אחזקות או לבעלי המניות החדשים של אחזקות עם יסכימו להזרים כסף.

ואם נרד קומה לדיסקונט השקעות... כפי הנראה כל הקבוצה תרעד בימים הקרובים...אני מאמין שהמניות של דיסקונט יזרקו (וגם האגח אם כי במידה מופחתת)...לדעתי למרות הסערה בבורסה הרעידות בקומות העליונות לא ישפיעו לרעה בסופו של יום על דיסקונט השקעות...ההיפך אם כבר הוא הנכון....במקרה של פירוק בפיתוח (לא מאמין שעל הפרק) הקרנות ישתלטו על דיסקונט השקעות מה שלדעתי רק ישפר את מצבה...במקרה של הסדר בפיתוח יפסקו המכירות וינתן זמן להרגיע את הקבוצה....ולכן שם ההזדמניות האמיתית. (לא באגחי אידיבי אחזקות שקרוב מאוד לערכו הכלכלי במקרה הטוב ולא רחוק משווי הכלכלי במקרה הרע, באגח פיתוח יש אולי הזדמנות אבל לא ענקית כמו בדיסקונט). אם המכירות יהיו מאוד חזקות בימים הקרובים לדעתי עדיף יהיה לבחון קניה של מניות דיסקונט השקעות על כל קומה אחרת בשרשרת....

אין באמור המלצה לקניה או מכירה של ניירות ערך כלשהם.

רק שתדע, שבבית המשפט לא מקשיבים לפופוליזם.
    אין כאן פופוליזם , ראה מ RH כתב :

דנקנר חייב למכור את כלל ביטוח עד דוחות רבעון 2. הוא כבר דחה הצעה במעט מעל מחיר השוק, אבל אם לא תהיה לו ברירה, הוא ייקח מה שאפשר.
    זה מעיד על מכירה בלחץ של נכס מרכזי.

תוסיף לזה המכירה של יתרת כלל תעשיות מתחת למחיר העיסקה עם בוטלניק , מכירת מניות סלקום בשפל , דוח הדרוג האחרון והשווי הנכסי השלילי - לא יהיה קשה לשכנע את בית המשפט שיש להגן על הנושים וראוי להכנס להסדר חוב.

לדעתי , כל הדיון אם יש קייס או אין קייס הפך להיות תאורטי מכיוון שאם הבנקים מפרקים את גנדן , מה יעשו נושי אחזקות? יפנו לבית משפט להגן על נכסיהם - פיתוח.

מה שלא רצו לעשות לפני 4 חודשים, יעשו היום - האינטרס של נושי אחזקות זה הסדר בפיתוח שיבטיח להם השבחה עתידית - ולכן לא תהיה בכלל התנגדות מצד בעלי מניות פיתוח (נושי אחזקות) להסדר בפיתוח . כפי שאני טוען כל העת - המרוויחים הגדולים של הסדר בפיתוח הם נושי אחזקות.

לגבי שאלתך - תראה את מודל ההסדר שאני הצעתי - הוא די מיתר את הצורך בקביעת שווי המרת חוב היום כגורם דומיננטי בעיסקה -

פיצוי במניות
    הגישה צריכה להיות 0 תספורת – יש לתת מניות בהיקף שיחד עם שווי יתר הניירות שנושי פיתוח יקבלו יתן להם שווי משמעותי יותר גבוה מהמחיר הסחיר של חוב פיתוח היום

כלומר יש כאן משוואה עם מספר פרמטרים, שכמות המניות זה מספר מאזן - מצד אחד - שווי השוק הסחיר של החוב החדש והמספר המאזן - אומדן השווי הסחיר של מניות פיתוח בהינתן היקף החוב שנותר.

אם אני צריך להעריך אני מניח שההסדר יהיה מורכב, בדומה להסדר באפריקה , מהאלמנטים הבאים:
    1. הבנקים בפיתוח יאריכו משמעותית את תקופת ההלוואות , ויוותרו על הדרישה שלא לבצע רכישות עצמיות וכן יוותרו על דרישות נוספות שיאפשרו להנהלה החדשה של פיתוח , שנשלטת ע"י המוסדיים, יותר גמישות פיננסית
    2. האגח הקצרות של פיתוח יפרסו לטווח יותר ארוך וחלקם יומר למכשירי חוב אחרים (אגח להמרה, מניות בכורה)
    3. האגח הארוכות של פיתוח יוחלפו במכשירי חוב חדשים , מניות פיתוח ואולי אפילו מניות של חברות בנות

בסה"כ אני חושב שנושי פיתוח יחזיקו כ 20% ממניות פיתוח + 10% מאחזקות פיתוח בבנות - זה יוריד משמעותית את מינוף פיתוח , יוריד את לחץ המימושים ויעביר את החברה להון עצמי חיובי - שיאפשר תשלום דוידנדים כשיהיה תזרים חופשי

ציטוט פורסם במקור על ידי tby צפה בהודעה
    בסה"כ אני חושב שנושי פיתוח יחזיקו כ 20% ממניות פיתוח + 10% מאחזקות פיתוח בבנות - זה יוריד משמעותית את מינוף פיתוח , יוריד את לחץ המימושים ויעביר את החברה להון עצמי חיובי - שיאפשר תשלום דוידנדים כשיהיה תזרים חופשי
    השווי כן חשוב, נושי פיתוח יחזיקו כ20% ממניות פיתוח, האם זה תמורת 1G חוב אגח? או 100M?
    10% מאחזקות פיתוח בבנות, לפי מה ייקבע היחס? לפי השווי שוק? או השווי בספרים?
    ברגע שתתן להערכתך שווי ליחס ההמרה, ההסדר יהיה יותר ברור, ונוכל לחשב אם הוא שווה כלכלית.

תגיות בנושא זה

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות