x

עמוד 2 מתוך 5 ראשוןראשון 1234 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 11 עד 20 מתוך 46

נושא: אידיבי פיתוח - אגחים / הורדת דרוג

אם כך, האגח שלך הוא אידיבי פת אגח ח 26% תשואה ב 3 חודשים (106% שנתי), בהצלחה.
    נערך לאחרונה על ידי reem8, 07.03.2013 בשעה 11:51

מחזיקי אג''ח פיתוח חיים בחלומות אם הם חושבים שיוכלו לעשות משהו בבית המשפט,במיוחד עם הון חיובי בדו''ח הקרוב, כל שופט מקצועי ישטוף את מחזיקי האג''ח ויזרוק אותם מכל המדרגות.
    הערת עסק חי וחדלות פרעון אין להם קשר להון חיובי או שלילי, בוודאי לא בחברת אחזקות.

כבר היינו בסרט הזה עם אחזקות, אז דנקנר לא רצה בכלל להגיע לבית משפט ונכנס למו"מ על הסדר למרות "שהכל בסדר" ו - "לא מדברים על תספורת" (למרות שרינמט היה מאוד אופטימי לגבי הצלחתו - כי היה מזומן בקופה לתשלום הריבית ונוחי הבטיח שלא תהיה תספורת....)

מי שרוכש את האגח הקצר - מהמר בכספו, לפחות בטווח קצר.

אם בבית משפט החברה תמרח את המחזיקים ואת השופטת.. מה יעשו? הם יערבבו את כולם עם שקרים על השבחה ומימושים ושווי נמוך מהשווי הראלי ושאר ירקות. בית המשפט לא יהיה אמיץ מספיק לצערי
    בית המשפט ימנה מומחה . המומחה יראה את המציאות ויקבע כי נדרש הסדר על מנת להגן על הנושים - אסטרטגיה של "נסמוך על השוק מחירי המניות יעלו" היא לא אסטרטגיה טובה לנושים . ביה"מש יתן פרק זמן למו"מ שבמהלכו יגיעו להסדר.

אגב - נושי אחזקות צרכים לנצל זאת ולהכניס את אחזקות לפרוק. הסדר בפיתוח בחסות בית המשפט זו האופציה הכי טובה שלהם
    נערך לאחרונה על ידי tby, 07.03.2013 בשעה 12:08

ציטוט פורסם במקור על ידי tby צפה בהודעה
    כבר היינו בסרט הזה עם אחזקות, אז דנקנר לא רצה בכלל להגיע לבית משפט ונכנס למו"מ על הסדר למרות "שהכל בסדר" ו - "לא מדברים על תספורת" (למרות שרינמט היה מאוד אופטימי לגבי הצלחתו - כי היה מזומן בקופה לתשלום הריבית ונוחי הבטיח שלא תהיה תספורת....)
    אני מבטיח לך שאם דנקנר היה הולך לבית משפט, השופטים היו נותנים לו לשלם את הריבית וגם את הזמן לגייס כסף ומושיבים את בעלי האג''ח בשקט, אבל הלהיטות של מחזיקי האג''ח להסדר עשתה רק טוב לדנקנר.
    בוא נגיד שהיו הולכים לבית משפט והשופט היה נותן את הזמן לנוחי (ואם יש לך השכלה משפטית אתה צריך להבין שאין מצב לפסיקה אחרת), מה היה קורה? עם האופציה של אלשטיין נוחי היה קונה לעצמו זמן לשנה, עד יוני 2014.
    עכשיו, עם ההסדר הקרוב, בעלי האג''ח מוציאים את נוחי גבר, שהוא מזרים מבחוץ 275M (שהוא היה מזרים בכל מקרה בשביל לשמור את השליטה בחברה) ונוחי מקבל זמן לשלוש שנים לפחות, אז בוא תגיד לי למה שנוחי לא יבצע תספורת אם בעלי החוב מתחננים לאחת כזאת?! גם אני בתור בעל החברה הייתי פועל ככה בדיוק, נוחי שיחק מושלם על הקלף שלו (אלשטיין) ועשה בית ספר למחזיקי האג''ח.
    דבר נוסף, אני לא ממליץ לקנות את האג''ח הקצר של פיתוח, כי למרות מה שאמרתי מקודם שאין לבעלי החוב בפיתוח קייס בבית משפט (וטיבי שוב בשבילך, אין להם), זה לא אומר שבעלי החוב בפיתוח לא יתנהגו כמו בעלי החוב באחזקות וירצו תספורת יפה משל עצמם, ושוב, אם אני נוחי ובעלי החוב שלי מתנדבים להסתפר, אז למה לא למלא את משאלתם? אבל שוב, במצב של הסדר, נוחי יהיה בעמדת כוח, כי הוא לא נמצא בהפרה של תשלומים, ואם התספורת שידרשו בעלי פיתוח תהיה לרוחו של נוחי (למשל להמיר חוב של 1G עד 2G ל30% עד 40% ממניות פיתוח) אז המספריים יעברו גם לבעלי החוב בפיתוח... ובעלי האג''ח הקצר יהיו בבעיה, ואם לא תהיה הסכמה על התספורת, עם המכירה של כלל, לנוחי יהיה שקט לשלוש שנים גם בפיתוח.

אני מבטיח לך שאם דנקנר היה הולך לבית משפט, השופטים היו נותנים לו לשלם את הריבית וגם את הזמן לגייס כסף ומושיבים את בעלי האג''ח בשקט, אבל הלהיטות של מחזיקי האג''ח להסדר עשתה רק טוב לדנקנר.
    אם אתה מבטיח, אז אני רגוע.

ברור לך שאם אתה צודק לגבי פיתוח - שאין מצב שבית המשפט יפעל נגד החברה, הרי המוטיווציה של נושי אחזקות לפרק את אחזקות רק עולה ....

במהלך שבוע הבא יתברר מה בוחרים נושי אחזקות לעשות.

אני הייתי הולך על פרוק והסדר קטן בפיתוח שאת עקרונותיו כתבתי כאן לפני מספר ימים.

גלובס: הושגה הסכמה על מתווה להסדר חוב באי.די.בי: הזרמה של 235 מ' ש' ופטור מתביעות עתידיות

קיום ההסדר תלוי בעסקה עם איש העסקים אדוארדו אלשטיין ■ בנוסף, בעלי האג"ח יקבלו לאורך השנים עוד 225 מיליון שקל בתשלומים ■ מחזיקי האג"ח יקבלו גם 15% ממניות אי.די.בי והשליטה בחברה תישאר בידיו של דנקנר

http://www.globes.co.il/news/article...p_firstarticle

דה מרקר: סוכם הסדר החוב באי.די.בי אחזקות: תספורת של כ-50%נוחי דנקנר יישאר בעל השליטה ■ מחזיקי האג"ח יקבלו כ-15% ממניות החברה ■ כ-20% מהחוב - 400 מיליון שקל - יוזרמו באופן מיידי

http://www.themarker.com/markets/1.1960636
    נערך לאחרונה על ידי reem8, 11.03.2013 בשעה 20:40

400 מיליון ש"ח + 225 מיליון עתידי(נתעלם לרגע מההיוון ומהסיכון) + 15% מניות אחזקות ששוות 82 מיליון ש"ח נגיע ל 707 מיליון ש"ח
    על חוב של 1.75 מיליארד. זה אפילו לא קרוב ל-50 אחוז מהכסף

או שאני מפספס פה משהו או שמבצעים קירקוף על גביי המשקיעים בחסות הנאמנות?

הם מקבלים גם סדרות אגח חדשות של 1.1 מיליארד ש״ח שיפרעו עוד 46743 שנים

הם מקבלים גם סדרות אגח חדשות של 1.1 מיליארד ש״ח שיפרעו עוד 46743 שנים
    אם לוקחים בחשבון שמדובר בחברה עם הון עצמי שלילי ומהוונים את הסכום מדובר על סכום זניח

נתנחם בזה שרוב המשקיעים זה אנשים פרטיים ואם בא להם לתרום לנוחי שיבושם להם

בטח יתנו להם "התניות פיננסיות" או שקר כלשהו.... עילה לפרעון מוקדם עם הקמת בית המקדש השלישי... דנקנר יכול הכל

די מתעלמים פה מהעובדה שכל ההסדר הזה מבוסס על ההנחה שאלשטיין מזרים כסף.
    תחת ההנחה שהאופציה ממומשת הנה כמה תובנות אישיות מההסדר:
    ע"פ ביז יונפקו אגחים חדשים בשווי של 1.565 מיליארד ש"ח. תחת הנחה של 25% תשואה לאגח החדש ו 30% תשואה לסדרות הזירו קופון, השווי הסחיר של הסדרות החדשות הוא כ 450 מליון ש"ח שגוזרים שווי של 28 אג'.
    למעט סידרה קטנה של 165 מליון, האגח החדש יתחיל לשלם רק בעוד 5 שנים (בנוסף שתי סדרות זירו קופון שיפדו בעוד 13-14 שנים). לדעתי הנציגות הייתה צריכה לדרוש בטחונות לסדרות החדשות, כרגע מדובר באופציה שתשלם אם העיניינים יסתדרו.
    בנוסף צריך לבדוק האם יהיו התניות מסויימות להזרמה של 45 מליון ש"ח בשנה ב 5 פעימות. האם נוחי מתחייב להזרים את הסכום לא משנה מה או האם הוא יכול להתחמק במקרה שמצבה של החברה לא משתפר.
    הייתי שמח לראות הזרמה גדולה יותר על חשבון סדרות האגח החדשות. נוחי בעצם מקבל פה דחייה ל 5 שנים תמורת הזרמה של 475 מליון ש"ח (275 מאלשטיין+200 מנוחי)
    אני חייב להודות שאני עדיין סקפטי לגבי ביצוע ההסדר אך בשביל המחזיקים אני מקווה שאני טועה.
    "כשמשחקים פוקר אתה אמור לדעת תוך 15 דק' מי יספק את הרווחים , אם אתה לא יודע כנראה שזה אתה."

תגיות בנושא זה

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות