x

עמוד 1 מתוך 4 123 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 40

נושא: לוי - תמונת מצב

לוי - תמונת מצב

לוי הינה חברה יזמית בנדל"ן למגורים בישראל ומשקיעה בנדל"ן מניב בישראל ובגרמניה.

החברה נקלעה למצוקה תזרימית ולא שילמה תשלומים לאגח מספטמבר 2012.

מאז היו מספר התפתחויות שהביאו את החברה להציע הסדר חוב במתכונת שתפורט להלן.

הסדר החוב נועד לתת מענה לבעיית תזרים המזומנים של החברה ולאפשר מימוש נכסים , השלמת פרויקטים וכניסה לפרויקטים חדשים.

ההסדר אינו מבצע "תיספורת" אלא דוחה תשלומים בשנה תוך מתן פיצוי בריבית, בטוחות ואקוויטי.

חשוב לזכור כי ההסדר טרם אושר ע"י מחזיקי האגח והנאמן מצידו פנה לבית משפט למינוי מומחה.

בטוחות מוצעות [ אומדן שווי שלי]

מגרשים בר"ג - מגרש וזכויות לקבלת תשלום בגין מגרש אחר – תזרים צפוי 60 מש"ח [55]
    "בית פדני" ברחוב הירקון ת"א – שווי בספרים 23 מש"ח , בגין הנכס משכנתא בשיעור 7.9 מש"ח [12] שתסולק מתמורות המגרשים בר"ג ומגרש בגוש הגדול בשווי 6 מש"ח. [5]
    נכס מניב בירושלים – 4.9 מש"ח [4]
    נכסים קטנים, מגרשים חקלאיים וקרקעות מיועדות לבניה – 19 מש"ח [15]
    עודף תזרים ממימוש נכסים מניבים בגרמניה – 28 מש"ח [15]
    החזר הלוואות בעלים מחברות בנות – 30 מש"ח [20]

סה"כ שיעבוד – 164 מש"ח [126]

התחייבויות לאגח – 177 מש"ח. יחס כיסוי בטוחות 92% [71%]

בנוסף לחברה נכסים שלא ישועבדו:

נכסים בהיקף 8.7 מש"ח – מימושם ישמש החברה לצרכים שוטפים [6]
    מגרש בראשון לציון המשועבד לבנק - שווי בספרים 15 מש"ח מעל ההלוואה [10]
    עודף תזרים מפרויקטים בבביצוע – 75 מש"ח [60]

שווי נכסי : 263 [202]

יחס כיסוי 148% [114%]

אני חייב לציין כי השיערוך שלי של הנכסים בישראל הוא מאוד פסימי, בדר"כ אני נוטה לקבל אומדני שווי של נדל"ן בישראל כמעט ללא התאמות, כאן תימחרתי שווי עפ"י "מימוש מהיר" אך לאחר ההסדר אני צופה קבלת שווי הקרוב יותר לאומדן החברה מאשר לאומדן שלי. יחד עם זאת , כניסה לפוזיציה היום, טרום הסדר, צריכה לקחת בחשבון שלא יהיה הסדר.....

בנוסף לבטחונות, תקצה החברה מניות בשיעור 14% מהון החברה – אלו סכומים לא מהותיים ביחס לחוב.

לחברה 3 סדרות אגח – ד (פדיון 2013-2014), ה (פדיון 2013-2016), ו כאשר סידרה ו' היא הארוכה ומהווה כ - 50% מסה"כ החוב (פדיון 2014-201

במה להשקיע?

לוי אגח ו' נסחר בשער 54 -51.5% מפארי, ישולם ב – 5 תשלומים החל מרץ – 2014 , ריבית כ – 8% משולמת כל 6 חודשים. התשלום של מרץ 2014 יוקדם וישולם עם קרן אגח בפיגור של הסדרות האחרות.
    מנגנון התשלום לאגחים מתוך הבטחונות מבוסס על חלוקה שווה בין הסדרות, כלומר התשלומים של סדרה ו' כנראה יוקדמו

לאור זאת נראה כי אגח ו' במחירו הנוכחי נהנה מבטחונות מינימליים בהיקף של 140% ומאפשר נקודת כניסה מצויינת לפוזיציה שעשויה להיות ריווחית ביותר בהסדר, אך מוגנת מבחינת שווי נכסי החברה המידה והעסק ילך לפרוק

גילוי נאות: מחזיק כמה מאות אלפי ענ לוי אגח ו'.

נראה מעניין.
    תודה רבה tby.

tby שלום

כתבת ש"
    כניסה לפוזיציה היום, טרום הסדר, צריכה לקחת בחשבון שלא יהיה הסדר". איך הדבר מתיישב עם טענתך שאתה מחזיק כמה מאות אלפי ענ לוי אגח ו'.

או שאולי אתה מתכוון שגם בלי הסדר, אגח ו כדאי מבחינתך במחיר הנוכחי. תודה על תשובתך

אכן נראה מאוד מעניין. נסחר במחצית הפארי, ולפי הניתוח שלך וגם של פיראט בזמנו עושה רושם שהנכסים (ובמידה ויהיה הסדר הבטחונות) מכסים בוודאות את השווי הסחיר ואפילו את הע.נ
    נראה לי מעניין מאוד עבור הגיוון של התיק שלי. אקרא את ההתכתבות במאיה. תודה רבה על העלאת הנייר הנ"ל.

בקשר לשאלה של הבחור מתחתיי... מהניסיון שלי אג"ח לפני הסדר הוא מאוד תנודתי. כל הודעה של החברה או שינוי במתווה גורר שינוי חריף בשער האג"ח. במידה ולא יחתם הסדר אי הוודאות תגדל והשער יכול לרדת באופן חריף. כניסה לפירוק היא תהליך מורכב, איטי שלעיתים דורש עצבים מברזל והמון סבלנות. זה דבר שחייבים לקחת בחשבון בהשקעה כזו.

כך לדוגמה את אמפל. הוא נסחר לפני ההסדר ב-15 אג' וברגע שההסדר לא אושר הוא ירד עד לשער של פחות מ-10. יכול להיות שבפירוק יתקבל הרבה יותר מ-10 אג', אך אי הוודאות עושה את שלו. אג"ח כזה הוא האנשים עם סבלנות ועצבים מברזל.

ו שאולי אתה מתכוון שגם בלי הסדר, אגח ו כדאי מבחינתך במחיר הנוכחי. תודה על תשובתך
    אגח ו' במחירו הנוכחי מול נכסי החברה נראה לי מתאים. אם תהיה הסתבכות והליכה לפרוק, יש מספיק נכסים בחברה להחזיר ההשקעה בתוספת תשואה נאה - זה בסיס הניתוח שלי, אך זה יקח זמן ויהיו נקודות כניסה טובות יותר.

מה שמיוחד בנקודת הכניסה הנוכחית, זו ההסתברות הגבוהה להסדר שישמור על החברה כעסק חי שיאפשר לה להרוויח כסף מפעילות שוטפת תוף מתן בטחונות ספציפיים לאגח - יתכן מאוד שעוד יהיה סיבוב "שיפור" בהסדר - תרומת הבעלים המוצעת היא דחיית חלק מדמי הניהול. - אני הייתי דורש שדמי הניהול ישולמו במניות....

אם יהיה הסדר, מחיר אגח ו' יעלה תוך זמן יחסית קצר - מכיוון שהנכסים ימומשו בנחת ולא בלחץ - הם שווים יותר, יש בטוחות ספציפיות ובגלל חלוקת התזרים ממימוש הבטוחות באופן שווה בין סדרות האגח, הבדלי המחיר ביניהם צרכים להיות קטנים יחסית - היום ההפרשים גדולים.

אני מבין שלאגח ו' יוקדמו תשלומים בעקבות ההסדר, זאת אומרת מח"מ יותר קצר?

אכן כן. מדרוג התייחסו להסדר בזמן הורדת הדירוג וצידדו בו כמובן, אך חשוב לשים לב כי לדעתם גם לפי ההסדר המוצע לחברה יהיו אתגרים גדולים מאוד כדי לעמוד בתחזית התשלומים.

ילין לפידות פוצצו את הסדר החוב בא.לוי
    ל"כלכליסט" נודע כי רגע לפני החתימה על הסדר החוב בחברת הנדל"ן, הציב בית ההשקעות דרישות חדשות להקפאת פרויקטים

http://www.calcalist.co.il/markets/a...3326%2C00.html

זה היה צפוי - כפי שכתבתי -

יתכן מאוד שעוד יהיה סיבוב "שיפור" בהסדר - תרומת הבעלים המוצעת היא דחיית חלק מדמי הניהול. - אני הייתי דורש שדמי הניהול ישולמו במניות...

tby,
    אפשר להרים כוסית וירטואלית על ההצעה האטרקטיבית של בקשה להסדר שהועברה היום לבית המשפט

http://maya.tase.co.il/bursa/report....port_cd=791516

תגיות בנושא זה

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות