x

עמוד 4 מתוך 4 ראשוןראשון ... 234
מציג תוצאות 31 עד 40 מתוך 40

נושא: לוי - תמונת מצב

אומרים שהזמן לא עומד מלכת, אך במקרה של ההסדר בלוי זה נראה כאילו נתקענו בזמן למרות שבימים האחרונים יש התקדמות שמאותת על האור בקצה המנהרה.

כמי שמשקיע באגח בסיכון גבוה, אני מבקש תמיד לקבל תשואה ראויה לכסף , ותשואה נמדד ליחידת זמן.

כאשר הסדר נמרח והאגח אינו משלם, אזי התשואה השנתית הצפויה להתקבל מיום חניכת הפוזיציה ועד היציאה ממנה פשוט יורדת ככל שהזמן עובד ואין הסדר.

זו נקודה שרבים מתעלמים ממנה - נראה שכדאי להשקיע באגח לקראת הסדר כי צפוי הסדר שיניב תשואה כוללת של 40% בשנתיים - 18% שנתי אך אם השנתים הללו נדחות בשנה כי לא מצליחים להגיע להסדר אזי התשואה היא של 40% על 3 שנים - זה יורד ל 12% שנתי .

הפערים הללו בתשואה הם דרמתיים וככל שישום ההסדר מתארך , כך הכדאיות ברכישה לקראת הסדר יורדת.

הבעיה מחריפה אם החברה בכלל עוברת תהליכי פרוק, אזי קבועי הזמן לקבל את הכספים נמדדים בשנים רבות ודי מורידים את הכדאיות של ההשקעה בהם, גם אם נראה שיש עסקה משתלמת - תמיד צריך לבדוק את אלמנט הזמן ולהשוות לאלטרנטיבות.

כל ההקדמה הזו נועדה לציין שאם משהו רוצה להיכנס לפוזיציה, כנראה שהזמן האופטימל זה סמוך לסגירת ההסדר - אם פספסת את הכניסה ברמות הנמוכות. הבעיה שבינואר 2013 חשבתי שזה "רגע לפני הסדר" אך המציאות הוכיחה אחרת

התחלנו עם אגח ו' בשער 54 בינואר 2013 , חלפה שנה, התגבש הסדר והשער הוא 78 - 44% תשואה בשנה של החזקה. אם ההסדר היה מתממש במהלך 2013 ,אין לי ספק כי התשואה היתה גבוהה יותר

בעיני תשואה יפה מאד ל 2013 והשאלה המעניינת היא מה הערכה להמשך.

שלום לכם
    קיבלתי הודעה מהבנק בקשר לאורכה לעמידה בכללי השימור
    דריקטוריון הבורסה ידון במרץ בהעברה לרשימת השימור .........
    אשמח לשמוע את דעתכם בנושא
    תודה מראש
    אייל

סוף סוף ההסדר יוצא לדרך, תשלומים ראשונים צפויים כבר ב 22/4/2014.

שער אגח ו' לפני תחילת המסחר - 93 .

התחלנו עם אגח ו' בשער 54 בינואר 2013 , חלפו שנה וארבעה חודשים , הסדר לקראת מימוש והשער הוא 93 - 72% תשואה ב 16 חודשי החזקה.

בסוף ינואר השנה כתבתי:

כנראה שהזמן האופטימל זה סמוך לסגירת ההסדר - אם פספסת את הכניסה ברמות הנמוכות. הבעיה שבינואר 2013 חשבתי שזה "רגע לפני הסדר" אך המציאות הוכיחה אחרת
    מי שנכנס בסוף ינואר בשער 79 , קיבל תשואה של 20% בכ 3 חודשים

אני מניח שהיום האגחים יגיבו בחיוב והתשואה אף תגדל.

מכיוון ששוק האגח הקונצרני חוזר לנורמליות, אמשיך להחזיק באג"ח פוסט הסדר , הוא צפוי ממועד ההסדר לתת תשואה שנתית של יותר מ 10% וזה די והותר - כל מי שהתחיל לעסוק באג"ח זבל רק אחרי משבר 2008 חייב להבין כי מצב כזה של "כסף על הריצפה" הוא ארוע מאוד נדיר - אין מה לשבת על מזומן ולהמתין לכך שיתרחש שוב. מה שנדרש זה "לכוונן מחדש" את הצפיות לתשואות ומשוואות הסיכוי/סיכוי לשווקים נורמליים בהם שינאת הסיכון פוחתת מאוד.
    בלוג: on-vix.blogspot.co.il

ציטוט פורסם במקור על ידי tby צפה בהודעה
    כל מי שהתחיל לעסוק באג"ח זבל רק אחרי משבר 2008 חייב להבין כי מצב כזה של "כסף על הריצפה" הוא ארוע מאוד נדיר - אין מה לשבת על מזומן ולהמתין לכך שיתרחש שוב. מה שנדרש זה "לכוונן מחדש" את הצפיות לתשואות ומשוואות הסיכוי/סיכוי לשווקים נורמליים בהם שינאת הסיכון פוחתת מאוד.
    יש לי בעיה רצינית עם זה, אכן נכנסתי לשוק אגחי הזבל אחרי משבר 2008, אבל דווקא בגלל זה אני יודע להיכן האגחים יודעים לרדת ודווקא בגלל זה אני יודע מהו סיכון.

לדעתי היום כבר קשה למצוא אגחי זבל ולהזכירך האגחים של אידיבי אחזקות טרום המשבר היו בדירוג A ומעלה.
    האם שווה להשקיע היום באגחים כמו של אחזקות (כל שם תופס) טרום המשבר? תשובה לזה תלויה במשקיע ובהבנת הסיכון.

ציטוט פורסם במקור על ידי tby צפה בהודעה
    סוף סוף ההסדר יוצא לדרך, תשלומים ראשונים צפויים כבר ב 22/4/2014.
    תודה על העדכון.
    לגבי ההמשך : נראה אם התשואה אכן תשאר 10%.

יש לי בעיה רצינית עם זה, אכן נכנסתי לשוק אגחי הזבל אחרי משבר 2008, אבל דווקא בגלל זה אני יודע להיכן האגחים יודעים לרדת ודווקא בגלל זה אני יודע מהו סיכון.

לדעתי היום כבר קשה למצוא אגחי זבל ולהזכירך האגחים של אידיבי אחזקות טרום המשבר היו בדירוג A ומעלה.
    יש לזכור שדרוג A או AAA אינם ערובה לאי חדלות פרעון המנפיק - זה פשוט אינדיקציה להסתברות לחדלות פרעון תוך תקופה מסויימת, אפילו לא לאורך כל חיי האיגרת.

המכה של 2008 היתה חריגה ביותר והסיכוי "שנזכה" לראות שוב ארוע כזה בימי חיינו - נמוך. "הלימוד" של 2008 והסקת המסקנה כי צריך להמתין לתשואות גבוהות לצורך השקעה הוא לימוד רע - זו לא המציאות בעשורים רבים

המשבר יצר הזדמנויות ענקיות, אך הן הולכות ונגמרות. עוד שנה שנתיים, בשביל לקבל 10% תשואה על אגח תצטרך ללכת לקצה הכי מסוכן של השוק. לקנות לוי אגח ב- 50 אג על 1 ש"ח פארי זה בפרוש לא הנורמה .

מי שלא ישכיל להתאים עצמו ימצא כי אין לו במה להשקיע, ועד שיתעורר, התשואות עוד יותר יתכווצו.

השאלה מהי השקעה סולידית

היום זו השקעה עם 0 תשואה או סיכוני נזילות קשים

הר המזומן צומח
    רעיונות יתקבלו בברכה

אלון

ההסדר נכנס לתוקף, הפדיון החלקי כבר נראה בחשבון.

השער של אגח ו' נושק ל 95

מה אתה מתכוון לעשות עם האופציות והמניות?
    בכמה אתה מעריך אותם?
    את האגחים אני מבין שאתה משאיר קשה למצוא תשואות כאלה היום :-)

תגיות בנושא זה

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות