x

מציג תוצאות 1 עד 4 מתוך 4

נושא: שאלה בעניין מיסים

שאלה בעניין מיסים

שלום לכולם. אבא של אישתי יצא לפנסיה בשעה טובה (במרץ הוא יהיה בן 80). הוא עבד באוניברסיטה כשכיר, ובמכללה פרטית כעצמאי (שם הוא עדיין ממשיך לעבוד). פתחו לו (לא ברור לי מי) 2 קופות גמל בפסגות. עכשיו הוא יכול לפתוח את קופות הגמל. ואז בא אדון מס הכנסה. הוא שיחרר את הקופה הקטנה יותר מבין השתיים, ומס הכנסה לקח 33% מסך הקופה. לא מהרווחים. סך כל הקופה היה 170K, ונכנס לבנק 120K.
    על הקופה השניה (שם הסכום כמעט כפול) כבר הבטיחו לו במס הכנסה שיקחו 48% ברגע שהקופה תפתח. שוב, לא מהרווחים אלא מסכום הכסף שישתחרר.
    כשהוא סיפר לי שזה מה שהולך לקרות, הייתי בטוח שהוא לא הבין נכון, והמס הוא על הרווחים. השבוע זה באמת קרה וההלם עדיין אוחז בי.. אלו כספי פנסיה, איך זה יכול להיות?
    אשמח לקבל כל הצעה. תודה.

שלום,

snv בדוק את החוק ......משהו גם לי לא נראה......
    אתה יכול גם לצלצל למס הכנסה ו/או לגשת אליהם ותוכל לקבל הסבר מפורט.
    ואז אם לא נראה לך (למרות שחוק זה חוק) בקש ייעוץ אצל עו"ד והוא אם ימצא שיש איזו פירצה או
    case או אז תמשיך ולא ....................תניח לעניין.

בהצלחה,

שלום SNV,

קשה להבין מדבריך אילו קופות יש לאבא, אולי אלו קופ"ג לתגמולים (כספים המיועדים לפנסיה) או כעצמאי או אולי קרן פנסיה (חדשה או ותיקה).
    אשמח לנסות לעזור, לשם כך אנא פנה בפרטי וציין בפני מס' פרטים שתנסה להוציא מהטפסים:
    איזו קופה/קרן פנסיה ומי פתח אותה ובאיזה מעמד
    מתי נפתחה ואילו אחוזים הופרשו
    מתי רשום שהכספים נזילים או משהו אחר

בוא נתחיל מזה ואח"כ נראה.
    אני יכול לשער שאלו כספים המיועדים לתשלום פנסיה ומשיכתם שלא במסגרת קיצבה חודשית מחוייבת ב-35% קנס.

בברכה,
    אודי

תתחיל בלדבר עם הסוכן אשר פתח לכם את קופ"ג אלו.
    השג את ההסכמים בעת פתיחת קופ"ג אלו על מנת להבין בדיוק על מה חתם אביך, שם טמונה הבעיה או שזוהי טעות כלשהי.

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות