x

עמוד 2 מתוך 5 ראשוןראשון 1234 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 11 עד 20 מתוך 44

נושא: פרופיט - תמונת מצב - הסדר חדש

שלום חברים,

לעניות דעתי, את הבדיקה שביצע ידידינו TBY צריך לבצע מול החוב המתואם.
    לפיכך, אם עבור סדרה ג' מקבלים 38 מ' מול חוב מתואם של 52 מ', הרי בפועל התקבול הינו 73 אג' (38/52) בלבד. מפה ניתן להמשיך עם החישוב לגבי טיב הבטחונות ולהוריד עוד.
    כנ"ל לגבי שאר הסדרות.

MIKI - אכן, הבניין באזור לא אטרקטיבי ותפוסתו בשנתיים-שלוש האחרונות הינה כ-50% ללא תזוזה.
    בעבר ישבו שם בזק בתפוסה כמעט מקסימלית, אחרי עזיבתם הבניין היה בתפוסה נמוכה ביותר עד שהעירייה לקחה עוד קומה ומאז כלום.
    יתכן ש-10 מ' הינו מחיר נמוך, אבל אני מסכים לחלוטין שאין סיכוי לקבל את השווי הנוכחי בספרים -25 מ'.

בקיצור, לא מומלץ. לדעתי, אין גם הרבה סיכוי שהתשלום הראשון של אג"ח ד' בעוד כשנה ישולם.

בברכה,
    אודי

לפיכך, אם עבור סדרה ג' מקבלים 38 מ' מול חוב מתואם של 52 מ', הרי בפועל התקבול הינו 73 אג' (38/52) בלבד
    אודי - תחשוב שוב, טעות בידך.

רמז:כמה ענ יש בסידרה ג'?

שלום

גם את מדובר בתיק מפוזר ביותר אני לא חושב שהאפשרות ל-30% רווח הון שווה את הסיכון. ישנם אג"חים שלטעמי הם טובים יותר בתשואות גבוהות יותר/ דומות. הסיכון פה עצום ו-30% במשך כמה שנים לא נראה כזה מבטיח.
    פטרוכימיים ה/ו, אידיבי פתוח י, סקיילקס א/ב, אינטרנט זהב ג' ועוד. הסיכון בפרופיט להסדר נוסף או סתם פשיטת רגל שריר וקיים.

30% במשך כמה שנים לא נראה כזה מבטיח
    ה - 30% מתייחס לרווח מיישום ההסדר, עפ"י אומדן שוויים הסחיר של האגחים המתקבלים במקום אגח ג' - זה אמור להתרחש תוך חודשים ספורים, לא שנים.

אגב - כמה אגחים זה תיק מפוזר לדעתך?

זה תלוי ברמת הסיכון. אם מדברים על אג"חים ברמת סיכון מאוד גבוהה אני מעדיף לפצל לכמה שיותר.
    בד"כ ל-10 עד 15. הכי הרבה שהחזקתי ברמה האישית היה 16 אג"חים שונים.
    אבל גם בתוך הפיזור לכל אגח מוקצה סכום כסף בהתאם לפרופיל הסיכון שלו. דין דסק"ש ט' אינו כדין אלביט הדמיה לדוגמה.

הי TBY
    פרופיט הודיעה על מכירה שטח בחיפה בבינין ברח' תל-אביב (מקום יותר נגיש) 1000 מ"ר ב 2.3 מיליון ו- חוזה נוסף באותו בנין של 1600 מ"ר ב- 3.7 מיליון. כלומר מחיר של כ- 2300 ש"ח למ"ר.
    לכן בנין סולל בונה יהיה שווה 8000 מ"ר * 2000 ש"ח=16 מיליון. כלומר עבור 28 מיליון ע"נ אגח ו' החדש נקבל 57 אג'.
    אומנם סוף סוף החליטה החברה לממש נכסים ולהחזיר חובות, אולם הנכסים האחרים הם בעדיפות לאגחים ד' ו- ה'.
    לכן איני רואה כדאיות השקעה ועדיף כפי ש kelzar אמר אגחים אחרים.

ציטוט פורסם במקור על ידי miki1 צפה בהודעה
    הי TBY
    עדיף כפי ש kelzar אמר אגחים אחרים.
    איזה למשל ?

ofer
    בוקר טוב

אתה יכול לבחור סולידיים - אג"ח ממשלתי שח"ר למשל או ישנם אחרים- עם מחמים קצרים יחסית. סולידי, אך אתה הולך "על בטוח"

כנס בביזפורטל ותראה רשימה ארוכה של אגחים עם מח"מ עם תשואות
    בנוסף, כדי לצבור ידע אתה יכול גם להתעמק בנושא ...............

השוק הזה מתאפיין כרגע בסיכון גבוה - נדרשת זהירות חבר יקר ...............אומנם התשואות מפתות ......
    בדוק מי מסתתר מאחורי כל אג"ח. נכסים וכו'.....נכסים בחו"ל היכן ומה רמת הסיכון.....מול סיכוי.....

למד לפני שאתה משקיע/סוחר. ו.....כל טיפ שאתה מקבל בדוק ואל תקבל כמובן מאליו בבקשה. זה מתכון להפסדים.

בהצלחה,

יום נעים,

מיקי,

פרופיט הודיעה על מכירה שטח בחיפה בבינין ברח' תל-אביב (מקום יותר נגיש) 1000 מ"ר ב 2.3 מיליון ו- חוזה נוסף באותו בנין של 1600 מ"ר ב- 3.7 מיליון. כלומר מחיר של כ- 2300 ש"ח למ"ר.
    לכן בנין סולל בונה יהיה שווה 8000 מ"ר * 2000 ש"ח=16 מיליון.
    תודה על המידע ועל ההתיחסות העניינית.

אני לא מכיר את הבנין של פרופיט בחיפה ולא בת"א , אני גם לא חושב שניתן לגזור ממחיר אחד על מחיר השני. אם בת"א היו מוכרים ב - 6000 ש"ח למטר אז זה הופך את הערכת השווי בחיפה לנכונה או לא נכונה? - אינני רואה הקשר.

הנחת המוצא שלי שאני מאמץ את הערכות השמאי המבוצעות בישראל, בוודאי לנכסים קיימים .

בכל אופן , מה אני מעריך זה פחות חשוב , מה שקובע זה שווי שוק של אגח ג' לו משועבד המבנה היום - והוא בסביבות 25 מליון וזה במצב של אי תשלומי קרן / ריבית - כלומר השוק מעריך המבנה ב -25 מליון לפחות.

על כן, כאשר יונפק אגח חדש למחזיקים אליו משועבד המבנה, שווי השוק של האגח צפוי להיות 25 מליון ש"ח - זה אגח ו' - אני הערכתי שווי שוק 23.75 מליון.

לגבי האגחים הנוספים שמקבלים מחזיקי אגח ג' והערכת שווי הבטחונות והשווי הסחיר - בפוסט הראשון

הרצף הלוגי הזה מביא אותי לאומדן של 30% רווח בביצוע החלפת האגח

אם מדברים על אג"חים ברמת סיכון מאוד גבוהה אני מעדיף לפצל לכמה שיותר.
    בד"כ ל-10 עד 15. הכי הרבה שהחזקתי ברמה האישית היה 16 אג"חים שונים.
    אבל גם בתוך הפיזור לכל אגח מוקצה סכום כסף בהתאם לפרופיל הסיכון שלו. דין דסק"ש ט' אינו כדין אלביט הדמיה לדוגמה.
    מספר נקודות באשר לפיזור

יש שני נושאים קריטיים להבין בפיזור -

הראשון - מה זה פיזור - להחזיק 100 אגחים אבל באחד מושקעים 50% מהכסף וביתר ה - 99 יתרת 50% חלקים שווים זה לא כמו להחזיק 100 אגחים שבכל אחד מושקע 1% - במילים אחרות - הפיזור הוא של כסף - ברמות סיכון / בניירות בודדים / בענפים וכו'
    השני - מתאם בין ההשקעות - לדוגמא - להשקיע בקרדן, נאנט, אולימפיה, אלביט הדמיה, פלאזה, - זו השקעה עם מתאם גבוה - חברות אם / בת , ייזמות נדל"ן בשווקים מתפתחים

לטעמי באגח זבל רמת פיזור של 5% (כלומר 20 אגחים בחלקים שווים) היא מינימלית בישראל בגלל סיבות של סחירות ומתאם

אני מחזיק כ - 30 אגחים סחירים, (שלא לדבר על הלא סחירים שחלקם אני נמצא בכוונה ובחלקם ללא כוונה.....) מ - 22 חברות שונות אך בתוך ה - 22 חברות יש מקבצים של 4-5 חברות בעלות מתאם עסקי יחסית גבוה - נדל"ן יזמי בחו"ל ונדל"ן יזמי בארץ - לטעמי זה לא מפוזר מספיק , אבל העולם גדול ורחב וחוץ מאגח זבל יש עוד "נושאי השקעה"

תגיות בנושא זה

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות