x

עמוד 1 מתוך 10 123 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 10 מתוך 91

נושא: פלאזה סנטרס - תמונת מצב

פלאזה סנטרס - תמונת מצב

רצ"ב קישור לקובץ שיצר פיראט וצורף בתגובתו לאלביט הדמיה:תמונת מצב

https://docs.google.com/spreadsheet/...U43RHQ1c2dyQlE
    הקובץ מציג ניתוח שווי נכסים של פלאזה עפ"י הערכתו של פיראט שהגיע לשווי של 580 מליון יורו מול שווי מוצג ע"י פלאזה של 825 מליון יורו

הוספתי את האומדן שלי לשווי הנכסים והגעתי לשווי של 440 מליון יורו

ההבדלים המהותיים בין האומדן שלי והאומדן של פיראט נובע משלשה תחומים:

1. אני מעריך את הקרקעות בדר"כ יותר גבוה מפיראט -אך ההבדל אינו דרמטי .
    2. לדעתי המגה פרויקטים ברומניה והונגריה הם מתים מהלכים - הפרויקטים דורשים השקעות עתק אך לא ניתן לפתח בגלל המצב הכלכלי ועודף היצע של שטחים בבודפשט ובוקרשט - זאת כולם יודעים לכן גם לא יהיו קונים.
    3. פרויקטים גמורים - אני מעריך את שווי הנכסים בכ - 80% מאומדן פלאזה באירופה ו - 75% מהאומדן בהודו - זה לא אומדן זהיר זה אומדן אפילו קצת אופטימי - כל הנכסים הפועלים בפלאזה משועבדים לבנקים המממנים הנכס הספציפי, השווי שפלאזה מראה זה הנכס בניכוי ההלוואות - גם במקרה שהנכס ממומן רק ב - 50% - וזה לא המצב השכיח, 10% שינוי בשווי הכללי של הנכס, מוריד 20% מערכו לפלאזה.

עפ"י האומדן שלי, השווי הנכסי הנקי של פלאזה במידה ותאלץ להתחיל לממש נכסים הוא 60 מליון יורו לעומת שווי שוק של 140 מליון יורו.

לפיראט התקבל שווי של 189 מליון יורו מול שווי שוק אז של 150 מליון יורו

לחברה 117 מליון יורו במזומן, אך מתכננת חלוקה של 30 מליון יורו לתמוך באלביט הדמיה. לאחר הדוידנד השווי הנכסי ירד לכ - 30 מליון יורו בלבד.

הכשלון בביצוע הנפקת חוב חדש שהיה אמור לניות מובטח בשיעבוד שני על הנכסים המניבים נכשל - זה רק מראה כי כנראה אין הרבה בשר בנכסים הפעילים.

למי שלא עוקב, מניית פלאזה היום נמוכה יותר משהיתה באוגוסט והיא בערך ברמתה מתחילת השנה, האגח לא התאושש עם השוק.

בקרוב יתפרסם הדוח לרבעון השלישי ונוכל להבין מה קורה מבחינת שינוי שווי נכסים והכנסות/הוצאות= שריפת מזומן
    נערך לאחרונה על ידי tby, 20.11.2012 בשעה 15:06

סקירת מנהלים התפרסמה היום במאיה
    האם הדוח יתפרסם גם במאיה בעברית או רק בחול

בניגוד למגמת השוק, פלאזה ממשיכה את מסעה דרומה והגיעה לשווי השוק הנמוך מאז ההנפקה - 127 מליון יורו.

סקירת המנהלים שפורסמה לא כללה מידע פיננסי - זה אומר שהמצב כזה שהחברה מעדיפה לא לפרסם דבר

מימוש נכס בבולגריה בהפסד נותן אינדיקציה לכך שאומדני השווי במאזן אינם משקפים את המציאות , תוסיפו לכך את המידע על רומניה שהתקבל בדוחות קרדן NV / GTS - המשך ירידות ערך גדולות בדרום מזרח אירופה - רומניה, הונגריה, בולגריה אני צופה המשך שיערוכים שליליים לרכוש פלאזה
    נערך לאחרונה על ידי tby, 28.11.2012 בשעה 08:48

עוד קצת מידע על פלאזה מדוח אלביט

תפעולית החברה מאוזנת , אך בצד תזרימי המזומנים מאותתים על דבר מה לא כל כך טוב - יתרת המזומנים ירדה מ - 962 מש"ח ב - Q2 2012 ל - 613 מש"ח ב - Q3 - קיטון של 350 מש"ח ואילו מצד ההתחיבויות - הם עלו ב- 50 מש"ח - כלומר החברה השתמשה ב - 400 מש"ח ברבעון וזה לא הלך להקטנת חוב - לאן זרם הכסף?

פלאזה ממשיכה במסעה מטה - שווי שוק נמוך של כל הזמנים - 105 מליון יורו

אחת בעלי העניין - קרן פנסיה - הודיעה על הקטנת ההחזקות.

רק לפני 15 יום , כשפלאזה היתה בשווי שוק של 140 מליון יורו הערכתי את שוויה ב - 60 מליון יורו בלבד - והחברה כבר השלימה ירידה של 25% וסגרה כמעט מחצית מההפרש בין אומדן השווי לשווי השוק.

המשמעויות לגבי אלביט הדמיה ויכולתה לשרת חובותיה - ברורה

אלביט הורתה לפלאזה לכנס בעלי המניות לאישור דוידנד של 30 מליון יורו.

מחזיקי האגח של פלאזה מתנגדים למהלך, אך לאלביט זה בבחינת להיות או לחדול.

יהיה מעניין

השאלה אם למחזיקי אג"ח פלאזה יש case משפטי - ברור שהם לא רוצים דוידנד, השאלה מה החוק מתיר לחברה זרה בארץ זרה.

המוסדיים להערכתי לא יוכלו יותר מדי להתנגד כל עוד החברה עומדת במה שסוכם או לחילופין שיש לה את הכלים להתנגד.

עם ובלי הדוידנד מפלאזה ~ 100M ש"ח - זה עדין לא פותר לאלביט את הבעיה התזרימית כך שיהיה בהחלט מעניין.

פלאזה חתמה הסכם עם בעלי האגח במסגרת המגעים לתשלום הדוידנד הקודם.

אני מניח שיש בחוזה מקום לפרשנות - אבל זה לא משנה - זיסר צריך הכסף, הוא בעל שליטה ובפלאזה יעשו בדיוק מה הוא אומר .

אנו כנראה נקבל בקרוב את דעתו של בית המשפט שיתחיל לקבוע הלכות על חובת זהירות של חברה אל מול בעלי חובה בעת תשלום דוידנד.

מחזיקי האגח יבחרו מחר עו"ד שייצגם והמשחק יתחיל

tby, ע"פ הידוע לי פלאזה רשומה בלונדון ופולין, אתה בקיא בחוק הפולני או החוק האנגלי?

האם ביהמ"ש בישראל בכלל יכול להורות לבנק בלונדון או וורשה כיצד לפעול?

פלאזה זו חברה הולנדית שנסחרת בלונדון ופולין .

האגח הונפק בארץ .

ההסכם עם המוסדיים אני מניח, אם המוסדיים לא אדיוטים לחלוטין, כפוף לחוק בישראל.

אני מניח שאם יפנו לבית המשפט ההולנדי לקבל צו מניעה זמני לחלוקת דוידנד עפ"י הסכם שצריך להתברר בישראל או בהולנד - בית המשפט יענה החיוב.

כמובן שניתן לפנות לבית המשפט שלא על סמך ההסכם מטעמים של פגיעה באיתנותה הפיננסית של החברה - אני משער שבמקרה כזה יבואו המוסדיים גם כבעלי מניות בפלאזה ויטענו טענות נוספות .

תגיות בנושא זה

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות