x

עמוד 3 מתוך 10 ראשוןראשון 12345 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 21 עד 30 מתוך 91

נושא: פלאזה סנטרס - תמונת מצב

ציטוט פורסם במקור על ידי tby צפה בהודעה
    אם מחזיקי האגח לא רוצים לעבור תספורת, עכשיו זה הזמן להתחיל לבנות הסדר
    תודה...
    וכיצד ניתן לגרום לזה לקרות?

על מנת לגרום לפעולה של הנאמנים יש לבצע:

1. לשלוח מכתב לנאמן אגח ולהתריע על בעיית הנזילות
    2. ולבקש את דוח הנאמן האחרון
    3. לבקש התיחסות בכתב של עמדת הנאמן לגבי נזילות החברה וההשלכות לדעתו על מחזיקי האגח
    4. המועד לדעתו יכנס את המחזיקים לדיון על מצב החברה לאור הורדת הדרוג וההחמרה בנזילות
    5. לציין שאי פעולה בזמן מצד הנאמן עשויה להראות כרשלנות בתפקידו עם כל המשתמע מכך
    6. רצוי שהמכתב ישלח ע"י עו"ד

אני בטוח שהנאמנים ככלל מתרשלים, אך עוד לא קם מחזיק ותבע אותם על נזקים.

צריך רק את הראשון שיעשה זאת.

מכיוון שאני לא מחזיק מנחישותם לפעול, אני מעדיף למכור האגח ולהמתין לנקודת כניסה יותר טובה

אדב, במקרה אלביט, שאגח ד' הגיע לשער 28 הרמתי טלפון שנאמנים ודיברתי עם ען"ד בשם דנה.

שאלתי - מה עוד צריך להתרחש על מנת שתכנסו את מחזיקי האגח - התשובה היתה "אנו פועלים באופן שאינו דורש דיווח" .

חנטרישים.
    נערך לאחרונה על ידי tby, 12.03.2013 בשעה 21:53

דוחות פלאזה ל - 2012

למי שעוקב אחר הניתוח המתמשך על הצמד אלביט/פלאזה, לא יופתע כלל מהדוחות, הרעים להחריד:

1. ערך נטו של הנכסים ירד ב - 24% בגלל מחיקות בהיקף של 79 מליון יורו שגררו הפסד שנתי של 86 (!) מליון יורו.

2. הנכסים הפעילים של החברה הראו שיפור מינורי ביותר בתפוסה (בין 1%-4%).

3. דוח רווח והפסד מספר סיפור תפעולי בעייתי (מליוני יורו) :

הכנסות - 42
    הוצ' תפעול 20
    אדמיניסטרציה 17

===> החברה מייצרת 5 מפעילות

הוצ' מימון שוטפות (בהתעלם מהמשחקים החשבונאים ורווחים מרכישת אגח) - 33 + 22 מליון יורו נזקפים כחלק מעלות הנכסים......

===> החברה בגרעון תזרימי תפעולי של 28 מליון בשנה בשוטף אך למעשה אם מתעלמים מזקיפת הוצ' המימון לנכסים - 50 מליון יורו בשנה!

4 הון עצמי ירד ל - 420 (אם לוקחים המספר המדווח ומחזירים 28 מליון יורו של "רווח" מירידת שווי סחיר של האגח) / 400 מליון אם מתעלמים מזקיפת הוצ' מימון.

5 מזומן - 102 מיליון בסוף 2012, 90 מליון נכון להיום.

את שנת 2012 הצליחה פלאזה לצלוח בגלל מימוש מוצלח של הנכסים בארה"ב - זו היתה "הקופה" האחרונה שאפשר היה לממש בקלות.

קופת המזומנים של 90 מליון יורו תספיק לפלאזה עד סוף השנה לצרכי החזרי אגח ותפעול. אין עודפים להשקעות גדולות בפרויקטים, אין עודפים משמעותיים שיאפשרו רכישה עצמית של אגח.

החברה חייבת לממש נכסים - אך המימושים מאוד קשים בשווקים שפלאזה פועלת בהם ובוודאי לא יעשו במחירים הקרובים להערכות השווי - מה שיגרור עוד שיערוכים כלפי מטה והקטנת ההון העצמי.

יש לפעול להסדר היום, אך המוסדיים כרגיל מתעלמים מהמובן מאליו - ההודעה על פרוק נציגות האגח קדמה לפרסום הדוחות....

והם עוד רצו לחלק דיבדנד פחחחחחחחחחחחחח.

דוח בדרוג שפורסם היום כולל פרוט של מקורות ושימושים ל 2013

להערכת חברת הדרוג יהיה חוסר במזומנים כבר בסוף 2013 גם אם החברה תממש נכסים בהיקף 20 מליון יורו אותם מגדירה חברת הדרוג "בסבירות גבוהה"

לאור הבלאגן באלביט, אני בדעה שאם עד מאי / יוני לא תהיה מכירת נכסים שתבטיח את תשלומי האגחים בנובמבר (אגח פולני) ודצמבר (בישראל), לא יהיה מנוס מעצירת תשלומים כבר לתשלום הקרוב ביולי 2013.

לדעתי הסיכוי שיהיו מכירות משמעותיות עד יוני שיכסו את כל השנה מבחינה תזרימית - שואף לאפס.

פלאזה חייבת הסדר של פריסת תשלומים ומהר - אך אין שם בעל בית שיטפל בנושא - ההנהלה עדיין שומעת לזיסר והוא עדיין מראה מצגות שהעסקים שווים מליארדים של שקלים.

כל יום שעובר אנו מתקרבים לסנריו של אולימפיה / נאנט - אלביט בפשיטת רגל תלויה בפלאזה שתלויה מימושים של נכסיה - וכפי שקורה באולימפיה / נאנט - בסוף לחברה למעלה לא נשאר כלום כי אחרי מימוש הנכסים עבור תשלומי האגח - החברה מתרוקנת מנכסיה.

בעוד אנו ממתינים לשמוע על מימושים משמעותיים שימנעו הסדר חוב, החברה הודיעה על מכירת חלקה (50%) בחברת פרויקט המחזיקה פרויקט משרדים בתמורה של 16.7 מליון יורו.

ההודעה לא עסקה ברווח מהעיסקה כך שכנראה אין רווח או אפילו יש הפסד - אני לא הצלחתי לקשור בין ההודעה לנכסים כך שלא ברור לי מה נמכר.

מי שעדיין חושב על "הפוטנציאל בהודו" - פלאזה מחקה ב - 2012 1/3 (!!!) מהשקעתה בהודו בהיקף של 52 מליון יורו, מתוך סך 76 מליון יורו מחיקות.

השווי שנותר באדמות הודו - עפ"י השיערוכים בדוח 2012 - כ 106 מליון יורו

אני מאוד ממליץ למי מחזיק את האגח של פלאזה לבדוק את הנחותיו - הסיכון כאן הרבה יותר גדול ממה שנדמה

תשלומים קרובים של אגח ב

TBY
    האם לדעתך ישולם יוני?
    תודה...

יוני ישולם.

אח"כ, אם אין מימושים משמעותיים ובהנחה שנלמדו לקחים מפרשות אידיבי ואלביט - אני חושב שהנאמנים חייבים לכנס אסיפה ולהתחיל לגלגל הסדר .

TBY תודה על העדכון והערכה. אני חושב למכור לפני הפדיון הקרוב כי הסיכון הוא גבוה.

מקטינה מינוף זיסר מממש: פלאזה סנטרס מכרה נכסים בפונה ב-80 מיליון שקל
    חברת הבת של אלביט הדמיה מוכת את חלקה בפרויקט משרדים בפונה לפי שווי נכסים כולל של כ-160 מיליון שקל
    http://www1.bizportal.co.il/article/360873
    נערך לאחרונה על ידי reem8, 29.05.2013 בשעה 23:28

תגיות בנושא זה

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות