x

עמוד 2 מתוך 29 ראשוןראשון 123412 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 11 עד 20 מתוך 285

נושא: אלביט הדמיה - תמונת מצב

שלום פיראט ותודה על ההתיחסות.

התוצאה בניתוחים שלנו זהה למעט העובדה שאני הורדתי הרבה יותר מערך הנכסים אם וכאשר נכנסים לפרוק, יתכן והגזמתי, אבל אני מעדיף לטעות לצד הפסימי...

ההבדל הוא קצת במסקנות (אתה מניח 70% סיכוי לתשלום 2013 כולה , אני מניח משמעותית פחות ) . אני מבקש לחדד את הלוגיקה שמנחה אותי -

1. מכירת מניות פלאזה / אלביט מדיקל זה קו אדום שפוגע בנכסי ליבה , היחידים בעלי פוטנציאל השבחה - לכן החברה רושמת בברור שהמימושים יהיו רק במחירים יותר גבוהים - בינתיים המחירים בשוק רק ירדו - אבל ל - 2013 אין ברירה חייבים לממש משהו.
    2. לא ניתן לקבל מימון מול נכסי נדל"ן שעדיין לא מומנו מ - 2008 (ראה נסיון פלאזה לגיוס בריבית 12% שנכשל). אלביט כבר שיעבדה 29% ממניות פלאזה ברשותה לבנק הפועלים (שיקבל את חלקו בדוידנד פלאזה) - אני לא חושב ששיעבוד יתר המניות (הגדלת מינוף של אלביט ) בא בחשבון
    3.במקרה של מימוש מניות פלאזה / אלביט הדמיה ברמת המחירים הקיימת, המקורות הפוטנציאלים לתשלום החוב הארוך נעלמים, הפסדי הון מתקבעים , הפער הגדול בין נכסים והתחיבויות נשאר קבוע - אבל רק בעלי החוב הארוך נשארים עם הבעיה .
    4. פרסום התזרים הצפוי המפרט יותר את 2014 יחדד את השאלה - כיצד מטפלים ב - 2014? - ויראה כי האמור ב - 3 לעיל מתקיים ביתר שאת
    5. אם באידיבי פיתוח וסקיילקס בעלי האגח התחילו לדבר עם החברה ששם, בהשוואה לאלביט, המצב יותר נוח (נכסים סחירים בישראל) אין סיבה שבאלביט הדמיה הנאמנים של האגחים הארוכים לא יתחילו להוציא מכתבי אזהרה על מימוש נכסים בלחץ וכו - זו חובתם בוודאי לאחר בכתבה בגלובס.

לאור האמור לעיל, אני צופה עצירת תשלומים ב - 2013 בהסתברות גבוהה.

נקודה נוספת -
    אתה מציג כי פוטנציאל ההשבחה של אלביט הדמיה, על מנת שתוכל להחזיר את חובותיה, נמצא הפלאזה
    הערה לקובץ - יש שם פעמיים את Prague3

כיוון שפלאזה סנטרס:
    1. בעלת מספר נכסים מאוד איכותיים (הניתנים למימוש מהיר אם נדרש).
    2. בעלת פוטנציאל השבחה עצום (אם יינתן לה זמן ולא תאלץ לממש במהירות).
    3. נסחרת בשווי קיצוני פסימי גם למצבה היום.
    4. שווי נכסיה בתצורה פסימית קיצונית עולה משמעותית על חובותיה.
    אני רוצה להתייחס -
    1. אינני יודע על לאילו נכסים "איכותיים" אתה מתייחס , אבל כל מה ששווה משהו וניתן למכירה אני מניח שקיים מולו מימון בנקאי בהיקפים משמעותיים ולכן מימושו , בוודאי בלחץ, לא יניב תזרים משמעותי. מה שניתן היה למכור במחירים סבירים - נמכר. ליתר אין ביקוש.
    2. פוטנציאל השבחה עצום - מה שהיה בעבר במזרח אירופה - לא יחזור שנית - אין פוטנציאל השבחה גדול על תיק נכסים וקרקעות רק עבודה קשה במרג'ינים קטנים עד לא קיימים - לכן החברה פנתה להודו .
    3. נסחרת בשווי פסימי - אולי. אבל שעוברים מניתוח של נכסים והתחייבויות לתמחור מניה לוקחים בחשבון הוצאות מימון והנהלה וכלליות - אלו משקולות שהחברה צריכה לשאת הרבה זמן על מנת לנסות ולמצות השווי הנכסי , גם הקיצוני.
    4.שווי פסימי עולה משמעותית על מניה - עפ"י הניתוח שלך מדובר על 25% - זה לא הפרש גדול, תוריד את הנהל"כ ומימון ויש לך את מחיר המניה, כך שיש איזשהו הגיון בשיגעון.

משפט אחרון - אני באמת חושש משווי הקרקעות למגורים בהודו. 5 שנים לאחר שנרכשו עדיין אין רשיונות, אין הערכת שווי , אלביט זנחה את פעילות המחלבות , מגדל נוטשת את השותפות בהודו עם פישמן - http://www.themarker.com/markets/1.1853908 , אף יזם ישראלי לא "עשה זאת" בהודו - אלביט ופלאזה השקיעו כמעט מליארד ש"ח בקרקעות שם בשיא האופוריה - אנחנו מניחים 25%-33% ירידה בשווי, אבל זה יכול להיות גם 50% או 70% ירידה (כנ"ל לקרקעות ברומניה)

המהלך המימוני האחרון של אלביט

אלביט הדמיה קיבלת קו אשראי בסך 75 מליון ש"ח שיובטח באגח שירכש בשווי שוק של עד 150 מליון ש"ח - כלומר המממן רואה בשווי של 38 אג לפארי כערך מספק במקרה של ארוע חדלות פרעון (זה 50% משווי שוק של אגח א).

המממן יחזיק את האגח שירכש ויהנה מהתקבולים - בהודעה מדובר שמובטח למממן IRR מנימלי שנובע מקבלת תשלומי האגח (וזה גם יקבע כמה אגח תצטרך החברה להעביר למממן) - לדעתי זה יכריח החברה לרכוש אגח קצר יחד עם ארוך כדי לאפשר ה - IRR - אני מניח שזה ברמות של שוק אפור.

ב -30/4/2013 ימסור המממן את יתרת האגח שלא שולמה לידי החברה - וזו תהיה הרכישה העצמית.

מה ניתן ללמוד מכך?
    - באלביט הפנימו שזה עכשיו או לעולם לא - אם לא יצליחו לעצור את לחץ המכירות באגח - זה הסוף.
    - 75 מליון ש"ח זה לא הרבה כסף במונחים של אלביט - 15 מליון יורו. לחברה אמורים להיות בקופה 175 מליון ש"ח בסוף 2012 אך קיים חוסר של כ - 540 מליון ש"ח בתזרים ל - 2013 שצריך להיות מכוסה ממכירה מסיבית של נכסים בשוק קשה. אנחנו כבר בנובמבר ואין חדשות.
    - במונחי רכישת אגח, 75 מליון ש"ח יכולים לקנות חוב של כ - 220 מליון ש"ח אם קונים אגח ז במחירו הנוכחי - זה 8% מהיקף חובות החברה - אך בהנחה שהגורם שמממן העיסקה רוצה לקבל תשואה רצינית - אני מניח שהקניות לא יתרכזו רק בסידרה הארוכה - כלומר הרווח הפוטנציאלי נמוך משמעותית.
    - עד כב אלביט לא מוצאת שום מקור למזומנים לטווח ארוך שיאפשר רכישה עצמית נורמלית של אגח, ואינה משתמשת בקופת המזומנים - היא נדרשת לקבל מימון מאוד יקר כדי לרכוש אגחים. זה אפשרי וכדאי כי תשואות האגחים מאוד גבוהות, אך עד 30/4/2014 החברה תשלם חלקים משמעותיים של אגח א' ואגח 1 -שילחו למממן , אם ירכשו וזה אומר שתזרימית אין כסף חדש.
    - כזו עיסקה עשויה לגרור את חברות הדרוג להעביר את האגח ל - D (ראה מקרה קרדן NV) בתקופת הרכישה המוגדרת כ - 10 שבועות - מחירי האגח יצללו - החברה תרוויח יותר....
    - יש שחקנים בינלאומיים שמוכנים להיכנס לעסקאות מורכבות וברמת סיכון גבוהה באגח של חברות ישראליות במצוקה - זה יתרום לשוק משוכלל ופותח ערוץ מימון שאינו דורש שיעבוד נכסים ישיר לצורך ביצוע "תספורת מרצון" למחזיקי האגח.

כאשר תפרסם החברה איזה אגח רכשה נלמד יותר על עלות המימון ואילו תועלות כלכליות יצמחו לאלביט , ככלל - ככל שירכשו יותר אגחים ארוכים - מצבה ישתפר , אך המהלך לא משנה את התמונה הכללית ויתכן שהוא בעיקר "סחיטת לימון" - גיוס תחמושת לתמיכה במחיר האגח.

מהנסיון עם קרדן NV, כאשר חברת הדרוג העבירה את האגח ל - D - החלה התארגנות של בעלי האגח מול החברה. אני תוהה מתי הנאמנים לאגחים יתחילו להרגיש אי נחת - הרי כנאמן עליהם לדאוג למחזיקים וחוסר פעולה מצידם לא משרת את המחזיקים.

בראשית דברי אני חייב לציין שמדובר בערכה - אין לי מידע קונקרטי ויש להתייחס לדברי כהערכה.

העובדות הידועות:
    1) אג"ח אלביט הדמיה נסחר בעד 92% (אג"ח ה1 להמרה), לאלביט שונות ביחסי מחיר \ פארי בין הסדרות השונות.
    2) אלביט חברה דואלית שאינה מחויבת בדווח על קניה ומכירה של אג"ח. ביכולתה לסחור ולנצל ארביטראז לטובתה.
    3) אג"ח ה1 נסחק בכ- 40% על ערכו המתאום, וכך פחות או יותר נסחר אג"ח ו הקצר.
    4) לאף שחקן למעט אלביט הדמיה אין את המידע מתי היא הולכת להודיע הודעה - ביכולתה לצפות את ההתנהגות השוק ולבצע ארביטראז באג"ח בהתאם.

רק לצורך הדוגמא, נניח והחברה יודעת שהיא הולכת לבצע מימוש מאוד משמעותי בעוד חודשיים - המשמעות של המימוש הזה היא טיפוס של אגרות החוב הקצרות א,ב,ה1, ו כי המשמעות היא הכנסת כסף נניח עד סוף 2014. במצב כזה כדאי לה לקנות בזול מאוד את האג"ח ולשבת עליו לפדיון - נניח קניה של ה1 ו- ו בכמויות גדולות וסביב חצי מחיר ולהנות מפרעון מלא של החוב או רובו.

אם החברה יודעת שהיא הולכת לבקש הסדר, שווה לה למכור בחסר אג"ח קצר א,ב,ה1 ובכסף לקנות אג"ח קצר בשל הצפי כי במהלך גבוש ההסדר המחירים יתכנסו פחות או יותר אל אותם ערכים.

למעשה, אם החברה הולכת לבקש הסדר יתכן ושווה לה להפקיד את הכסף בידי שחקן כלשהו שיבצע בשבילה את הקניות ביום הכרזת ההסדר ובימים שלאחריו כאשר המוסדיים ימכרו בכל מחיר על מנת לא להראות כמי שהשקיעו את כספי העמיתים באג"ח שהולך להסדר - לא מן הנמנע שנראה את אג"ח א שכרגע נסחר כמעט ב- 90אג נסחר גם ב- 20אג.
    במידה והם יודעים שיהיו 2 פרעונות באג"ח א לפחות אזי כדאי להם לקנות אג"ח א שנסחר בפחות מ- 3/4 מערכו המתאום

החברה דואלית, היא יכולה לבקש הגנה מנושים בארה"ב ולא להתייצב אצל וורדה בת"א - כלי שאין להרבה חברות אחרות - בזמן הזה, החברה או מי שיהיה proxy לטובתה לקנות אג"ח בשבריר מערכו המתואם ולבצע עסקאות מול החברה בהמשך.

בקצור, גם אם לוותה בריבית של 10% שווה לה על מנת לקנות אג"ח של 65%.

אני לא מבין בזה, אבל לי נראה מופרך מיסודו שחברה תמכור בחסר אגחים של עצמה כי היא יודעת שהיא הולכת להסדר. אבל ממש מופרך.
    קניות של אגחים, זה סיפור אחר.

JSPHS

לא ברורה לי כוונתך -

אם החברה יודעת שהיא הולכת לבקש הסדר, שווה לה למכור בחסר אג"ח קצר א,ב,ה1 ובכסף לקנות אג"ח קצר בשל הצפי כי במהלך גבוש ההסדר המחירים יתכנסו פחות או יותר אל אותם ערכים.

למעשה, אם החברה הולכת לבקש הסדר יתכן ושווה לה להפקיד את הכסף בידי שחקן כלשהו שיבצע בשבילה את הקניות ביום הכרזת ההסדר ובימים שלאחריו כאשר המוסדיים ימכרו בכל מחיר על מנת לא להראות כמי שהשקיעו את כספי העמיתים באג"ח שהולך להסדר - לא מן הנמנע שנראה את אג"ח א שכרגע נסחר כמעט ב- 90אג נסחר גם ב- 20אג.
    לרישא - לדעתי החברה לא יכולה למכור אגחים שלה בחסר ללא החלטת דריקטוריון ודיווח מסודר, יחד עם זאת הם בהחלט יכולים למכור את האגחים שקנו בשוק. אני גם חושב שפרקטית זה בלתי אפשרי - מחיר האגח יפול כי ההיצע יגדל משמעותית ולא יהיו ביקושים - הסחירות ממילא לא מאוד גבוהה. על כל פנים בהודעה שפירסמו בכוונתם לרכוש אגח, לא למכור.

לסיפא - אך מדוע החברה צריכה שליח לקנות האגח? - הם קנו בעצמם לא מעט אגחים ויכולים לרכוש בשוק גם אם מדברים על הסדר.

בקצור, גם אם לוותה בריבית של 10% שווה לה על מנת לקנות אג"ח של 65%.
    פלאזה לא הצליחה לגייס ב - 12% , לאידיבי אחזקות מציעים 15% ריבית + אופציות - ה - IRR שדורש המממן במקרה זה - הרבה מעל 15% -אבל עדיין כדאי אם לא תיכנס להסדר עד 30/4/2014 - מה שנראה כרגע לא סביר.

ל- elade - ו- tby.

שבוע טוב רבותי,

לעניין המכירה בחסר ו- proxy, ציינתם כי חברה חייבת בהחלטת דירקטוריון על מנת לעשות זאת.
    החברה יכולה לפרסם הודעה שהיא הגיע עם צד לא קשור להסדר בו היא מעבירה לרשותו את אגרות החוב שלה והוא רשאי לסחור באג"ח בתמורה לעמלה שיכולה להיות זניחה לחלוטין.

לכאורה, באפשרותו לסחור באג"ח, לייצר רווחי הון מארביטראז, להיות נכון לייצר רווחים תוך ידיעת החלטות שתגענה הרבה לפני שהשוק ידע על כך, רק כדוגמא, נניח ויש החלטה ללכת להסדר בעודN חודשיים - הגוף הזה שנהנה מהמידע ועל פניו צד לא קשור מקבל רמז מאוד עבה כי החברה תלך להסדר בתחילת אוגוסט 2013 (כדוגמא) - אותו גוף יכול לשאול עשרות מיליונים של אג"ח א לפני פרעון פברואר, לקבל ביד לפי פארי את שליש הקרן ולאחר מכן למכור את האג"ח - מייד עם בקשת ההסדר יתחיל תהליך של התכנסות לנקודת שווי משקל של כל האג"חים ובנקודת זמן הזו הגוף יוכל לאסוף על מנת להשיב את האגרות.

למה גוף חיצוני, ברור שדרוש כאן שחקן נוסטרו עם היכרות של השחקנים - גוף שיש לו קשרי עבודה ויכולת להגיע לתיאומים עם שחקנים אחרים, לקבל השאלות של אג"ח במחירים טובים ובכמויות גדולות, גוף שידע במידת הצורך לעשות עסקאות.

כל הדברים הללו לא חוקיים במלואם - אך אין לי ספק שמתרחשים בבורסה שלנו.

ברור כי מתקיים אסוף או מכירה של אג"ח שבועות וחודשים לפני שהצבור הרחב מבין מה עמד מאחורי זה.

לגבי ריביות, ה- 10% שציינתי הם דוגמא, מצד שני אם עסקינן ב- 12 או 15% על מנת להרוג אג"ח 60% העסקה משתלמת.

נראה לי ששוב לא ירדתי לסוף דעתך. אבל לא נעשה מזה סיפוזיון.
    האם יש שימוש במידע פנים לפעמים בבורסה שלנו ואחרות? כנראה שכן.
    האם החברה עצמה יכל להרוויח בעסקעות סיבוביות כאלו או אחרות כתוצאה ממסחר במידע זה? נראה לי מפוקפק.
    בכל אופן נחיה ונראה.
    אני די בטוח שעוד שנתיים, נהיה הרבה יותר חכמים לגבי מה אפשר לעשות כדי להציל/להרוס פירמדיות פיננסיות (אלביט,אידיבי,סאני,אינטרנט זהב)

בוקר טוב,

עדכון בגזרת אלביט הדמיה,

פורסמה ידיעה בגלובס ששופכת אור על הפרטים של העסקה לרכש עצמי של אג"ח:

http://www.themarker.com/markets/1.1861160

ע"פ הכתבה, זהות הגוף הפיננסי הוא דויטשה - שחקן גלובלי וחזק עם פעילות מקומית גם בישראל.

ע"פ האמור, החברה תקבל אשראי של 75M ש"ח + 75M ש"ח ממקורות עצמיים.

לא נמסרה הריבית למעט ציון כי דויטשה יהיו זכאיים לשתוף ברווחים בגין קניה בניכיון.

כבטחונות, דויטשה יחזיק באגרות החוב עד אפריל 2014.

אהלן חברים,

ברכות למחזיקים.
    יש למישהו הסבר לפער בין השינוי באג"ח א לבין כל השאר??

תגיות בנושא זה

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות