x

עמוד 29 מתוך 29 ראשוןראשון ... 19272829
מציג תוצאות 281 עד 285 מתוך 285

נושא: אלביט הדמיה - תמונת מצב

בשווי שוק של 26 מש"ח כתבתי:

אם משהו חושב ששווי השוק הנוכחי של אלביט הוא השווי האמיתי של החברה - צר לי לאכזב אותו, יש מקום לעוד 50% ירידה....
    חלפו יומיים ושווי השוק כבר 17 מש"ח בלבד - מייצג שווי חברה אחרי הסדר של כ 350 מש"ח

היום סגרתי השורט על המניה, לא בגלל שאני חושב שמחיר המניה הגיע למחיר הנכון - אני עדיין חושב שהמניה של אלביט שווה 0, אך בגלל הקושי להמשיך ולמכור מניות בשורט הפוזציה קטנה, ואני גם צופה עליית מחיר מניה לאחר ההסדר וחוץ מזה המניה נסחרת ב 18 סנט.... - המאמץ כבר לא מצדיק את פוטנציאל הרווח.

הדרך היתה די ארוכה - התחלתי למכור בדצמבר 2012 והגדלתי משמעותית בפברואר 2013 שהמניה רצה ללא סיבה , ובהמשך המשכתי למכור בטיפטופים כל עת שהיו מניות להשאלה , בסיכומו של דבר משווי שוק של כ 200-170 מש"ח במכירה , לשווי שוק של כ 17 מש"ח - 90% + רווח , אך עלות השאלת במניות נגסה כ 5% מהרווח, כך שמדובר בכ 85% רווח בתקופת החזקה ממוצעת של שנה

מי שיעבור על הפוסטים יווכח כי הניתוח הראה בשלב מוקדם כי המניה תהיה שווה 0 - NAV שלילי (כשמחשבים נכון הנכסים, לא הפנטזיה שרואי החשבון באלביט כינו "דוחות כספיים מבוקרים" ) חוסר יכולת של הבעלים לתרום להסדר , הבעיות הקשות בפלאזה - כל אלו הצביעו על דבר אחד - החברה בדרך לחדלות פרעון מאזנית.

למרות זאת , המניה התנהגה בחוסר רציונאליות מוחלט בפברואר 2013 שהתחילה לרוץ מסיבות שעד היום לא ברורות - הערכתי אז שזו הזדמנות אחרונה לצאת או להגדיל שורט במחירים טובים, אך ברור כי קשה פסיכולוגית לעבוד בניגוד למגמה שהיא כה חזקה.

גם בהמשך השנה, שעקרונות ההסדר כבר היו ברורים ומחירי האגח הצביעו באופן ברור כי שווי החברה לאחר ההסדר אינו יכול לעלות על מס' מאות מליונים של שקלים, עדיין החברה נסחרה עפ"י שווי הגבוה פי 5-6 מהמחיר אחרי ההסדר - וזה המשיך ממש עד הרגע האחרון האפשרי - רק ביומיים האחרונים , מרחק של יומיים נוספים מיישום ההסדר המניה ירדה כ 80% והגיע למחיר "סביר" .

כאמור, מי שעקב אחרי הפוסטים ומכר - הרוויח יפה.

אין לי הסבר מדוע מחיר המניה לא התאים עצמו לפני זמן רב , פרט לפסיכולוגיה של שחקני שוק שמייצרים מסחר ללא תשומת לב ליסודות השווי הגלום בחברה.

הלקח מכל הסיפור - לא מספיק להיות "צודק" לגבי שווי הנכס, אם "השוק" לא מסכים או מתנהג בחוסר רציונאליות יש התמודדות פסיכולוגית לא קלה בין "הידע" כי המחיר לא נכון ל"תמונת השוק" שמאותת דבר מה אחר.

מי שמשקיע באגח זבל חייב להפנים שחוסר ההלימה בין השווי "האמיתי" לבין מחיר השוק , זה פוטנציאל הרווח קצר הטווח - אך לעיתים מה שנראה כעיוות שיסגר במהרה ממשיך לאורך תקופה מאוד ארוכה וצריך להיות מוכנים , ולדעת להתמודד עם זה .
    נערך לאחרונה על ידי tby, 20.02.2014 בשעה 23:36

נראה כמו רווח של 15% למי שנכנס להסדר עם האגח , תספורת של 66% על החוב
    בלוג: on-vix.blogspot.co.il

היי,איך אתה מעריך את השווי של אלביט הדמיה היום ?

אם אתה קורא את מה שאני כותב, שני פוסטים למטה כתבתי לפני שבוע שאני חושב שהחברה שווה 0
    בלוג: on-vix.blogspot.co.il

תגיות בנושא זה

הרשאות

• אתה לא יכול לפרסם נושאים חדשים
  • אתה לא יכול לפרסם תגובות
  • אתה לא יכול לצרף קבצים להודעותיך
  • אתה לא יכול לערוך את הודעותיך
  •  
מידע ונתוני מסחר -למשתמשים מחוברים בלבד. הרשמה/התחברות